Placenta přirostlá v místě po revizi

neomenia
15. únor 2019

Ahoj, od půlky těhotenství mě bolí břišní stěna uprostřed nad pupkem, jako bych tam měla modřinu ( ale nemám). Jsem podruhé těhotná, za pár dnů mám termín. Po prvním těhotenství jsem po par týdnech musela na revizi, zůstal mi v děloze kousek placenty. Tak si říkám, jestli to není příznak toho, že třeba teď se placenta uchytila v místě jizvy po té revizi a přirostla? Bojím se abych zase nemusela na revizi. V poradně jsem se zapomněla zeptat. Měl to někdo podobně?

miba10
15. únor 2019

@neomenia mám to úplně stejně. Jen u prvního porodu jsem měla delanou revizi právě z důvodu prirostle placenty. Teď v druhém tehu (jsem teď 28tt)mam bolesti vpravo vedle pupíku a taky mám strach že mám opět prirostlou placentu. Jenže to ti nikdo neřekne. Přes utz je zjistitelna jen vzrostla placenta a také ne vždy. Prirostla je prostě loterie. Taky se bojím

neomenia
autor
15. únor 2019

@miba10 a bylo to v narkoze? A bylas pak na jip bez mimca? Povedlo se rozkojit se pres ty komplikace ?

miba10
15. únor 2019

@neomenia jj, narkozu jsem měla, ale na jipu jsem nebyla. Doktoři nakazali, že sice budu na normálním pokoji, ale jelikož mě chtějí mít pod dohledem, tak jsem byla přímo naproti lekarskemu pokoji a sesterne a chodili mě každých 10 minut kontrolovat. Měla jsem velkou ztratí krve (skoro 2 litry). Malou mi přivezli ráno, ale pak si ji brali, protože jsem byla napichana kapackama a transfuzema a různé ty přístroje na tlak, tep, saturaci atd., takže pohyb byl dost omezený. Co se kojení týče, mléko jsem sice měla, ale s kojením mi nikdo nepomohl ani neporadil. Řešila jsem to až doma s laktační, ale po 2 měsících jsem to vzdala, takže ve finále UM

neomenia
autor
15. únor 2019

@miba10 tyjo, to je pech. Pro dite preziju vse, i to riziko, ze bych zas musela na revizi, ale to kojeniby me mrzelo😒 prvni jsem kojila dlouho.

miba10
15. únor 2019

@neomenia no já byla taky z toho psychicky totálně na dně. Ale když jsem viděla že je malá spokojená i na UM, tak jsem to řešit přestala. Ona byla malinká (2750g), takže neměla moc sílu se prisat. A jelikož ji v porodnici sestry bez mého vědomí narvali láhev s Nutrilonem, kde to měla "bez práce" tak už to šlo pak hůř.
Teď teda čekáme druhé a už to řešit ani nebudu. Buď se zadari nebo ne. A pokud ne, tak pokud bude tak krásně pribirat a bude spokojené mimi, tak na to prdim. Malá je zdravá jak řípa, krásně vše dohnala a to je to nejdůležitější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru