Plánovaný císař. Epidural nebo celková anestezie?

lidija1234
18. říj 2023

Zdravím maminky,mám plánovaný císař a mám se rozhodnout jestli budu chtít kompletní anestezii nebo epidural.
Asi bych chtěla zažít narození dítěte a při vědomí ale mám z toho i hrozný strach. Prvé jsem se bála toho že to bude hnusny pocit být vzhůru a vědět že mě řezaji jestli to ucítím🤷a teď se bojím i píchání epidurlau do zad. Každý říká že je.to.lepsi než porodní bolesti a jak za něj byli rádi ale ty já mít nebudu.
Prosím o vaše zkušenosti vím že každý to vnímá jinak. Jak by jste se rozhodli vy ? K čemu by jsme přirovnali epidural?

22hanah
28. říj 2023

@lidija1234 pokud je spinal - umrtvení od pasu dolů u císařského řezu, dobře píchnutý, bolet by neměl, ani jsem necítila, že mi něco píchají, o všem jsem věděla a slyšela jsem dcerku prvně zaplakat a viděla ji hned po porodu, nesrovnatelný zážitek, u dvou synů jsem totiž to štěstí neměla - celková anestezie, kluci pak v inkubátoru a neviděla jsem je ještě dva dny, takže za mě není co řešit, jedině spinal a porod nezaspat. Hodně štěstí❤️

lcn162
28. říj 2023

Měla jsem spinal. A to mám paniku z krve, injekcí a všeho podobného. Když mi na sále řekli, že budou zaučovat medika a budou mu nahlas popisovat, co dělají, začala jsem omdlévat. Ale zvládla jsem to. Upřímně vpich si pamatuji matně. To, jak jsem mimčo viděla hned, si pamatuji daleko více a prostě to za to stojí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru