Podpora při porodu aneb co mi pomohlo. Doporučuji!

romankav
16. bře 2009

Vzpomínala jsem na svůj porod a chtěla jsem inspirovat těhulky 🙂

Nejvíc mi pomohl manžel - bez něho bych se jim na to vykašlala a tahejte si ze mě to dítě, jak chcete..
- obrovská psychická podpora a povzbuzení
- otíral mi čelo žínkou, bylo mi strašný horko a teplou sprchu jsem vůbec nesnesla (nechápu, jak někdo může rodit ve vodě 😉
- počítal mi výdechy během kontrakcí, takže jsem věděla, že ještě třeba za pět výdechů kontrakce skončí a já si chviličku odpočinu
- mačkal mi ruku, abych se soustředila na jinou část těla (což tedy moc nešlo, ale pomáhalo mě to)

Velmi sympatická PA (Podolí) mi pomohla v tom:
- že mi vysvětlila, že při kontrakci musím uvolnit spodek (když viděla skroucené palce u nohou bolestí), jakmile jsem se uvolnila, začala jsem se dobře otevírat a šlo to rychle
- neustále mě chválila a respektovala moje požadavky

A co nejvíc pomohlo Vám při porodu porodu miminka?

verushe20
19. zář 2014

Mně nejvíc pomohlo to, že jsem u porodu měla přítele a mamku.. Byli mi obrovskou oporou..bez nich bych to nezvládla..

leeena_4
2. lis 2014

Mě nejvíc pomohlo soustředit se na správné dýchání. Nebránit se kontrakcím, nechat je proběhnout, snažit se uvolnit. Při prvním porodu jsem křičela, bránila se bolestli, byla v křeči a vůbec se neotevírala. Při druhém to šlo mnohem líp, díky dýchání, jinak kontrakce byly stejně bolestivé. Hodně taky pomohl míč a sprcha.

isabelafuentes
28. dub 2017

Obnovuji diskuzi a prosím čerstvé maminky o jejich zkušenosti, rady a tipy k porodu ❤

letadlo13
28. dub 2017

Mě potěšilo hned ve dveřích, když jsem musela rodit jinde, než jsem chtěla (160km), že jsem se hned ujistila, že mají porodní židličku a že znají Aniball, takže mě nebudou stříhat. Pak už to šlo v pohodičce. A tak jsem aspoň nebyla poraněná ani nastříhaná 🙂 to bylo supr.
I poprvé mě asi nejvíc uklidnil ten Aniball, protože jsem věděla, že malý má na UTZ hlavu prakticky stejně velkou, jako to, co jsem nacvičila. Bála jsem se nástřihu, tak jsem se mu aspoň vyhnula 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru