Poporodní vložky a kalhotky. S jakou značkou jste byly spokojené?

nika110818
14. dub 2021

Ahoj. 🙂 Pomaličku začínám nakupovat věci do porodnice a zjišťuju, že jako se vším je strašná spousta produktů na výběr. 🙂 Prosím, můžete mi na základě vaší zkušenosti poradit, se kterou značkou poporodních vložek a kalhotek, případně i takových těch podložek jednorázových jste byli spokojené? Předem děkuji.

pincola
14. dub 2021

Vložky Batist, nebo tak nějak se to jmenuje, ty jsou největší. mají je v lékárně. Teď na ten konec šestinedělí už mám jen kratší z DM. kalhotky síťované, měla jsem více značek a je to jedno, ale kup spíš větší velikost , než menší. Kupovala jsem něco v lékárně a něco ještě v DM. A doporučuji i nějaké prsní vložky, než se uzpůsobí laktace.

mamikry
14. dub 2021

@nika110818 Do porodnice jsou podle me zkusenosti nejlepsi Batist Flower. Na doma jsem pak mela Samu, kdyz uz ocistky nebyly tak intenzivni. Kalhotky mam sitovane Molipants, ale mam je uz od prvniho porodu, coz je sest let. Nejsem si jista, jestli se ted nejmenuji MoliCare. Kazdopadne mam pratelne sitovane, 6 ks.

nika110818
autor
14. dub 2021

Dekuji vam moc. A jako podlozky pak na sestinedeli na postel jste pouzivali ty same, jako jsou jednorazove podlozky na prebalovani?

fouskovi
14. dub 2021

@nika110818 jo měla jsem klasickou přebalovací podložka a kalhotky síťované z lékárny a vložky Batist

mamikry
14. dub 2021

@nika110818 Podlozky jsem mela prebalovaci, ale kamaradka mi ted radila koupit inkontinencni, pry jsou levnejsi.

zelenaesmolda
14. dub 2021

@nika110818
jakou nosis velikost?

jjasmina
14. dub 2021

@nika110818 vložky jsem měla Samu midi od Hartmann a kalhotky Bella

areh
14. dub 2021

Ty Batist Flower jsou asi nejlepší. V pohodě mi stačilo jedno balení a pak už normální vložky. Žádné další podložky jsem neměla - nebyly potřeba. Kalhotky z lékárny, stačily 2 ks, pak jsem nosila normální bavlněné

i_vet2
14. dub 2021

nejlepší určitě ty fixační kalhotky molipants se jmenují myslím.. perfektní materiál, drží, prodyšné , doporučovali nám je na kurzu, a musím říct že byli nejlepší (měla jsem i obyč síťovky ale ty letěli do koše ) a vložky z porodnice a pak jsem měla mysím ty samu, a bella 🙂

nika110818
autor
14. dub 2021

@i_vet2 Jestli se můžu zeptat, ty kalhotky už mají v sobě integrované i vložky nebo fungují jako klasické kalhotky?

i_vet2
14. dub 2021

@nika110818 nee nemají, klasické kalhotky, trosku nohavičky, líp tu vložku drží než ty sítovky a celkově sem se v nich po porodu cítila opravdu pohodlně , takže doporučuju 🙂

janinasm
14. dub 2021

Já si teď objednala poporodní vložky od chicca a bella mama a to jsou takový dlouhý pádla, že je asi vyhodím z okna😕

me_druhe_ja
14. dub 2021

Hlavně NE ty Batist. To jsou vložky úplně na hovno. Absolutně nechápu, že jsou tak chváleny v Česku. Já si je poprvé přivezla i sem, když měly tak dobrý recenze, a využila jsem je až úplně ke konci, když jsem přestávala krvácet. Jsou malý a absolutně nedrží. Sehnala jsem si přes Amazon jakousi dánskou značku a typ ty byly skvělý - podruhé jsem je měla hned - Opravdu velký a neprotekly. Prej v ČR podobný vyrábí Canopol. Ty Batist můžou vyhovovat snad jen těm, co skoro nekrvaci

tynka9
15. dub 2021

Vložky jsem měla batist a spokojenost a kalhotky od Teny a také veliká spokojenost - jsou trochu s nohavičkama, měkoučké. Po prvním porodu jsem je nosila strašně dlouho, byla jsem dost šitá a klasické kalhotky mi hodně dráždily jizvu.

nika110818
autor
16. dub 2021

Prosim a ty batist nebo canopol maji odspodu takovou tu lepici gumovou vrstvu jako klasicke vlozky? To nam na kurzu rikali, ze by byt nemelo. 😊

jako_mala_holka
16. dub 2021

Já byla nejvíc spokojená s batist, dávala jsem zezacatku i dvě, protože jsem krvácela hodně a dlouho... Zkoušela jsem i jiné, ale v tom jsem se necítila dobře... Kalhotky už nevím, vyhovovaly mi jen jedny z těch, co jsem zkoušela, už nevím, které... Ale to bylo kvůli jizvě po císaři 🙂

mamikry
16. dub 2021

@nika110818 Batist by nemely mit lepici prouzky, pokud nezmenili jejich podobu.

mojejmeno2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
linda552
8. kvě 2022

Ahoj holky, jsou podle vás lepší poporodní vložky nebo absorpcní kalhotky?

mdch91
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
8. kvě 2022

@linda552
absorpcni kalhotky myslis menstruacni kalhotky?nebo to je jeste neco jineho?

linda552
19. kvě 2022

@zelenaesmolda myslím ty menstruační, jsou prý dobre i v šestinedělí. A teď jsem dokonce slyšela, že by měla být i nějaká absorpční kojící podprsenka, už jste na něco takového někde narazil?

zelenaesmolda
19. kvě 2022

@linda552
menstruacni kalhotky jedine meracus pro sestinedeli protoze jako jedine se daji prat na 60,ostatni jenom na 40.
Uprimne si to neumim moc predstavit protoze jich budes potrebovat nekolik a neni to levna sranda takze pokud je nemas v planu pouzivat i na ms tak za me zbytecna investice

linda552
8. čer 2022

Určitě bych je používala i potom při menstruaci. Já právě četla, že když si pořídim hodně absorpční tak to vydrží dlouho. Nemyslím, že je budu používat hned po porodu, ale nechce se mi celé šestinedělí nosit vložky.

chlapecektehu
8. čer 2022

@nika110818 tak poporodní vložky byly pro mě nejlepší od značky Chicco vydrželi fakt hodně a to jsem hodně krvácela a k tomu jsem měla jako poporodní kalhotky od značky molicare taky hodně dobrý znovu pratelné a příjemné na těle 😌a přebalovací podložky mi všechny připadaly stejný tak že to jsem nějak neřešila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru