Porod a hlídání staršího dítěte, co lze dělat?

strawberr
1. čer 2016

Ahoj maminky, možná jste to už některé řešily nebo řešíte 🙂 . Jde mi o situaci, kdy je žena sama - má již děti a další čeká, přijde porod a není hlídání na starší děti. Co v takovém případě lze dělat? Když není nikdo, kdo by se těch několik dní o starší děti postaral? Porod doma? Ambulantní porod? Nadstandard (což je ale dost drahé a ne vždy je zrovna volný)? Prosím o pomoc 🙂

raduska21
1. čer 2016

@strawberr a co tatinek miminka? Tvoje rodice? Nevim, zda je vhodne, aby byli deti primo u porodu, nikdy nevis, jak to bude probihat....

berblin
1. čer 2016

@strawberr já jsem takto kamarádce hlídala 3 děti.Takže bych se asi obrátila na kamarádky, pokud rodina nefunguje nebo je příliš daleko.

strawberr
autor
1. čer 2016

@raduska21 právě s tatínkem asi půjdeme brzy od sebe a z nutnosti ho nechávám hlídat jen na pár hodin... po dnešním extempóre se bojím, aby mu ještě nějak neublížil. Z rodiny by mohla jen moje maminka, ale v práci mají podstav, takže nechtějí dát volno nikomu ☹

U porodu synka nechci, je to citlivá duše a nerada bych, aby měl trauma, i kdyby to bylo rychlé a v pohodě jako jeho příchod na svět.

strawberr
autor
1. čer 2016

@berblin z přátel mi od porodu syna moc nezbylo (většina bezdětná a co s holkou, co nemůže trajdat po mejdanech...). To by přicházeli v úvahu asi jen 2 kamarádi. Ale otázka je, jak by jim to klaplo v práci. Jeden je bezdětný - ale moc hodný a má děti rád, své děti mít bohužel nemůže, práci má flexibilní,... ale nevím, zda by to zvládl tak dlouho 😀 . A pak druhý, co má děti skoro dospělé, ale "manželku" na baterky a práci nárazově ☹ .
Bohužel spolehlivé kamarádky třeba a dětmi aktuálně v blízkosti nemám (dost mi zabrala škola, takže nových přátel prakticky nepřibylo ☹ )

berblin
1. čer 2016

@strawberr já bych se toho vůbec nebála. Kamarádce jsem hlídala tu její divokou trojku (20měsíců, 4 a 7 let) v době, kdy jsem o dětech neměla páru. V porodnici byla 4 dny, tak jsem si vzala volno a byl to i pro mě dobrý zážitek. Zavčas bych se zeptala kamarádů, i když se jeví, jako nepoužitelní, tak mohou překvapit. Nejedná se na hlídání na půl roku, ale max na týden.

verka4d
1. čer 2016

A co to nějak rozdělit? Půl dne nějací kamarádi a pak třeba mamka,až přijde z práce... mohli by se domluvit a prostřídat,ne? 🙂

strawberr
autor
1. čer 2016

@berblin zkusit optat se mohu 🙂 . A třeba budu ještě velmi překvapená 🙂

@verka4d taky jsem nad tím uvažovala... ale aby to všem klaplo... syn se narodil ve čtvrtek, tak to bylo dobré 😀 . Ale to nebylo potřeba hlídání 🙂 . Třeba i tohle štěstí se rozhodne být čtvrteční nebo páteční 🙂 . Pak by byl víkend a to by mohla hlídat babička 🙂 . Ta hlídá velice spolehlivě 🙂 . A při troše štěstí bychom nejpozději v úterý jeli domů 🙂 . Ale těžko říci, kdy bude den D 🙂

raduska21
1. čer 2016

@strawberr aha, tak to je mi lito, urcite mamce v tak mimoradne situaci volno daji, alespon na den d a co tatka nebo partner/pritel mamky? Tatinek synka?

bonulinka
2. čer 2016

@strawberr Pokud uvažuješ i nad ambulantním porodem, tak si ale vše zařiď dopředu ( domluva s pediatrem ). Když jsem čekala druhé dítě, tak ta možnost nebyla. Ale kdyby to bylo nyní, tak bych hned po pár hodinách šla domů i s miminem. Po porodu jsem byla fit a mohla se v pohodě starat i o starší dceru a nemusel by si jí brát manžel do práce, jako tomu bylo tenkrát ( taky volno neměl, babičky nehlídací...).
A do porodnice jsem šla s dcerou, jen mi tedy PA říkala, že si musím zavolat někoho, aby si jí odvedl, že tam být se mnou nemůže. Ale kdyby to manžel nestihl, tak by tam se mnou prostě zůstala, co by se dalo dělat, přece jí nenechám doma samotnou...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru