Porod. Co jste při něm odmítly?

jituli84
30. srp 2019

Zeptám se spíše zkušenějších maminek, je něco , co při porodu zásadně odmítáte?

jajinka3
2. říj 2019

@urtica A ja tak rodila druhého syna ;) Byl to na velikost syna rychlý a za mě nejlepší porod. Máte s kozou zkušenost? Co je na koze špatného?? Rodila jsem i na polohovacim křesle. Nebyl v tom rozdíl. V klidu, žádnou paniku, koza neni špatná volba.

urtica
2. říj 2019

@jajinka3 Ano, mám zkušenost s porodem na koze (poklohovací křeslo - pokud rodíte na zádech, je tedy dle mě prašť jak uhoď) a s porodem v kleče a v polodřepu na žíněnce, kdy jsem si polohu vybrala sama. Obě moje děti se narodily s rukou u hlavy, první (na koze) měla 2800 g a nástřihu jsem se nevyhnula (problémy s nástřihem cca rok), druhé dítě mělo 4 kg a až na miniaturní porodní poranění jsem nebyla ani roztržená, ani nastřižená. Proč je porod na zádech v 90% nesmysl a není doporučovaný ani WHO lze dohledat zadáním do google. Jinak když mrknete na místní poradnu PA Anny Kohutové zjistíte, že PA a lékaři (čeští lékaři) se v mnoha praktikách u porodu a jejich nutnosti často neshodnou, takže jde minimálně o kontroverzní téma, kde ani odborníci nejsou zajedno. Těžko pak dávat jakémukoliv personálu bezmeznou důvěru...

kristyn.g
2. říj 2019

@urtica a je nutné bojovat za kozu obecně? Já jsem rodila na zádech dobrovolně mohla jsem rodit na boku ale to jsem nechtěla. A popravdě bych nechtěla rodit ani v kleče ani nějak jinak. Syn šel ven také na Supermana, měl skoro 4 kg a nástřih jsem též neměla. Není nutné paušalizovat. Když jste rodila i jinak než na koze je tak to znamená že ta možnost volby tady je.

jajinka3
2. říj 2019

@gruyerre Prosím vas, proč na me útočíte? A vy jste zvládla udržet stolici a porodit? To klobouk dolu. Všimla jsem si, kdyz me sestra dvakrat utirala, viděla jsem, co na rousce bylo ;) Bylo toho malililinko, právě diky klystyru, ale bylo to tam ;) Valná většina rodiček bobek udělá při tlačení, jen o tom neví, není to v tom stahu cítit. Navíc vas hned někdo z personalu očistí, oni při porodu pořád čistí od krve a plodovky. Pokud "to" nevidite, ani by vas to nenapadlo, že je to "ono" ;)

babanci
2. říj 2019

Mě třeba klystýr vůbec nevadil, zato s nějaké preventivní kanyly bych se picla. Holt jsme každý jiný.

urtica
2. říj 2019

@kristyn.g Pokud je žena dostatečně asertivní prosadí si všude cokoliv, ale ne každý to umí a ve většině porodnic se s porodem vleže automaticky počítá. Málokde Vám dají výslovně na výběr - u prvního porodu mě na ni dokonce vytáhli, i když jsem nechtěla. Podruhé už jsem si vše, včetně vlastní PA, domluvila dopředu. Nemám nic proti porodu na koze, pokud si ho žena vybere, ale mělo by to být na ní - výběr porodní polohy ve 2. době porodní je dle mě klíčový. Samozřejmě za předpokladu, že nenastaly žádné komplikace.

urtica
2. říj 2019

@kristyn.g Jinak - jak jsem psala - já mám srovnání u dvou dětí, kdy jsem se s prvním a mnohem menším, nástřihu nevyhla...

martinka_33
2. říj 2019

@jajinka3 hele já jsem si ani při jednom porodu nekákla, dost jsem se pročistila během první doby a pak už tam nic nebylo a to jsem rodila bez klystýru a doma, kde teda nikdo nic neutiral abych si toho teda nevšimla 😉 Tak to asi vážně máme každá jinak

gruyerre
2. říj 2019

@jajinka3 můžeš mi říct, kde a jak jsem na tebe zaútočila? Třeba zkopírovat tu útočnou větu? Protože když to po sobě znovu čtu, tak vidím, že žádná není. K tvé otázce, ano, zvládla jsem to,udržet stolici a porodit. Vím to jistě, protože jsem rodila v sedě zírající přímo do té krvavé louže pode mnou a asistentka si hleděla toho, aby chytala dítě a ne aby něco utírala. No takže vlastně musíš dík své zkušenosti uznat, že klistyr teda nemá moc na ne/udržení stolice vliv, když se ti stala nehoda i s ním. A pak je spousta holek, které ho neměly, a nestalo se jim to.

jajinka3
2. říj 2019

@urtica Rozumím... Ja reagovala na porod na koze, ne na zádech. Tu kozu umí pěkně napolohovat - pořád se mě asistentka ptala, jestli nohy výš, níž, záda tak a onak. Na zádech jsem nerodila, tak nemůžu posoudit. Já třeba z kozy měla jen dva stehy, na které se mě ptali, jestli je chci, že jsou víceméně povrchové.

urtica
2. říj 2019

@jajinka3 Aha, tak to jo...mně šlo čistě o polohu na zádech a nohy do praku - pokud na ní lze rodit jinak, tak je to super.

jajinka3
2. říj 2019

@gruyerre Říkám, to jsi dobrá. Ono bys to asi přes dítě v čopu ani neviděla;) Já tam měla malinko, asi jako hrášek. Většina maminek si toho nevšimne, jako ty, soustředí se na stahy. Já ho taky původně nechtěla, přišlo mi to nechutné. Pak me sestra s manželem, oba lékaři, nezávisle na sobě a s úsměvem upozornili na to, co viděli na stážích. Nikoho nenutím, roďte jak je vám libo ;)

jajinka3
2. říj 2019

@urtica Hmm, to je blbý, to mi přijde to bříško dost napnute :( Ja to měla opravdu na míru...

gruyerre
2. říj 2019

@jajinka3 většina maminek si, jako já, nevšimne čeho? Jestli myslíš ho*no, tak znovu ti opakuji, že to, žes neudržela stolici ty, ještě neznamená, že to tak je u každého porodu. Zkus se s tím smířit a hlavně mně prosím neříkej, co bylo u mého porodu.

hankaviki
2. říj 2019

Se nehadejte kvůli hov .. stolici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru