Porod doma?

kacasa
26. led 2017

Mám dvě děti..již velké .. Znovu jsem se vdala a zvažujeme miminko..Tedy..spíše já zvažuji, manžel moc chce. První porod byl nic moc..ale tak v normě..druhý strašný. Navázání kontaktu s dítětem..v ani jednom případě..ihned odneseny. Přístup v porodnici, zákroky..všechno špatně..málá se narodila v ohrožení života.. prostě porodnic a doktorů...a jakýchkoliv zásahů..a hlavně hnusné arogantní chování..toho všeho mám plné zuby..a tehdy po porodu jsem prohlásila..že už děti nikdy nechci.. Vydrželo mi to 10 let a teď tedy váhám... Chtěla bych rodit doma..v klidu..s někým, s kým se budu znát, on bude znát mě a proběhne vše v klidu..Ale díky otřesným zprávám v TV mám i přeci jen obavy.
Kdo rodil doma? jaké to bylo, jak postupovat?
Podotýkám..ještě nejsem ani těhotná..jen to plánuji..ale je to pro mne tak bolestivé a důležité, že to řeším už teď 🙂

kacasa
autor
26. led 2017

@astyna chodila jsem na kurzy..abych právě poznala lidi a prostředí..vše se zdálo OK, holt byla špatná noční směna.
Všude je to bohužel o lidech..měla jsem smůlu

astyna
26. led 2017

@kacasa

To bohužel platit bude všude. Já jsem třeba chytla obávanou doktorku Výtiskovou, pro mě super baba 🙂 úsměv na tváři, její hlášky mě rozesmívaly i při šití.

Myslím, že je skupina na fb o domácích porodech a jsou tam ženy fakt zkušené, zkus se mrknout tam, pokud o to fakt stojíš.

linee
26. led 2017

@kacasa zajdi na skupiny a blogy a zadej si heslo "porod doma". Je tam nekolik clanku a oslov primo maminy, co to maji za sebou. Treba - prtika, kopeckovi, rybizka, biscuitt a nebo natylai. Nekdo ma i clanky a fotografie a pak se rozhodni.
Jsou dve veci, ktere jsi promysli - zda mas strach z porodu obecne a nebo z porodu v nemocnici. Tak nejak z tveho prispevku mam pocit, ze je to spise strach z porodu.
Porod doma jsem nezazila a ani nechci a s mymi problemy jsou rada, ze jsem to ani nezkusila. Nedokazu proto poradit.
Nevim, jak stare mas deti, myslim, ze se toho hodne za tu dobu zmenilo, i kdyz je pravda ze ne vsechno.
Preji ti stastnou a spokojenou volbu jak pro tebe, tak pro miminko a hodne "zazitku" pri snazeni🙂)

japona
26. led 2017

@kacasa V cem konkretne bylo pochybení lékařů? Ze vas nechali prenaset? Že vám dali prášek (jak jsem si vygooglila) na uklidnění?
Že melo dítě omotanou šňůru kolem krku? Že bylo fialove a nedychalo? Ze misto přiložení ho rozdychali? Ze ho nechali par dni na jipce, kde bylo pod stalym dozorem přístrojů? Že vám neodesla placenta (a ti sadisti vám ji vyndali)?
Myslím, že jde vždy o úhel pohledu. Kdybyste se rozhodla, že doktoři jsou fajn, mohla byste popsat uplne stejný průběh porodu, který by vyzněl uplne opačně: nechteli vyvolavat, tak jsem prenasela; přijela jsem uplne vynervovana, snažili se me uklidnit; dítě melo omotanou šňůru a nedychalo, ale oživili ho a dali do inkubátoru, aby byla jistota, že je ok; pak jsem mela komplikaci s placentou, také ji vyresili...

kacasa
autor
26. led 2017

@linee dekuji 🙂 ne, opravdu me desi pouze ta porodnice..ale mozna by bylo reseni, najit nejakou mensi..s lidskym pristupem a ne tu, kde vas berou jako "kus"

anetka1701
26. led 2017

Ahoj.

Tvého zážitku je mi líto. Myslím že se tomu dá částečně předejít volbou porodnice, soukromou PA, Dulou... Ale asi ne zcela. Já doma nerodila, po dvou SC ani rodit nemůžu. Ale pokud bych za sebou měla dva přirozené porody v rámci možností OK, tak bych neváhala a třetí porodila doma. Nevím odkud jsi, ale za těch 10 let se toho hodně změnilo, věřím tomu, že se ti podaří najít porodnice, která bude mít dobré refenrence, s personálem se bude dát mluvit.

barusak1
26. led 2017

@kacasa mrzí mě, to co jste zažila. Rodila jsem své dvě děti v porodnici a nemůžu si to vynachválit. Všichni hodní, příjemní. Rodila jsem pouze s manželem a porodní asistentkou. Mohla jsem si vybrat jak chci rodit a jestli chci nějakou medkaci či ne. Při druhém porodu bych neměla dcerku, nedýchala. Napila se plodovky a na místě jí museli dát první pomoc a já šla na operaci, placenta nechtěla ven a do 30 minut musí. První porod byl rychlejší, bez problému.
Ke všemu jsem z rodiny lékařů a jeden z dobrých přátel je porodník, špičkový a na toto téma jsem s ním prokonzultovala hodiny .... a měl pro mě dost argumentů, proč nechtít domácí porod.
Jinak já jsem proti, ale pokud máte špatnou zkušenost, zkuste porodnici, kde vámi může bydlet i manžel, je to hodně alternativní.
Pokud někdo chce domácí porod ať podepíše papír, že všechny rizika a například výjezd lékaře a další péči s bude hradit sama. Pojišťovna ať dá papír kolik co stojí a je to. V první řadě má jít přece o miminko a jeho zdraví.
Ale ať si každý dělá co chce, ale rizika a následky ať si nesou sami. Už jsem slyšela jak chtěla rodit doma, nevyšlo to a ve finále žalovala nemocnici ze které pro ní a dítě jela záchranka

ditta01
26. led 2017

Můžu se autorky zeptat s kterou porodnici má tyto zkušenosti? Dekuji

linee
26. led 2017

@kacasa tady se malinko pripajim k japone. Hodne je o uhlu pohledu. Je jasne, ze jsi si predstavovala klidny a prirozeny porod, ale podle toho, co popisujes bych ja byla rada, ze mam zive a zdrave dite. Otazka je, kolik z toho je pochybeni lekaru a kolik je dilo "nahody".

Pupecnik kolem krku neovlivnis a nekdy na utz ani nejde zjistit.Lezela jsem v porodnici bezmala mesic a vim asi tak o 30 porodech, jak probihali. Ani jeden nebyl stejny. Znam nekolik holek, co lezely v bolesti i 12 hodin a dite neprostupovalo, skoncily cisarem. Neovlivnis. Kdyz se ti snazi dite zachranit a prognoza je nejista a porad provadi radu vysetreni, jak a zda je zdrave, co ti maji na tvuj dotaz rict?
A to, ze placenta nechce nekdy odejit sama se bohuzel take obcas stava. Nemela jsi lehky a bezproblemovy porod, jak sis prala. Ale prave proto, jak to popisujes, bych ja do toho opet a doma rozhodne nesla... Hodne udela psychika, proto jak jsem psala bych se nejdrive zamyslela, zda chces opravdu jeste jednou rodit a az pak resila zda doma nebo v porodnici. Navic, toto si nerozhodnes uz na zacatku tehu (nebo pred pocetim). Situace a tehotenstvi se muze ruzne vyvijet. Ja jsem treba mela bezproblemove tehotenstvi a posledni mesic se to tak zvrtlo, ze jsem byla rada, ze jsem vubec rodila v TP, RODILA a porodila zdrave dite a ja prezila.

linee
26. led 2017

@kacasa tak se koukni do recenzi porodnic ve vasem okoli, je tady hodne zkusenosti a aktualnich a uvidis a rozhodnes se sama. Nekdy, jak pisi, clovek mini a pak se to muze zmenit a dite zmeni🙂
Pokud chcete s pritelem miminko (a vis, ze chces rodit, tak se do toho "dejte". 9 mesicu je dostatek casu na rozhodnuti a pokud nebydlis primo v Praze, mas dostatek casu se rozhodnout, jak, za pritomnosti koho a hlavne kde chces rodit🙂

kacasa
autor
26. led 2017

@ditta01 Podolí..musím říct, že první porod tam byl OK..i když nic alternativního..nikdo se mě na nic neptal a nevysvětlovat..porod na zádech a čau..nebyla možnost volby..Druhý porod..katastrofa

linee
26. led 2017

@kacasa tak to mas ale 50 - procentni sanci, ze to bude zase dobre, ne?😉

journals
26. led 2017

Zatím jsem nerodila, ale podle toho co okolo sebe poslouchám, tak mi přijde, že postupem času se mění i přístupy a trendy v porodnicích. Nevím, co znamená, když zadavatelka píše, že má už odrostlé děti (může to být 7, 10 nebo 18 let) a podle toho bych pak hodnotila... asi je teď jedno, která porodnice to byla, protože čas postoupil a věřím, že věci se mění k lepšímu... Aspoň podle toho, co mi vyprávěla mamka, tak to je teď naprosto nepřijatelné. V té době se nedalo protestovat, teď naprosto nemyslitelné. Určitě záleží na lidech a okolnostech. Já myslím, že by třeba nemusela být špatná kombinace porodnice + porodní asistentka, dula - prostě někdo, kdo podrží a pomůže víc než doktor, který má x dalších případů.
Domácí porody mi přijdou strašně rizikové. Nejvíc se mi líbí model, který se vyskytuje na západě tzv. porodní domy. Defakto nemocnice s domácím komfortem, vybavením a intimní atmosférou. Škoda, že něco takového tu nefunguje... Věřím, že by to mělo velký úspěch.

radka8888
26. led 2017

@kacasa dobry den, je to urcite vase rozhodnuti. Chci rict k Vasemu porodu. Nejsem vestec, ale vychazi mi z toho, ze porod mohl nepostupovat, protoze dcera mela pupecnik kolem krku, ktery byl kratky a tim padem se pri tlaceni dusila a proto nepostupoval. Za to nemuze nikdo a netusim jak by se to resilo doma. Ja jsem si pred porodem lupla dva diazepamy, abych rozehnala poslicky a teda dite derouci se porodnima cestama me probudilo dostatecne 🙂))) Pokud jste presvedcena o porodu doma, ktery u nas neni lege artis, tak prosim. Ale mozna by stalo za to jit na predporodni kurz, zkusit najit nejakou sympatandu asistentku, pripadne dohodnout doktora. Kdyz to vite dopredu, tak zkusit malicko ty psychice pomoct.

ditta01
26. led 2017

@kacasa ono s tou polohou při porodu to většinou není žádná sláva. Co vím ze svého okolí tak všichni rodilí na zádech

netopejr
26. led 2017

@pekluska88 Ja jsem v kontaktu s lidma, kdy matka zemřela po porodu v porodnici, kdy maji dítě s fyz. a mentálním handicapem v porodnici... Takže? Je to tak uplne bezpecne? Podle Vasich úvah by se tam rodit nemelo, umírají tam matky i děti!

kacasa
autor
26. led 2017

@linee 50 na 50 neni moc uspokojive 😀

riga
26. led 2017

@absintka19 to je pěkná blbost. A taky necháme zaplatit péči o dítě matce s diabetem, protože podcenila význam diety, ta co nešla na potrat, přestože má postižené dítě, ta co byla příliš aktivní a předčasně porodila, stará těhotná žena...Taky si taky budou muset platit lidi obézní, nerváci, ti co jezdí autem, na lyžích, kuřáci, ti co ne koukají na složení potravin....A výjezd si taky zaplatí ten maník, co se rozhodl štípat dříví a sekl se do holeně.

kacasa
autor
26. led 2017

@journals přesně tak..porodní dům je takový kompromis 🙂 bohužel nefunguje

mrskato
26. led 2017

@kacasa Ahoj, osobně jsem doma nerodila, ale mám kamarádku, která rodila doma, cíleně, s dulou, až na větší poporodní zranění, porod proběhl v pořádku, ale říkala, že si není jistá, jestli další dítě bude chtít rodit doma. Nicméně jsem chtěla říct, že možná dřív byl ten přístup doktorů špatnej, přijde mi, že teď si většina porodnic chce udělat renomé a jsou zvyklí na požadavky maminek.
Když se mi narodila dcerka (po 17ti hodinách bolestí nakonec musela ven aktuní sekcí), taky jsem si říkala, že už nikdy rodit nebudu, proto domácí porody moc nezastávám, ale syn, který se mi narodil před 4 měsíci, mi to úplně vynahradil, byla jsem ráda, že jsme stihli porodnici, byl do hodinky venku, porod super, jak tady občas maminky píšou, že se dostanou do nějaký rauše, kdy pomalu ani necítí bolest, ale plně se soustředí na tlačení, tak to přesně jsem si zažila, a to šel malej ven zadkem 😀
Zkus omrknout porodnice a uvidíš, třeba ti nějaká padne do oka. A právě ta moje kamarádka neměla důvěru v žádnou, proto volila porod doma.

pekluska88
26. led 2017

@ditta01 já ne a porod probíhal v jedné z "továrnen na děti".

kacasa
autor
26. led 2017

@riga no..asi tak...

vila_z_lesa
26. led 2017

Ahoj,klidně mi napiš, ráda ti na vše odpovím 🙂

netopejr
26. led 2017

@barusak1 Odkud maze ten mýtus o placente.a 30 minutách? 😲

barusak1
26. led 2017

@riga porod doma není v ČR povolen, proto by si to měli platit. Dobrovolně ohrozili dítě a matku

rajani
26. led 2017

@japona nevím co tady mělo být cílem těchto lekaru. Ale indikace tohoto léku je jasná a vzhledem k mechanismu účinků je logicke, že se do rozbehnuteho porodu podávat nemá.

Do dobře rozbehnuteho porodu se zasahovat prostě nemá, zasahovat se má jen když je patologie. Plegomazin je "na prospani", rozhodně ne na patologii.

Na PS jsem viděla dost prasaren, ráda bxch, aby to opravdu bylo tak, že lékaři vždy pomáhají. Někdy jsou jen opravdu netrpělivý a cpou se do věci, kdy nemají a kaskáda intervenci začíná.

rajani
26. led 2017

@mrskato dula není zdravotník, s tou je trošku hazard rodit doma, nerozezná nic.
Když už doma, vždycky s PA, která komplikace rozezná a zaveli k přesunu.

netopejr
26. led 2017

@radka8888 Zato porodnice jsou plny lege artis postupů, třeba Kristellerovy exprese, ze?
Riziko, který u toho je, je vetsi nez u porodu doma

vila_z_lesa
26. led 2017

@barusak1 nepiš bludy, domácí porod je zcela legální

kacasa
autor
26. led 2017

@barusak1 ale neni ani zakazan...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru