Porod KP - zkušenosti, chci to jako druhoročika zkusit přirozeně

lucifux
14. bře 2019

Holky, máte některæ zkušenost s porodem KP. Rozhodla jsem se, že to chci aspoň zkusit. Jsem 36+6, druhorodička a malý je KP takže nejspíš i tak poleze na svět. Dlouho jsem přemýšlela a trápila se, včera jsem se rozhodla, že zkusím vaginální porod, když budu splňovat všechny podmínky. Zajímají mě vaše zkušenosti a jak to probíhalo.

leniczka23
14. bře 2019

@lucifux vim ze KP rodila apachee asi bajdes i clabek na jejim blogu a nebo ji napis IP je moc hodna, myslim si ze ti rada odpovi.

pavca1982
14. bře 2019

Ráda Ti všechno řeknu jak jsem to měla já.Klidně napiš co bys kokrétně chtěla vědět.

no_title
14. bře 2019

já měla miminko v KP poloze, nakonec jsem podstoupila obrat ve 37.tt, který se povedl a narodil se normálně. Ale při té příležitosti jsem založila skupinu Miminko koncem pánevním, tak se tam mrkni: https://www.modrykonik.cz/group/8028/
Je tam víc maminek, které KP rodily přirozeně.

jaja01k
14. bře 2019

Já jsem měla druhého syna KP. V porodnici mi doporučili rodit normálně, měla jsem pro to ideální podmínky, prý by byl v mém případě císař zbytečný. Konečné rozhodnutí nechali na mně a jsem ráda, že jsem je poslechla a šla do toho. Hodně mi pomohl pan doktor v rizikové poradně, který mi řekl, že nejdůležitější je, abych to měla srovnané v hlavě.

lucifux
autor
14. bře 2019

@jaja01k vzhledem k tomu, že jsem druhorodička, tak vím co od porodu už očekávat, myslím bolesti atd... Jsem připravená to zvládnout... A strašně mě motivuje to zkusit a nenechat do sebe řezat. Manžel mi je taky velkou oporou, nechává to na mě, do ničeho mě netlačí.

jaja01k
14. bře 2019

@lucifux Jestli jsi o tom pesvědčená, tak bych to určitě zkusila 🙂 Pokud samozřejmě nebudou nějaké objektivní překážky. Mně dělali v porodnici velký ultrazvuk, aby zjistili přesnou polohu miminka. A taky udělali váhový odhad. Kdyby bylo moc velké nebo malé, rodit by mě nenechali.
Držím palce, ať ti to vyjde 🙂

lucifux
autor
14. bře 2019

@jaja01k s tím počítám, že musím splňovat určité podmínky. Když je splňovat budu, tak do toho jdu, když ne, tak se nedá nic dělat...

kkk612
15. bře 2019

@lucifux já jsem se narodila KP, máma byla prvorodicka. Sice jsem byla drobek (2,7kg), ale tak nějak pořad nechápu, proč v mnohých porodnicích KP hned indikují k císaři. Ja bych sama KP taky chtěla rodit normálně a stála bych si za tím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru