Porod - moje zkušenosti

sim007
6. kvě 2015

Ahojte.

Mám 14 dní po porodu a chtěla bych "pomoct" těm, které to teprve čeká.....

Věci do porodnice:
Když jsem se balila, tak to vypadalo, že pojedu s lodním kufrem, nakonec jsem to nějak nacpala do cestovní tašky a některé věci jsem tam měla zbytečné.... měla jsem svoje noční košile (zbytečnost, oblekla jsem si jen když přišla návštěva).
Určitě si vemte dost toaletního papíru (nebrala jsem si kuchyňský utěrky na spodek, ale jen toaleťák).
Doporučuji jednorázové kalhotky Molipants od Hartmannu - přijdou mi lepší než ty obyč síťované..... v umyvadle jsem si je přemáchla a používala vesele dál.
Doporučuji porodnické vložky Batist flower - spotřebovala jsem jich kvatna (a používám je i teď doma).
Doporučuji si vzít aspoň dvě kojící (sportovní) podprsenky.
Doporučuji vložky do podprsenky Johnson's baby.
Doporučuji Bepanthen na bradavky - mě zachránil.
Doporučuji cca 3 látkové pleny + 2 tetra pleny pro mimčo.
Doporučuji dva ručníky (jeden na obličej a tělo a druhý na spodek).
Doporučuji mít aspoň jeden dudlík (malý, lehký).

1.) Žádný kurz vás na to nepřipraví.....každý porod je jiný......já ani nepoznala doby porodní 🙂
2.) Bez manžela ani ránu
3.) Epidural - po poradě se sestřenicí, kdy ona u jednoho měla a u druhého ne, jsem se rozhodla, že si ho dám, ale za mě teda ne (buď mi nezabral, nebo si to bez něj nedokážu ani představit)
4.) Nástřih - slovo jako z hororu, ale vůbec nebolí a šití taky ne, nemusíte se bát....mě ani moc nezlobí teď doma, ale každý to má jinak
5.) V bolestech jsem si říkala, jak tohle někdo může absolvovat dvakrát a víc..... a teď 14 dní po porodu bych do toho šla klidně znovu 🙂
6.) Monitor (pásy) - pro mě peklo...ležet vždycky cca 30 minut na zádech a nehýbat se.
7.) Jak uvidíte ten malý uzlíček štěstí, tak vás nic jiného zajímat nebude a všechna bolest zmizí 🙂

A když jsem to zvládla já, tak už musí každý 🙂

To by bylo asi všechno 🙂

lv
6. kvě 2015

souhlasím s tím, že vlastní košile jsou zbytečné, dudlík za mě též zbytečný, co nezapomenout je jelení lůj a nabíječku 😀

vercik83
6. kvě 2015

Za mne teda síťované kakhotky nej, používala jsem i doma pak, vložky jsem měla takové vatové z porodnice na doma estetičtějši z lékárny. Dva ručníky nutnost. Manžela jsem tam chtěla až po první době porodni. Epidurál mi nezabral, hrozný vydržet se nehýbat když jej píchaj. Jo a já teda byla vděčná za nadstandard a chci ho znovu.

sim007
autor
6. kvě 2015

Jo nadstandart jsem zapomněla napsat.....pokud budete mít možnost, tak berte....vyplatí se ty prašulky do něj vrazit. Měla jsem a byla jsem max.spokojená.

rousse
6. kvě 2015

za mě: dudlík zbytečnost, vlastní košile i oblečky pro mimčo zbytečnost - jen potom zbytečná práce navíc, taky síťované kalhotky super, bez epidurálu jsem to zvládla jak po másle i bez nástříhu, ale na hojení hráze moc doporučuju gel Mithra od Nobilis Tilia - malý zázrak fakt a kurz ano nepřipraví, ale cvičení pro těhule, kde se trénuje i dýchání mi moc pomohlo 😎

rousse
6. kvě 2015

@vercik83
@sim007 tak to se máte - mě dovezli na oddělení šestinedělí a bylo poslední volné místo, takže jsem byla ráda, že vůbec ležím na pokoji a ne na chodbě - ne tak nadstandard. Jinak jsem ho taky chtěla - hlavně kvůli mé "kamarádce" epilepsii, ale dalo se to zvládnout i se spolubydlama na pokoji🙂

sim007
autor
6. kvě 2015

A JESTE JSEM ZAPOMNĚLA. ....
DEJTE OPRAVDU VSEM VEDET, ZE JAK PRIJDETE Z PORODNICE DOMU, TAK AT VAM DAJI ASPON TYDEN SVATY POKOJ.....my treba rekli, ze sirsi rodina az pozdejsi, ale nenapadlo me, jak mi budou vadit rodice a babicky.....mamka by mi chtela pomahat, ale ja si chci udelat nejaky svuj rezim, ale kdyz se na malou chce porad nekdo divat, tak to jde tezko....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru