Porodní váha miminek x vitamíny pro těhotné

elisss7
23. srp 2016

Ja už mám teda dlouho po porodu, ale zajímalo by mě, jaké měli vaše dětičky porodni váhy, když jste užívaly vitamíny pro těhotné. Ja u prvního syna jedlá mamavit, jen jedno balení a měl 4120g a u dcerky jen jód a kyselinu listovou a měla 3900g. Gynekoložka mi u dcerky rikala, že dětičky jsou větší když maminky jedí vitamíny. Jak jste to měly vy?

ivatko0406
23. srp 2016

Ja jsem brala kyselinu listovou a syn mel 2 855g. Narodil se dva dny pred terminem, takze donoseny. Kolegyne zobala femibion a holcicka mela jen lehounce pres 3 kg.

lenkas1982
23. srp 2016

Taky jsem to slyšela, ale nevím, jestli je to fáma nebo fakt. Já jedla celé těhotenství Femibion a dcera měla 3980g. Obávám se ale, že ničeho průkazného se tu stejně nedobereme. ;)

domca89
23. srp 2016

Též si myslím, že žádné závratné odhalení se tu konat nebude, u každého to bude jinak fungovat a jinak účinkovat. Já třeba nebrala vitamíny žádné a syn měl 3430g a to se narodil na začátku 36tt.

vannilla
23. srp 2016

Tak toto téma mě zajímá. Začala jsem nedávno zobat mamavit, ale jelikož je mi po něm vždy špatně, tak jím jen půl tablety obden. A nedávno jsem slyšela, že těhotenské vitamíny můžou o něco zvýšit porodní váhu miminek. Tak nevím, zda to mám vůbec dál jíst. Kys. listovou beru od začátku, tu od Zentivy, předepsanou od lékaře.

elisss7
autor
23. srp 2016

Ted být znovu těhotná, tak beru jen kyselinu listovou, magnesko s jód, pokud by napsal lékař. Zdá se mi to jako tahák na prachy. Vyvážená strava a tělo si vezme a dá co potřebuje. Ja teda v ty větší kila věřím...

muchomurkazelena
23. srp 2016

Brala jsem Femibion, syn se narodil ve 40tt a měl 3360g.

pisjutynka
23. srp 2016

Tak u mě to neplatí 🙂 U první dcery jsem brala Chytré miminko celé těhotenství a měla 3910 g, u druhé dcery jsem brala jen kys. listovou první tři měsíce a měla 4100 g.

elisss7
autor
23. srp 2016

@pisjutynka zajimavy 😂 individuální jako všechno...

elisss7
autor
23. srp 2016

A co porovnani vaší porodní váhy, pokud je znáte a váhy miminek. Já jsem z dvojčat a měla jsem 3250g, což bych řekla slušný 😊 a sestra moje 2950g jo a v termínu ( chudák mamka moje ) Kamarádce rikala maminka, že když mela oba velkou porodní váhu, tak že i její dítě bude mít 😁

pisjutynka
23. srp 2016

@elisss7 kamarádka taky brala vitamíny a holka měla 2600 g při narození v termínu, takže já si myslím, že to až takovej vliv nemá.

elisss7
autor
23. srp 2016

@pisjutynka těžko říct, asi to bude záležet na víc faktorech... Nejspíš jen o vitamíny nejde.

maxpex
23. srp 2016

Porodní váha je pry ovlivněna porodní váhou matky.

ivatko0406
23. srp 2016

@elisss7 ja jsem mela 3,20 kg a manzel pri narozeni 3,15 kg myslim. Nas syn mel jak jsem jiz zminila 2,8 kg. Ted cekame druhe a zase beru jen listovku.

mysonek
23. srp 2016

Také myslím, že to není pravda. U první dcery jsem brala Gravital a měla 3100g a u druhé jen v prvním trimestru k. listovou a měla 3500g.

kamste
24. srp 2016

Problematické to mohlo být dřív, když obsahovaly samotný vitamín A. Dnes se dává beta-karoten a z něj si tělo vyrobí vitamínu A jen tolik, kolik potřebuje.
Nyní je výhodou kys. listová a nebo foláty (pokud maminka má poruchu vstřebávání kys. listové - zož má asi 1/2 mamin).
Jinak u mě byla váha miminek (3650g a 4150g) ovlivněna těhotenskou cukrovkou a genetikou - můj muž je velkej chlap. I teď jsou děti větší než jejich vrstevníci (dcera 4,5r nosí oblečení pro 6-8leté).

veraga
29. srp 2016

Brala jsem poctivě Femibion 1 i 2 a malá se narodila 2 dny před TP s váhou 2980g. Já jsem měla PV 4100g. Manžel byl nedonošený, takže těžko říct.

kecafon
1. lis 2016

Ahoj,
mě to doktorka také říkala,že když se užívá více vitamínů a látek v těhu,že se rodí pak větší děcka,ale já užívala Ogestan,který obsahuje pouze jen to nejdůležitější a to kyselinu listovou,vitamin D3 a E,jod a Omega 3 mastné kyseliny(DHA).Takže jsem dala na její doporučení a nelituju toho.Dcerka se narodila v termínu s necelými třemi kily.
Samotné kapsle bylyv pohodě,snadno se polykají,stačí jen jedna denně,takže balíček s 30 ks,vydžel měsíc a investice byla okolo 400,-,ale záleželo,kde jsem si ho objednala,když přes net,byl o něco levnější,když do mě zvolené lékárny,maličko byl dražší,ale docela často se daly využít i slevy.
A co víc,mohla jsem je užívat jak v těhu,tak při kojení,ale dají se užívat už i před plánovaným těhu,což je super,že tělo vlastně po celou dobu užívá to,na co je už zvyklé.
Takže za sebe doporučuji,větší děti se fakt nerodí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru