Porodnice Thomayerova nemocnice nebo jiná?

chances
3. čer 2020

Ahojte mile maminky, obraciam sa na Vas s prosbou o radu ohladne porodnice. Prva dcerka sa narodila v Motole (2011), potom sme sa prestahovali na Prahu-vychod k Ricanom, a tak som syna rodila v Thomayerovej nemocnici (2013). Teraz som znovu tehotna. Thomayerova nemocnica je k nam najblizsie a viem, ze pred par rokmi porodnica presla aj rekonstrukciou... Prosim, nerodili ste tam niektora v poslednych par rokoch? Aku ste mali skusenost s pristupom a personalom? Su nakloneni porodu bez zbytocnych zasahov? Ake je prosim ubytovanie na sestonedeli, stale su izby po dvoch maminkach? Je stale pripadne mozny nadstandard? Pripadne, ak mate tip na nejaku inu porodnicu, kde ste boli spokojne, budem vdacna za info. Velmi vam vsetkym dakujem.

janinasm
10. led 2021

@kukuls To muselo být příšerný! Je mi líto čím sis tam prošla. ☹️ Ke mně se teda chovali ve FTN při porodu trochu lépe, ale viz můj příspěvek výše - i tak hnusný chovani. Jedinej, kdo se tam ke mně hezky choval byla laktační poradkyně a taková hodně mladá sestřička z gynekol.oddeleni,ktera na pokoj po porodu chodila zjišťovat, jak mi je. Jinak nic pozitivního zae taky ne. Bohužel. Mám rodit podruhé a tam v životě už vážně NIKDY!

lennus
10. led 2021

@chances Ahoj, já rodila v Thomayerce neplánovaně v prosinci 2013, je to už pár let. Porod začal dříve a Bulovka, kde jsem měla rodit, chodila jsem tam na gynekologii ke své paní doktorce, rekonstruovala, tak volali do Podolí a sem a tady bylo volno. Byla jsem celkem spokojená, ale je pravda, že ve slabé chvíli mi nabídli něco na bolest - Nalphubin a dobrovolně bych do toho nešla, byla jsem pak jak zfetovaná při tlačení, i manžel mi to pak potvrdil, přitom porod byl už krásně rozjetý. Ale porodní asistentka i doktorka, která vedla porod, byly moc fajn a vlastně porod byl celkem rychlý. Ostatní hodnotit nemůžu, protože jsem byla na šestinedělí bez dítěte, které bylo jako nedonošenec na novorozenecké JIP. Další dva porody jsem ale absolvovala v Podolí, protože v Thomayerce není možné mít u porodu více než jednu osobu jako doprovod a já chtěla k porodu kromě manžela dulu, což je v Podolí možné a máme to taky kousek. Podolí má více pokojů a velmi útulné a sympatické s wc a sprchou na pokoji, v Thomayerce to tak nebylo, ale možná už se od té doby mnohé změnilo, nevím. Myslím si, že hodně záleží stejně na personálu v daný okamžik, na koho narazíš, ale já si nemůžu vynachválit porod s dulou, protože někdy se stane, že je porodů víc, mají šrumec a porodní asistentka se nemůžu věnovat celou dobu jedné ženě. Vůbec mě ani v tu chvíli nenapadlo chtít něco na bolest, dula mi pomohla a poradila, jak si ulevit, jak dýchat, znali ji tam a byli tam i na ni moc milí. Kdybys chtěla kontakt, ráda poskytnu. Držím palce a přeju dobrý výběr!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru