Předčasný porod kolem 26tt, jaká byla vaše miminka?

mimi1004
15. říj 2014

Maminky, rodila jste některá předčasně v 26. - 28.tt. Hrozí mi, že se mi to stane. Jaká byla vaše miminka? Přežili to některé z nich?

vrk
19. kvě 2017

@marketa11112 držím pesti, já druhou dceru rodila ve 38+4, určitě vydrzite do konce ;)🌸

marketa11112
19. kvě 2017

@vrk jinak hlasim...od 28 tydnu jsme v nemocnici..ted koncime 31 tydnu..dalsi predcasny porod me nemine. Ale uz jsme za tim, co se narodil syn.....

Jinak jeste k ockovani....po zkusenosti se synem , budu opet zacinat dle doporuceni neurolozky i pediatricky....tedy dle korigovaneho veku....pokud by nastal problem, oddalime..ale to se teprve uvidi......nase pediatricka je starsi lekarka, roky pracovala na neonatologii s nedonosencema, tak by mela mit zkusenosti dost......sama jsem moc rada, ze to u syna vyslo a zadne reakce na ockovani nemel.....

vrk
19. kvě 2017

@marketa11112 tak držím pesti, proč jste v nemocnici? Není to jen tím špatným pocitem z prvního tehu? Já už se hospitalizovát u druhého nenechala, ležela jsem doma a bylo mi tam lip.

marketa11112
7. črc 2017

@vrk tak spatnym pocitem to nebylo.🙂 2 x mi zastavovali porod. Povedlo se, zacinam 39. tyden...

elvinerha
8. črc 2017

Mame holcicku narozenou 26+1tt je ji sedm mesicu, je zdrava moc sikovna. Narodila se driv kvuli infekci ve 23tt mi odtekla voda, udrzeli me do 26tt pak jsem zacala spontanne rodit. Mala se narodila se 780g. V nemocnici jsme byly tri mesice, domu jsme sly jeste pred puvodnim terminem porodu. Asi mesic po nas se narodila holcicka ve 25tt se 400g a je take v poradku.

monca_kovarikova
12. říj 2017

@elvinerha
Tak to je dobrá zpráva, že holčička dobře prospívá. Já jsem byla tento týden na 2. screeningu a malý špatně roste, tak mě doktorka připravuje na variantu, že bych mohla rodit dříve (fungují 2 ze 3 pupečníkových cév). Za 14 dní máme jít znovu na kontrolu a pak se uvidí. A jak se vám vede teď?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru