Přirozený porod nebo císař?

mandy1122
15. led 2024

Ahoj holky, v květnu 2021 jsem měla vyvolávaný porod,který skončil císařem z důvodu nepostupujícího porodu a možné hypoxii plodu. V březnu 2023 jsem v 17 tt těhotenství potratila (zamlkly potrat), porod mrtvého miminka opět vyvolávaný s následnou kyretáží. Teď jsem znovu těhotná a na březen čekám miminko, chtěla jsem se zeptat, zda je možný přirozený porod nebo je lepší císař v tomto případě. A zda je možné znovu vyvolat porod,kdyby se malé nechtělo.

elennka
20. led 2024

@mandy1122 já jsem měla.obrovskou tokofobii u Zoe, bylo to 6 té těhotenství, 1 donošene miminko po 16letech, jsem zdravotník, šla jsem.dobrovolne do císaře (tokofobie, věk, těhotenské ztráty).. , nakonec jsem rok od císaře otěhotněla a před 6 týdny jsem měla druhého císaře, měla jsem možnost volby ( chodila jsem i za soukromou PA) a nakonec jsem opět zvolila císař, druhý jsem měla bez seperace malého.
U obou tehu na konci covid, teď bohužel tak, že jsem měla extrémně zhoršené astma, byla jsem i na kyslíku..
Kdyžtak SZ. Jak jsem někdo výše,že by měla mít možnost volby .

@mandy1122

pavca1982
20. led 2024

Já to měla obráceně. Za žádnou cenu jsem nechtěla sekci. Takže i porod KP neúplný s váhou syna 4040g jsem rodila vaginálně. Porod byl řízený a vyvolaný.Jsem ráda, že se do toho pustili a umožnili mi to.😉

elennka
20. led 2024

@pavca1982 každá to prostě máme jinak, já jsem o vaginálním teď u Matěje přemýšlela, ale nakonec jsem šla znovu do sekce, po konzultaci (opakovaných setkání s PA) a dvěma lékaři... A.vnitrne jsem prostě nebyla nastavena na vaginální porod.

veronikav31
20. led 2024

@pavca1982 tak to jste měla štěstí, tím, že mám úzkou pánev jsem měla problém porodit dcerku s 3,5kg,nakonec byl akutní císař z důvodu krvácení a špatné plodové vody.Syna jsem rodila přirozeně,měl 2,8kg a dost mě potrhal až ke konečníku, už bych do toho nešla

aurum27
21. led 2024

@l_ mám to úplně stejně, těšila jsem se na přirozený porod, paní Dr. Mě poslala na vyvolání, dvě tablety, celé odpoledne bolesti po 2 minutách a otevřená jen 2 cm, nechali mě vyspat a ráno akutní císař v úplné anestezii, protože malému padaly ozvy, on v pohodě, zato já 14 dni v nemocnici s horečkama, zabrali až třetí antibiotika a pocit ukradeného porodu z kterého mě dostalo až narození druhého syna. U toho mi dali na výběr, jen hlídali váhu malého, kvůli jizvě, odhad se jim nepovedl, ale porodila jsem přirozeně a rekonvalescence nesrovnatelná oproti císaři. Vědomě bych do něj nikdy nešla.

22hanah
21. led 2024

@l_ ne vždycky, znám případy, kdy je ženská na ohrabky po vaginálním mnohem víc jak po sekci a kdyby do ní doktor šel, ušetřil by jí následky. Nepodporuju operace, ale když to nejde jinak, císař není tak hrozný a důležitý je, aby se dítě narodilo v pořádku.

veronikav31
21. led 2024

@aurum27 ale vy jste na výběr měla, nemusela jste s ním souhlasit. Ale pokud jste byla otevřena jen na 2cm a dítěti padaly ozvy tak nebylo co řešit nebo byste se i přesto rozhodla jinak? Já na výběr neměla, krvácení,špatná plodovka, já úzkou pánev a dcerka byla větší, akutní sekce byla během hodiny od oznámení, dcerka je naštěstí v pořádku. A já byla hned v pohodě, sedět jsem mohla, chodit taky.

l_
21. led 2024

@22hanah jenze oni vyvolavaji preventivne.. a to je spatne..

veronikav31
21. led 2024

@l_ ale každá má právo vyvolání odmítnout, je možnost si vybrat, ne že ne. Když se mi něco nelíbí, tak to odmítnu. V nemocnicích co znám já vyvolávají porod po 10-14 dnech, dřív ne, to se chodí maximálně na plánovaný císař a nebo když se něco děje, jinak ne

l_
21. led 2024

@veronikav31 neinformovanost, vyplasena prvorodicka 🤷🏻‍♀️ lehke straseni.. nedali mi.moc na vyber.. rekli ze musej 🤷🏻‍♀️ ted mam nacteno, zjisteno, jednala bych jinak..

veronikav31
21. led 2024

@l_ tak to jste si v tom případě vybrala špatnou porodnici, v dobré s vámi vše rozebírají, i váš lékař.
Já už byla starší prvorodička, tak jsem věděla co se může dít, já oba porody vysloveně prozvracela.u dcery jsem měla nepravidelné kontrakce a v porodnici mi řekli, že můžu zůstat nebo jet ještě domů, rozhodla jsem se zůstat, někdo by jel domů,já jelikož mám za sebou hodně potratů a máme v rodině porod mrtvého miminka týden před datem porodu nebylo co řešit a byla jsem ráda

aurum27
21. led 2024

@veronikav31 neinformovaná prvorodička, arogantní primářka, která mě nechtěla nechat přenášet, nemohla jsem tušit jak to dopadne

veronikav31
21. led 2024

@aurum27 ale tak každá máme právo si vybrat,když se nám nelíbí přístup jednoho doktora tak jdu jinam,teda samozřejmě,pokud není porud už za dveřmi. Vím, že takovýto přístup mají v porodnici kousek ode mě i někteří doktoři, tak jsem jela rodit do jiné vzdálenější nemocnice, tam rodily i obě moje švagrové, nemocnici jsem znala i z jiných důvodů než z porodu, nebylo co řešit.

l_
21. led 2024

@veronikav31 vybrala nevybrala.. nemela by to byt spis automatika ze strany nemocnice? Dat na vyber, se vsim.seznamit a nechat vybrat pacienta? Polud nejde o zivot samozrejme.. ja jsem laik, oni odbornici.. oni me maji zahlcovat informacema..

veronikav31
21. led 2024

@l_ měla by to být automatika,ale nebývá, některé porodnice jedou podle zaběhnutých zkušeností ještě pomalu před revolucí,nic nového nechtějí, žádné inovace, žádný výběr,ale od toho je potřeba předávání zkušeností mezi maminkami, když jim klesnou porody,rodičky nebudou spokojené,tak se s tím bude něco dělat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru