• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Proč jste nedarovaly pupečníkovou krev?

24. července 2014 
Jsou nějaká negativa, rizika na zvážení, zda darovat či nedarovat? Ráda bych darovala, ale poporodní komplikace po prvním porodu jsem řešila téměř rok a ráda bych u druhého měla všechno co nejrychleji za sebou......
22. črc 2014 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě se nikdo neptal, jestli chci darovat, jen jestli si chci "zaplatit" její uchování, mě osobně by zajímalo, jestli osoba na odběr je porodní asistentka nebo nějaká další osoba , v případě porodní asistentky bych radči aby se v prvních vteřinách života věnovala dítěti a ně nějakému odběru....
22. črc 2014 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Neuvažuji, protože neexistuje řádné využití pupečníkové krve. I na leukémii je lepší kostní dřeň. Jiné využití kmenových buněk není dosud řádně prozkoumáno a buňky tak nemají praktické využití. Navíc je to strašný kšeft okolo, kdy se tvoje (a hlavně dítěte) osobní a citlivé údaje dostanou do rukou "soukromníků přes zdraví".
22. črc 2014 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Holky me odebiral pupecnikovou krev doktor u cisarskeho rezu,nevidim v tom zadnou vedu ,odeberou a krev se posila teprve na rozbor do centra,zda je vyhovujici,pak se teprve rozhodnete,jak s ni nalozite :slight_smile:) a az pak platite,tak jsem to mela ja v roce 2012 :slight_smile:
22. črc 2014 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maudn pupečníkovou krev odebírá lékař který je u porodu.
22. črc 2014 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
NO JA SOM TEDA NEDALA A RADA BY SOM VEDELA CI BY SA TA MOJA KRV DOSTALA MOJMU DIETATKU. MOC TOMU NEVERIM.
22. črc 2014 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
On je rozdíl mezi darovat a nechat si uschovat. Já darovat chtěla, nakonec se nepovedlo kvůli akutní sekci. U druhé sekce mi řekli, že možnost darovat není. Takže jsem nedarovala. O uschování pro "naše" potřeby jsem ani neuvažovala.
22. črc 2014 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podle mě je lepší nechat pupečník dotepat, ať má co nejvíc krve samo děťátko
22. črc 2014 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já bych do toho šla, ale není moc porodnic, kde to dělají. Aspoň ne v mém okolí.
22. črc 2014 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ee.liska děkuji za sdílení, již jsem kdysi četla, je na čase si osvěžit paměť :wink:
23. črc 2014 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
nebylo mi to nabídnuto, jinak bych do toho šla
23. črc 2014 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martaska78 On ti to nikdo nenabízí, pokud máš zájem musíš si sama zažádat ještě před porodem. Ale po přečtení tohoto článku jsem teda taky změnila názor.
23. črc 2014 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mé neteři pupečníková krev své sestry zachránila život :slight_smile: ve třech letech jí zjistili leukemii :slight_smile:
23. črc 2014 ve 13:28  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lrg aha, to jsem nevěděla a ani mě třeba neupozornili, že bych mohla a to jsem chodila do poradny do FN :unamused:
24. črc 2014 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek