Sestoupení hlavičky před porodem

b91
1. zář 2018

Zdravím 🌷,
Chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, komu by pomohlo hopsání na balonu a dlouhé procházky k sestoupení hlavičky miminka do porodních cest. Aktuálně jsem 36tt a malý je prý strašně vysoko ... hrozí nám sekce 😔. Beru jakoukoliv radu🍀.
Děkuji za odpovědi všem 🌷.

vzkazyzuniverza
1. zář 2018

Moje maminka rikala, ze to mela u nas obou a ze v den porodu jsme obe sly dolu samy. Jinak prochazky a hopsani urco urychli porod. Avsak nemohu nic zarucit, vsechno je individualni... Take pomaha na miminko v brisku mluvit, ja dcerce rekla, ze chci, ze potrebuji, aby se uz narodila a na druhy den sla ven, bylo to 10 dnu pred terminem, rekla jsem ji, ze uz klidne muze, ze je vporadku vyvinuta a ze ji moc na tomto svete potrebuji. Poslechla a vzala to hopem. 🙂 drzim palecky, at je vse ok.

denny27
1. zář 2018

Já měla ještě v den porodu holku vysoko...a snad ani nedorotovanou.. musela sem ležet na boku, abych jí pomohla..ale v těch bolestech se to nedalo vydržet, takže sem se snažila alespoň chodit/stát..no to mi taky moc nešlo...ale malá se narodila za 2hodiny, agpar score 10-10-10...tak určitě neztrácej naději a pokud to jen jde, hodně choď 😊😊

denny27
1. zář 2018

Rodila jsem 38+5

b91
autor
1. zář 2018

@denny27 to počasí už je docela fajn ☺️ Takže ode dneška každý den aspoň 5km 🌷

merope
2. zář 2018

Že je jen vysoko jako důvod sekce? Co zkonzultovat s někým, kdo se věnuje tomu, aby se primárně rodilo přirozeně? Vím, že napr. v Praze-Motole se v tomto směru docela snaží a na císaře jdou jen holky, co opravdu chtějí a ty, kde to opravdu jinak nejde.

rebe
2. zář 2018

Co je divného na tom, že je měsíc před porodem miminko vysoko?

mia255
2. zář 2018

Já měla malou vysoko až do dne porodu, v tvém týdnů ještě dokonce i kp... V 38 TT se otočila hlavou dolů a den po termínu jsem začala rodit, malá pořád vysoko. Narodila se do 4 hodin od první kontrakce. Takže sekce z důvodu že je teď vysoko se mi zdá jako hloupost

b91
autor
2. zář 2018

@merope moje gyndařka je taky proti, prý je to teď zbytečné řešit, ale 10.9 jdu k mudr, která cs navrhla ... moc bych si přála, aby byl už dole 😬

b91
autor
2. zář 2018

@mia255 to zní výborně 😍. Vazne si moc preju rodit normalne 🙏🏼. Takze proto ta prosba o radu 🙂

b91
autor
2. zář 2018

@rebe nejsem lékař, jen se ptám na radu, jak malému pomoci dolů 😌

merope
2. zář 2018

@b91 Určitě bych se ptala, proč je to podle ní tak nutné a případně se vyžádala i konzultaci s jinou MUDr. Toto je už MUDr. v porodnici nebo jaký má vztah k tvému porodu? Zvláště pokud gyndařka tvrdí, že to je zbytečné, tak bych neviděla důvod ji poslechnout na první pokus a ptala se jinde. Protože vše, co o porodu vím, je, že pokud je to jenom trošku možné, tak je ze všech stran lepší a pro ženu i dítě výhodnější přirozený porod než císař. Ten by měl být pro akutní či život ohrožující stavy a ne jen tak, že něco... Po operaci této velikosti bys běžně byla tak 2 měsíce doma a pak jela na měsíc do lázní - a v tomto případě jedeš domů s kojencem a starej se.

rebe
2. zář 2018

@b91 Miminko sestupuje dolů, když se chystá porod. Měsíc před termínem, tedy klidně šest týdnů před narozením, je naprosto v pořádku, když se miminko na porod nechystá, tudíž nesestupuje. Chápu, že tě doktorka vystresovala, takže bys pod hrozbou císaře chtěla miminku pomoci. Ale snažit se pomoci urychlit porod, na který ještě miminko a tvoje tělo není připravené, je jednak kontraproduktivní, jednak docela marné, protože ti mohou pomoci maximálně babské rady, jejichž účinnost je ale značně nejistá. V tvé situaci by bylo lepší nesnažit se urychlit porod, ale zjistit, s čím přesně má ta druhá paní doktorka problém. Nesestouplé miminko v 36. týdnu to bude těžko, to jsi spíš špatně pochopila. Když ho teď zaženeš dolů a narodí se, tak sice porodíš přirozeně, ale miminko bude nedonošené...

eldrag
2. zář 2018

me kleslo břicho až cca par hodin pred porodem ... tlak jsem sice citila nekolik tydnu, ale to samotne sestoupeni proste az na posledni chvili.

b91
autor
2. zář 2018

@rebe jsem teď 37tt a máš pravdu, jen mě ta mudr.vystresovala .... chci mít pocit, že jsem pro vaginální porod udělala vše, co šlo, toť vše 🌷. Samozřejmě se nesnažím dostat malého ven ...

b91
autor
2. zář 2018

@eldrag děkuji za uklidnění 🌷. Snad si ten náš drobek taky najde cestu 🍀

simona_33
2. zář 2018

@b91 ja jsem musela porosit mimino kvuli neproapivani 36 tt a rozhosne ae nic vd me nechystalo k porodu... dite vysoko, zavrena na 10 zapadu... vyvolavali mi od patku noci a narodil se syn v nedeli vecer... sestoupi s kontrakcemi.... a to ja jsem vetsinu prolezela, musela jsem byt napojena na monitor kvuli miminku... takze ani chuze ani hopsani behem prvni doby porodni....zkus byt v klidu. mozna ma dr k ca jiny duvod nez to ze je site vysoko... neni treba placenta nizko? zeptej se at ti to lee vysvetli ona.

simona_33
2. zář 2018

@b91 omlouvam za preklepy, snad to pochopis...

myjusiatko
2. zář 2018

Uplne koukam, jaky duvod pro cisare si uz nenajdou?!?

Mne mala byla vysoko jeste v den porodu. Kvuli tomu byl porod dlouhy a narocny. Mela omotany pupecnik a proste se to vleklo. Taky musela dorotovat. Ale rozhodne to nikdo neresil a ja normalne prirozene porodila.

kittyy17
2. zář 2018

deset dní po termínu měl syn hlavičku vysoko a na porod to nevypadalo ani náhodou. Začali vyvolávat v naději že se to rozjede, dva dny se fakt hodně snažili, a jelikož se nic nedělo, šli jsme třetí den na císaře.
Pokud nebude miminko v ohrožení, jako třeba špatné ozvy, nebo ty v ohrožení, tak klidně počkej, nic se neděje...

b91
autor
2. zář 2018

@simona_33 je prý vysoko, větší (36tt 2700g) a hlavička uchýlená do prava ... uvidíme 🙂

kittyy17
2. zář 2018

@b91 já měla v 36.tt odhad 3600 g, hlavičku sice dole, ale vysoko, a nechali mě 10 dní přenášet. Prý jsem měla tak vzorný tlak a všechno vypadalo jako na začátku těhotenství, že bych mohla být těhotná klidně dalších 40 týdnů, což mě tehdy dost vyděsilo... měl 4100 g ...

lotosek
2. zář 2018

Břicho jsem měla pořád hodně vysoko do posledního dne, všichni říkali, že na porod to vůbec nevypadá. Nakonec praskla voda sama týden po TP, v porodnici dítě nesestupovalo samo ani po oxytocinu, skončilo to akutní CS, dítě nedorotované, pupečník kolem krku. Byla zkalená plodovka, proto se na porod tak spěchalo.

mikulilinka
2. zář 2018

Tak to je celkem síla.Ja prenasela 10dni rodila jsem 41+3 a mala byla extrémně nahoře a mala se rozkyvala v den domluvy na vyvolani sama.Mela jsem i vysoky tlak a mela 3810g ,museli mi krapet pomoct ,ale i tak samotny porod trval hodinku,takze úplně v pohodě.Nevim co teď ti doktoři mají za debilni napady pořád predem delat vyvolavacky a sekce.Za 4tydny může byt vse jinak, pokud bych neměla ja ani mala problémy nesla bych do toho.

eviicka
2. zář 2018

Taky mě to překvapuje, já mám úzkou pánev, den před vyvoláním (42tt) mi na příjmu sestra pánev přeměřovala a říkala "uvidíme, snad sestoupí". Takže malý byl taky vysoko.
Souhlasím, že jsi ten důvod možná špatně pochopila, v klidu se na příští kontrole přeptej. Určitě bych ale zatím sama nepodnikala nic na co necítím. Držím palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru