Sex po porodu

hnby
27. čer 2019

Ahoj holky vim, ze se to tu resilo, prosla si diskuue, ale zajima me, zda jsme mela nektera velkou chut po porodu na sex. V tehotenstvi jsem nemela ani trochu chut a ted bych na to vlitla hned, snazim se pockat nez vypadaji aspon stehy, ale je to boj. Nastrih malej byl, ale nic me neboli, samozrejme je to citlivejsi. Je tady nekdo kdo to mel podobne a vlitli jste na to po 14 dnech? 🤭

lpch
27. čer 2019

Ja bych byla opatrna, stehy a porodni poraneni je jedna vec, ale pak je tu jeste delozni hrdlo, ktere asi nebude 14 dnu po porodu stazene

makronka222
27. čer 2019

Pockej 6 tydnu a uvidis co na kontrole.

pipi_puncocha
27. čer 2019

Nám říkali zrovna tento týden na kurzu, že sex.abstinence je důležitá hlavně kvůli riziku infekce v děloze, kde je obrovská raná plocha po odloučení placenty a že se to opravdu opravdu nedoporučuje hlavně z tohoto důvodu, zevní poranění je jedna věc, ale že horší je ta děloha.

agneska7
27. čer 2019

Po obou porodech po 17. Dní první byl s nástrihem druhý bez .. vše bylo v pořádku ,ale udělej to podle sebe podle toho jak vy s přítelem /manželem to cítíte . Samozřejmě se ryskuje nějaká infekce atd. Ovšem vím že to bylo ,, nezodpovědné ,, ale nádherné 🙃

hnby
autor
27. čer 2019

@agneska7 dekuji za pozitivni zpravu. Samozrejme hygienu budeme dodrzovat maximalne co to pujde, ale chtela jsem vedet, zda je nekdo podobnej blazinek 🤭 a uplne Vas chapu tu nezodpovednost 😉

lstuchlova
27. čer 2019

Já měla chuť v těhotenství i po porodu stejnou jako předtím. Porod jsem měla těžší, šitá zvenku i zevnitř. Sex byl po 5 týdnech, to mi skončily očistky.

eldrag
27. čer 2019

upřimne to nechapu, sestinedělí funguje uz z dob prvnich deníků porodních babek a asi to neni jen tak z prd... le. tak si pomoz jinak jestli maš takovou chut, ale riskovat styk bych asi nedělala. Ano nemusi se nic stat to ti tu napiše spousta žen, ktere si to užili 14 dni po porodu... ale riziko infekce, natrzeni, rozjeti jizvy dalsi mechanicka poskozeni porodnich cest atd... jinak se teda "rika", ze 6 nedel je i na zatazeni sliznic a navratu svalstva pokud tam driv neco strkas riskujes ze se vse nevrati do puvodniho stavu ale zustane ti TUNEL. :D

calvac
27. čer 2019

@hnby tak to bych teda neriskla. Presne jak tu nektera mamina pise, sestinedeli to neni jen tak ze srandy a jestli jedna nechytla infekci nebo se ji nerozjely stehy, neznamena to, ze ty to budes mit stejne. Kvuli jednomu zablbnuti bych si urcite nechtela nechat opravovat stehy, nechtela bych lecit infekci (pak budes stejne asi bez sexu) a ani bych ji nechtela mit pripadne jako vrata. Pardon, ale je to tak.

gruyerre
27. čer 2019

@hnby Počkala bych, až skončí očistky, a pak, pokud se budeš cítit dobře, bych do toho klidně šla. Doporučila bych pro jistotu kondom. Někdo se během šestinedělí skoro i bojí jít na nákup, někdo se bojí vykoupat ve vaně. Dle mého názoru je délka potřeby odpočinku a sexuální abstinence po porodu velmi individuální, zatímco jedna žena je v pořádku po týdnu, jiná ještě po půl roce je celá bolavá, bez chuti na sex apod. Takže já striktní dodržování právě přesně šesti týdnů neuznávám, navíc mi nějaké hraní si na šestinedělku zavání středověkem 😀. Ať se každý dává po porody do kupy jak dlouho uzná za vhodné 🙂

kristyna998
27. čer 2019

Porod bez nástrihu, žádný stehy, celkem v klidu. V šestinedělí jsme spolu s manželem asi párkrát spali - dobrý.
Rok a půl - nemůžu si sex užít, jakmile to je trochu víc, tak to bolí a něco jako vzrušení je pryč. Jsem naštvaná, občas to jde, občas ne.
Před porodem mi už bylo sděleno, že mam čípek jak po 5 porodech (doteď nechápu).
Přemýšlím, jestli se něco nepo někdy předtím, chuť na sex nulová.
Nějaká dodatková rada? Jestli má někdo zkušenost.. děkuji

martiniquest
27. čer 2019

Ja mela nekolik tydnu po porodu uplne jine starosti nez sex...Ostatne, pokud mas takovou chut, aspon se budes o to vic tesit, no ne? Lidi jsou dneska zvykli mit vsechno hned a nejak se zapomina, ze i urcita mira cekani a nateseni ma sve kouzlo.
Ale je mi po tom prd, delej to, jak potrebujes. Nabizim jen svuj pohled.
My pockali 6 tydnu a tesili jsme se. A i kdyz me nic nebolelo, pri akci jsem zjistila, ze to takova prca neni. Trvalo asi 3/4 roku nez se to vratili do normalu a to jsem nemela zadne poraneni ani siti, ale hraz proste bolela i tak.

jenny91
27. čer 2019

@hnby Já poranění neměla, ale ani tak mě vlastně nějak ani nenapadlo začínat se sexem dřív než po šestinedělí. Brala jsem to tak nějak jako jasnou věc. Navíc manžel celé těhotenství "počítal" s tím, že po porodu prý budu v sobě celé měsíce nějaké hormony, kvůli kterým se mi on bude hnusit a na sex nebudu mít ani pomyšlení, takže se připravoval, že s intimním životem to půjde z kopce. Nakonec to pak ale bylo naopak, tím porodem se ve mě nějak něco probudilo a při sexu jsem potom byla daleko uvolněnější a hned po šestinedělí to u nás bylo lepší než před těhotenstvím 🙂

pavlina212
28. čer 2019

Rodila jsem bez poraneni a nastrihu. Sex byl po trech tydnech a s kondomem.

julielim
28. čer 2019

Znam ženskou, co na to vlítla hned po návratu z porodnice, ma děti 8,5 měsíce od sebe. Mě to přijde hnusný. Já jsem měsíc krvacela jak kdyby me kuchali zaživa, do konce šestinedělí jsem taky uplne v suchu a cistu nebyla. Do toho doma rvouci dítě a sex byl to poslední na co bych myslela. A to jsem sice mela nástřih i jsem byla trochu natržena, ale v pohodě jsem seděla i chodila hned po porodu.

ladyhacek
28. čer 2019

Byla jsem bez nástrihu a "šla" do toho po 5 týdnech. Tam nejde jen o to jak se cítíš skvělé, ale aby se ti do rány či dělohy něco nedostalo a nedostala zánět.

ahyt
28. čer 2019

@gruyerre Vy jste lekarka??Ze neuznavate to, co je xxx let lekari doporucovano a hlavne overeno.

gruyerre
28. čer 2019

@ahyt co to plácáš? Píšu zakladatelce svůj názor, o to jí totiž založením této diskuze šlo. Názory totiž můžou mít i nelékaři, to nevíš? Kdyby chtěla znát názor lékaře, zeptala by se lékaře nebo přečetla lékařskou literaturu. Nikomu svůj pohled na věc nevnucuju, tak se hoď do klidu a přestaň útočit. Jo a když tě to zajímá a ptáš se mě na to, tak teda ne, neuznávám 🙂🙂

matkacekatelka
28. čer 2019

Já bych určitě počkala. Je tam velké riziko, a za to to nestojí. Já měla sex až 5 měsíců po porodu a bolelo to ještě asi 3 měsíce, až skoro po roce, bylo vše ok, bezbolestné

astyna88
29. čer 2019

Technicky to mozna pujde,prakticky mozna budes koukat 😂 ja jsem po zasito tak pul roku mela pocit,ze jsem panna. Bolelo to jak cert, ale ja v te dobe kojila,takze to ma vliv na ledaccos.

karlajasmine
29. čer 2019

@kristyna998 nekojis ještě?

astyna88
29. čer 2019

@kristyna998

Porody vnitrni prostredi dost rozhodi. Me zase vyhrezla panenska blana, fakt super, pry mame s muzem hodne sexovat, opravi se to samo 😂 ja mam zase problem s uzkou vaginou, doktor na me muso brat nejmensi zrcadla a i tak se porad omlouva a vzdy pote krvacim...

To je dan za nase deti...

urtica
29. čer 2019

@kristyna998 U mě se to (u prvního) srovnalo až po dvou letech , bylo to hodně dané vyčerpáním z péče o malou. Osobně si myslím, že v tom může hrát roli i kondice pánevního dna před porodem (a po porodu pak samozřejmě taky..) - v tom by mohla pomoci fyzioterapie..? Jinak dr. nám tenkrát doporučovala, aby se chlap mazal kojeneckým olejíčkem - s tím to šlo o něco lépe..

papaja123456
29. čer 2019

@hnby Dala bych si pozor určitě i na samotný orgasmus. A je jedno jestli pouzijes kondom. Jde o to, že při vyvrcholení to, co má jít pryč, pipina zase nasaje zpátky. To mám od zkušené gynekoložky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru