Silná žloutenka + nízký váhový limit

ivuska1986
10. říj 2017

Ahojky, prosim o radu, malicky je tyden, ma silnou zloutenku a nizky vahovy limit. Mleka mam dostatek, ale tim, jak je malinkata, tak je unavená a nema silu sat, je to bohuzel i vlivem te zloutenky. Z prsa cuca 20 minut, vypije 20-40 ml, zbytek odstrikavam a krmim ji strikackou. Dneska uz by mela najizdet na 65 ml, ale zatim do ni dostanu jen 60 ml a trva nam to cca 30- 40 minut. Jinak vypadá spokojene. Nabasti se a spinka, na jidlo ji budim po trech hodkach. Kdyz jsem zkousela pouze nakojit, tak vypila 30 ml a mela hlad, byla neklidna, nevyspala a pri dalsim krmeni fakt slaboucka. Mate nekdo zkusenosti? Jak dlouho trva nez mimco zesili, nez se ztrati zloutenka a zdali vadi, ze ji krmeni tak dlouho trvá a zvysuje davku ne uplne tabulkove. Diky moc za rady

kafr
10. říj 2017

Ahoj, zadne miminko neni tabulkove, neboj, ono si ho vypiplas😉
Ja teprve cekam prvni, ale napisu ti zkusenost moji mamky se mnou. Tj. 35 let starou.
Narodila jsem se tyden pred Vanocema (slunicko zadne) a obratem jsem byla zluta jak citron. To jeste maminky nemeli mimca u sebe, ale vozili je na kojeni. Ja u toho spala. Spala jsem porad! Mamka rikala, ze to byl des. Ze jsem si tak 2x cucla a zas usla. Takze me uz pak neodvazeli, mamka "kojila" timto spacim zpusobem pod dozorem. Ani po tydnu nas nechteli pustit z porodnice. Zloutenka ustupovala pomalu a o vaze ani nemluve. Na Stedry den mamka primare uplakala a ten ji nakonec pustil. Mamka se na sestinedeli prestehovala k babicce, ta ji vyvarovala same kojici dobroty, aby i ta trocha mlika co vypiju mela silu a proste me vypiplali.
Tekze si myslim, ze to delas dobre. Jestli jsi hubenejsi, jez ted hodne "klasicke ceske kuchyne" zahustene zeleninove polivky, svickova...
Z leta uz mam fotky jak trunim na nocniku- burtik samej faldik.
(Jo a prikrmy jsem taky nejedla rychleji, mamka musela mit dva kastrulky v sobe- spodni s horkou vodou a dohrivat... Pomalu jim porad🙂)
Jsem zvedava, co se mi narodi, manzel je pravy opak.

8slunicko6
10. říj 2017

A byla v nemocnici pod modrým světlem?Dávej jí hodně k oknu na světlo...tak jsme měli žloutenku-v porodnici byla pod světlem skoro 3 dny, moc nepila-rozpila se až po 2 týdnech...

hojda
10. říj 2017

Jsou myslím i nějaká homeo na tu žloutenku. Znám to moc dobře, je to bohužel začarovaný kruh. Dítě potřebuje mléko a světlo, aby se žloutenka odbourávala, ale oni jsou tam slaboučký a spaví, že skoro nic nevypijou☹. Chce to opravdu pravidleně hlídat to kojení a davit na slunce, pokud nedají pod modré světlo. Držím palce!

pampeliska1
10. říj 2017

@ivuska1986 nech si do porodnice přivézt ostropestřec mariánský, dělá se z něj čaj a na novoroz.žloutenku prý působí skoro zázračně.

ivuska1986
autor
10. říj 2017

Tak děkuju za rady všem. 👍 slunime, pravidelně krmime a dokrmujeme. Mlika mam na rozdavani, takže ohrivame a snazime se, jak jen to jde👍😎

ev.ka
10. říj 2017

nelze než být trpělivá a dokrmovat... měli jsme to podobné, mléka jsem měla pro dvojčata, syn u prsu spal, málo nakojil, vyčerpávalo ho to. výrazně se to zlepšilo, když překonal hranici 3kg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru