Šití po nástřihu hráze. Můžete vyžadovat umrtvení

romankav
17. čer 2008

Nevím, jestli už tady podobné téma nebylo, ale chtěla jsem jen upozornit budoucí maminky, že v případě nástřihu nemusí trpět bolestí při šití a můžou si vyžádat od lékaře umrtvení dané oblasti. Nechápu, proč to někteří lékaři neumrtvují automaticky, ale šití "na živo" je nezákonné (pokud nejste vyložený masochista a neodmítnete umrtvení). Hlavně si nenechte vnutit ty řeči typu "je to jen pár stehů, dovnitř se to stejně umrtvit nedá" apod. Pokud vás šijí vevnitř, používá se paracervikální blok, pokud šijí jen 1-2 stehy, nastříkají to znecitlivující vodičkou atd. Je mi až smutno, že některé maminky bolest při šití popisují jako horší než porod... porod je bolestivý, ale má to být nádherný začátek nového života. Tak si to nenechte znepříjemnit a trvejte v porodnici na svých právech. Chtěla bych vidět porodníka, který by si to nechat "tam dole" šít jen tak, zuby moudrosti vám přece taky netrhají bez patříčného znecitlivění.

rowennka
22. říj 2009

hanka: jejda to muselo bejt strašný ☹

shaula
22. říj 2009

rowennka - vyděsit jsem tě nechtěla, to určitě ne, ten nástřih fakt vůbec nebolí, pokud se tedy střihne tehdy, kdy má. Hanka - u mě šití probíhalo podobně, taky jsem sebou škubala u každého stehu a sice jsem doktora nekopla, ale měla jsem sto chutí 😀 Já ani nevím, jestli mi něco píchli (možná ano, možná ne), možná předpokládali, že když mám zavedený epidurál, tak nic nemůžu cítit, ovšem jaksi nevzali v potaz, že epi už dááááávno neúčinkuje 🙄

romankav
autor
22. říj 2009

rowennka: neboj 😉 Já jsem se toho taky bála jako čert kříže, říkala jsem porodní asistentce (Podolí), že nastřihávat nechci, nenasříhli mě a pohoda, nic se nestalo.. 🙂

hanka.knizkova
22. říj 2009

Já epi měla taky ale píchali mi ho v 9h a Sofie se narodila až ve 12.30h takže už opravdu nepůsobil..jinak jsme byla u Apolináře spokojená,jen mi štve že kdybych si přečetla tuhle diskuzi dřív tak poprosím manžela at mi to umrtvení vyhádá já na to vážně neměla sílu..nastřižená jsem byla ale to mi vůbec nebolelo..

bodzlomu
22. říj 2009

ja som chcela k tomu sitiu povedat, ze vnutorne stehy po umrtveni necitit - lebo je to prestrihnuta svalovina a ta sa umrtvit da - presne ako napr. dasno, ked sa trha zub .... horsie je to z vonku, lebo lokalna anestezia na kožu neexistuje 🙄 tu uz zalezi len od prahu bolesti maminky 😖
a ja sa toho tiez bojim... ale nejako to hadam zvladneme - deticky nam za to stoja 😵

lenkabu
22. říj 2009

Tak u mně přesně opačně.......tvrdili že vnitřní umrtvit nelze (lze je to lež) a vnější šila doktorka a výborně umrtvila.

rowennka
23. říj 2009

ahoj. No chtěla jsem říct, že jůže musí jít nějak umrtvit, protože mi ji lokálně umrtvovali, když mi vyřezávali znamínko 🙂

marsulinka
23. říj 2009

Ahojky holky, tak já měla jen malinkatý nástřih, ale když mi to šili, tak mi to umrtvili a vůbec jsem nic necítila, dokonce mi doktorka říkala, že mi dali pořádnou dávku, aby to nebylo cítit 😉

makka
25. říj 2009

Taky jsem byla nastřihnutá, ale měla jsem to umrtvené. Vnitřní stehy jsem necítila vůbec, venkovní jo, ale bylo to jako píchání a dalo se to v pohodě vydržet. Opravdu záleží na prahu bolesti. Po porodu jsem měla úplně jiné myšlenky, než vnímat šití. Byla jsem ráda, že to mám zasebou a těšila jsem se s manžílkem z malého. Mám 15 dní od porodu a v pohodě sedím.

terkajesterka
25. říj 2009

mně šili natrhnutí bez umrtvení. Dost to bolelo, ale proti porodu to bylo jako nic 😉 A musím přiznat, že i po 2 letech to občas cítím, ale už to nebolí. 😉

lenulab
19. lis 2009

ahoj holky, přečetla jsem celou diskusi a musím říct, že si připádám jako ve středověku!!! A je mi z toho tak nějak zle... ☹ Jak si to ti doktoři, SAKRA, můžou dovolit??? Vždyť to je fakt hrozný! Zajímalo by mě jestli by fakt bez umrtvení takto šili třeba svou manželku?!?! My teda miminko zatím plánujeme, ale tohleto si rozhodně líbit nenechám!!! Manžel se o to postará!! Mám tak akorát chuť tyhlety doktory kopnout NĚKAM!!! Měli by mít větší cit než doktorky a připadá mi, podle toho co píšete, že doktorky se v tom vyžívají 😢 Nevím, asi záleží na prahu bolesti, mám ho myslím, dost nízkej 😢 😢 Mám se teda na co těšit, co? ☹ Všem maminkám co to zvládly, zkládám HLOBOKOU POKLONU!!!

lenulab
19. lis 2009

Přitom se pořád mluví o tom, že se od nástřihu hráze ustupuje, no nevím... Co znám, všechny byly nastřiženy a šity ☹

verisek
19. lis 2009

ahoj holky, ono opravdu zalezi na doktorovi, moje doktorka mi rekla, ze to je snad samozrejmost, umrtvit to..

vercak.
22. lis 2009

Verisek - mě doktorka tvrdila, že mi to umrtvila a stejně mě to bolelo ☹ Šila mě dost dlouho, tak je možný, že ta injekce přestala působit, ale tak mi mohla snad dát další ne??? Přeju Ti rychlý a bezbolestný porod a pokud to půjde, tak žádné šití 😵 😵 😵 😵

modramys
22. lis 2009

Tak pridavam trochu do mlyna....na celym vytlaceni ditete me nejvic bolel nastrih, proste kdyz si ted vezmete nuzky a trikrat se strihnete mezi nohama tak asi tak....no a siti me bolelo teda taky i kdyz asi ne tak silene jak tady nekteri pisou...nicmene mi u toho strkali malou k prsu a fotili prvni fotku do mimipasu takze fakt bezva si dovedete predstavit jak se asi na te fotce tvarim....a kdyz jsem sebou cukala - ono to fakt boli- tak jsem dostala nadany ze se mam uvolnit he

andara
22. lis 2009

ahoj holky, teda to jsou horory 😨 ! Mne teda nastrizeni nebolelo (bylo pri kontrakci), jen jsem proste vedela ze me doktor zrovna nastrihl a siti bylo trosku neprijemne, rekla jsem to a doktor mi to jeste jednou umrtvil injekci a postrikal sprejem, takze to spis tahalo nez bolelo, hlavne jak delal uzliky, ale dalo se to, trvalo to tak pul hodky, uz si to moc nepamatuju a vim, ze me sil i vevnitr, pac mi tam praskla nejaka zilka. No a kdyz to dokoncil tak rekl PA at mi da na to led, ze to mam natekly - tak jsem dostala zmrzlou vodu v kondomu mezi nohy 😀 ale bylo to prijemneee 😀 😎

helcah
23. lis 2009

No já když se doktorce svěřila, že mám strach ze šití a řekla jí o těch hororech co jsem tu četla, tak se dost divila. Není důvod to šít bez umrtvení, prý se s tím ještě nesetkala. Já měla teda malý nástřih a vnitřní šití nebylo zapotřebí, takže to nijak extra nebolelo, jen je to tak tupě cítit. A jinak si myslím, že nástřih hráze není nutný ve všech případech. Při mém porodu šlo hodně o čas, takže nakonec k malému nástřihu došlo, ale chtěla jsem rodit bez nástřihu a nebýt komplikací s dýcháním miminka, tak by mě doktorka ani nestřihla, a to měla malá 4200g. Cvičila jsem s epinem a vyplatilo se to, protože i po nástřihu jsem v den porodu normálně seděla u stolu.

terkajesterka
27. lis 2009

no, měla jsem napsat, že šití bez umrtvení bylo po předchozí domluvě - šlo o 2 stehy v blízkosti močové trubice. Doktor říkal, že kdyby píchnul umrtvovací injekci, tak mě to taky bude bolet, takže ten rozdíl asi nebyl takovej (jeden bolestivý vpich injekce x 2 stehy????).
Já to vůbec nevnímala jako horor - naopak jsem se už nemohla dočkat, až nástřih provedou, protože jsem cítila, že bez nástřihu bych byla o dost hůř potrhaná. Můj syn byl dost velký, takže nástřih byl podle mě na místě. A jak jsem už napsala, proti porodu bylo šití v pohodě. Takže se tu nebudeme navzájem strašit, ne? 😉

naty
3. pro 2009

Holky, tak já sem se na to ptala porodní asistentky a doktora při obhlídce porodnice a pár dalších lidí...bylo mi sděleno, že by NIKDY nešili porodní zranění na živo, že se to vždycky umrtvuje, akorát, že maminky už nejsou tak zaplavený hormonama jako při porodu a tak i tu "bolest" vnímají jinak a i sama PA, co má tři děti říkala, že šití vnímala nejvíc z porodu, ale bylo umrtvený a bylo to právě tím, že už tam těch hormonů tolik není...že třeba někteří doktoři jsou trošku razantnější, ale že si to většinou ani neuvědomujou a stačí jim říct, aby byli šetrnější...Ale že jde spíš o nepříjemný pocity než bolest...bolest prý cítí spíš ke konci šití, když je delší, a přichází to zas k sobě...já doufám, že to s epinem nějak zvládnem, bo když si představím, jak do mě někdo píchá jehlou, tak... 😝

martasl
3. pro 2009

Zdravím,maminky. 😉 Čtu tady vaše zážitky se šitím a tak vám přispěju taky svou troškou do mlýna.Po prvním porodu,v roce 1995 jsem roztrhaná na cucky.,,Příjemný" pan doktor ještě stačil prohodit,že mám nízkou hráz a že si užiju-fakt povzbudivá slova pro prvorodičku.No když bylo po porodu,tak začal s šitím.Sestřička se rozplývala,jak hezky to pan doktor šije,že je jako švadlenka.jo švadlenka,cítila jsem každé zatáhnutí a píchnutí.Korunu tomu nasadili,když mě při odchodu z porodnice museli zašít znovu 😠 .Bez umrtvení vytáhli stehy a zašili znovu.Myslela jsem že umřu i slza ukápla.No nejhorší zážitek v životě.
U druhého porodu-v roce 1998 už to bylo trochu lepší.Jen se pan doktor(rodila jsem v jiné nemocnici)zhrozil mé jizvy a jen kroutil hlavou,že takovou děsnou jizvu ještě neviděl.Prosila jsem ho ať je šití pokud možno s citem.Chudák,snažil se,ale stejně jsem vše cítila.Ale myslím si,že to byly i nervy a hlavně strach ze šití.V květnu čekáme další mimi,tak už teď mám obavy ze šití.Ale doufám,že dnes používají lepší umrtvovací prostředky než dřív-DOUFÁM 😉 ☹
Tak snad jsem vás nevyděsila.Pokud ano,tak se moooc omluvám 😉

martasl
3. pro 2009

mala_viki,můžu se zeptat,co za značku-výrobce máte kočárek.taky chci klasickou 4kolku,jen nevím kterej vybrat.ˇ3lo by hodit do alba fotečku kočárku?děkuji 😉

marticumacek
3. pro 2009

Měla jsem v porodním plánu jasně napsáno,že chci před příp. šitím umrtvit a počkat na nástup účinku.Musím říct,že šití bylo to nejhorší z celého porodu.I když mi prý píchli injekci,tak jsem strašně jajkala.Brečela jsem,že to bolí-a doktor:To nemůže bolet!Bylo to děsné.Ještě měl poznámku,že to přeháním.Vůbec nevím,jak to v budoucnu u 2.mimi opravdu zdůraznit,že chci řádné umrtvení.

naty
4. pro 2009

Já to vidím na jediný účinný umrtvení....dostat před šitím něčím po hlavě a probudit se až po....což je dooost smutný... 😔 ...trošku jsou na tom líp asi holky s epidurálem...ale vůbec nejlepší by to bylo úplně bez šití... 🙂

terkajesterka
4. pro 2009

já si stejně myslím, že to prostě každá z nás vnímá jinak - mně bylo jasný, že bez nástřihu bych neporodila a pak mi dál bylo jasný, že mi to musí zašít. Vnitřní šití mi umrtvili, to mě ani moc nebolelo, jen ty 2 stehy zvenku jo, ale prostě to beru tak, že to museli udělat. Nikomu to nezazlívám, bylo to po předchozí domluvě s dr. a stejně proti bolesti při porodu to bylo fakt zanedbatelný 😉

nejhorší je před porodem číst tyhle diskuze 😀 😀 😀 😀 😀 to pak člověk neví, čeho se bát dřív 😀 😀 😀

mahulena
5. pro 2009

holky, verim tomu, ze siti opravdu boli:(, me zkusili jeden steh a zjistili, ze to nema cenu (nakonec by se nedostali az nekam pod krk nebo az kde jsem byla potrhana:(, takze me nakonec sili hodinu v celkovy narkoze), a bylo to desivy.
Po celym silenym porodu jeste to siti uz bych asi nezvladla. Hlavne psychicky, jen se ke me nekdo priblizil a byla jsem jak magor 😝 😀
Opravdu asi je to individualni, nekdo ma povrchovejsi zraneni nekdo asi hlubsi, vic vrstev tkane, a tak nepomuze ani znecitliveni...
Musi to byt, jak pise terkajesterka, ale je fakt, ze pro nekoho je to velika bolest ☹
Kazdopadne verim, ze to neni o straseni v tehle diskuzi, kazda si pri svem porodu na jakekoli diskuze ci straseni nevzpomene🙂 a prozije si to sama a prave nekdo lip a nekdo hur.
Hlavne vsem preju citlive doktory a at to vsechno boli co nejmin 😉

olgas
7. únor 2010

holky, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho se vám šití po porodu hojilo a jak dlouho vám odcházely očistky? Mě šili vevnitř i veku,někdy můžu sedět v pohodě, ale někdy je to problém. Myslíte, že to je normální? Skoro bych řekla, že v nemocnici jsem seděla líp než doma.

lenkabu
7. únor 2010

z nejhoršího se hojilo cca 12 dní celkově určitě celý šestinedělí,očistky šly taky cca 7 týdnů. hodně to sprchuj a event koupele v dubové kůře. to je chvíli po porodu,je normální že to bolí.

olgas
8. únor 2010

díky za info, to jsem zvědavá, kdy budu zase o.k. No snad to zvládnu v pohodě. Zatím to docela jde.

keminek
8. únor 2010

olgas, jestli můžeš sedět, tak to asi nebude problém s určitými stehy, ale i tak si zjisti, zda nemáš některé stehy příliš utažené. Můžou se zařezávat do masa a pak to je jak čerstvé. Touhle dobou už byste je (ty problémové) mohli (i doma, jde to v pohodě) střihnout.

keminek
8. únor 2010

jak se bavíte o bolesti, tak mě to bolelo taky příšerně a řvala jsem u toho. Poznámky jsem si taky vyslechla. Byla to fakt vyloženě (silná, hnusná) bolest, žádný pocit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru