VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
10. lis 2011

@rydal 🙂 jsem také ráda za takového články! Více takovýchto osvícených lidí, odborníků a lékařů!

tak jsem dnes byla na pravidelné roční prohlídce a samozřejmě jsem nahodila téma VBA2C a naprosto úžasný. Pan doktor řekl: "Možné je všecko". Žádná negativní reakce 😵! Dokonce jsem se ptala i na primářku, zda by takový přístup v naší porodnici spíše podporovala či nikoli a vypadá to, že i ona je přirozeným porodům nakloněna, ale všechno samozřejmě závisí na okolnostech - tj. nálezu na konci těhu a průběhu těhu ... tak jsem cestou od doktora skoro plakala dojetím ... 😵 😵 😵

natama
10. lis 2011

juuuuuu, krasa! 😵
to mas nejeho osviceneho dr,, to byl vzdycky takovej? ja bych se pred tim mym o tom snad bala i zminit 😨
s tou delohou jsem to pochopila, ze ten syndrom souvisi s celkovym vzrustem zeny a infantilni se tyka jen te samotne delohy...

rydal
10. lis 2011

@miranda77 No tak to jsou perfektni novinky. Mam radost s Tebou!! V soucasne medicine se hraje az moc "safe game", a tak tim vic je uspech najit doktory, co se neboji dat prirode sanci..Drzim palce, at to nakonec dopadne a mas zazitek z prirozeneho porodu!!! 😉

mery83
10. lis 2011

@miranda77 Tak to je super že by to mohlo vyjít.A je taky fajn že i doktoři to podporují.

miranda77
autor
11. lis 2011

@natama no já jsem k tomuhle doktorovi začala chodit ve 3 měsíci druhého těhu ... a vždycky jsem měla radost z každé návštěvy 🙂, jedná s člověkem jako s živou cítící bytostí, s partnerem - vysvětluje, utěšuje, pomáhá pochopit ... no prostě opravdu léčí 😀, jsem vděčná, že k němu můžu chodit ...
@rydal děkuji ...
@mery83 mám radost už jen z té možnosti!!!

miranda77
autor
11. lis 2011
helcas
11. lis 2011

@miranda77 krásně napsané 🙂
paní měla štěstí, že se ji porody vydařily, já bych si přála to samé, aby to moje tělo zažilo....ale naděje umírá poslední 🙂
a s tím smíchem....denně zažíváme podobné - když jdu s dětmi městem, parkem, mám úsmv na tváři, srší ze mě radost, moje děti si zpívají, broukají, smějí se a většina lidí na nás kouká s tak hrozným výrazem, negativní energií, jako by nám to závidělo, jako by nechápali... Když jsem byla malá, hodně často se mi naopak stávalo, že mě zastavovali cizí lidé a říkali mi, že se krásně usmívám a předávám jim dobrou náladu! ,ale to se mi teď hodně dlouho nestalo :/

mery83
11. lis 2011

@miranda77 Moc pěkny to mě zase dostalo.
Momentálně jsem psychicky uplně na dně.Manža začal zlobit,je věčně nervozní začal nám utíkat je raději u matky než s námi.Už nevím co dělat prosby nepomáhaj ani vyhrožování.A to jsem si to představovala jinak. 😢

miranda77
autor
11. lis 2011

@helcas také jsme chodli po městě i s mojí mamkou a všichni si zpívali 😀 (a to si myslím, že moc zpívat neumím), ale naštěstí jsem žádnou podivnou reakci nezaznamenala ... asi jsem ani po lidech radši moc nekoukala 😀

@mery83 no jestli tě to uklidní, tak u nás tedy manžel k maminkce nejezdí, ale já bych kolikrát byla ráda, kdyby jo ... asi se šíří nějaká protipartnerská nálala nebo co 😖

mery83
12. lis 2011

Tak jsme si pěkně popovídali a snad by to doma mělo být už o.k.Takže už snad žádné nervíky a jen klídek.

lovebaby
14. lis 2011

Ahoj holky, moc vás všechny zdravim, dlouho jsem tu nebyla, ale u nás to na další mimčo zatim nevypadá, takže i to ted tolik neřešim, beru to už mnohem líp ty kajzry. Taky proto že jsem měla ted děti dlouho nemocný, a jsem ráda že jsou zdravý, protože jim bylo dost špatně.

@miranda77 tak to je fajn, to u tebe vypadá nadějně, super 🙂 To muj gynekolog mi rovnou řek, že ani moc nedoporučuje další těhu, že tam je riziko tý ruptury, prej bych musela na to mít dobrý nervy...no takže u nás takto

lovebaby
14. lis 2011

@mery83 to je mi líto, ale všude je někdy nějaká hádka, pročistí se vzduch 😉

mery83
22. lis 2011

Ahoj jak se máte?Už se těšíme na vánoce,ale nějak s přípravama to nepřeháním přece jen děti jsou děti.
Chci se zeptat jak dlouho bývá ovulka?Asi bych to za tu dobu měla vědět,ale nějak si nejsem jistá.Od pátku mě píchalo v podbříšku pak v so jak na ms a teť to pořát tak píchá na vaječnících.A moje délka cyklu je i 42 dní docela ulet co?

miranda77
autor
22. lis 2011

@mery83 no je takdy téma bolestivá ovulace ... holčiny, co tam psaly, tak mívají bolesti i týden 😕 Jinak by to mělo být 24hodin ... no a 42dní je dost ... to sji měla pořád?
Jinak nemáme jediná dárek, ani uklizeno, ani cukroví ... celkový stav příprav 0 ... nějak to dopadne 😎

mery83
22. lis 2011

@miranda77 Tak pečení taky nějak neřeším,co stihnu to bude jinak vždycky někam jdem a dostanem.Dárky nějaky máme,no nějak se to udělá.

mery83
22. lis 2011

@miranda77 Jinak problémy s ms jsem vždy měla problémy řešila to antikoncepce,ale ta co se bere tet při kojení mi nedělala vubec dobře měla jsem ms pořát.Takže "si dáváme pozor".Ale taky mě manža vyděsil.No snad z toho zatim nic nebude.Táta říkal že by dostal pod stromeček těhot.test 😉 .

mery83
22. lis 2011

Holky a taky se chci zeptat za jak dlouho se tak upraví hormony.Mám totiž velikej problém jsem zdr sestra a od těhu jsem začala omdlivat u krve nejdřív u svojí a teť mi stačí jen kapka jakákoliv a jdu na zem.

miranda77
autor
23. lis 2011

@mery83 myslíš, že je to hormony? ...

mery83
23. lis 2011

@miranda77 Já nevím a co myslíš ty?

miranda77
autor
24. lis 2011

no napadla mne souvislost s těmi sekcemi ... ale na to si musíš přijít sama 😉

mery83
24. lis 2011

@miranda77 Zítra jdu na seminář tak jsem zvědavá co to semnou udělá.Jestli tam budou nějaky obrázky s operací a tak.
Jinak u druhé sekce to semnou taky švihlo,jak mě píchli ten spinál myslela jsem že je po mě měla jsem hodně nízkej tlak a dr říkla že mám barvu smrti.Tak jak jsem mohla vypadat?
Dneska jsem měla super sen,že rodím a i kontrakce jsem měla,ale nevím co se mi narodilo škoda.

bambulka814
24. lis 2011

ahojte,

strasne sa tesim, ze som nasla tuto temu, ze su aj take, ako ja 🙂 uvazujem o VBA2C, tehu zatial nie som, ale do buducnosti. napada ma, ze co ak sa rezat proste nenecham? ved je to moje telo, nie? ci som uplne nesvojpravna pri tretom porode?

mam 2 sekcie s odstupom 18 m, prvy z dovodu nepostupujuceho porodu, druhy planovany, oba so spinalom, uplne bezproblemove, hojenie velmi rychle, dojcenie taktiez. len deti mam velke, prvy 3700 a druhy 4200g

bambulka814
24. lis 2011

je tu taka, kt sa to podarilo zo SK? okrem porodu doma, do toho by som nesla.

helcas
24. lis 2011

@bambulka814 ahoj, ja nejsem z SK a ani nejsem po VBA2C, ale mam 2 deti a do budoucna o VBA2C taky uvazuji 🙂 jak stare mas deti a na kdy planujete dalsi? my mame rocni a 3leteho a dalsi tak za 3 roky... zda se mi to za nekonecne dlouho, ale ono to snad utece 🙂

bambulka814
25. lis 2011

utecie urcite 🙂

mam 2 zbojnikov, jeden ma 2,5 a druhy bude mat o tyzden 1 rok....vidim, ze ty to mas podobne 🙂 nenudite sa 🙂 no a kedy planujeme? o 1-2 roky tiez, ale tak ak by sa "to" vyskytlo skor, nezblaznime sa 🙂

moj porodnik, hvoril, ze 4 deticky kludne, dokonca pri druhom xcel ist prirodzene, ale mam iste zdrav.problemy, kt sa vyskytli v tehu a nedovolili to ☹ teraz by to uz ale malo byt ok. ale kedze mal kubko 4,20 a do terminnu nedchadzal do por.ciest (podobne ako simonko), tak vravel, ze nakoniec by sme skoncili asi aj tak sekciou. ktovie. dnes ma spatne mrzi, ze som nezabojovala viac, ze by som to zvladla ☹ mala som obdobie po porode, ked ma trapilo velmi velmi, teraz sa to trosku rozptylilo.

helcas
25. lis 2011

@bambulka814 znám pár maminek, které vůbec neřeší, že neporodily přirozenou cestou a mají za sebou jen sekce, ale většina je na tom podobně jako my...já to mám v hlavě pořád, musím se s tím pořád vyrovnávat a učit se to přijmout tak, jak to je. Akorát mám strach, že díky neprožitému porodu budu chtít další a další dítě donekonečna 🙂 Mám pocit, že díky tomu, že si tělo neprošlo tím, čím mělo, touží pořád po miminku tak,jako bych žádné ještě neměla :/ je to smutné pořád dokola to řešit a zabývat se tím, když mám doma dvě krásné zdravé děti a řešit bych to vůbec neměla...

bambulka814
25. lis 2011

@helcas to si velmi vystizne napisala, nasla som sa v tom. mne tiez MM stale dohovara, ze co to riesim, ved vsetko nakoniec dobre dopadlo a on je stastny, ze sme vsetci zdravi, ale asi je v to v nas, neviem, ze xceme rodit prirodzene. cudne na tom celom je, ze po prvom ma to vobec netrapilo, mam pocit, ze som to skusila (po 12 h sa rozhodli pre sekciu, simonkovi rastol uz na hlavicke opuch a neschadzal), ale pri planovanej uz som mala silny pocit, ze ved ja som vobec nerodila, len mi ho vybrali ☹ ☹ ☹ mam z toho v sebe ranu ☹

helcas
25. lis 2011

@bambulka814 některé maminky právě císaře nelitují, když si aspoň vyzkouší kontrakce, já ale nezažila ani jedinýho poslíčka, ani jednu kontrakci..prostě nic, i když jsem druhý porod měla předčasný, jen mi odtekla voda a kontrakce žádná, hrdlo zavřený, takže zase sekce - aspoň se stihly napíchat kortikoidy na dozrání plic, u prvního byla sekce plánovaná ve 40. týdnu a taky jsem si nevyzkoušela jedinou kontrakci..dopadlo to všecko perfektně, po obou sekcích jsem byla po dvou dnech jako bych nikdy na operaci nebyla, ale v hlavě ten červík prostě hlodá a hlodá

miranda77
autor
26. lis 2011

@mery83 tak dej vedět, jaks dopadla na semináři, co to s tebou dělalo ...

mery83
26. lis 2011

@helcas Já prvního nelituju,ale druhý mi přijde zbytečný,neměla jsem to odkývat,ale chtěla jsem to mýt brzo za sebou.Teť už nic nenadělám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru