VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

sykorka26
13. únor 2012

@helcas díky hned mrknu

sykorka26
13. únor 2012

@miranda77 Asi nejsi,ale to přece neva.Podívej,mi třetí neplánovali a jak to krásně dopadlo.Že by do třetice všeho... nebo se mám už s těmi císaři vyrovnat a brát to jak to je.Vtipný je,že moje máma nás má čtyři,všechny bez komlikací a dokonce já jsem se narodila na chodbě,místo na porodním sále.Prostě se to nestihlo🙂 Sestra má taky čtyři děti a taky všechny přirozeně.Švagrová 3 děti a taky přirozeně,tak vůbec nechápu o co jde ☹Ale to nevadí,už se moc na holčičku těším 😀

miranda77
autor
14. únor 2012

@sykorka26 no u nás to vypadá na nějaký hlubší problém ;) - neteřinka také císařem a mamka o porodech nemluví jako o bezbolestných žážitcích - manžel je jedináček (další děti už nešly a i na něj čekali dva roky) a tchýnina sestřenice zemřela záhadně po sekci ... ale také zatím nevím, o co jde

sykorka26
14. únor 2012

@miranda77 Ach jo.A pomohly trochu ty konstelace to rozpohybovat?Ale jak mi říká moje sestra.Tohle nejsou cesty po kterých musíš jít i ty.Řekla bych,že tě tak trochu blokuje přístup těch našich porodníků.Nechápu (nebo možná jo) proč je takový problém posuzovat případ dašího těhotenství individuelně.Vždyť nejvíc moc záleží na tom,jak se k porodu staví sama rodička.Né?Tak to udělej jako já.Já už se těšila do práce a v práci se těšily na mě 🙂 a bylo to.I s ochranou.

helcas
14. únor 2012

Včera jsem byla u doktorky..potvrdila těhotenství a všechno zatím vypadá v pořádku. Hrozně jsem se bála, co řekne, ale smála se, že budu mít doma 3 tak malinký děti a říkala, že když je pauza po sekci větší než rok a nebude žádný problém, mělo by těhotenství být v pohodě..

mery83
14. únor 2012

@helcas Tak to jsou super zprávy ,přeji krásné těhulkování

helcas
14. únor 2012

@mery83 díky 🙂 snažím se na to vůbec nemyslet, akorát nechutenství a únava mi to pořád připomínají 🙂

mery83
14. únor 2012

@helcas Jo to znám u druhé jsem to taky zažila a ještě se zvracením.Který týden jsi?

helcas
14. únor 2012

@mery83 teprve 8., zatim jsem nezvracela, tak moc spatne mi neni, ale spis nechut k jidlu, nic mi neni vhod a co snim, je mi z toho tezko, pali zaha a tak...

mery83
14. únor 2012

@helcas Snad to brzy přejde a bude dobře.Už brzy budeš začínat třetí měsíc,utíká to.A ptala jsi se dr na případný přirozený porod?

helcas
14. únor 2012

@mery83 ne to ani nemam v planu, nechci si ji rozhazet, vim, ze ona by do toho nesla a nerodila by me, takze ji z toho uplne vynecham :/ a uvidime, bud si nekoho najdu, nebo ne..necham to osudu

mery83
14. únor 2012

@helcas Tak to jo.Hlavní bude,že bude všechno probíhat v pořádku.Já už se tak těším až budem se zase snažit a na těhulkování. 🙂

miranda77
autor
15. únor 2012

@sykorka26 já jsem si ještě tohle nekonstelovala - zatím jsem si jen konstelovala to, abych se s tím vůbec smířila, že se to stalo, protože jsem se u toho nějak blokla - neprožila to ... a už je asi čas jít dál .... 😉

sykorka26
15. únor 2012

@helcas Tak to gratulujeme.To bude zase dětí letos 😉 Jenom jsem chtěla napsat,že třetí těhu po 2cís. jako takové je v pohodě.Jizvy,že by bolely,necítím a jak jsem psala,tak ani jizvy na děloze při ultrazvuku nejsou nějak moc ztenčené.Tak tržím pěsti ať to máš také bez problémů.

sykorka26
15. únor 2012

@miranda77 Ja teda na konstelace nechodím (byla jsem jednou),ale moje sestra chodí docela pravidelně,tak si v tomhle"lítame" spolu a docela to stačí.Prostě mluvíme o věcech a ono to pak pěkně funguje samo.Je to zvláštní,ale je to tak. 🙂 Tak hodně mluv i o věcech pro ostatní nepodstatných,ale pro tebe důležítých.Ono to půjde,ale to ty víš.

helcas
15. únor 2012

@sykorka26 díky..docela ti závidím, že jsi už takhle pěkně daleko - ve 23. týdnu a máš za sebou všechna ta vyšetření - srdíčko, triply.. mě to pokaždé baví až když mám hezky kulatý bříško a cítím miminko, ale to bude co nevidět - minule jsem už ve 14. týdnu měla pupek, který jsem rozhodně neschovala a pohyby jsem cítila taky brzy, kol. 17. týdne..uteče to rychle, ale i tak už bych ho chtěla cítit a hladit si bříško ;)

helcas
15. únor 2012

@sykorka26 jak máš vůbec děti daleko od sebe?

sykorka26
15. únor 2012

@helcas Tak tomu úplně rozumím.Já první pohyby cítila už ve 12tt a opravdu to bylo mimi 😉 A to bříško,to samé.Ono se tak nějak nafukuje úplně samo 😀 .Jsem ráda,že základní vyšetření mám za sebou a,že je vše v pořádku a že vím co tam máme 🙂 .A mám skoro pětiletého synka a teď v lednu dvou letou princeznu.A na další princeznu se moc těším.Ať se narodí jak koliv.Ale už teď si s malou domlouvám lehký průběh překotného porodu,aby nebyl čas na císaře 😀

helcas
15. únor 2012

@sykorka26 jo taky si sním o překotném porodu třeba ve 38. týdnu 🙂 než mě stihnou říznout.... nemluvilas už s dr. o tom, kdy toho 3. císaře dělají? četla jsem, že hned jakmile je dítě donošené, tzn. když má 38 týdnů :/ já jsem různé bublinky a náznaky toho, že cítím pohyby miminka, měla taky dřív, ale od toho 17. byly fakt nezaměnitelné a silné.. u prvního v 18. týdnu... no tak to jsi na tom o trochu líp, já mám 17 měsíců a 3 roky a 4 měsíce staré děti 🙂

sykorka26
15. únor 2012

@helcas S těma dětma ti moc nezávidím.Myslím ty věkový rozdíly.Já bych klidně brala ještě trochu větší rozestup,ale pozdě bycha honit 😉 Jěště,že Ríša už povídá jak mi bude s malou pomáhat.Prostě moje zlato. 🙂 S panem doktorem jsme o tom ještě nemluvili.Zatím.Ale jak píšeš,je to tak 38-39tt 😖 .Já bych aspoň brala,aby se mi rozběhly kontakce,aby malá věděla,že je čas 🙂 No uvidíme.

helcas
16. únor 2012

@sykorka26 my jsme chteli mit ty prvni dve deti s malym vekovym rozdilem, nakonec jsme cekali dyl kvuli sekci... a ted jsme chteli pauzu tak ty 4 roky, aby Radecek byl uz ve skole a Marketka ve skolce...takhle bude jeden ve skolce, druhej a treti doma 🙂

miranda77
autor
16. únor 2012

@sykorka26 jo jo, já vím, jenže já nemám tak uvědomělou sestru a ani nikoho, kdy by měl pro to, co jsem cítila pochopení ...a proto jsem založila tuhle diskusi 😉 ...

sykorka26
17. únor 2012

@miranda77 škoda,protože sestru jako mám já přeju snad každému 🙂 A co pro tebe po těch sekcí bylo nejhorší?

sykorka26
17. únor 2012

@helcas tak to bych vyrostla 😉 ,ale ještě chvílí a už nás nebudou potřebovat.Potvůrky jedny 😎

miranda77
autor
17. únor 2012

@sykorka26 🙂 to je fakt nádherné, že si se sestrou rozumíte a že si můžete o všem promluvit!!! Co bylo nejhorší, ty jo, tak to musím chvilku popřemýšlet ... pocit viny, selhání... 😨

sykorka26
17. únor 2012

@miranda77 Tak to já pro změnu velký BOLÍTO,že jsem ani jednoho neviděla hned po "narození"A ještě teď se mi derou slzy,když se mi to vrací ☹ Vyloženě cítím,že mi chybí ta zlatá půlhodinka po porodu :- ( Nemluvě o nastávajících třech týdnech,kdy jakýkoliv pohyb znamenal bolest.Můžu se zeptat na důvody sekcí?Nějak se mi to nepodařilo najít.

miranda77
autor
18. únor 2012

@sykorka26 no to mne také mrzelo, nicméně jsem to brala jako přirozený důsledek ... měla jsem obě sekce plánované se spinálem, takže jsem je oba slyšela poprvé zaplakat a viděla je hned, jak to šlo ... 1.sc - KP, velký odhad, 2.sc - ztenšení DDS, velký odhad. A ty?

sykorka26
19. únor 2012

@miranda77 No syn 34tt. konec pánevní,odtok pl vody, cca 2kg.A to se prý přizozeně nerodí ☹ a navíc jsem neměla kontrakce.Sice jsem ho viděla,ale jen mezi futrama,protože se báli aby neměl dýchací potíže a viděla jsem ho až po 24hod.,jak leží v inkubátoru.Pěkný bylo,když jsem se ho nedávno ptala,proč tak pospíchal z bříška,mi řekl :"No přece abych už mohl pít mlíčko z tvého prsíčka,né" 😀 Ríša je zcela v pořádku.Pěkný ďáblík.A u dcery mi krásně odešla zátka,pak 24hod kontrakce (doma),pak RUPLA plodová voda a to už šlo do tuhého."Krásný" kontrakce,ale pak malá přestala mít odezvy a já byla otevřená jen na 8 cm.A to fakt nešlo.Tak šup na celkovou narkozu a malou už v pořádku,jsem viděla druhý den ☹ Jen mi nejde do hlavy,jaký máme důvod,když chceme rodit normálně,že si tímhle musíme projít?Teď po třetí to chápu,leč nesouhlasím.Ale ty první dva?A jak byly tvoje děti nakonec velké?

helcas
19. únor 2012

@sykorka26
@miranda77
holky já se přidám...já měla první sekci pro KP a velký odhad (cca 3500kg - nakonec měl 3,95kg) - dnes bych ale asi jednala jinak a rodila bych i konec pánevní normálně - až pozdě mi došlo, jak je nesmyslné dělat každé prvorodičce s miminkem v poloze KP sekci :/ ale nechala jsem se ovlivnit doktorkou, neměla jsem dost dostupných info a rozhodnout jsem se musela rychle, protože od 30. týdne se myslelo, že miminko je normálně a ve 40. se zjistilo, že není, takže to byla fakt rychlovka, žádný čas na rozhodování, zjišťování... a podruhé odtok vody ve 29+0 z neznámých důvodů, 29+6 se začala odlučovat placenta, tak se jelo na sál, ale kortikoidy stihli napíchat..aspoň že tak.

miranda77
autor
20. únor 2012

@helcas @sykorka26 ... tak u nás první odhad 3590g - a za tři sekce s váhou 3720g, druhý odhad 4080g a za tři dny sekce 3770g ... já jsem věřila doktorům ... vůbec mne nenapadlo, že by to mysleli se mnou jinak než dobře , moje gynekoložka mně po porodu ještě skoro vynadala, když jsem si postěžovala, že mě to mrzí, že snad chci, aby se moje dítě dobře učilo (je pravda, že Dája je hodně bystrá ... )... že "něco" není v pořádku mi došlo až při druhé sekci těsně před termínem (do té doby vše v pohodě), to už asi bylo pozdě na nějaké jiné řešení (velký odhad, slabá jizva, žádný porodní nález, podezření na zkaženou plodovou vodu a psychika v ....)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru