VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lovebaby
20. bře 2012

@helcas já jsem za hormony ráda, měla jsem hodně bolestivou a dlouhou menstruaci a na to mi pomohly. Takže budu brát zas. Já teda jestli bude někdy třetí a nabídnou mi sterilizaci, tak jí odmítnu.

helcas
20. bře 2012

@lovebaby no tak pár ženským hormony vyloženě pomůžou, jinak by to bez nich měly dost těžký, stejně tak je spousta žen, které se musí chránit, protože těhotenství by je mohlo vážně ohrozit na životě, ale nejsem pro paušální zavádní hormonů od 15 do menopauzy..bohužel je to každýho věc, ale ovlivňuje to všechny - hormony ve vodě, půdě, jídle...však za pár let se nám to vrátí :/

lovebaby
21. bře 2012

@helcas ahoj, tak jsem si radši udělala těhutest a těhotná nejsem, tak snad za ty tři roky, jestli teda manžel bude chtít, zatim se mu do toho nechce teda.

helcas
21. bře 2012

@lovebaby já mám kolem sebe takovou zkušenost, že většinou do třetího miminka tlačí chlap ženskou...u nás jsme se na tom shodli kupodivu oba, jedna z mála věcí, na které jsme se dohodli 🙂

lovebaby
21. bře 2012

@helcas tak to ti závidim, já budu muset čekat jak se manžel rozhodne 😒

lovebaby
21. bře 2012

@helcas jinak je fajn že máš pěkně silnou jizvu, to by mohlo bejt na dobré cestě 🙂 Taky by mě zajímalo jak jsem na tom s jizvou. Ale asi snad dobře, vůbec o ní nevim a v těhotenství po tom prvnim císaři mě vůbec nebolela.

miranda77
autor
22. bře 2012

@diviska to věřím, já bych také byla nadšená, kdyby to vyšlo ... bylo by pěkné, kdyby si třeba na nás udělaly čas a napsaly nám nějaké zkušenosti ... nebo jen svůj příběh, jak vše probíhalo, radu ... určitě by to bylo přínosné pro mnoho žen po sekcích ... už jenom ta naděje, že to může vyjít dodá sílu!!!

miranda77
autor
22. bře 2012

@lovebaby no já jsem si říkala spíš zdravou - zdravější stravu 😉 (bez sladkostí apod.)

miranda77
autor
22. bře 2012

http://www.ulozto.cz/x6kWdWr/muj-soukromy-mesic...
možná jste to viděly ... ale souhlasím s @helcas ... také bez hormonů

lovebaby
22. bře 2012

@miranda77 no to nevim jak to v těhu bez sladkostí vydržim 😀 Ale s malou jsem je jedla málo a stejně měla 4kg a u malýho jsem začla držet dietu až po tom co mi zjistili tu cukrovku, do tý doby jsem se sladkým docela cpala 🙂
A ty už jsi těhotná nebo ne? Jak jsem tu dlouho nebyla tak nevim kolik tu máme těhulek

lovebaby
22. bře 2012

@miranda77 jinak u prvního těhu jsem jedla docela zdravě, chodila na těhu cvičení i plavání, s manželem jsem taky chodila plavat, i na dost výletů a stejně jsme měli obříka 🙂 to bych musela fakt přibrat jen třeba 5kg, oni říkaj že miminko je jako malý parazit, že i když matka přibere málo, tak si od ní vezme, to co potřebuje.

lamarika
22. bře 2012

@miranda77 Prosím tě, četla jsem nějaké odkazy co jsi sem dala. Teď by mě zajímala ale jedna věc. Z hlediska práva tě doktoři nemohou k ničemu nutit. Takže pokud ty přijedeš do porodnice s kontrakcema a oni ti frknou do rukou papíry s tím, že musíš podepsat CR jinak ti nepomohou. Co pak? Tohle by přece nesměli, ne? Tady by šlo možná i o porušení Hypokratovi přísahy. . . Stejně tak by tě svým způsobem ani neměli odmítnou odrodit vaginálně v porodnici v tvém bydlišti i když se teprve rozhoduje co a jak. Přece jenom primariát by měl být doktorovi udělen na základě nějakých zkušeností a tudíš v každé nemocnici mají kvalifikovaného pracovníka.

helcas
22. bře 2012

@miranda77 je to bych si rada pustila...jsem zvykla z youtube jen kliknout na tlacitko play...jak se to dela tady, aby se mi to spustilo? diky 🙂

helcas
22. bře 2012

myslim ten muj soukromy mesic..

lovebaby
22. bře 2012

ahoj holky, tak jsme měli rozmluvu s manželem, a řek mi že třetí mimčo nechce, že se na to necítí ☹ Já ho chápu na jednu stranu, ale je mi to líto 😢

lovebaby
22. bře 2012

@lamarika To by mě taky zajímalo... ale to bysis musela za normálním porodem hoooodně stát, i kdyby tě strašili čimkoliv. Spolíhají na to, že když ti vyjmenujou všechny rizika a následky, že kajzra podepíšeš.

lamarika
23. bře 2012

@lovebaby nic si z toho nedělej. U nás to bylo stejný. Jak manža viděl jak jsem trpěla jak kůň u druhýho porodu, tak řekl, že už se mnou další dítě nechce. Myslela jsem, že už je to konečný stanovisko a celkem rychle si to rozmyslel 😉 Nevzdávej se, třeba časem taky poleví 😉
No, já si pak o tom promluvím se svým gynekologem. Umlátím ho argumentama, předhodím mu čísla a zkusím zapracovat na jeho egu. Tady je to dost oblíbenej gyndař, je mladej a ambiciózní. Tak bych ho třeba přesvědčila aby mě i odrodil. Má jen jednu vadu, je hrozně pobožnej a nevím jestli to je v tomhle případě plus či mínus 😕

lovebaby
23. bře 2012

@lamarika ty jo ted koukám že máš dětičky pěkně po sobě 🙂 Taky jsi měla oba císaře?

já si říkám, že třeba by nám to ty doktoři nakonec odsouhlasili, když bysme furt otravovali 😉 Ale u porodu, by nás pak tak vystrašili, že bysme souhlasili s císařem a oni byli krytý.
Já si říkám jediná nejlepší možnost, přijet do porodnice s hlavou miminka mezi nohama 😀 Protože já přijela s druhým do porodky otevřená na 8 a stejně to skončilo kajzrem, ale u mě to bylo těžký, já byla pak už úplně otevřená ale malej furt nechtěl vstoupit do pánve, nějak tam byl špatně natočenej, ještě omotanej pupečník a k tomu pořádnej obr. K tomu těhu cukrovka, takže se tý doktorce ani nedivim, že to neriskovala, když to vezmu z jejího pohledu.
U se to zas seklo, jak jsem pak musela ležet, to si myslim já 😒

Já bych řekla plus, věřící lidi jsou spíš pro přirozený porody, proti potratům a tak, ne?

lovebaby
23. bře 2012

@lamarika Já si myslim že kdyby bylo víc financí, že by to třetí chtěl, spíš se bojí jak bysme to zvládali, a já se mu ani nedivim na jednu stránku. Asi počkáme až budu chodit taky do práce, jak to bude....
Ale úplně ti těhu závidim, je to krásný 🙂

miranda77
autor
23. bře 2012

@lamarika no také proto jsem založila tuhle diskusi, aby nám tu maminky, co tu cestu už prošly, napsaly, jak to probíhalo a jak to dopadlo - po 2CR asi není vhodná situace čekat, že to všechno spadne do klína - zatím si většina maminek, které to prostě chtěly potřetí zkusit přirozeně, domluvily s doktorem i porodníkem. Stejně podepisovaly revers, že nesouhlasily s doporučovanou sekcí ... doporučuji sehnat si doktora, který tě bude podporovat, psychika udělá hodně 😉 ... a v třetím trimestru, bude-li vše OK, si najít porodnici, ve které s tímto postupem budou souhlasit nebo kde se shodnete ... Pobožný bude i vědět, že jsou věci mezi nebem a zemí a to, jestli porod dopadne "dobře či špatně" záleží právě na tom nahoře 😵 .
@helcas musíš si to stáhnout k sobě na počítač (flash) a pak přehrát ...
@lovebaby ... no uvidíme ... jen člověk musí vědět, že pro to udělal vše, co mohl 😒 . A s třetím miminkem to nelámejte přes koleno, třeba bude prostě překvapení 😀

lovebaby
23. bře 2012

@miranda77 když budu brát prášky, tak mimčo nebude ☹ Třeba časem se manžel rozhodne a taky bude chtít, nechám se překvapit

helcas
23. bře 2012

@lovebaby a kolik ti je, jestli se můžu zeptat? za pár let opravdu může manžel, ale i ty vidět všechno jinak... třeba se už ani tobě nebude chtít ;)

lamarika
23. bře 2012

@miranda77 Je škoda, že se neozve více mamin co tímhle už prošla. Zkusím se domluvit se svým gynekologem a třeba mě nakonec podpoří a nakonec i odrodí. Jen to zatím nechám být, počkám až budu mezi 20-30 týdnem. Přece jenom kdoví co ještě bude 😉 Ale je dobré být připravená. Přijde mi právě strašně nesmyslný rodit třeba stovky kilometrů od bydliště jen proto, že v domovské porodnici tě nechtějí respektovat. Pro mě je celá tahle situace postavená na hlavu.

@lovebaby No, původně jsme je takhle po sobě nechtěli, ale pak jsme se rozhodli jinak a teď jsem za to ráda. Jsou si strašně moc blízcí a skvěle si vyhrajou. Oba mám CR. Ten první byl kvůli preeklampsii. To už bylo všechno na vlásku a nebylo jiné volby. Ten druhý CR je dle mého názoru a dalších dvou doktorů s kterýma jsem ho konzultovala naprosto zbytečný. Přijela jsem do porodnice s kontrakcema, přijmal mě zdejší primář a odmítl mě odrodit normálně. Prý by to bylo riziko, že jsem moc šitá. Až na příjmu jsem se dozvěděla, že jsem jim u prvního CR nějakým záhadným způsobem praskla až k močáku. Viděsil mě a já kývla na CR, který měl proběhnout následující den. Kontrakce se rozběhly ještě víc a už byla vidět i hlavička, ale bohužel nikdo nechtěl jít proti primářovi a i když jsem prosila o normální porod, odmítli mně vyhovět. Bohužel jsem byla jak husa hloupá a podepsala souhlas s CR a šlo se na věc.
Teď už se ale jen tak zastrašit nedám, nechci další zbytečný CR pokud to nebude opravdu nutný. To prasknutí k močáku nebylo tak hororový jak mi primář líčil a nebránilo to k přirozenému porodu. . .

lovebaby
23. bře 2012

@helcas třeba ne, ale myslim že mě to nepřejde, když na další mimi myslim už ted...Je mi 33

lovebaby
23. bře 2012

@lamarika no a blíž nějakou jinou porodnici nemáš? Jestli tě nechtěli rodit normálně po jednom císaři, tak po 2 CS si myslim že už by to tam byla hodně malá šance....
já jestli někdy třetí mimi bude, určitě zkusim jinou porodnici než co jsem byla ted.

lovebaby
23. bře 2012

@lamarika nebyla si hloupá, prostě když jde o zdraví tak by to podepsal každej.

lamarika
24. bře 2012

@lovebaby Další by byla v Brně, je to od nás cca 60 km. To není problém, ale teď nevím kdo, ale někdo tu psal, že tam musí nastoupit v 34. týdnu aby se mohli připravit. To nepřipadá v úvahu kvůli dětem, kdo by se mi o ně minimálně 6 týdnů staral?
Zatím je čas to řešit. Nechávám to zatím být. Však se mii třeba nakonec nebude chtít třeba otočit a nebude jiná možnost 😉 Ještě uvidíme co bude. Budu to řešit aktivně až za pár týdnů 🙂
Zatím mám doma zlatíčka dvě, za chvilku nás čeká stěhování a zařizování nového bytu, tak starostí bude ažaž i s jinýma věcma 😀
Proč tyjsi rodila vlastně CR?

sykorka26
24. bře 2012

@lamarika To jsem byla já.Nemyslela jsem,že tam budu v nemocnici.Jen místo ke svému lékaři už budu docházet na kontroly přímo do porodnice aby věděli,že je vše v pořádku.A každopád máš ještě čas.Taky to moc nehrotím 🙂

lamarika
24. bře 2012

@sykorka26 jo ták 😉 já jsem to špatně pochopila, promiň 😔

sykorka26
24. bře 2012

@lamarika Nic se neděje,je možný,že jsem to špatně napsala,ale fakt je,že můj doktor dvakrát řekl,že teď už dvě sekce nejsou indikací pro třetí,tak jsem zvědavá,jak na tom budou v Bohunické nemocnici.A pravda je,že při druhém porodu,tam vůbec nikdo neřešil,že už jsem jednu sekci měla.Prostě mě nechali,ale bohužel pak to dopadlo jak to dopadlo ☹A ani teď,když jsem na kontrole,jako velký ultazvuk,tak nikdo neřeší,že jsem po dvouch sekcích,když je těhotenství v pohodě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru