VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lovebaby
25. bře 2012

@lamarika porod nepostupoval, pokaždý jsem byla otevřená, ale mimi nevstoupilo do pánve, vysoký přímý stav. Už v těhu mi doktorka u druhýho mimi říkala, že je zase mimi velký, v tý samý blbý poloze, že se tam asi zase nevleze...ale císařák mi nenutila, nenabízela, řekla jsem že chci zkusit rodit normálně tak mi císař nenutila, takže byla fajn. Ted už je v důchodu a chodim k doktorovi, takovýmu mladýmu.
Takže já kdybych byla po třetí těhu, musela bych se hoooodně snažit aby bylo mimčo menší, nee nad 4kg. Nevzít do pusy jedinou sladkost a přibrat maximálně 5-7kg. Jinak bych byla bez šance normálně porodit

lovebaby
25. bře 2012

@sykorka26 to se máš že to neřeší, třeba za pár let to bude všude normální a pustí maminky po 2 císařích k normálnímu porodu( pochopitelně pokud by bylo vše v pořádku a bez komplikací)

lamarika
25. bře 2012

@sykorka26 tak to ti moc držím pěsti aby to vyšlo 😵 Asi tam mají opravdu jiný přístup 😉 Tady nikoho ani nenapadlo se mi kouknout na jizvu. Automaticky mě šli zase "řezat". Uvidím jaký přístup bude mít pak můj gyndař, možná bych se mohla domluvit i s ním aby mě odrodil 🙂 A pokud tobě klapnou ty Bohunice, tak doufám, že mě tam uvítají s otevřenou náručí 😀

lovebaby
26. bře 2012

Ahoj holky, ty Bohunice vypadají dobře, celkem pozitivní ohlasy, ale já bych to tam měla 300km, ach jo...Ale myslim že v Brně porodila jedna maminka, co byla na týhle diskuzi po 2 císařích normálně 😉

lovebaby
26. bře 2012

no jinak ted jsem mluvila s jednou kámoškou, rodila normálně, byla pyšná jak porodila normálně...tak mi to nějak zase přišlo líto...
a to jak si každej myslí jaká je císař pohoda, jooo dá se to vydržet, ale tu psychiku si nedovedou představit. 😢
no nic zas to na mě padlo a to už jsem si myslela, že jsem s tim srovnaná....

miranda77
autor
26. bře 2012

@lovebaby pyšná, pyšná ... měla i štěstí, měla by být vděčná, děkovat Bohu, ale to si málokdo uvědomuje ...

lovebaby
26. bře 2012

@miranda77 Byli bysme taky, tomu věřim. Jinak je to moc fajn holka, ale byla toho plná, musí to bejt fakt krásný...

lovebaby
26. bře 2012

@miranda77 víš já sama dřív než jsem císař zažila, tak jsem to taky nechápala jak se ty holky cítí. To člověk musí zažít, aby pořádně pochopil....

lovebaby
26. bře 2012

@miranda77 mě je právě hodně líto, že jsem neviděla prcky hned, ještě špinavý, pokaždý jsem měla akutní císař v plný narkoze 😒
jen jsem zvědavá jestli taky manžel to třetí bude chtít...ach jo....

sykorka26
26. bře 2012

@lovebaby
@lamarika Ještě nechvalte dne před večerem.Sama jsem celá napnutá,jestli to klapne.Ale dám vědět.🙂

miranda77
autor
27. bře 2012

@sykorka26 😀 já myslím, že máš velkou šanci! Pozná se to už z toho, jak k tomu člověk přistupuje ... 😉

miranda77
autor
27. bře 2012

@lovebaby to je pravda, kdyby jsme neprožily, to co jsme si s porodem prožily, tak bychom si některé věci jen hooodně těžko uvědomily - a za to také můžeme jen děkovat 😉 ... já si teď pořád říkám, že kdybych rodila normálně, tak to mohlo dopadnout špatně a měla bych z toho stejně strašný pocit, jako ze sekce, a možná bych ani o třetím dítěti neuvažovala ... že tohle je prostě moje cesta, jak se naučit být šťastná 🙂

sykorka26
27. bře 2012

@miranda77 Souhlasím s tebou.Krásný a vyrovnaný přístup 🙂 přeji příjemný den 🙂 Je vidět,že si se posunula dál.

lovebaby
27. bře 2012

@miranda77 ještě jsem se chtěla zeptat jak velký je riziko ruptury dělohy po 1. a 2. kajzru? Já si zase říkám že prostě zas k normálnímu porodu nebyly podmínky, malej byl velkej a nesestupoval, tak se báli, kdybych ho nemohla vytlačit ,protože po císaři nemůžou lehat na břicho..
Takže kdybych byla po třetí těhotná, muselo by mít mimi do 4 kg a bejt dobře uložený aby to k normálnímu porodu bylo, jinak bych šla na císař.
Myslim si že když jsou příznivý podmínky a mimi dobře sestupuje a dorotuje, je menší riziko po 2 císařích, než po jednom s velkým mimčem a skákáním po břiše..

miranda77
autor
28. bře 2012

@lovebaby http://www.emimino.cz/poradny/riziko-ruptury-de...
pravdou je, že an toto téma neexistuje příliš relevantních výzkumů - ale já jsem si zapamatovala jen, že po druhé sekci je dvojnásobek rizika než po první - takže, jestliže někde uvádějí, že po jedné sekci (při spontánním porodu v termínu bez komplikací) je to do 1%, tak po dvouch jsou to 2% ..😉 ... a to je o 100%více 😀
😠 skákat po břiše by se nemělo nikdy!!!

natama
28. bře 2012

@lovebaby skakat na bricho se nesmi ani bez predchozich cisaru, je to zakazany. samozrejme to neznamena, ze se to nedeje 🙄 sak i krtecek to dela 😀

helcas
28. bře 2012

@miranda77 ty máš sítě rozhozené snad všude 🙂 zajímavé info..já se taky dočetla všude o riziku kolem 1-2 procent, ale v té odpovědi dr. psala o mnohem vyšších číslech..

helcas
28. bře 2012

Tak jsem právě odeslala mail primáři porodnice, aby se vyjádřil k mé touze rodit normálně: ) Už se těším na odmítavou odpověď, jen doufám, že nějakou vůbec dostanu 🙂

lovebaby
28. bře 2012

nesmí, nesmí...no ale když kolikrát nejde mimi vytlačit, tak se to dělává, co jsem slyšela od kamarádek, tak nic vyjímečnýho to neni...

lovebaby
28. bře 2012

@helcas tak to jsem zvědavá. Já si tam pak radši asi zajdu osobně( jestli teda to třetí mimčo bude)

helcas
28. bře 2012

@lovebaby mě přijde, že takhle v klidu jsem spíš napsala všechno, co jsem chtěla a má to hlavu a patu... při osobním jednání bychom mohli být rušeni, nemusela bych přijít zrovna vhod a řekla bych třeba jen půlku 🙂

lovebaby
28. bře 2012

@helcas A kde vlastně chceš rodit? To hned dej vědět, co ti napíše, držim palce, at je to něco pozitivního 🙂

helcas
29. bře 2012

@lovebaby rodit chci zase v Ústí n.L., narodily se tam obě děti a s nemocnicí jako takovou jsem moc spokojená. V pozitivní odpověď moc nedoufám, spíš se bojím, aby vůbec byla slušná 🙂 znáš doktory, když někdo zpochybní zavedený postup ;)

lovebaby
29. bře 2012

@helcas tak uvidíš, nějakým maminkám se to podařilo, třeba my co chodíme na tuhle diskuzi budeme mít taky štěstí 🙂
a jaký jsi týden?
já doufám tedy že se třetího mimča vůbec dočkám, ale manžel vypadá že už chtít nebude 😢

lovebaby
29. bře 2012

holky já přemejšlim, kdyby to třetí bylo, že bych si zaplatila třeba svojí PA nebo doktora. S malým jsem chytla docela nepříjemný PA. Aby mě třeba neposlali na císař zbytečně, když by věděli že chci rodit normálně a porod by postupoval dobře.

helcas
29. bře 2012

@lovebaby dnes jsem 14+0..my se dokonce bavíme o možnosti 4. děcka do budoucnosti, ne že bychom ho vyloženě plánovali, ale nezavrhujeme to..takže i manžel říkal, ať se nenechám sterilizovat..přeci jen mi bude teprve 28 a třeba v 35 bych si ještě jednou dala říct 🙂

lovebaby
29. bře 2012

@helcas jee ty se máš, já teda chci max. 3. víc bych nezvládla 🙂 a sterilizaci taky nechci
to by chtělo říct tomu primářovi, že chcete 4 děti, pak by třeba k normálnímu porodu přistoupili 🙂 protože 4.císař je dost rizikovej ne?

lovebaby
29. bře 2012

@helcas a co bys chtěla holčičku nebo chlapečka? Neháte si říct pohlaví? Mě by to bylo jedno, ale lepší by byla holčička, protože bívaj menší než kluci, já potřebuji, aby miminko mělo do 4kg, jinak nemám šanci 😔
Ono se říká že čim víc dětí, tak těžší, ale manželovo babička měla děti 4900, 4500 a poslední 3500, takže ne vždy to platí. 🙂

lovebaby
29. bře 2012

@helcas u malýho jsem měla i tu těhu cukrovku....

nevíte někdo, jak se tý cukrovce dá předejít?

helcas
29. bře 2012

@lovebaby kluk měl 3,95 kg, takže jsem ho ani nezkoušela koncem pánevním rodit normálně, holka nevím, kolik by měla v termínu...já jsem radši na kluky, takže možná mírně preferuju zase kluka, ale říct si to nenecháme, nezáleží na tom..s váhou se necháme překvapit, mamka měla děti 3 - první 4,2kg, druhé asi 3 a čtvrt a pak mě - 3,9kg...takže to opravdu neplatí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru