VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lamarika
31. bře 2012

@miranda77 Ty už jsi na nějaký takový konstelaci byla?

miranda77
autor
31. bře 2012

@lamarika jo, jo byla - a nechávala jsem si právě konstelovat i moje porody ... moc mi to pomohlo!!!

lovebaby
31. bře 2012

@miranda77 nevim, jestli už jsi to sem dávala, myslim že jo, ale zachřálo mě to u srdce...kdybych měla menší miminko, třeba by to klaplo 😉

http://www.emimino.cz/poradny/vaginalni-porod-p...

lovebaby
31. bře 2012

@miranda77 nějakou takovou dulu s timhle přístupem, bych si vzala k porodu, kdyby to třetí miminko bylo 🙂 A nejradši bych to všechno s ní probrala, ještě než bych otěhotněla....

miranda77
autor
1. dub 2012

@lovebaby já mám takového doktora ... přistupuje k tomu docela citlivě a rozhodně se na mne nedíval nějak divně, když jsem řekla, že by případné třetí šlo přirozeně ... 🙂

sykorka26
1. dub 2012

@miranda77 Nemyslím přímo překážka,jen jsem jeden hormon 🙂 a rozbrečí mě i písnička z medvídka Pů 🙂A protože vím,jak dokáží konstalky být emočně náročné,tak si prostě nejsem jistá,abych nejela potom přímo do porodnice 🙂 Navíc to mám vyřešené,manža jede na školení,tak nemám hlídání pro sviště.Už jsem chtěla jít dvakrát na konstelace a vždy se mi do toho něco připletlo.Prostě není můj čas🙂

lovebaby
2. dub 2012

@miranda77 já jsem mluvila s jednou dulou, taková opravdu příjemná a měla jsem pocit že by se to dalo zvládnout. Ještě než otěhotnim, tak si to všechno budu snažit vyzjistit, vim že pak v těhu budu vystrašená a nevim jestli budu mít trpělivost to řešit, když mě všichni budou odrazovat. Hl. i muj doktor, ten se nějak netvářil ani na těhu po 2 CS, natož porod. 😒

lovebaby
2. dub 2012

@miranda77 v tomhle asi nebudu mít podporu ani v rodině, budou mít strach, už u druhýho se báli porodu po císaři, když při prvním byly komplikace 😔

lovebaby
2. dub 2012

@miranda77 jo a taky každej vidí jen riziko ruptury dělohy asi 3 procenta, ale že císař je šestinásobně větší riziko než porod normální to nevidí nikdo, teda když nejsou ty komplikace nějaký vážný. 😠

lamarika
2. dub 2012

Tak holky, jdu s křížkem po funuse ☹ Dneska jsem byla u svýho doktora a prozradila jsem mu své přání rodit přirozeně. Aji jsem mu řekla, že mám prostě už hrůzu z CR. A on mi na to řekl, že budu rodit opět CR. Když jsem se ho zeptala zda je to nutný, tak mi řekl, že to jinak nejde ☹
Jsem strašně sklamaná a v ten moment jsem měla slzy na krajíčku. Málem jsem se tam rozbrečela jak malá holka. Nikomu jsem to ještě neřekla a ani zatím neřeknu. Okolí tohle nechápe a stejně na mě každej kouká jak na exota, že se dožaduji něčeho, co je pro každou ženu to nejpřirozenější. . .
Musím si rozmyslet co dál, protože ve svým doktorovi mám teda nulovou podporu

lovebaby
2. dub 2012

@lamarika to já jsem připravená na to, že ten muj na to bude blbě čumět, ale neni to jedinej doktor. Pak budu spíš objíždět porodnice, kde by mě nechali porodit. Ze bych to chtěla zkusit normálně a v případě komplikací šla na CS. Klidně někam dál od bydliště.

lovebaby
2. dub 2012

Ta dula mi doporučila porodnici, Hořovice, Neratovice, Vrchlabí....

lamarika
2. dub 2012

@lovebaby mě to dneska zaskočilo, protože jsem opravdu spoléhala na to, že nebude tak zatvrzelý. Je to mladej ambiciózní lékař, tak jsem očekávala trošku více osvícenej náhled na věc. . . Aji mi řekl, že by ani nevyhověl ženě co za ním příjde s tím, že má panickej strach z porodu a dožadovala by se CR.

lovebaby
2. dub 2012

@lamarika to mě to u toho mýho už nepřekvapí, je to mladej sympatak, ale tohle je to, čeho se obávaj všichni. Už když jsem se ptala minule, tak jsem z toho byla špatná, protože mi řek že na to budu muset mít silný nervy 😒

mě pozitivně naladil ten rozhovor s tou dulou, zkus třeba nějakou a popovídat si s ní, třeba bude vědět, kde by ten normální porod umožnili. Samozřejmě záleží na těhu a síle jizvy před porodem 🙂

miranda77
autor
2. dub 2012

@lamarika určitě si poslechni i názor někoho jiného ... ještě máš dost času! Četla jsi knihu: http://www.kosmas.cz/knihy/103829/pruvodce-prem... ... doporučuji!
Asi by bylo vhodné si ten strach ze sekce nějak zpracovat (mám ho také 😖 ) ... abychom si tu sekci tím strachem nepřitály ...

miranda77
autor
2. dub 2012

@lovebaby jinak mne také velmi pozitivně naladil rozhovor s dulou ... pokud bych šla do norm.porodu tak asi s dulou - psychicky to podrží!

lamarika
2. dub 2012

Holky, ale to je taky kámen úrazu. Nemůže jet rodit několik set km od domova. S největší pravděpodobností bych tam musela nastoupit předem a né až se mi rozjedou kontrakce. Nevím kdo by se mi postaral o děti po tu dobu. Manžel pracuje a víceméně žije v zahraničí. Nějaká dovolená moc nehrozí, protože po fin. stránce teď toho máme opravdu hodně. Mí rodiče si je mohou vzít tak max. na pár dní a co pak? Pro mě je ještě taková možnost ty Bohunice jestli tam sýkorka pochodí.
Naštěstí mám ještě opravdu dost času to promyslet a popř. nějak dořešit.
Ten pocit, že jsem jako ženská selhala u CR, jsem tak nějak už v sobě strávila a pokud by CR probíhal jak měl a já mohla mít miminko hned u sebe, tak do toho nejspíš jdu. Mě nejvíc ale děsí ty strašný bolesti. Přece jenom rozřízlý břicho je velká operace.
Ach jo, tolik závidím mainkám co mohou rodit normálně a nemají žádné komplikace. Kolikrát ani neví jakou výhodu mají

lovebaby
3. dub 2012

@lamarika no je to nespravelivý, moje kámošky co prosily u porodu o císaře, jim ho neudělali a já co jsem ho při porodu nechtěla, tak mi ho udělali, asi byl opravdu důvod....
moje děti vypadaly jak jiný mimča ve třech měsících...

s tim pobytem taky nevim jak bych to udělala, asi nastoupit pár dní před termínem, jiná možnost asi neni.

lovebaby
3. dub 2012

holky a ta dula mi taky řekla, že jestli máme sklon k obříkům, že s největší pravděpodobností by to třetí bylo taky velký. Že i kdybych přibrala málo, že si to mimi vezme ze mne. Bude mít zas třeba přes 4kg a já budu úplně vyštavená 😒
U mě se každej v porodnici divil že mám dítě skoro 4 a půl kila, že na to nevypadám.....

miranda77
autor
3. dub 2012

@lamarika @lovebaby ... ještě je brzy řešit, jak to půjde ... řešte Vaše negativní pocity, které se kolem toho objevují ... psychická pohoda je k jakémukoli porodu to nejdůležitější !!! Pak zvládnete cokoli!

lovebaby
3. dub 2012

@miranda77 jo toho negativního kolem toho bude hodně, už jenom to rozmlouvání a vyhrožování že já ani dítě nemusíme přežít, i v rodině nepočítám s pozitivní podporou, když oba porody probíhaly takhle blbě...
Jo a k prvnmu porodu, jsem šla pozitivně nalazená, sice unavená ale plná radosti že konečně budem mít miminko doma...měla jsem tam manžela, ale všechno mi to bylo mi to k ničemu Když jsem tam pak musela ležet na kapačkách, tak mi pozitivní myšlení vůbec nepomohlo... 😠

lovebaby
3. dub 2012

@miranda77 neni brzy, chci být připravená a vědět že jsem pro miminko a porod udělala maximum 😉

miranda77
autor
3. dub 2012

@lovebaby no já myslím, že teď řešit, kdy a kde se miminko narodí je předčasné 😀, myslela jsem zpracovat třeba své negativní pocity okolo minulých porodů, okolo zdravotnického personálu, proč máme pocit\y selhání, vztahu ke svému tělu (proč šlo k porodu unavené) apod. ... porod, ať u nás proběhl jakkoli, byl pozitivní - máme doma zdravé děti, my jsme zdravé ... řešíme další děti, další porody ... tohle mi přijde jako příprava na další těhu a porod jako nejdůležitější!

lovebaby
3. dub 2012

už jsem to sem dávala, podobně jsem to měla já s tim že jsem měla akutní císař. píše tam paní že už v těhu se dají dělat cviky, aby se mimču zalíbilo v předním postavení.
A taky že se má dát miminku čas aby prošlo, tim ležením na zádech se to brzdí....

http://www.rodina.cz/dotaz6840.htm

lovebaby
3. dub 2012

@miranda77 právě ten zdravotnický personál nemůžeš ovlivnit, ani když budeš pozitivně nalazená sebevíc, někdo počká na přirozenej porod, někdo se zalekne první komplikace nebo to nejde tak rychle jak by potřebovaly a radši udělá císař.
Jo v tom jsem měla smůlu u druhýho porodu, že byly ve stresu z toho že je hodně porodů...
dneska už bych bez doprovodu k porodu nešla. Nebo svoji PA nebo doktora.

miranda77
autor
3. dub 2012

@lovebaby nejde o pozitivní myšlení, ale spíš vyrovnanost ... a zdravotnický personál si můžeš vybrat 😉

lovebaby
3. dub 2012

@miranda77 to sice můžu a taky to udělám, ale i tak nevíš jak se v danou chvíli zachovají 😖

miranda77
autor
4. dub 2012

tak dnes kontrola u doktora ... vše vypadá na dobré cestě a opět jsem docházela pozitivně naladěná ... to, že plánuji třetí miminko s případným přirozeným porodem ho vůbec nerozhodilo ... ale v čekárně jsem si uvědomila, jak se mnou ty bílé pláště mávají 😝 ...

miranda77
autor
4. dub 2012

Něco proti strachu 😀

"Příčinou strachu bývá nedůvěra, že život je tu pro vás. Až příště dostanete strach, říkejte si:
"Věřím v běh Života, který se postará o vše, co potřebuji."
Od prvního okamžiku, kdy jsme spatřili tento svět, otevíráme jedny dveře za druhými. Ty první pro nás znamenaly nesmírnou změnu. Narodili jsme se do tohoto života se vším, co potřebujeme, abychom jej prožili bohatě a naplno. Od té doby jsme otevřeli mnoho dveří. Máme veškerou moudrost. Máme všechny potřebné znalosti. Máme všechny potřebné schopnosti. Máme veškerou lásku a veškeré emoce, které potřebujeme.
Život je tu pro nás, aby nám pomáhal a postaral se o nás, a my potřebujeme uvěřit, že je tomu tak. Všude kolem nás se neustále zavírají a otevírají další a další dveře, a pokud budeme pevně spočívat ve svém nitru, budeme vždy v bezpečí - bez ohledu na to, čím právě procházíme. Ani ty poslední dveře na této planetě, které otevřeme, neznamenají, že jsme u konce. Jsou začátkem dalšího, nového dobrodružství. Mějme proto na paměti, že jsme neustále v bezpečí.
Změny jsou přirozené. Dnes je nový den. Čeká nás mnoho nových a nádherných zkušeností. Jsme milováni. Jsme v bezpečí. A tak tomu je. " z knihy Myšlenky srdce, Louise L. Hay

lovebaby
4. dub 2012

@miranda77 jo to se mnou taky 🙂 No každopádně, kdybych mohla porodit potředí vaginálně, určitě bych nechtěla píchnout vodu, dřív než mimi dorotuje, až pak třeba když už by se mohlo tlačit.
A určitě bych jela někam kde bych si mohla vybrat polohu pro porod, protože u mě na těch zádech by to jinak bylo asi na kleště, kdyby nenařídili císař...
škoda že to Vrchlabí je tak daleko. A někde jsem četla že v Hořovicích nějaká paní porodina po 2 CS normálně, ale přijela už na druhou dobu porodní 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru