VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
30. srp 2012

@sykorka26 no já jsem si to také nedovedla představit ... a teď to vypadá, že to prostě nějak půjde ... jen se člověk a rodina musí nějak jinak zaběhnout ... ostatnímu necháme volný průběh 😀 😀 😀

lovebaby
1. zář 2012

Intolerance
5. 9. 2012, 20:55 - ČT 2

Když děti nosí stát. Dokument. Jsou domácí porody hazardem, nebo díky nim vzniká pevnější pouto mezi dítětem a rodinou? Dokument z cyklu o problémech soužití v české společnosti

Máloco je v životě člověka přirozenějšího než porod. Stát a jeho porodnice masově opanovaly porody během pouhých posledních šedesáti let. V posledních letech se však okolo porodů strhávají vyostřené souboje mezi rodiči, lékaři, odborníky a politiky, a často končí i soudy. Dokument zkoumá, jak a proč se sebepojetí mnohých žen a jejich očekávání vylučují se systémem, ve kterém své děti rodí.Dokument se zaobírá problémem porodů a porodnictví v situaci, kdy byly de facto postaveny mimo zákon domácí porody. Ty v mnoha případech sloužily jako alternativa porodnic ženám, které jsou s přístupem v porodnicích z nejrůznějších důvodů nespokojeny. Zároveň v ČR téměř nefungují tzv. porodní domy. Tím se zdánlivě paradoxně rovněž eliminovaly možnosti postupné změny přístupu k rodičkám v samotných porodnicích. Porodnice je nadá le jediným legálním prostorem porodu a tím získává monopol.Snímek Když děti nosí stát se proto snaží přinést soustředěný pohled na zkušenosti a problémy žen - rodiček a vznést otázku, proč u nás porody nemohou probíhat tak, jak ženy a často i jejich partneři chtějí.

docela zajímavé, budu se koukat

molka
10. zář 2012

Stal sa zázrak - našla som primára, ktorý je ochotný skúsiť vaginálny pôrod po 2 sekciách. Na Slovensku je to takmer nemožné, ale tento lekár je skvelý, pretože podľa jeho názoru to nie je oveľa nebezpečnejšie, než vaginálny pôrod po 1 sekcii. Už som ani nedúfala, že takého lekára na Slovensku nájdem, dokonca je to len vyše hodinky autom od nás, takže supeeer!

helcas
11. zář 2012

@molka to je bezva..tak ať máš víc štěstí, než já...já taky takového porodníka našla, ale bouhužel v té porodnici teď celý týden mění okna 🙂 mám šanci porodit jen 17. nebo 18., 19. už nastupuju do jiné porodnice na sekci

lamarika
11. zář 2012

@helcas já mám zarezervovaný termín sekce na 18.10. Prcek nám roste moc rychle, čekáme zase obra. Takže pokud nezačnu rodit dřív, tak opět sekce 😒 Ale hlavně, že je v pořádku. Teď okolo mě je spousta mamin co musela dát miminko pryč po 20. týdnu těhotenství, protože bylo hodně postižený. Takže si říkám ať tak nebo tak, hlavně ať je vše v pořádku

helcas
11. zář 2012

@lamarika já taky nečekám mini miminko 🙂 teď posledních 14 dní je i vidět, jak konečně to břicho rychle roste a miminko vyplňuje čím dál tím větší prostor, určitě bude mít přes 3,5kg a bůhví, kolik by mělo, kdybych ho donosila až do termínu nebo kdybych přenášela..ale jak píšeš, atˇse narodí jakkoliv, hlavně ať jsme oba zdraví.. já považuju za velký úspěch, že už jsem ve 38.. týdnu a že jsem neporodila jako minule ve 30. nebo něco podobného

lovebaby
11. zář 2012

holky, já jen doufám, že se toho třetího mimča jednou dočkám 😔

helcas
12. zář 2012

@lovebaby jestli má další miminko být, tak bude, jestli ne, tak ne.každopádně já doufám, že se porod neohlašuje bezdůvodným pláčem a špatnou náladou, protože bych asi rodila dneska 🙂 na děti jen řvu, nemám trpělivost na nic a je mi jen do pláče, to jsem u předchozích nezažila..že by se opravdu něco rozjíždělo, připravovalo?

sykorka26
12. zář 2012

@lamarika
@helcas Mooooc na vás myslím 🙂

sykorka26
12. zář 2012

@helcas Řekla bych,že ta nálada bude mít co dělat s dnešním počasím.Co?I když moje děti byli dnes hodný a všechny už od osmé spí,včetně toho nejmenšího 🙂

helcas
12. zář 2012

@sykorka26 s počasím možná, asi ten déšt tomu moc nepřidal, ale brečela jsem přes den několikrát, jen tak, takže spíš myslím, že to bude hormonama..dneska mě i výrazněji píchá cosi - asi čípek ? no a naše děti byly dneska jako utržený ze řetězu, daly nám zabrat a neposlouchaly od samého rána :/

sykorka26
13. zář 2012

@helcas A jak bylo dnes,bylo líp?

helcas
13. zář 2012

@sykorka26 jo, dneska bylo úplně normálně, krásně 🙂 byla jsem na kardiu se srdíčkem miminka kvůli cukrovce a v poradně na gyndě, všecko dobrý, miminko je níž, než je asi pro císaře optimální 🙂 a už se mi to tam "dole" začíná pro porod připravovat, prý škoda, že nejsem jen po jedné sekci říkala dr., že by porod určitě šel dobře 🙂 no tak třeba to půjde dobře i po těch dvou

sykorka26
13. zář 2012

@helcas Uplně mám husinu,když si to představím,čím teď procházíš. 🙂 No ale když se ti to chystá na porod,tak by ti mohli dát šanci.A jaký je odhad mimíska?

helcas
14. zář 2012

miminko mělo včera dle uz odhad 3,3kg, přesně podle tabulek.. kdybych rodila na termín, tak zas bude mít mezi 3,75 a 4kg..ale takhle doroste tak do 3,5kg hádám... třeba se to od víkendu nebo na začátku týdne rozjede, jinak to hrotit nebudu 🙂 tak držte palce

sykorka26
14. zář 2012

@helcas Tak to jsem v klidu.To půjde,posílám ti rodící energii 😀 A samozřejmě držím palce.

helcas
14. zář 2012

@sykorka26 díky za podporu a už se těším, až se budu chlubit miminkem. jak roste Sofi? přidáš aktuální foto? 🙂

natama
14. zář 2012

@helcas taky na tebe moc myslim! kazdy den chodim nakukovat 😉 a vite vlastne co to bude?

helcas
14. zář 2012

@natama nene, nevime, ale ja svym laickym okem vidim vzdycky na ultrazvuku pindika, tedy pokud to neni snura nebo neco jinyho 🙂 tak uvidime, ale vic sazim na kluka

sykorka26
15. zář 2012

@helcas Jak se mi podaří pěkná fotka,tak ji hned sem šupnu.A jak se cítíš?Já vím,blbá otázka,ale fakt jsem s tebou.

helcas
16. zář 2012

@sykorka26 já se cítím dobře, po psychické stránce připraveně, jen nevím, jak do zítra domluvit miminku a těm cestám tam dole, aby taky byly připravené 🙂

miranda77
autor
16. zář 2012

@helcas moc držím palce ...!!!

bambulka814
17. zář 2012

ahojte vsetky, zdialky vas sledujem a neuveritelne drzim palce kazdej a strasne ma tesi, ked to vyjde...som v rovnakej situacii a kym som nedosla k tejto teme, vobec som vo VBA2C na Sk a CZ neverila. ale vidim, ze veci sa menia, co je super 🙂

@molka ahoj, pises, ze si nasla primara, kt je ochotny to skusit...kde to je? ako sa vola? ja mam tiez jedno meno, dal mi ho moj obvodny, je to v kosiciach, nemocnica Saca, primar Fric, tak uvidime. ale ja vzdy porody riesim skor, ked tehu nie som, potom mi je to nejak jedno, a dodatocne ma to zacne skriet, takze teraz som v podobnom stave 😝 takze zasadne netlacim a potom si zase budem nadavat 🙂

molka
17. zář 2012

@bambulka814 je to primár Kaščák z Trenčianskej nemocnice, ale to je pre Teba asi ďaleko.

bambulka814
17. zář 2012

@molka aha ok, no ja som z KE, takze pojdem za tym Fricom....ok, tak drzim palce.

@helcas, drz sa!

helcas
18. zář 2012

Ahoj všem, díky za palečky..normální porod se nespustil a tak ráno nastupuju do nemocnice a ve čtvrtek (39+0) podstoupím dalšího císaře. Dnes jsem byla naposledy v poradně a CS je pořád 0 a tak do zítra ráno asi těžko stihnu porodit, dělohu mám klidnou, škoda, že nemám pár dní navíc...ale tak bude to tak, jak to být má, i když já bych to radši jinak 🙂 Císaře se bojím (jako pokaždé) a tak jen doufám, že z toho vyvázneme oba v pořádku. Držím palce všem dalším těhotným, určitě vám to vyjde líp, než mě.

natama
18. zář 2012

@helcas moc na vas myslim a posilam spoustu energie!!! 😵
v tehle porodnici by se opravdu nedali presvedcit, aby to zkusili prirozene nebo aby se sekce delala az porod sam zacne?
a co jsem tak slysela, tak i s takovym CS se da najednou porodit 🙂 treba jeste mimco prekvapi

helcas
18. zář 2012

@natama nene, v Ústí je příliš velká nemocnice a porodnice na to, aby dělali experimenty :/ ale tak zbývá cca 12 hod, tak naděje umírá poslední ;)

natama
18. zář 2012

@helcas tak to tak zkratka ma opravdu byt 🙂 v te druhe porodnici by te nechali cekat do kdy?

helcas
18. zář 2012

@natama v té druhé porodnici jsem domluvená jen s jedním dr., ten by mě i nechal, ale tam zas nechci na císaře 🙂 v té co budu rodit máme totiž možnost, aby se o miminko místo mě (když budu na jipu) staral manžel a vůbec zná tam spoustu sester a doktorů, takže se s nimi na spoustě věcí dobře domluvíme...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru