VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lovebaby
22. črc 2013

@miranda77 A císař ti vůbec nenavrhovali? Věděli o tom, že ho nechceš, tak se snažili asi vid. Fakt super i když sis teda taky užila.

miranda77
autor
22. črc 2013

@lovebaby váha 3640g, při propuštění 52cm, hlavička 35cm ...
Sekci vůbec nikdo nenavrhoval, naopak mě podporovali ať to nevzdávám ... a když už se objevila hlavička šlo se na kleště :(, Právěže sestoupil, ale při dalších kontrakcích se pupečník utahoval a možná tahal za placentu a ta se možná začala odlučovat ??? a z toho pak to krvácení ... to přesně nikdo neví ...
O čase opravdu moc nevím ... jen ve 13h 3prsty, 16h 6-8 a v 19:05 byl na světě 🙂

miranda77
autor
22. črc 2013
helcas
23. črc 2013

@miranda77 krása, nádhera! slabá závist 🙂 a obrovská gratulace!

baarca
23. črc 2013

@miranda77 Jsi úžasná, že jsi to dokázala. Moc gratuluju a užívej si v klidu miminka.

alenka83
23. črc 2013

@miranda77 neskutečný obdiv a skláním se před Tebou! Jsi dobrá, prostě hrdinka, že jsi si dokázala jít za svým a nakonec to zvládla! Závidím🙂 Přemečkovi hodně sil do života🙂

miranda77
autor
24. črc 2013

moc moc všem děkuju za všechna blahopřání ... není to jen o odvaze, ale i o štěstí a my ho prostě měli s sebou (Bohu díky) ... a musím přiznat, že ten závěr těhotenství a začátek porodu, kdy jsem se prostě neotvírala a kontrakce pořád běžely, byl dost psychicky náročný a právě bez podpory manžela a PA s primářem bych to asi vzdala ... 😉

miranda77
autor
24. črc 2013

Jinak jsem samozřejmě u primáře vyzvídala - pro ostatní zájemkyně o porod po sekcích ... Tak porodu po dvouch sekcích se vůbec nebojí, klidně může kdokoli přijít na konzultaci a samozřejmě podle individuálního případu zváží možnosti, pan primář řekl, že porod po sekcích je skoro stejně bezpečný jako porod po jedné sekci, dobré je kontrolovat jizvu po šestinedělí a pak před otěhotněním, ani tak nazáleží na síle jizvy jako na tvaru jizvy ... na konci těhu se už toho prý moc nepozná ... Porod opravdu nechávají běžet přirozeně s PA (nevím kde by mne nechali rodit dva dny 😅 ) ... kdyby nebyla ta šňůra kolem krku, tak se vše obešlo bez zásuhu lékaře, ten jen přihlížel ... Na všechny zásahy, léky, odebrání miminka atd. se ptají ...

sykorka26
24. črc 2013

@miranda77 Přesně tak to bylo u nás. Je vidět, že už se toho tolik nebojí. Teda jen někde ☹

bambulka814
24. črc 2013

@miranda77 hmm, to je naozaj zaujimave....je vidiet, ze v CR su pokrokovejsi doktori ako v SR...mozno do toho este len dojdeme 😉 ta bezpecnost VBAC plati aj pri viac ako 2 sekciach?

ja som mala pri tretom omotanu snuru a pravdupovediac, bola som celkom rada, ze sekcia, neviem, asi tu tuzbu po prirodzenom porode nemam tak silnu, ta obava o babatko je vacsia...a rodit 2 dni, to by som nezvladla urcite, naozaj klobuk dole pre Tebou a Tvojou pevnou volou.

miranda77
autor
24. črc 2013

@bambulka814 ... oni na to přišli, že to je napevno až když jsem ho nemohla vytlačit ven a prořezávala se hlavička ... pak to byla rychlovka ... 😝 jinak má hodně dětí šňůru kolem krku, ale na volno, že se po přetáhne při porodu přes hlavu ...

lovebaby
24. črc 2013

@miranda77 To je super, ještě abych manžela na to třetí miminko přesvědčila 😉 Ach jo, všude ted kolem mě miminka, snad se taky ještě dočkám. Skoro si rodila s princeznou, vid 🙂 Krásný chlapečky máte 🙂
Ještě jsem se chtěla zeptat, velikost miminka řešili?

bambulka814
25. črc 2013

@miranda77 no hej, ale riziko je tam vacsie...to je jasne...kamoske sa takto narodil syncek a bol v kome ☹

bambulka814
25. črc 2013

@miranda77 ake su Tvoje pocity po prirodzenom porode?

miranda77
autor
25. črc 2013

@lovebaby dva dny před termínem na ultrazvuku odhad 3200 - 3600g. Primář prostě řekl, že se na konci těhu už ty odhady špatně dělají - ale trefil se (v tu dobu musel mít tak 3400g, protože na konci přibývají mimča 200 - 250g týdně).

Manžel si dělal legraci, že soutěžíme s Kate 😀 ...tak jsme o pár dní vyhráli 😅

miranda77
autor
25. črc 2013

@bambulka814 jsem šťastná ... chtěla jsem rodit svoje dítě, být u toho a to se mi docela splnilo, i když jsem ho pak musela nechat jen manželovi ... nevím, jak to popsat, ale prostě to byla moje cesta a jsem ráda, že jsem po ní šla a neztratila odvahu, riskovala a myslím, že mne to tak nějak vnitřně posílilo ... mám pocit, že žiju 😵

miranda77
autor
25. črc 2013

Jinak dnes jsme byli na kontrole u dětské - Přéma má už 3900g 😲 , žrout jeden ... za to na mne se se sestrou vrhly, že vypadám fakt unaveně 😠

miranda77
autor
25. črc 2013

@bambulka814 no právě, že jsem si říkala, že to byla fakt rychlovka, co byl venku ... jedna kontrakce ... a naštěstí jen trochu modrej ... tak nějak mi přijde, že primář má nějakej šestej smysl 😀

bambulka814
25. črc 2013

@miranda77 to je krasne 🙂 krasne si to napisala.

vojvik
9. srp 2013

ahoj, připojuji se k této diskusi až nyní, i když jí dlouho sleduji jen jako čtenář. I já mám po dvou sekcích a chtěla bych třetí miminko. Už jsem byla těhotná ale z genetické indikace, muselo být těhotenství bohužel ukončeno v 13 tt. Nedokáži nyní ještě pochopit proč zrovna já se musím vyrovnat s touto nešťastnou statistickou náhodou. Nevím, jak se mám vyrovnat s faktem, že miminko už v bříšku není. Samozřejmě mě drží mé dvě zdravé děti a také vidina dalšího těhotenství, které nebylo lékaři vyloučeno. Ale bojím se, že přerušení těhotenství znamená další zásah do mé dělohy a mám strach, zda neovlivní průběh dalšího těhotenství. Tj. umístění placenty a komplikace ruptury. Má prosím někdo podobnou zkušenost ? Tj. těhotenství po dvou sekcích a umělém potratu ?

miranda77
autor
9. srp 2013

@vojvik já jsem potratila spontánně, byla jsem jen na revizi ...

vojvik
9. srp 2013

@miranda77 Děkuji za odpověď. To je asi úplně jiná situace. Bojím se jestli se děložní stěna při tomto zákroku nezeslabila ale představa, že bychom další miminko nemohli zkusit je pro mě nyní hrozná...

veruke
18. srp 2013

Ahoj maminky, také vás už delší dobu sleduji a snažím se zjistit, jaké jsou v ČR možnosti přirozeného porodu po 2 sekcích. Já jsem ještě navíc zvláštní "exemplář", kterému se občas dr. diví - 1. sekce (nepostupující porod a špatná poloha mimi), 2. spontánní vaginální porod, 3. akutní sekce (nepostupující porod a špatné ozvy miminka).

Čerstvě čekáme čtvrťátko (9tt) a přemýšlím, zda už nyní řešit, kde budu rodit? Např. v Praze Podolí mi u třetího těhotenství primář Velebil jasně řekl, že pokud bude sekce, že další jedině sekce, že nejsou hazardéři jako např. v Americe, kde nechávají matky rodit vaginálně. Jenže do Podolí se dělá někdy kolem 14tt registrace. Nechat to osudu? Láká mě Příbram, kde jsem rodila první dítko a má s ní zkušenost myslím Tangerine.

Kdy jste začaly řešit vy místo porodu? A kontaktovaly jste přímo primáře příslušné porodnice? Díky za reakce.

@vojvik Podobnou zkušenost nemám, ale asi by bylo lepší se poradit přímo s lékaři. A jak se vyrovnat s tím, že jste museli těhotenství ukončit? Jde to hodně těžko. Teď ti to asi přijde nepředstavitelné, ale za čas bude líp. A také pomůže, pokud otěhotníš, ten smutek vytěsní nová radost. Navíc jak píšeš, vaše dvě děti ti určitě nedají moc možnost se tím příliš trápit. Já jsem přišla o první miminko, ve 12 tt na kontrole na UTZ prostě nic nebylo, miminko zmizelo, říká se tomu zamlklé těhotenství. Bylo to příšerné, člověk se tak těší, dlouho na miminko čeká a pak nic ☹ Tou nepříjemnou zkušeností, že těhotenství nedopadne, si projde pomalu každá ženská. Tak se drž.

miranda77
autor
19. srp 2013

@veruke já jsem kontaktovala PA (20tt ) , pak jela za ní do porodnice (36tt konzultace) a pak teprve mluvila s primářem (38tt) ...pak už jsem byla v jejich péči
Myslím,že máš na přirozený porod větší šance než já ... já jsem měla obě sekce plánované, bez jediné kontrakce, takže jsem byla úplná prvorodička ...

paulidra
23. srp 2013

@miranda77 ahoj Mirando, tak jak to nakonec dopadlo? Planujeme po dvou SC tretiho potomka prirozene, tak budeme radi za jakoukoliv zkusenost. Dik

miranda77
autor
24. srp 2013

@paulidra je to na stránce 57 😉 Držím palce!

paulidra
26. srp 2013

@miranda77 tak jsem to vsechno procetla, jde mi z toho hlava kolem 🙂 mam dve otazky: 1) nejaky typ na porodnici a gynekologa, ktery je ochotny jit do VBA2C (Ty jsi tedy byla ve Vrchlabi...) a za 2) stalo to za to? ja se ve tvych slovech uplne poznavam, tak by me zajimalo, zda citis rozdil a zda je rekonvalescence lepsi (ja byla po prvni akutni sekci 3 mesice nepouzitelna...).

paulidra
27. srp 2013

a jinak vsem uspesnym i "neuspesnym": https://www.modrykonik.cz/vbac/ zkusenosti sem

miranda77
autor
27. srp 2013

@paulidra ad 1/ já byla ve Vrchlabí a byla jsem spokojená - nadmíru... Stála jsem o přirozený porod a tady jsem mohla věřit doktorům, že mi zbytečnš sekci nedělají ... konkrétně primář MUDr. Stránský ... nechali mne rodit i po termínu.
ad 2/ i kdzž se přirozený porod úplně nevyvedl (kleště a krvácení) moc hezky na to vzpomínám a rozhodně bych to neudělala jinak ... rekonvalescence je mnohem lepší a po psychické stránce je to nesrovnatelné ... takže jestli je možnost rodit přirozeně, je to podle mne lepší!!! Dnes mi končí šestinedělí a i když se nástřih v jednom stehu zanítil a vyhnisal, už se vše zahojilo a normálně funguju 😅 ... žádné omezení 😎

miranda77
autor
27. srp 2013

@paulidra jinak jsou ještě porodnice, kde nechávají alespoň pokus o přirozený porod - Ostrava, Příbram, Brno ... snad písnou holky, co tam rodily...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru