VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

marketa137
12. kvě 2011

@mery83 tak to je fakt super názor 😝 . Podobný názor má i tchýně 😒 ale jaksi jí nedochází že první dítě bych neměla šanci porodit a to fakt netušim jak by z příčné polohy se mohl narodit a u druhýho by zase neměl šanci vůbec na přežití 😒 . Takže jsme za císaře ráda. Co ybch ěmla z normálního porodu kdybych sice rodila 2x ale neměla ani jedno dítě 😒

@miranda77 to je ale to může být jakékoliv. Já ěmla rizikové i první a pak i druhé a nebylo to ani díky císařům. To jsme ani netušila že tam můžou být srůsty 😒 . třeba se taky laparo nevyhnu 😒 ale určitě ted budu usilovat o léky na otěhotnění a uvidíme jestli to vyjde nebo ne 😉

mery83
12. kvě 2011

@marketa137 Jo jo to je fakt .Některy žensky si neuvědomujou co je lepší pro to dítě.Já sem taky myslela že druhou porodím normálně,ale holčička si lehla napříč a ne a ne se otočit.No co já si osobně myslím že nezáleží na způsobu porodu,ale na tom jakej je potom vztah k mimču.Já rodila císařem a neměla sem problém s kojením,ona normálně a s kojením problém měla.No co už.

marketa137
12. kvě 2011

@mery83 asi tak, já nakonec nekojila ani jednoho ☹ a oba byli i na JIP a třeba Tomík ač byl velikej tak byl na kyslíku 7 dní a všichni říkali že je vůbec zázrak že přežil a pak primářka říkala že sice kojení je fajn ale jsou i důležitější věci 🙂 . nejvíc ěm dostává když někdo řekne že vlastně císař nebolí 😒

mery83
12. kvě 2011

@marketa137 No tak to je taky síla.Ale hlavně že je malej v pořádku to je to nej.Kdo řek že nebolí nezažil.To jsou řeči chytráků.

miranda77
autor
12. kvě 2011

@marketa137
@mery83 císař bolí podle mne dvakrát - fyzicky i psychicky ... a někdy je ta psychická bolest horší než ta fyzická ... 😔

miranda77
autor
12. kvě 2011

@mery83 asi se nedivím, že měla problém s kojením ... 😖

mery83
12. kvě 2011

@miranda77 Jo jo to máš pravdu někdy je ta psychická horší.Ale kvuli mimču bych do toho klidně šla znova hlavně že bude v poho.
Já jsem jela z porodnice uřvaná a pak mě to drželo cely šestinedělí.

miranda77
autor
12. kvě 2011

@mery83 mne to drželo půl roku .... manžel to naprosto nemohl pochopit ... ale prostě to bolí ...

mery83
12. kvě 2011

@miranda77 No taky ten muj nevěděl co semnou.stačilo když mi někdo něco řek a já řvala a řvala.A pak do toho blby keci "kamarádek".

miranda77
autor
12. kvě 2011

@mery83 půl roku jsem o tom také nemhla mluvit ... svíralo se mi hrdlo a slzy se draly do očí ... i teď, když o tom s někým mluvím píchne to u srdíčka ... ale už to ustojím. Čas léčí ...
Co mne trápilo, že jsem si špatně hledala cestu k mimi ... jakoby ta sekce stála mezi námi...Neměla jsem tolik síly a trpělivosti, ale i to se snad zlepšilo ...

marketa137
12. kvě 2011

@mery83 mě to řekli hned na příjmu at už nic nejim že půjdu asi na císaře, navíc jsme furt měla CS 0 😒 . U Vikiho jsme věděla dky bude císař tak jsme byla naproto v klidu a tak ěnjak jsme s tim byla smířená jenže u tomíka to bylo jiný, sice sjem tak ěnjak s císařem počítala ale vůbec jsme nepočítala že to bude takhle brzo takže sice jsme byla štastná že malej je relativně ok i dkyž před císařem mě přemlouvali do celkové anestertzie což jsme odmítla, po prvnim porodu mě vůbec nikdo neřekl že malýho odvezli na JIp a mě něco milostivě řekli až po 8h ☹ takže tentokrát jsem prostě věděla že musim vědět hned jak na tom malej bude ale tim jak se to ukončilo rychle tak mě až do ted chybí to těhu bříško ☹ , někdo říká že ej to tim že to bylo tak rychle ukončeno. Oba sjme viděla až 3 den a u Tomíka to bylo horší, protože jak byl na ykslíku tak jsme ho chovala až 8 den po narození ☹ . Navíc jsme ěmla dreny takže dřív než 3 den jsme nikam nebyla schopná dojít.

Nevíte proč ěnkomu dreny dávají a někomu ne? po prvnim porodu jsem je neměla a teda vyndavání bylo horší než celý císař 😝

mery83
12. kvě 2011

@marketa137 Já jsem měla taky drén až u druhyho,pořát říkali že chcou horky a to bylo několikrát a pak říkali že tam daj drén.Ale měla sem ho jen do druhyho dne,pak už nic neteklo.Jinak malou mi taky křísili,měla apgar 5-7-9 a byla v inkubátoru. ale pak v noci mi ji dovezli na kojo.
Mě u porodu naštěstí říkali všechno co semnou dělaj a kam dávaj malou.Tam asi nebyli moc profesionální když ti nic neřekli.Mě to taky chybí to bříško,je to krásnej pocit.

marketa137
12. kvě 2011

@mery83 Tomík měl apgar 9-10-10 jenže byl v 36tt a měl 4140gr a plíce díky cukrovce odpovídali max 34tt takže to neměl šanci udýchat sám. Ono to bylo tak že byla porodnice a JIP byla na druhym konci ěmsta a jakmile dítě odvezli tak už je to nezajímalo ☹ až když sjme začla řešit kde jako je dítě tak přišel večer doktor že ho převezli na JIP na pozorování takže ted mě to řekli hned na sála že padá s kyslíkem a vezou hned na JIRP ale hlavně jsme věděla že je jinak ok a ty dreny bylo fakt šílený. mě je vyndali pak ten 2 den ale až večer a to už jsme na JIP nešla 😒

mery83
13. kvě 2011

@marketa137 To je blby když je dětská jip jinde v nemocnici a ještě na druhé straně města.Hlavní je že se malej z toho dostal a je to zdravej kluk.
Jo ten dren byl hnus jak sem viděla tu krev v tom tak sem dostala motáka a bylo mi z toho fakt zle.A jak to sestra vytahovala tak sem nevěděla čeho se dřív chytnout.Připadalo mi že to tam přirostlo a že to ze mě uplně rve.Ale jak to bylo venku tak uleva.

mery83
13. kvě 2011

@miranda77 Je to těžky,člověk je z toho zklamanej a neví co dál.Když sem byla pak s malou sama doma tak jsem byla vděčná za každou návštěvu.Snažila sem se vždycky jet aspon k našim nebo zajít za švagrovou.Ta samota mě uplně vyčerpávala a navíc byla zima a venku ještě málo světla.

mery83
13. kvě 2011

Holky a jak jste prožívali morphin po císaři.Všeci mi říkali jaká to je slast,ale já sem na tom žádněj zázrak neviděla.Hlavně sem byla ráda že spim.

marketa137
13. kvě 2011

@mery83 to bylo u Vikiho pak udělali novou porodnici a tam mají i JIP. Blbý bylo že nám nikdo poprvé neřekl co se může stát 😒 , u tomáška jsme věděli že nejspíš na JIP taky bude ale že bude mít problémy s dýcháním jsme teda nečekala 😒 . Dreny byly lahůdka 😝 , horší bolest jsme ještě nezažila a jen by mě zajímalo proč se tam dává, z jakého důvodu 😒 .

To dávají všem morfin? To jsme ani nevěděla, jen z prvního císaře co sjem si hrála na hrdinku sjme věděla že je lepší si říct o léky dřív než mě začne břicho bolet a bylo to fajn 😉 a od druhého dne jsme si zase říkala o algifenové kapičky 😉

mery83
13. kvě 2011

@marketa137 Drén odstranuje z rány hnis ,krev,tekutiny.Protože kdyby se to tam hromadilo tak by to mohlo hnisat a tak.To třeba jak praskne cevka a nejde pořádně uzavřít tak ještě teče trochu tak aby se to tam nekupilo tak ten dren to odsaje.To si měla redonuv dren.No a jak to přestane týct tak to vytáhnou.

To já si zase tak na hrdinku nehrála raděj sem si řekla o injekci.Dvakrát mi dali morphin po 12-ti hodinách a pak tramal po 12.ti hodinach.Pak už to bylo dobry.

marketa137
13. kvě 2011

@mery83 aha tak už jsme v obraze. doktor říkal že mě ho dal pro jistotu, prý by ěm nerad znova otevíral 😝 . Ale byla to šílená bolest ☹ . Já an JIp ani moc enspala protože vždycky sjem měla štěstí na důchodkyně po laparoskopii a to s etam spát fakt nedalo takže jsme odpočítávala hodiny 😀 , nštěstí mě převáželi pak hned ráno na normální pokoj 😉

mery83
14. kvě 2011

@marketa137 Aha n já pokaždé byla potom na porodním.Poprvé sama a pak s maminkou která byla hodinu předemnou._U nás se tomu říká dospávák nebo pooperační pokoj.

marketa137
14. kvě 2011

@mery83 u nás je to pooperační, sice jsou tam často po císařích ale i po laparo a já mam vždycky fakt štěstí takže jsme tam občas usnula ale tak 15 min a prostě v tom hluku se spát nedalo a po prvnim císaři jsme navíc zvracela každou chvíli tak to jsme už nespala vůbec 😝

mery83
14. kvě 2011

@marketa137 Je tak to si fakt člověk fakt neodpočinul.
Poprvé jsi měla celkovou narkozu?

marketa137
14. kvě 2011

@mery83 ne měla jsme lokální jenže průser byl že den před císařem jsme ležela s jednou na rizikovym a ta teda chrápala tak že jsem spát nemohla, ve 3 ráno jsem se šla raději vykoupat 😀 a už 5 ráno přišli mě dát kanylu atd a v 8 jsme šla na sál a tam jsme se snažila být vzhůru ale jak amlýho vyndali tak že prý furt čůral tak čekali než ho zabalili a do tý doby já jsme normálně usla 😒 a probrala sjme se až u výtahu ale alepson jsme zaspala to šití, to u Tomíka sjem byla vzhůru a teda nic moc příjemného to nebylo 😝

m1535
14. kvě 2011

@mery83 tak tvou kamarádku bych asi nakopala do zadku.Člověk nemůže za to,že má děti císařem.Moje psychika se z toho nevzpamatovala dodnes,ale nemyslím si,že bych byla o něco horší matka než ta,která porodila normálně.Já taky nevím,jestli třetí mimi porodím normálně,začínám cítit jizvu a navíc termín mám za pár dní.Už jsem to asi vzdala ☹

mery83
14. kvě 2011

@m1535 jo tak i takový někdo má názor nazorod.Je to smutny.Kdo ví jak ona by zvládla císaře.Je taková hned jí něco bolí a hned je nemocná.

miranda77
autor
14. kvě 2011

@m1535 Neklesej na mysli!!!!! Věř ve svoje tělo, že dělá to nejlepší pro Tebe a miminko - může to být i sekce ...ale není důvod k truchlení. Už ta naděje, že se to mohlo zkusit je prostě krásná ... !!! Miminko mělo možnost a nevytáhli ho 10dní před termínem!!! Držím palce, hlavně ať jste v pořádku!

mery83
14. kvě 2011

@m1535 Přeji hodně sil a at to vše zvládneš.Já bych taky chtěla rodit přirozeně.
Chci se zeptat dr musel schválit třetí těhu.

m1535
16. kvě 2011

@mery83 doktor nic neschvaloval,jen doporučil,termín mám v pátek a ten stejný den jedo na kontrolu do OV porodnice,tak jsem zvědavá jestli bude císař nebo tomu nechají volný průběh.Zatím ke mě přistupují jako k normální rodičce.Kdyby něco,ozvu se tady.

natama
16. kvě 2011

@m1535 tak drzim palce, at se porod do patku sam spusti a at jde vsechno, jak jen nejlip muze 😉 kontrolovali ti tam vlastne jizvu nebo to nechavaji az primo na zacatek porodu?

mery83
16. kvě 2011

@m1535 Tak třeba budeš rodit normál.přeji at je všechno v poho a mimčo jde přirozeně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru