VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
16. kvě 2011

@m1535 take drzim palce!!!

miranda77
autor
16. kvě 2011

jinka ja jsem byla na rodinnych konstelacich - "procistovali"jsme cestu pro dalsi mimi ... tak to vypada, ze jedine, co brani nebo vse spis komplikuje je hlava 😖 ... tak nevim, asi si ji necham amputovat 😉

mery83
16. kvě 2011

@miranda77 No to by chtělo vypnout a na nic nemyslet,ale znám to nejde to.O Máju jsme se snažili 2 roky a upekli jsme si ji na čarodějnice.To jsem si říkala že už to asi vzdám.Už se těším na bříško.

miranda77
autor
16. kvě 2011

🙂 někdo nemůže kvůli hlavě otěhotnět a někdo porodit ... tak to tedy nevím, kam tam dnešní společnost spěje...a od teď zkouším žít bez hlavy ... 😅

mery83
17. kvě 2011

@miranda77 Přeji brzké těhu.

miranda77
autor
17. kvě 2011

@mery83 my se ještě nesnažíme ... a vzhledem k mému současnému špatnému psychickému rozpoložení asi jen tak nezačneme ....

m1535
17. kvě 2011

@natama kontrolovali dělohu,jizvu neměřili a ani se k ní nevyjadřovali.A ještě dělali váhový odhad miminka,který je 3 500g.

mery83
17. kvě 2011

@miranda77 Jo ták.Tak Tak se z toho brzy dostaň.Chtělo by to někam vypadnout,ale kam že?

miranda77
autor
17. kvě 2011

@mery83 no my jedeme za tři týdny k moři ... tak doufám, že tam naberu síly 😎 ... jinka my na mimčo nespěcháme ... užíváme si těch našcih dvou dětiček ...

mery83
17. kvě 2011

@miranda77 Tak to je super dovča.Hned bych taky někam vyjela,snad příští rok jak Mája trochu odroste. Dvě děti dovedou dost zabrat.

m1535
20. kvě 2011

Dnes mám termín a nic se neděje.Dalo mi hodně práce umluvit doktora at počká alespon na víkend,nakonec vše zhodnotil slovy,že je to mé rozhodnutí,ale pokud nezačnu rodit,mám v neděli večer nástup do prodnice a v pondělí udělají sekci.Kdybych tušila,že budu přenášet,jdo k nám do Opavy,tak to manžel bude mít dost z ruky.Jinak mudr. provedl vyšetření,jizva vypadá dobř,čípek je zašlý,tak možná to příjde samo.Nenechávám nic náhodě a koupila jsem si ricinový olej a zkusila nápoj k vyvolání porodu,tak ted čekám co to udělá.V lékárně asi tušili o co jde a neváhali se zeptat na co to potřebuju,tak jsem drze odpověděla že na strie.Je mi jedno co si myslí,už nemám celkem co ztratit,celý týden do sebe liju litry maliníkového čaje se skořicí a hřebíčkem.Už to nemůžu ani cítit.Ještě tady určitě nakouknu a ozvu se,ale pokud ne tak se to rozjelo samo a jsem v porodnici.

miranda77
autor
20. kvě 2011

@m1535 ach, tak to je trapeni na konci tehu ... treba se z toho stresu proste preci jenom rozrodis ... v jedne knize psali, ze si maji tehulky v kazdem okamziku opakovat: Deje se to nejlepsi pro mne i pro miminko. Tak preji ať tomu tak je!!!!

mery83
20. kvě 2011

@m1535 přeji at se to brzy rozjede a jde to jako po másle.třeba přijde bouřka a ta pomuže.

natama
20. kvě 2011

@m1535 vcera se tu schylovalo k bource, tak jsem na tebe myslela, jestli u vas treba taky nebude a nerozjede se to. co masaz bradavek, ta pry taky pomaha. jo a taky cervene vino a skorice. koukni kdyz tak sem, je tu spousta rad http://www.slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=10...
moc drzim vsechno, co mam, at to zabere a vsechno jde, jak ma 😵

m1535
27. kvě 2011

Tak v sobotu v 17:21 se mi bohužel císařem narodil chlapeček Lukášek s váhou 3 700 g a 51cm.Po ricinovém oleji jsem jen zvracela a měla průjem,v sobotu před 4 ráno mi začaly kontrakce,tak jsme jeli do porodnice.Bolesti trvaly přes 13 hodin,byla jsem otevřená na 7 cm,malý však pořád nesestupoval do porodních cest,tak doktor už začal být celkem neklidný a rozhodli jsme se oba pro císaře.Nakonec se ukázalo,že měl příliš krátkou pupeční šnůru a ven by se stejně bez pomoci nedostal.Jsem moc ráda,že jsem měla příležitost si to zkusit,na druhou stranu mě strašně mrzí,že byl opět císař,když už jsme byli tak daleko.Navíc malý je hodně plačtivé a neklidné miminko,takže k sobě hledáme cestu.Dělohu kontrolovali před porodem,jizva v nejtenčím místě byla 6mm,navíc u císaře se ukázalo,že jsem neměla ani srůsty,což prý bývá málokdy.

m1535
27. kvě 2011

ještě zkusím přidat fotky,byl trochu flekatý,ale druhý den se to spravilo

marketa137
27. kvě 2011

@m1535 moc gratuluju, zkusila jsi to a hlavně že je malej a i ty v pořádku a když tě řekli že by se stejně ven nedostal tak je to lepší než se trápit a pak třeba dělat akutního císaře 😒

miranda77
autor
27. kvě 2011

@m1535 ohromná gratulace ke krásnému chlapečkovi Lukáškovi!!! Míry také pěkné !!!!! Mám radost, že jste v pořádku!!!! Přeji příjjemné sžívání celé rodině a stále veselejší miminečko !!!!
Takže riciový nápoj funguje ... 🙂, i když to nakonec nedopadlo, porod se tak dá spustit. Jizva tedy musela být opravdu pevná - v nejtenčím místě 6mm :O - šla jsi do celkové narkozy??? A co manžel? Byl u porodu? Nezlobil se na Tebe, že jsi chtěla sobě a miminku dát alespoň šanci na přirozený porod???

mery83
28. kvě 2011

@m1535 To moooc gratuluji k Lukáškovi.Krásnej chlapeček.No hlavní je že jste oba v pořádku.

mery83
28. kvě 2011

Tak u nás manža rozhod,že chce toho chlapečka takže příští rok v září nebo v říjnu by jsme to zkusili,chtěla bych mimčo na jaro nebo léto.

m1535
30. kvě 2011

@miranda77 manžel se nezlobil,že jsem chtěla zkusit normální porod.Spíše nechápal proč dobrovolně trpím a nenechám se říznout hned,ono chlapům je to jedno jak mimčo příjde na svět.U porodu byl celou dobu i u císaře a zatímco mě šili,tak ho nosil.Měla jsem spinál,takže malého jsem hned viděla a po zkušenostech z celkovou anestezií můžu říct,že to bylo mnohem lepší a dokonce i rychlejší.Asi proto,že počítali s císařem,tak všichni byli připraveni.Ke všemu můžu jen dodat,že po 2 císařích by neměl být veliký problém rodit normálně,pokud člověk najde vstřícné doktory a samozřejmě pokud nejsou jiné komplikace.
@mery83 vy máte 2 holčičky?Já bych si holčičku moc přála.Asi založím téma VBA3C 😀

miranda77
autor
31. kvě 2011

@mery83 no jo miminko na jaro a léto bychom si přály asi všechny ... 😀 ...každopádně blahopřeji k rozhodnutí!!!
já pořád ještě váhám, jestli se do toho nepustit už teď ...

@m1535 no já myslím, že ty by si klidně mohla založit i VBAMC ... když jsi měla jizvu v nejtenším místě 6mm po dvouch sekcích ... 😉
jinka to tak také cítím - pokud nejsou jiné komplikace, přirozený porod by neměl být problém ... ani po sekcích!!!

mery83
31. kvě 2011

@m1535 Jo jo máme 2 holčičky,ale někdy ta starší vydá za 2 kluky.Druhou jsem chtěla taky holčičku i manža,ale prý do třetice chlapečka.Snad se povede.
Jinak super jek stál manže při vás u porodu.U nás v nem jej na sál nepustili.Chci se zeptat tu jizvu kontrolovali těsně před porodem?

@miranda77 Já sem si tak řekla že abych to stihla kvuli té mateřské.Ale uvidíme jak se zadaří.O Máju jsme se snažili 2 roky.

m1535
3. čer 2011

@mery83 jizvu změřili v nejtenčím místě v den porodu.Ale ultrazvukem ji kontrolovali pořád a ptali se na bolesti.
@miranda77 pokud cítíš,že miminko chceš,nevidím důvod proč do toho nejít.Já bych šla znova a hned.Jen mě ted pobolívá jizva a nejsou peníze.Moje švagrová čeká v srpnu třetí miminko,ale je z Olomouce a chtěla by tam zkusit normální porod,tak jsem celkem zvědavá,jak k tomu budou doktoři přistupovat.Asi jsem ji trochu zviklala,protože původně to vůbec neplánovala,ale psychika po císaři udělá své.Bylo by fajn,kdyby nás bylo více maminek,které to po 2 císařích chtějí zkusit,alespon by nás lékaři nepovažovali za exoty a člověk by měl větší právo svobodné volby.

miranda77
autor
3. čer 2011

@m1535 no a o to právě jde ... já se po těch posledních konstelacích cítím dost špatně ... přesně, jak píšeš, všichni tam na mne koukali, jak na exota ... některé to i rozčílilo (byla to doktorka)... a já jsem to prostě nějak neustála ... ztratila jsem se .... ☹ a to bych to měla ustát před doktory (i jejich případné nadávky ). Takže jsem teď, jak na houpačce ...chvíli chci a pak mne přepadne totální beznaděj ...
včera jsem se zhroutila z toho, že jsem se zapomněla stavit ve školce pro rozhodnutí o přijetí ...
budu se muset dát dokupy ... a pak se uvidí ...

a švagrová má také za sebou dva cisaře???

alenka83
3. čer 2011

ahoj holky,

nedá mi to a musím reagovat. Teď po 6ti nedělí jsem byla u dr a ptala se ho na to, kdy mi dovolí mít další miminko. říkal samozřejmě, že nejdřív za rok (což bych chtěla dřív) a taky jsem se ptala, jak je to s přirozeným porodem po 2 sekcích. Odpověděl, že to už je císař samozřejmý, ale když jsem se ptala, zda by nešla možnost zkusit to normálně, říkal, že mi to samozřejmě zakázat nemůže, ale od něj neuslyším jasné ano, takže závěř je ten, že to jde, i když ne asi s kladnýma reakcema doktorů. Každopádně si myslím, že pokud není problém, není k tomu indikace už dřív, za zkoušku bych nic nedala. Vím, že by porod byl hlídaný a monitorovaný o 106 a záleží na tloušťce jizvy. No jsem zvědavá, jak nakonec dopadneme... 😅

m1535
5. čer 2011

@miranda77 ono je opravdu důležité najít doktora,který tě podpoří.I kdybys měla obtelefonovat všechny porodníky v okruhu 100km.Nevím jak daleko to máš do Vrchlabí,ale mají dobré ohlasy na VBA2C,nemohla bys to zkusit tam?Švagrová má taky 2 císaře,alespon někdo kdo mi rozumí a nemá blbé kecy,ale bydlí právě 100km ode mě.Ale podá mi info,jak to u nich vypadá.A nepodléhej beznaději,chce to jen podporu ostatních a vše ostatní už půjde samo.Já už naději na normální porod nemám,ale ty ano a dost velikou,tak to nevzdávej a těš se na miminko,které příjde 😉
@alenka83 Ale ty máš 1 císaře,ne?U tebe by to doktoři neměli vůbec řešit.

alenka83
5. čer 2011

@m1535 Mám už 2 císař, proto se to řešit bohužel bude! Ale já se nedám, jen pokud to půjde a bude mít vše hladký průběh, já se chci jen dočkat zdravého miminka!

miranda77
autor
5. čer 2011

@m1535 určitě se budu ptát i ve Vrchlabí i v Neratovicích ... až to bude aktuální. Já jen prostě nechápu, proč tohle moje"rozhodnutí" tedy zatím spíš"nápad" vyvolává takové emoce??? Nemám nic proti císaři-mám díky němu dvě krásné děti - prostě se mi jen příčí lékařské doporučení automaticky udělat třetího císaře, pokud není jiná indikace ... kde se vzal tak hluboce zakořeněný strach z normálního porodu??? S negativními emocemi to řeší i ženy, které císaře nemají. A dál rozsévají strach???
@alenka83 jsi statečná!!! moc držím palce, ať se vám zadaří, co nejdříve!!!

alenka83
5. čer 2011

@miranda77 Díky moc, ono mi nic jiného nezbývá, ale vnímám to tak, že pokud bude císař a dá mi to zdravé miminko a neohrozí to ani mě proč né, jen pokud by k tomu byl předpoklad, zkusila bych to normálně! Ale jinak riskovat nebudu, to ani náhodou, zvlášť po zkušenosti!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru