VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lulii
21. kvě 2015

@shine2015 @nikolinka83 Já se tedy zatím na třetí nechystám, jsem teď pět týdnů po porodu 😀 , ale mám za sebou 2x SC a dr. mi na sále řekl, že když bude někdy třetí, tak už jedině sekce, takže tak 😉

shine2015
21. kvě 2015

@petrastudio ja to měla stejně a druhou sekci mi delali po 13mes...ted jsem tehotná potřetí a dnes mi to nedalo a psala jsem lekaři do nemocnice a napsal mi, že nepředpokládá, že by mě po dvou sekcích někdo přemlouval k vaginálnímu porodu, že sekce je temeř jistá ..... @lulii

brouzdalka
21. kvě 2015

@nikolinka83 Zkusila bych kontaktovat porodnici v Ústí nad Orlicí a Havl. Brod. Tam jedině máš snad trochu šanci tady v okolí... Jinak je tady podpora nulová. Přitom jsem četla tolik krásných příběhů VBA2C, to riziko není zas o tolik vyšší než po 1 sekci.
@petrastudio Po jedné sekci se normálně rodí přirozeně, pokud není nějaká jiná indikace k císaři. Co to máš proboha za doktora a za porodnici? Ale samozřejmě záleží na tom, co preferuješ ty. Pokud ti vidina dalšího císaře nevadí, tak není co řešit. Přijde mi, žes byla celkem spokojená 🙂

melis7
24. kvě 2015

@nikolinka83 Nevim,jestli nekdo do spontaniho porodu po 2 cisarskych rezech pujde.Zkus procist tuhle diskuzi,par holkam tady se to povedlo.Pisou tam i kde.Moc tech porodnic v CR nebude.
@petrastudio To mi prijde zvlastni porodnice s 90% cisarskych rezu po 1 cisari.U nas v porodnici rodi zeny po cisari bezne spontanne.Ja jsem taky po jednom cisari 2 x normalne porodila.Zadna komplikace nic a navic to byl supr pocit.

kikirik1990
26. kvě 2015

Ahoj ja mam dve sekce a treti porod bude spontalnr porodem doma ..... Byla to fuska najit porodni asistentku co ma s tim zkusrnosti ale je a existuji ... V porodnici ti sanci nedaji a pokud chces tak na facebooku je skupina Vbac a tam je fuuuura mamin co trrti ditko rodili spontalne 🙂

shine2015
26. kvě 2015

@kikirik1990 tak to se uz vsicni zacnete modlit at vše dopadne dobře.....po dvou sekcích rodit doma ....nemám slov.

tarra27
26. kvě 2015

@shine2015 to tady ale nepíš. Akorát je to "povzbudi". Chtějí častokrát bránit vše přírodně přírodně....sobecky, bez ohledu,jak to může dopadnout nejen pro dítě, pro ne ale i pro celou rodinu....a v závěru když to dopadne tak,ze přežijí, jsou schopny žalovat všechny od lékaře,sestry.....jen ne hledat chybu u sebe. Ale kdo chce kam....

kriistin
26. kvě 2015

@kikirik1990 proč jsi mela ty dva cisaře?

katyxq
26. kvě 2015

@nikolinka83 možné je leccos (s patřičnou podporou - což bude ve zdejších končimách ten hlavní problém leccos) ... úspěšnost a rizika VBA2C v porovnání s VBAC a v porovnání s třetím CŘ třeba tady http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19781046 ... úspěšnost přes 70%, bezpečnost pro miminko vychází stejně, pro matku taky - tedy kromě mírně vyššího rizika ruptury dělohy (což se podle jiných studií obvykle týká porodů s medikací, tedy ne přirozených)

petrastudio
26. kvě 2015

Ty brďo...já se neustále nepřestávám divit..rodit doma?proč proboha? jít do rizika? kdy stačí lok plodové vody- v porodnici za sekundu odsátý-doma fatální? Milion a jedna komplikace, která v nemocnici znamená běžnou řešitelnou věc a doma horor, risk? Po dvou sekcích?..hlavně nechte předešlé děti, manžela, psa a celou rodinu dívat se, jak rodíte. to je děsně trendy. V případě jakékoliv komplikace-výjezdu eRZety, bych nechala veškeré náklady uhradit. No mám dost

katyxq
26. kvě 2015

A těm, u nichž zásahy doktorů vedly k dalším zásahům a nebo i CŘ, tak nechat uhradit toto (a ony se pak budou s doktory soudit o náhradě škody) ... ať to máme rovnoprávné 😉 😀
http://www.biostatisticka.cz/transfer-neni-znam...

katyxq
26. kvě 2015

@kikirik1990 držím palce, ať porod dopadne podle tvých plánů (a kdyby v porodnici, ať se na tobě nestihnou "vyřádit") 😉

bila_vrana
26. kvě 2015

@kikirik1990 Také držím palce, ať vše vyjde, jak má. Nejsem sice přímo tak odvážná, abych se do domácího porodu sama pouštěla, ale po porodu u Apolináře v roce 2004, kdy na synovu hypoxii nikdo nereagoval 8 hodin, už nemyslím, že domácí varianta porodu s asistentkou je tak mimo realitu, jak se tady některé ženy zjevně domnívají. Syn po 2 měsících života (strávených v nemocnici) podle policie na následky porodu zemřel. Po celou dobu jsem měla zaveden vnitřní monitor. Sestra pouze přišla vypnout zvuk, protože příšerně řval. Manželovi se v noci v porodnici nepodařilo sehnat nikoho ochotného zabývat se situací. Porodní asistentka se zamkla na pokoji, takže jaképak bezpečí, jakápak neodkladná péče v případě potřeby. A kdyby jste dámy viděly ten přístup některých neonatologů. Místo, aby dítě dostalo tu nejlepší péči, tak s ním Dr. Zlatohlávková poletovala s nedostatečně oblečeným po venku (venkovní teplota 15 stupňů, synova váha po 2 kg)! Vůbec se nedivím, že někdo po špatných zkušenostech chce mít život svůj i svého dítěte ve vlastních rukou. A ty řeči o odpovědnosti. Pokud se někomu narodí postižené dítě, tak je to vždy jen na něm. Podpora státu vynaložená na tyto děti je zcela minimální. Vše leží na rodině, a proto nechápu, výkřiky, jako "dala bych jim zaplatiti toto a toto, zakázala bych to" apod. Domácí porody jsou ve vyspělých státech (dokonce v sousedních státech - Německo, Rakousko) povolené, tak proč ten povyk. Stejně obvyklé jsou ve světě VBA2C, dokonce i VBA3C, ačkoliv to není bez rizika. Toto riziko se však moc neliší od VBAC. Vždy záleží na individuální situaci. Stavu jizvy, odstupu od SC, důvodech, proč byl SC. Radila bych absolvovat sono jizvy ještě před otěhotněním, aby bylo jasné, zda je dobře zahojena. Slyšela jsem, že v Brně jsou k porodům VBA2C celkem nakloněni, byť při první komplikaci rovněž přistupují k sekci. Také je dobré vědět, v kolika vrstvách jizvu sešívali. Jedna vrstva nestačí, takto sešité dělohy prý praskají již po první sekci, takže je dobré se dotázat na zvyklosti v sešívání SC v porodnici, kde byla provedena.

shine2015
27. kvě 2015

@petrastudio jasné, manžel, děti a pes spolu s ogasmickym porodem.....dost lidi kritizuje sekce, ale kdo pracoval ve zdravotnictvi v UK a viděl tech spoustu postizenych miminek....já si myslím,ze spousta zen je zhyckanych, místo toho,aby byly rady,ze maji krásné zdravé dítě, tak brečí, ze neměly dítě u sebe od začátku,ale az např za 6hodin....jako by vztah matka dítě záležel jen na tom, zda je mimi první hodiny s matkou a pokud ne, hned je všechno špatně, dítě špatně a matka špatně a vztahy špatně....vždyť co by měly říkat maminky s předčasně narozenymi dětmi. A nehledě na to, když by miminko muselo do inkubátoru tak to už maji taky ztraceny vztah.....kolik zen by dalo nevím co za to,aby jim mimi nezemřelo, nebo nebylo postižené a bylo by jim úplne jedno jak by mimi porodily....paradox je,ze ženy které rodí doma nebo se ženou za každou cenu do vaginální ho porodu, pokud nevykrvaci když jsou po opakovaně sekci a rodí vaginalne a nebo když rodí a miminko se pridusi, tak pak zazaluji kdekoho za všechno....místo toho aby tak já se hrdine hlásí k domácím porodum a vše přírodně přírodně postavily k tomu všemu celem a uznaly ze také měly volbu a ze ony si vybraly.

Pro me za me at si každý rodí jak chce a kde chce,ale s plnou odpovědnosti za sebe i dítě. Ne jako nedávno v Brně, kde si "frajerka" porodila doma, pak se ji nezdálo mimi,ze hůř dychalo a zavolala si záchranku,lékař mimi odvezl do nemocnice a ona ho zažalovala!!!!!!! To je vrchol drzosti.

Takže rodte si každá kde chcete jak chcete, ale splnou odpovědnosti a nesvadejte vinnu pak na druhé. A už vůbec je nedavejte k soudu za svoji blbost.

bila_vrana
28. kvě 2015

@shine2015 Nezlob se, ale plácáš neskutečně. To, že jsi zdravotní sestra ještě neznamená, že všemu rozumíš, jak se tu tváříš! Ty sama jsi porodila předčasně? Ty sama máš těžce postižené dítě? Ty sama jsi zažila sekci i vaginální porod? Zemřelo Ti už nějaké dítě? Nebo jsi to jen profesionálně nahlížela zvenčí? Skoro bych tipovala, podle Tvých bohorovných rad, že to bude ta poslední varianta. Já jsem tohle vše zažila a netroufla bych si někoho soudit, i když nevylučuji, že bez těchto zkušeností bych na to nenahlížela jinak, myslím, však, že bych nikoho tak drze neokřikovala. Tobě nejvíc vadí, že bude nějaká záchranka placena z Tvých daní. Doufám, že v tomto smyslu píšeš i na servery kuřákům, obézním, apod., aby žili správně, a pokud tak nečiní, aby hlavně nevolali záchranku a nikoho nežalovali, aby jsi to náhodou nemusela platit! Víš vůbec, kolik žalob v souvislosti s porodnictvím jde ročně v ČR před soud? Několik, tak tady tak nekřič!

shine2015
28. kvě 2015

@bila_vrana koukám, že sis mě asi s někým spletla. Rodit po dvou sekcích DOMA - navíc když tak strašně křičíš, kolik sis toho prožila Ty? Děláš, jakože sis prošla vším jmenvaným....ale OK.

Co ale opravdu nechápu, proč se tedy bojí ženy zodpovědnosti. Když chtějí porod doma a vubec po dvou sekcích, at se svojí plnou zodpovědností za sebe i za dítě, když si jsou tak 100% jisté, že vše dopadne dobře. Ono je super si vydupat porod doma, ale pak křičet a obvinovat druhé.

podívej se do UK, kolik je tam porodů a umrtností a postižení dětí....když tak strašně hraješ na to, jak plácám nesmysly.

měj se pekně.

shine2015
28. kvě 2015

ps a že mi jde o peníze?? Vždyt sekce vyjde dráž než spon. porod....mě je to uplne putna, jen mi vadí, že chudák doktor delal co myslel nejlepší a ona ho zažalovala....potom tedy nechápu, proč si volala zachránku, hvězda. Navíc ji vrátili zdrave dítě. Ale to je fuk. Mějte se tady pěkne.

bila_vrana
28. kvě 2015

@shine2015 Nejenže nesmyslně plácáš, když jsi ve svém příspěvku zcela popřela význam bondingu, impritingu, klokánkování apod. Já musím říci, že docela pochybuji, o tom, že jsi zdravotnice, protože o důležitosti naplnění těchto postupů již dnes nepochybují ani nejkonzervativnější porodníci v naší zemi. Jinak co se týká Velké Británie, tak moc nechápu, proč jí argumentuješ. Ano rodí se tam i doma. To však i v Německu a Rakousku (o Holandsku, Francii - porodní domy- ani nemluvím) a žádné špatné výsledky nemají. O tom, že Británie nemá dobré zdravotnictví jako jediná z vyspělé euroamerické kultury se všeobecně ví, avšak málo se ví, že se tam zachraňují i předčasně narození novorozenci kolem 20. týdne gestace (u nás až po dokončeném 25. týdnu gestace), takže je jasné, že ta čísla musí vypadat jinak než ta naše. Nelze ovšem srovnávat hrušky a jablka! Dále absolutně nechápu, proč bych měla reflektovat cenový rozdíl vaginálních porodů a porodů sekcí. Já jsem až dosud nevěděla, že Tvým záměrem bylo propagovat tu císařské řezy. V tom případě mi není jasné, co na těchto stránkách vůbec děláš, a proč tu neustále vytahuješ nějaký brněnský případ. Jinak k mým osobním zkušenostem. Ano, to všechno jsem zažila, jinak bych to nepsala. Myslím, že je na čase, když tu lidi neustále odsuzuješ, aby jsi se podělila Ty o své porodnické zážitky (ty osobní, žádné vyčteninky, ani cizí odsledované příběhy) a také o motivaci, proč jsi se vlastně do této diskuze tolik vzdálené svým tématem Tvému naturelu vlastně zapojila. A prosím nikoho tu neoslňuj svými zkušenostmi z Británie. Znám kromě celé řady českých nemocnic i nemocnice v Německu, Francii, Holandsku, Izraeli. A promiň, ale nijak mě samo o sobě neoslní, že jsi zdravotní sestra (nebo, že by vzhledem ke znalostem třeba jen sanitářka?).

shine2015
28. kvě 2015

@bila_vrana Brněnským případem jsem se zmínila 2x, z toho jednou jako příklad k tomu, aby ženy braly odpovědnost samy za sebe a podruhe jako reakci na tebe. Jak tady čtu tvoje příspěvky, s UK moc zkušeností nemáš, a za další já jsem reagovala zejmena na to, že porod po dvou sekcích doma je prostě risk a to dost velký. Nepopírám bonding apod, pouze mi přijde jako rouhání, pokud mám zdrave díte si stěžovat a vymýšlet co vše je špatně. Jak tady tvje příspěvky čtu a absolutně neadekvatní reakce na moje příspěvky, začínám mít dojem, že nejsi uplně vpořádku. Já jsem psala, že mi je vcelku jedno kdo kde rodí, ale s plnou odpovědností za svoje rozhodnutí.

Co Tě potkalo mě mrzí, ty ses tady konkretne nerozepisovala, nebudu ani ja. Nemám potřebu, a nemám potřebu ani tebe ani nikoho jineho přesvědčovat, jen by se některe ženy mohly zamyslet, než začnou obvinovat druhe, zda nenesou nejaký podíl vinny i ony svým rozhodnutím....

tarra27
28. kvě 2015

@bila_vrana promin, ale tvoje reakce mi přijde zralá na lékaře. Asi toho mas hodně za sebou, nic pěkného, ale zbytečně vyvolavas konflikty.

shine2015
28. kvě 2015

@tarra27 diky

bila_vrana
28. kvě 2015

@shine2015
@tarra27 Možná byste si obě měly pečlivě přečíst příspěvek shine 2015, na nějž jsem reagovala. Na tvrzení, že české ženy jsou zhýčkané, když chtějí okamžitý kontakt s dítětem (zvláště zdravým), natož pak nemocným nebo nedonošeným (v inkubátoru). Na upírání práva žen rodit doma (obecně bez vztahu ke konkrétnímu případu). Na všeobecné upírání práva ženy vybrat si, zda chce rodit vaginálně či sekcí, ačkoliv na konci příspěvku se vždy Shine 2015 tváří, že tomu tak není, čímž popírá sám důvod vzniku svého příspěvku. Rovněž jsem reagovala na neustálé vytahování nějakého brněnského případu, jež tu nikdo neřešil a srovnáváním s Británií. A k té potřebě lékaře. Nepotřebuje se tímto způsobem (napadáním žen, jež se snaží o VBA2C) někdo náhodou smířit se třetí sekcí a neměla by tato osoba spíše vyhledat psychologa? Já tu nikomu neupírám ani vaginální porod ani sekci, ani nepreferuji porod doma nebo naopak v porodnici. K demokracii prostě patří možnost vybrat si, kde, s kým, jak porodím, zda a čím své dítě naočkuji nebo nenaočkuji apod. Ve vyspělých okolních zemích to tak prostě je, tak to asi bude normální. Nenormální bude asi opak.

shine2015
28. kvě 2015

@bila_vrana evidentně mas problém s pochopením textu, navíc jsem reagovala na konkrétní příspěvek zejména s tím,ze porod doma po dvou sekcích je prostě hazard. Nehodlam se snižovat na tvoji úroveň a napadat každé slovo. Doporučují si znovu přečíst me příspěvky za nějaký čas, az nebudes v afektu.

Já jsem rada za svoje sekce a klidně bych uzákonila i dobrovolný výběr ženy,at rodí klidně i císařem pokud chce. A at rodí i doma jak jsem psala výš,ale s plnou odpovědnosti.

A co se týká bondingu apod, znovu opakují, je krásné,když to vyjde,ale když to nevyjde, není to přece žádná tragédie.....přeci nezávisí vztah na tom,zda mám u sebe hned dítě, to ho jako prestanu mít rada nebo ono me bude mít rádo min??? To je nesmysl. A je to jako se vším, kdo chce vid vše negativně a hledá chyby a kdo chce vid pozitiva jako například zdravé dítě.....ty prostě ryjes absolutně nesmyslne, kopes kolem sebe a napadá s jen proto, ze ma někdo jiný názor než ty. Asi jsi neviděla ženy které s vydupaly klasickyporod a maji postižené dítě....a takových je celkem dost. Už se s tebou ale nebudu tady pretahovat o každé slovo, napsala jsem svůj názor za nim si stojím i když me nazyvas sanitarkou....napsala bych jste něco,ale nechci byt k tobě zla. Měj se pekne kéž jednou pochopis,co jsem tady psala.

miranda77
autor
28. kvě 2015

Tedy dámy ... 😉 . Diskuze byla\ je založena pro výměnu info o možnostech VBA2C, popř.HBA2C. Filozofování o možných rizikách dompor je jiné a dost výživné téma samo o sobě. Je skvělé, ze se možnosti porodu po sekcích posouvají a je možné sehnat i PA, baby3 měla doma hned 2 😀. Osobně si myslím, že v 15tt je dost brzy pro rozhodnutí o hba2c ... Nejnáročnější část těhu dělohu teprve čeká 😉.

bila_vrana
28. kvě 2015

@shine2015 Rovněž bych Ti uměla odpovědět něco pěkného např. o porozumění textu, ale respektuji zakladatelku mirandu 77 a reagovat na Tebe už nebudu. Každý si udělá svůj názor.

tarra27
28. kvě 2015

@bila_vrana me nepřijde, ze by shine napsala něco tak strašného, ze by jsi musela reagovat tímhle způsobem. Zbytečně to hrotiš.

miranda77
autor
29. kvě 2015

Někteří lidé mají neustálou potřebu přesvědčovat druhé o své pravdě, často vyjadřují své vlastní pochyby, ale sami odpovědnost převzít nedokáží ... Reálné je to pro co se sami rozhodneme , jaký svět pro sebe zvolíme. A někdy je těžké zůstat ve svém "středu" a nenechat se svézt pochybnostmi a rádoby dobrými radami jiných.

kikirik1990
2. čer 2015

@katyxq
@bila_vrana prosim do zprav napisi zde nechci byt ukrizovana lidma co otom nevedi vubec nic

miranda77
autor
3. čer 2015

@kikirik1990 můžeš to tu brát jako trénink ... Stát si za svým rozhodnutím 😉

melis7
14. čer 2015

@nikolinka83 nasla jsi takovou porodnici?Moc by me zajimalo,jestli ve vychdnich cechach by to v nejake slo?Asi bych zkusila se zeptat v Havlickove Brode,Usti nad Orlici a mozna i v HK,tam tedy urcite sefa porodnich salu Doc Kacerovskeho.Ale myslim,ze moc nepochodis.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru