Ve kterém týdnu jste rodily? Nechci přenášet
ve kterém týdnu jste rodily?já htotiž nechci přenášet,ale každý mě straší že jako prvorodička určitě budu.nechci vyvolávaný porod ☹ jsou třeba i nějaké fígle jak to urychlit? 🙂
Stručné shrnutí
- Indukce porodu se v diskusi uvádí nejčastěji kolem 41. týdne těhotenství s metodami jako Hamiltonův hmat, „tablety“ pro vyvolání, píchnutí plodové vody a následné podání kapaček s oxytocinem.
- Domácí „fígle“ zmiňované v diskuzi zahrnují sex, červené víno (např. svařené, jedna sklenička), krupicovou kaši se skořicí, ricinový olej, ananas, maliníkový čaj, lněné semínko, horkou vanu, masáž bradavek, mytí oken, schody a procházky, přičemž většina žen uváděla, že tyto metody nezaručeně nebo vůbec nevyvolaly porod.
- V nemocnici podle zkušeností v diskuzi lékaři používají různé postupy včetně Hamiltonova hmatu, podání indukčních tablet (některé ženy uvádějí „2 tablety“), píchání vody a následného podání oxytocinu na kapačkách; u části žen byl výsledek vyvolání spontánní porod, u části následoval císařský řez.
Nejčastější otázky
Q: Jaké domácí metody ženy často zmiňují pro urychlení porodu?
A: Diskuze zmiňuje sex, červené víno (svařené, jedna sklenička), krupicovou kaši se skořicí, ricinový olej, ananas, maliníkový čaj, lněné semínko, horkou vanu, masáž bradavek, mytí oken, schody a dlouhé procházky; většina žen ve vlákně hlásila, že tyto metody nezaručeně nebo vůbec nezabraly.
Q: Co je Hamiltonův hmat podle zkušeností z diskuze a jaký může mít efekt?
A: Hamiltonův hmat prováděl v diskuzi lékař a ženy popisovaly následné poslíčky, odchod hlenové zátky nebo spuštění kontrakcí; účinek je v příspěvcích variabilní — u někoho vedl k porodní aktivitě, u jiných se nic nestalo.
Q: Kdy lékaři nejčastěji indukují porod podle příspěvků v diskusi?
A: V mnoha případech byla indukce naplánována nebo provedena v 41. týdnu (41+0 až 41+6), některé ženy čekaly až do 42. týdne; jedna diskutující zmiňovala, že v UK se čeká až do 42. týdne.
Q: Jak indukce porodu probíhá v nemocnici podle konkrétních zkušeností?
A: Ženy popisují postupy: nasazení indukčních tablet (např. „dali mi 2 tablety“), Hamiltonův hmat, píchání plodové vody, podání kapaček s oxytocinem a možnost epidurální analgézie (EPI); některé porodily spontánně v den nebo den po tabletách, jiné skončily císařským řezem.
Q: Jaké komplikace v diskuzi vedly k císařskému řezu?
A: Uvedené důvody zahrnují nepostupující porod, špatné otočení plodu (např. „tvaříčkou“), hypoxii či podezření na neprospívání plodu, oddělení placenty, „zelenou vodu“ a akutní situace při dlouhé indukci.
Q: Funguje ricinový (castor) olej na vyvolání porodu podle zkušeností?
A: Zkušenosti jsou smíšené; jeden příspěvek popisuje, že trojitý espresso se dvěma lžičkami ricinového oleje vyvolal kontrakce a porod, zatímco jiné ženy uvádějí, že ricinový olej u nich nezabral nebo jsou ohledně jeho účinnosti nejisté.
Závěry z diskuze
Shoda
- Termín porodu a průběh jsou velmi individuální a „fígle“ doma většinou nezaručují vyvolání porodu.
- Mezi klinickými postupy při indukci se běžně používají Hamiltonův hmat, indukční tabletky, píchání plodové vody a následné podání oxytocinu na kapačkách.
Sporné názory
- Některé ženy tvrdí, že prvorodičky častěji přenášejí, zatímco jiné uvádějí, že prvorodička může být i dříve (oba názory v diskuzi).
- Některé příspěvky popisují domácí „fígle“ (ananas, ricinový olej, červené víno, sex) jako užitečné, jiné je považují za neúčinné nebo bez efektu.
Otevřené otázky
- Do jaké míry a za jakých podmínek jsou domácí metody (ricinový olej, ananas, maliník) bezpečné a účinné pro vyvolání porodu?
- Do jakého konkrétního týdne by se mělo v jednotlivých porodnicích standardně čekat před indikací indukce (41. tt vs. 42. tt)?
Zmíněné značky a firmy
iDNES.cz, United Kingdom, Poruba, Vítkovice, Fifejdy, Ostrava
Zmíněné produkty a metody
Hamiltonův hmat, indukční tablety (tabletová indukce), oxytocin, kapačky, píchání plodové vody, epidurální analgézie (EPI), císařský řez, ricinový olej (castor oil), maliníkový čaj, ananas, červené víno (svařené), krupicová kaše se skořicí, lněné semínko, horká vana, masáž bradavek, mytí oken, schody, procházky, zátěžový test/monitorování (pásy)
Místa a osoby
Ostrava, Poruba, Vítkovice, Fifejdy, United Kingdom, iDNES.cz
Effi, ja to taky nechtela z duvodu, ze to neni prirozene, ale stalo se. Mas jeste dost casu, neboj.
tetadoly- ne koliku mel jen jednou a to jeste v porodnici pak v pohode... 😉
nevim jestli vyvolavanej porod je rychlejsi, ale me rekli ze jsem prvorodicka at nepocitam s tim ze to bude brzo at pocitam 12hod...
od 5 od rana a ve13:00 otevrena na 2prsty tak me brali na cisar...
sestrenka byla vyvolavat mela ho rychlej ale byl to druhy porod... 😒 takze tezko rict... spis zalezi ja mimcu a mamce...
Holky tak ja porad nic, vcera i dnes dlouhe prochazky...ananasu jsem se totalne prejedla..zitra jdu na Hamiltna, tak jsem zvedava, jestli pomuze...Pokud ne, tak v patek kontrola v nemocnici..to uz budu 9 dni po terminu 😠
císař byl plánovaný v 39+4, ale malej si trochu pospíšil, takže v 38+7 začaly kontrakce, ale naštěstí vyšel i ten císař se spinálem (dítě bylo koncem pánevním).
Malej se narodil dle termínu podle poslední menstruace ve 44 tt a dle termínu podle ultrazvuku ve 42 tt. Byl přenášený, porod byl uměle vyvolaný lékaři a po pěti hodinách přirozeného porodu jsem nakonec skončila na operačním stole a syn přišel na svět císařským řezem s váhou 4600 g. Takže při příštím těhu bubu tlačit na doktory, aby mi porod případně vyvolali dříve, aby další mimčo v bříšku tak nevyrostlo jako první.
1980mat - ty brdo..takovy macik...tak ja na tom budu asi taky podobne 😠 😠ne ze bych teda chtela 😅
PA mi vcera delala Hamiltonuv hmat a nic, ani jsem nespinila, jak nektere holky psaly,ze se to po tom stava...zadni posli, zadne bolesti...Kazdy si mysli, ze porodim slunatko soude dle meho bricha...Nahore mam taky uz 22 kg, takze pri te moji male postave to jde strasne moc znat..A posledni dva tydny mam neskutecny apetit, co vidim to snim 😅 😅
Zitra jdu poprve na kontrolu do nemocncie a to uz prenasim 8.den 😠 😠Taky bych byla radeji, kdyby mi porod vyvolali uz o tyden drive...Verim ze se maly ma asi dobre v brisku, kdyz se mu nechce na svet, ale zas tam nemuze byt vecne,ze?? 😝
magisa.....máš už pěkný břuch teda.....jsi malinká-já taky 😉 -držím ti palce at to máš už brzo za sebou!!!!!!!!!!mám manžela taky vysokého...malá měla taky 52cm a měla to po kom mít, i zed je to žirafka, ale ještě mě nepřarostla 😀 tak pak adržím palce 😵
Ke konci tehu jsem byla uz pekne otekla a stvalo mi to, zvlast kdyz jsem pribrala treba 3kg za tyden. Ve 38tt jsem si rekla, ze uz by byl cas a vyzkousela ricinak. V lekarne mi poradili hodne silny kafe(dala jsem si trojity presso se dvema lzicema ricinovyho oleje), to bylo asi v 18hodin, okolo 20 hodiny jsem zacala citit brisko, 21.30 po 5 minutach a ve 4.29 byl malej na svete.
jsme sekcí, byla naplánována na 14.4., ale berunka chtěla ven už 10.4., takže 37+6tt 🙂 mohla, ale vydržet. je to pidižlík.
Takze jsem ve finale prenasela 10 dni...Nastoupila jsem do nemocnice na vyvolavacku, ktera se ovsem nekonala, protoze jsem zacala mit sama kontrakce a porod se pekne rozjel...Ve 12 hod. otevrena na 2 prsty, v 18 vecer na 4 prsty, ve 20 hod. jsem pozadala o EPI a ve 22 hod. jsem uz byla na 9 prstech.Jenomze kazdou moji kontrakci zacal mit maly spatne ozvy, nechtel sestoupit dolu, pry byl nejak spatne otoceny tvarickou. Takze doktori navrhli sekci ☹ . Ve 22.35 se nam narodil nadherny chlapecek s vahou 3.96 kg... 😵 😵
Já jako prvorodička jsem rodila začátek 37.týdne sabinka měla 2250g a 42cm
Celkem nečekané porodní bolesti začali od 15hod a rodily jsme až na druhý den v 20:24hodin.
Take jsem prvorodicka, 38+4 mi odtekla pri zatezovem testu plodova voda, nasledujiciho dne se Honzik po vyvolavanem porodu za 3,5h narodil. Mel 2650g a 47 cm.
Holky pomoc.
Jsem 40+3, všechno už jsem vyzkoušela a furt nic. Byli jsme už na pásech v nemocnici, ve středu jedeme znovu, mám jen slabé poslíky a tuhnutí břicha, ale to už mám přes 3týdny. Už nevím, co bych vyzkoušela.
Ten ricinový olej vážně zabírá? To je snad jediný, na co ještě nedošlo. Díky
Ahoj holky tak jsem dnes 36+0 a po kontrole z min.tydne se to pry k porodu nechysta. CS mam od 32.tydne porad 3.kontrolu mam 13.5 tak pak dam vedet jak jsem dopadla.
TAk to máme taky za sebou. 40+4 přirozeně, nic mi nepomohlo, jen fakt čekat. Malá si opravdu řekla sama a vybrala si k tomu datum i čas - 5. 5. odpo za 5minut 5. Jako prvorodička jsem naštěstí rodila jen 4hodiny 10minut. To si díky těm litrům maliníku.
Eatygrenee: V nějaké diskuzi mi zde poradili, že když je stah, tak dýchat rychle jako pes v létě. To mi dost pomohlo. Nejhorší bylo dýchání při tlačení, kdy musíš se z hluboka nadechnout a zatlačit jako do konečníku nebo do břicha. Já zvyklá ze cvičení - nádech a výdech. Pak mi dech nestačil. Naštěstí mi stačily 3 stahy a 3nádechy.
40 a 2 dny navíc. Porod běžel jako másle, jen vytlačit jsem ho skoro nemohla (3855g) 😉
Ulidark, dík za tip. při stahu dýchat rychle a při tlačení zhluboka. snad si na to vzpomenu
Porod 36+6 tt, prcek chtěl na svět asi od 33tt. Ležela jsem na kapačkách v nemocnici, proto jsem ráda, že to ještě chvilku vydržel 🙂.Na porod mám nádherný zážitek......hlavně byl rychlý!
Tak Danecek 38+4 tt... 10 dni pred terminem a mel 3,7kg a 52 cm. jeste ze tam nezustal az do terminu byl by jeste vetsi...to nevim jak bych zvladla... 😅
Ahoj holky, já měla termín 11.6. a malá se mi narodila v neděli 21.6.2009. Kdyby se nenarodila do 2dnů, tak jsem měla jít na vyvolávačku, ale naštěstí to přišlo samo.. 😀
Já jsem měla jen jeden termín porodu, podle UTZ 29.6. 2009 a rodila jsem druhý den 30.6.

kettm-tobe taky drzim palce 😉
zuzik_p - rychlejsi pry jo, ale tak intenzivnejsi/drsnejsi... no rozhodopadne me na vyvolavani nejvice stve to, ze to neni ani za mak prirozene..
no, treba se mu jeste vyhnu 🤐