Ve kterém týdnu jste rodily? Nechci přenášet
ve kterém týdnu jste rodily?já htotiž nechci přenášet,ale každý mě straší že jako prvorodička určitě budu.nechci vyvolávaný porod ☹ jsou třeba i nějaké fígle jak to urychlit? 🙂
Stručné shrnutí
- Indukce porodu se v diskusi uvádí nejčastěji kolem 41. týdne těhotenství s metodami jako Hamiltonův hmat, „tablety“ pro vyvolání, píchnutí plodové vody a následné podání kapaček s oxytocinem.
- Domácí „fígle“ zmiňované v diskuzi zahrnují sex, červené víno (např. svařené, jedna sklenička), krupicovou kaši se skořicí, ricinový olej, ananas, maliníkový čaj, lněné semínko, horkou vanu, masáž bradavek, mytí oken, schody a procházky, přičemž většina žen uváděla, že tyto metody nezaručeně nebo vůbec nevyvolaly porod.
- V nemocnici podle zkušeností v diskuzi lékaři používají různé postupy včetně Hamiltonova hmatu, podání indukčních tablet (některé ženy uvádějí „2 tablety“), píchání vody a následného podání oxytocinu na kapačkách; u části žen byl výsledek vyvolání spontánní porod, u části následoval císařský řez.
Nejčastější otázky
Q: Jaké domácí metody ženy často zmiňují pro urychlení porodu?
A: Diskuze zmiňuje sex, červené víno (svařené, jedna sklenička), krupicovou kaši se skořicí, ricinový olej, ananas, maliníkový čaj, lněné semínko, horkou vanu, masáž bradavek, mytí oken, schody a dlouhé procházky; většina žen ve vlákně hlásila, že tyto metody nezaručeně nebo vůbec nezabraly.
Q: Co je Hamiltonův hmat podle zkušeností z diskuze a jaký může mít efekt?
A: Hamiltonův hmat prováděl v diskuzi lékař a ženy popisovaly následné poslíčky, odchod hlenové zátky nebo spuštění kontrakcí; účinek je v příspěvcích variabilní — u někoho vedl k porodní aktivitě, u jiných se nic nestalo.
Q: Kdy lékaři nejčastěji indukují porod podle příspěvků v diskusi?
A: V mnoha případech byla indukce naplánována nebo provedena v 41. týdnu (41+0 až 41+6), některé ženy čekaly až do 42. týdne; jedna diskutující zmiňovala, že v UK se čeká až do 42. týdne.
Q: Jak indukce porodu probíhá v nemocnici podle konkrétních zkušeností?
A: Ženy popisují postupy: nasazení indukčních tablet (např. „dali mi 2 tablety“), Hamiltonův hmat, píchání plodové vody, podání kapaček s oxytocinem a možnost epidurální analgézie (EPI); některé porodily spontánně v den nebo den po tabletách, jiné skončily císařským řezem.
Q: Jaké komplikace v diskuzi vedly k císařskému řezu?
A: Uvedené důvody zahrnují nepostupující porod, špatné otočení plodu (např. „tvaříčkou“), hypoxii či podezření na neprospívání plodu, oddělení placenty, „zelenou vodu“ a akutní situace při dlouhé indukci.
Q: Funguje ricinový (castor) olej na vyvolání porodu podle zkušeností?
A: Zkušenosti jsou smíšené; jeden příspěvek popisuje, že trojitý espresso se dvěma lžičkami ricinového oleje vyvolal kontrakce a porod, zatímco jiné ženy uvádějí, že ricinový olej u nich nezabral nebo jsou ohledně jeho účinnosti nejisté.
Závěry z diskuze
Shoda
- Termín porodu a průběh jsou velmi individuální a „fígle“ doma většinou nezaručují vyvolání porodu.
- Mezi klinickými postupy při indukci se běžně používají Hamiltonův hmat, indukční tabletky, píchání plodové vody a následné podání oxytocinu na kapačkách.
Sporné názory
- Některé ženy tvrdí, že prvorodičky častěji přenášejí, zatímco jiné uvádějí, že prvorodička může být i dříve (oba názory v diskuzi).
- Některé příspěvky popisují domácí „fígle“ (ananas, ricinový olej, červené víno, sex) jako užitečné, jiné je považují za neúčinné nebo bez efektu.
Otevřené otázky
- Do jaké míry a za jakých podmínek jsou domácí metody (ricinový olej, ananas, maliník) bezpečné a účinné pro vyvolání porodu?
- Do jakého konkrétního týdne by se mělo v jednotlivých porodnicích standardně čekat před indikací indukce (41. tt vs. 42. tt)?
Zmíněné značky a firmy
iDNES.cz, United Kingdom, Poruba, Vítkovice, Fifejdy, Ostrava
Zmíněné produkty a metody
Hamiltonův hmat, indukční tablety (tabletová indukce), oxytocin, kapačky, píchání plodové vody, epidurální analgézie (EPI), císařský řez, ricinový olej (castor oil), maliníkový čaj, ananas, červené víno (svařené), krupicová kaše se skořicí, lněné semínko, horká vana, masáž bradavek, mytí oken, schody, procházky, zátěžový test/monitorování (pásy)
Místa a osoby
Ostrava, Poruba, Vítkovice, Fifejdy, United Kingdom, iDNES.cz
já měla jen jeden termín dle MS 11.5.2009 a začla jsem rodit večer den před a prcek vyklouznul přesně v den tohoto termínu... 🙂
já měla termín 6.7., malej se narodil 24.6. - byla jsem 38tt+3, ještě ráno jsem byla v poradně, měla jsem čípek 1,5cm no a v 8 večer mi odtekla plodovka a Vojta vylezl 23.34 🙂 Ještě že takhle brzy, už tak měl 3,92kg...
jirinkas: to jsi mě potěšila, já byla na kontrole v poradně včera a čípek mám 3 cm, takže se může zkrátit takhle rychle? Mudr. tvrdí, že mám stále ještě těhotenský nález a k porodu to zatím nevypadá... ☹
Už bych chtěla, protože dcerku jsem přenášela 6 dní a měla 3700g, teď čekáme chlapečka, kluci bývají větší, takže nechci rodit 4kilového cvalíka 😒 . Ale vrhnu se na vanu a červené víno a krupicovou kaši se skořicí, sexík, no prostě zkusím udělat maximum 😀
Já rodila 39+3, ale prcek byt hodně maličký tak nevim jestli to bylo správně vypočítané
Katulen, taky mě to překvapilo 😀 ještě jsem zapomněla napsat, že 4dny před porodem mi začla odcházet zátka, ale tomu jsem moc nevěnovala pozornost, protože doba mezi odchodem zátky a porodem je hodně individuální. Tak šup na všechny tyhle příjemý aktivity 😀 a přeji pohodový porod 🙂
já rodila 37+4
katulen mě dr. řekla ve středu, že na porod to vůbec nevypadá a malému se u mě líbí, v pátek odešla hlenová zátka a v sobotu praskla voda a už to jelo...
dcerku jsme rodila ve 42tt s mírami 4500/52 a syna ve 39tt 4100/51 ( dle dr odpovídal jeho stav 36tt )
ahojky ja měla termin 31.12. a kluk si vylezl 20.12. a ne všichni kluci sou velcí,muj měl 2850g a 49cm
Já rodila v ukončeném 38tt dvojčátka(u nich je to ale jako u jednoho 40tt 😉 )Kluk měl 2,74 a 48cm a holka 2,80kg 48cm 🙂
Já jsem tedy porodila právě indukcí 41+5, synek měl 50cm a 3,82kg a zelená voda, prostě se mu ven nechtělo, ale asi je to fakt hodně individuální.
ahoj ja mela 1.TP 24.4. a 2.TP 21.4. a Matysek se narodil 16.4. 38+6 😀 😀 vazil 2900 a meril 49cm 😀 😀 jsem po dvou operacich del.cipku,tak se mi porod rozbehl po Hamiltonovu hmatu a malej se narodil asi za 3hodky v 15:40...jinak voda mi praskla ve 430 a bolesti zacali po horke sprse asi po 9h 😀 😀
Ahoj ja rodila v 39+4 a to me kolem pul noci zacla odtikat plodova voda a rano se muselo vyvolavat. Od prvni tablety to trvalo 10 hodin nez se nam mala ukazala. Byl to děs ☹ ale stalo to za to 😵 Mala mela 2930g a 47cm.
oba kluky jsem 11 dní přenášela, první porod hrozící hypoxie protržení dělohy, takže na sál do 5 min, 3 dny na vyvolávačkách. a 2 porod spontálně do 3h od kontrakcí, ale kleštěmi a navíc přes 35 stehů
kluci teda oba 52cm a jeden 3800 a druhý 3850
již nikdy více, hlavně ten normální porod , to jsou jatka
Tak já jsem oba kluky měla před termínem.
39+0 tt.Marek měl 3200g.
39+2 tt.Jirka 3100g.
39+1,2700gramů a 48 cm.porod vyvoláný,začlo se v úterý a ve čtvrtek mi ve 14.00 praskla voda, malá se narodila ve 20.58
39+0,vyvolavane,dcera mela 49 cm a 3050 g,nenastrizena,nepotrhana (az od placenty potom)
první 40+3 kubík (žádný nástřih,prostě pohodička)
druhý 39+3 tobík (pohodička jako u kubíčka) 😀

já měla termín porodu podle UTZ 17.4., porod mi vyvolávali 20.4. - takže jsem byla ve 41tt, ale beruška dle dr. odpovídala 38tt 🙂