Vtipné historky z porodu. Jaký jste měly porod?

klokanka31
2. čer 2020

Odjakživa se nastávající maminky děsí porodu, a děsivé historky okolí jim moc nepomůžou, tak co sem dát nějaké vtipné a veselé vzpomínky z porodu?

petulejan
4. čer 2020

@klokanka31 já se jako prvorodicka nebála,snad jsem se i těšila,říkala jsem si,že to nemůže být taková hrůza atd 😊 no a pak nastalo vyvolávání a kontrakce jedna za druhou a byla jsem ráda za akutní císař 🙈

evaamy
4. čer 2020

My se na sale taky nasmali, ale nebyla tam zadna "perla", ktera by stala za vypraveni. Proste takove drobne vtipky, ktere si ani nepamatuju. Vzpominam si akorat, ze manzelovi podali nuzky na prestrihnuti pupecniku a on se podivoval jak jsou tupe 🙂

jana31990
4. čer 2020

@kulickakulata děkuji moc a to už nehrozí že by jich bylo 12 😂 ale o to víc se obávám co zase vymyslí

papousekpaja
4. čer 2020

Pridavam svou historku a dost cerstvou, syn prisel na svet ted 23.5. To si tak lezite na porodnim luzku, meri vam ozvy, mate pravidelne kontrakce a najednou mate potrebu jit na velkou. Reknete to PA, zda by vas na chvili neodpojila, ze se vam chce kakat, ona rekne vydrzte, ja se podivam a zahlasi, vam se na velkou nechce, ze uz vidi hlavicku 😂 , porod neni nic strasneho, neco, ceho by se zena mela bat, je to neco prirozeneho a krasneho, no a, ze po porodu mate dole pocit, jako by vam tam nekdo prejel rozzhavenou zehlickou 🙈, vzdyt i to za par hodin odezni, ale ten uzasny uzlicek stesti za to urcite stoji. Muj porod trval pouhe 3 hodinky od prasknuti vody a 1.kontrakce.

lachtanice86
4. čer 2020

Porodu jsem se nebála a neřešila to, s tím že ven stejně musí a bylo to peklo. Skoro 40hodin krizových bolesti a pak velká ztráta krve, omdlevani, neschopnost stráž se o dítě a krevní transfuze.

codal
4. čer 2020

Já jsem měla story po prvním porodu. Měla jsem velkou modřinu a paní doktorka mladá, očividně nezkušená, z ní byla nervózní, pořád mě chodila kontrolovat a nakonec povolala primáře, ať to jde radši zkontrolovat. Ten přišel i se zástupem mediků, podíval se mi tam, zklapl mi kolena k sobě a pronesl, že větší modřinu měl, když spadl ze žebříku, a odešel. Jako v tu chvíli mi bylo dost trapně, ale teď už se tomu směju.

klokanka31
autor
4. čer 2020

U nás byla sranda že víc mimo byl můj manžel než já. On vyklepaný že ho nohy nechtěli nosit, skoro nemohl ani mluvit, já vysmátá, a hned po dvou hodinách od porodu, kdy se mě PA ptala jestli zkusím už vstát, tak jsem se zvedla, zaběhla jsem si do sprchy, ona vyděšeně cupitala za mnou jestli mi není mdlo, a já na ni s úsměvem "ne, proč? " a ona vykulená, že dělám jako bych ani nerodila 😁 a hned pak šup do svého oblečení, a během čekání na propouštěcí papíry jsem si vyřizovala emaily (měla jsem ambulantní porod).

madbetka
4. čer 2020

@klokanka31 Mně to přijde skoro roztomilý, jak jsou ti chlapi u porodu občas mimo 😀 Manžel byl nejvíc vyplašený snad u toho třetího. Když jsem mu řekla, že mi praskla voda, tak poletoval po bytě a vyšiloval, co má sbalit holkám k babičce, že ještě nejedly, že musíme rychle jet, abychom to stihli... Musela jsem ho poslat na chvíli do jiné místnosti a sama v klidu holkám říct, co se děje a co se dít bude, protože při pohledu na tatínka by se akorát vyděsily 😀
Já jsem se vždycky, jakmile mi došlo, že rodím, dokonale uklidnila... Docela by mě zajímalo, jaké to je, prožívat porod z pohledu muže, jehož žena rodí 🙂

elesse
4. čer 2020

Nebala jsem se, proste nejak ven musel🙂 kontrakce od 7 rano po 20 min, v 15 prijezd do porodnice, po 21 se syn narodil. Takze takovy prumer. Zpetne si jsem schopna vybavit jen ze to bolelo a ze jsem to rychle zapomnela🙂 ale pri pobaveni, musela jsem lezet na boku, maly byt blbe dorotovany, tak jsem si nechala dat neco do zily. Okamzite jsem zacla usinat a rikam manzelovi “asi nejaky dobry matros🙂” a asi za hodku byl maly na svete. 4 kg, prakticky bez poraneni a to jsem ani necvicila🙂

kulickakulata
4. čer 2020

@jana31990 no budu se těšit, jestli se s námi podělite 😇
Ja bych to nerada zakrikla, ale brala jsem teď clostil. A tak uvidíme jestli se zadarilo. Tak třeba budu mít taky nějakou vtipnou historku 😇😇😇☺️

jana31990
5. čer 2020

@kulickakulata pokud bude zájem a bude co vyprávět tak se zase ráda o něco vtipného podělím 😂. A držím palce ať se opravdu povede

lenka_tom
6. čer 2020

@klokanka31 Jen na úvod, porod byl z důvodu krvácení vyvolávaný pomocí balonku. Krom toho, že mi skoro celou první dobu porodní nikdo nevěřil, že mám kontrakce (ani moje pa) a toho, že jsem ke konci do náhubku od rajskýho plynu řvala jak na lesy, což mě samotnou dost překvapilo, se vlastně ani nic zvláštního nedělo. V tu chvíli mi to přišlo jako děsivá bolest, ale teď už se jen směju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru