Vyvolání porodu, bolí to víc?

gwendelina
9. lis 2015

Ahoj holky tak zítra nastupuji do porodnice na vyvolání porodu. Chci se zeptat bolí to víc? Dá se na to nějak připravit? Ještě dnes zkusím horkou vanu a dočetla jsem se o masáží bradavek. Nemáte některá radu jak to vyvolat přirozeně? Strašně se bojím je to kvůli tlaku, díky za každou radu

teenyel
9. lis 2015

Já udělala vše co se dalo a vyšlo to, malá šla přesně na termín (vyhánět jsem začala den před termínem večer). Odpoledne jsme si s mužem "vystřihli" číslo, pak jsem si dala kořeněný nápoj, pak masáž bradavek, ricinový koktejl, horkou vanu...no a v půl 10 večer začaly kontrakce, pak jsem se ještě naložila do vany a v 1 jsme jeli. V půl druhé ráno mě přijali v porodnici a pár min po 12 v poledne se malá narodila. Jinak ricinový olej jsem pak předala kamarádce, ta to vyzkoušela taky a taky zabralo. Vypila ho večer, v půl 11 jí praskla voda a v půl 6 měla dcerku na světě. Jen u toho hodně opatrně s množstvím, není to dvakrát zdravé 😉

no_title
9. lis 2015

dlouhodobě pomáhá pití maliníkového čaje, každopádně, to už je asi pozdě. Potom si můžeš pomoct ricinovým olejem - ohřátým a 1:1 zředěný třeba s džusem. Ale bude ti po něm solidně blbě, asi jako při infekčním průjmu... zato nebudeš v porodnici potřebovat klystýr. 😀
Taky pomáhají ostrá jídla a nejlepší je prý sex 🙂
Až porod přijde, udělej si čaj z borůvkových listí, myslím, že se dá normálně sehnat i v Tescu, to by ti mělo pomoct zefektivnit kontrakce.

teenyel
9. lis 2015

Jinak dodám, že 1:1 s džusem bych si to neriskla 😀 obě s kamarádkou jsme jely podle návodu - 2 polévkové lžíce oleje, 1 panák tvrdého alkoholu (v našem případě vodka) a 2 dl meruňkového džusu (už si nepamatuji přesně důvod, ale někde psali proč zrovna meruňkový. Něco obsahuje, ale už nevím co). 😉 A kořeněný nápoj je 0,5 l horké vody přelít 1 celou skořici, kus zázvoru, 2 lžíce sporýše lékařského (nesehnala jsem, nahradila jsem oregánem podle nějaké babské rady tady na MK) a 15 hřebíčků. Půl hodiny louhovat a pak vypít. Jo a ještě někde psali červené víno.

evcann
9. lis 2015

@gwendelina kasli na nejaky babsky rady, kdyz se mimcu nechce tak proste nepujde a jeslti jdes kvuli tlaku tak to pravdepodobne driv a nic se nechysta tak to asi mimco jen tak nepujde, ja mela ted vyvolavany a parada kdybych rodila znova chtela bych to 🙂, oni vedi co delaji takze me nenechali ani trapit a dali mi tabletu a kdyz byl nalez ok tak mi pichli vodu a pak mi neco pichli, abych se rychleji otvirala, bolesti mensi nez u prvniho porodu a za tri hodky byl malej na svete. Ja vyvolavany doporucuji, vubec se neboj 🙂

gwendelina
autor
9. lis 2015

Holky zlaté já budu zítra 40+0 otevřená na prst. Ricinovy olej nemám. Dala jsem si horkou vanu sklenku červeného kroutila jsem bradavkami a možná ještě dáme ten sex. @evcann právě, že všude čtu, že ten vyvolavany porod více bolí a nikdo už by ho nechtěl. Nevíš jak je to když ti ta tableta nezabere? Kolikrát ti ji mohou dát po jakou dobu?🙂

evcann
9. lis 2015

@gwendelina je to blbost vyvolavany neboli vic, neni duvod, jen ti ty bolesti vyvolaji, ale boli to stejne, me dali 1/4 tablety vecer a 1/4 rano v 7 a v 8 jsem sla na sal na pichnuti vody. Jinak ja mela maleho hodne dole nalehal uz mesic pred a otevrena na prst a bez cipku jsem byla asi 3 tydny a stejne nic 🙂

gwendelina
autor
9. lis 2015

@evcann no mi dr řekl že naleha ale víc si nepamatuji doufám, že to bude ok

evcann
9. lis 2015

@gwendelina urcite na nejaky lektvary se vyprdi akorat ti bude zitra blbe jeslti uz na to jdes zitra, kde budes rodit?

gwendelina
autor
9. lis 2015

@evcann jj zítra ráno nástup do Podolí 🙂

evcann
9. lis 2015

@gwendelina tak to si myslim, ze bude v pohode, ja znam ted 3 co jsme byly na vyvolavani na Bulovce a bylo to super, Podoli bude dobre 🙂

zuza2008
9. lis 2015

jen mírná rada s tím sexem, sperma by mělo u čípku ležet alespoň dvě hodiny - to mám od PA 😉 držím pěsti!

gwendelina
autor
9. lis 2015

@zuza2008 děkuji za info 🙂

buldrik
9. lis 2015

vyvolavany porod ma spouuuustu vyhod ... Tak zaprvy, cely tehu jsem se desila, ze nerozeznam kontrakce od poslicku. .. tenhle problem ti odpada.
Mas uzasnou vyhodu, ze vis, kdy porod bude .. takze v pohode se rano probudis, das si snidani, udelas si vlasy, make-up a s usmevem se dokodrcas do porodnice .. Jaky rozdil oproti maminkam, ktery tam jedou v bolestech ! Ja mam z porodu uzasny fotky ... kamosky se me ptaly, jak jsem to udelala, ze vypadam tak bajecne 😀
A vyvolavany porod .. ja byla otevrena dost, takze me rovnou protrhli plodovku, dostala jsem oxytocin a za hodku a pul byla mala na svete 🙂 Coz je uprimne velka vyjimka, neber to jako standard :p
Drzim palce, zvladli to jini, zvladnes to i ty !

gwendelina
autor
9. lis 2015

@buldrik děkuji moc za povzbuzení. Uff už aby to bylo strašně se bojím a zároveň se těším i když už to nebude takové leharo 🙂

k1k1k
9. lis 2015

ahoj, já měla vyvolávaný oba, tak nemůžu porovnat, ale je to určo jiný není to prostě přirozeně postupný, ale spíš náhlý tak se to zdá víc bolestivé, ale konec je u všech stejný 🙂 první jsme rodila od vyvolání až čtvrtý den to bylo horší a u druhýho druhý den, tedy celkem rychlý(když porovnám s prvním). co tu čtu a jinde taky mně nic nezabralo a zkusila jsem vše z různých metod...miminko si opravdu řekne samo, kdyby to šlo, tak i vyvolání zruším, ať si vyleze až bude chtít 🙂 přeji ti úžasný a nezapomenutelný zážitek a krásné zdravé miminko

gwendelina
autor
9. lis 2015

@k1k1k děkuji moc snad to půjde rychle 🙂

hany_bany
9. lis 2015

mně porod vyvolávali, nevím, jestli to bolí víc, nemám s čím porovnat. Ráno mi zavedli 1/4 tablety a po šesti hodinách byla malá na světě. Detaily mám na blogu 😉 Ale dalo se to zvládnout bez utišujících prostředků.
Taky je výhoda, že příjem je v klidu, nemusíš v kontrakcích přemýšlet nad rodinnou anamnézou a tak 🙂

rousse
9. lis 2015

@gwendelina já se indukce bála jako čert kříže a nakonec jsem za to moc ráda - nastoupila jsem po tom, co jsem od 30. týdne musela ležet s nohama nahoře kvůli předčasnému otevírání a nakonec jsem ještě týden přenášela!!! nástupní skóre CS10, otevřená na 3cm - první tableta vyvolala pohodové kontrakce po 5 a následně 3 minutách, ale dole nález furt stejný, druhá tableta kontrakce furt stejné celkem 6 hodin kontrakcí, které jsem v klidu prodýchala, nic velice nebolelo, prostě pohodička, říkala jsem si, jak to velice nebolí, co ty ženský vždycky vyvádí😀 pak přijedné takové pohodové kontrakci prdla voda a rozjel se takový fičák, že jsem si nestihla ani prdnout a za 2 hoďky byla malá venku. Jsem za to moc ráda, protože jsem se netrápila přes noc, enbyla jsem vyčerpaná dlouhýma kontrakcema - šup rup a byla venku 😎 jako makeup a vlasy jsem si teda fakt nedělala, fotky z porodu mám strašný, protože malá měla 4kg a 54 cm a to vytlačit byla docela pecka - měla jsem strašně moc popraskaných petechií v obličeji, ale jsem za indukci ráda 😎

gwendelina
autor
9. lis 2015

Děkuji za podporu hodně tom pro mě znamená 🙂

gwendelina
autor
10. lis 2015

Tak jsem tedy dostala tabletu v 10 a zatím nic no asi jsem imuni akorát mívám trochu menstruační bolesti ale nic moc tak uvidíme. Další tabletu když tak dávají až zítra :(

evcann
10. lis 2015

@gwendelina v klidu ja mela to same, dostala jsem 1/4 v noci a ostatni se kroutili v bolestech a ja mela lehke bolesti asi hodinu a pak jako kdyz utne a nic, rano znova a to uz vubec nic, na tom to nezalezi, bud rada i tak tableta funguje a priprave porodni cesty a ty se vypis, zitra ti urco pak pichnou vodu. Ja nemale bolesti zadne tak rikam ja rodit nemuzu kdyz me nic neboli a ostatni skuceli bolesti a sla jsem rodit z nich jako prvni a mela to jako prvni za sebou, dej vedet 🙂

gwendelina
autor
10. lis 2015

@evcann uvidíme už jsem to chtěla mít za sebou tak snad se tam něco děje. To čekání je umorne

gwendelina
autor
12. lis 2015

Tak hotovo narodil se nám klucik 11.11. Hotové zlatíčko🙂

zuza2008
12. lis 2015

@gwendelina moc gratuluju!!! a jak to šlo? já teda nechtěla předtím nic konkrétního psát, ale s vyvoláním mám dosti špatnou zkušenost...ale určitě záleží na okolnostech, připravenosti cest apod.......

rousse
12. lis 2015

@gwendelina moc gratuluju - vybrali jste krásné datum 🙂

veruska007
12. lis 2015

Koukám, že už to není aktuální, ale pro další holčiny: pro mě byl vyvolávaný porod ten nejpohodovější, nejrychlejší a nejméně bolestivý. A také s nejrychlejším hojením. Přirozený byl stokrát horší.

gwendelina
autor
12. lis 2015

No pro mě byla nejhorší poslední hodina kdy mě to nutilo tlačit ale ještě jsem nemohla. Spolulezici co jí to taky vyvolali to měla rychlejší. Hlavně že už je s námi piškot malý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru