Vyvolávané porody. Kdo zažil vícekrát a jak se lišily?

niheb
28. pro 2021

Ahoj všem 🙂 Už podruhé mi hrozí vyvolávaný porod, a tak mě napadá, jestli jste jich některá zažila víc a jak moc se lišily? Přiznám se, že i když byl ten první ještě k přežití, nevím, jestli chci vyvolávat znovu...

jjasmina
28. pro 2021

@niheb já měla vyvilavany tedy jeden a nemůžu si na nic stěžovat, šlo to vcelku rychle

mamikry
28. pro 2021

@niheb Prvni jsem nemela uplne vyvolany, praskla mi voda, ale dostala jsem oxytocin na urychleni. Pak jsem mela vyvolany ve 20tt. Az na tlaceni na konci v nich nebyl vubec zadny rozdil. Kontrakce silne jedna za druhou, u posledniho jsem se fakt modlila za prirozeny, nastesti to dopadlo. Kdybych ne, snad radsi pujdu zase na cisare nez na vyvolani (rodila jsem po sekci). Drzim palce, at se tomu vyhnes

veroniquecz
28. pro 2021

Z jakého důvodu vyvolání?

anabel321
28. pro 2021

Já šla na vyvolání teď 23.12 a naštěstí se v porodnici malá rozhodla přijít na svět sama a byl to porod opravdu za odměnu, na 8 cm jsme si ještě luštila křížovky. Se synem jsem měla vyvolaný tabletou a byl na světě do 40 minut a můžu říct že proti přirozeným porodům to bylo peklo, ale jak se miminko narodí na vše se zapomene. Žena vydrží než zvíře . Držím palce ať vše dopadne dobře

zoyee
28. pro 2021

Měla jsem vyvolané oba porody, můj vysoký tlak, u první hrozící preeklampsie. První porod byl ok, vyvolávali teda od neděle do úterý, nic mi nebylo, nález pořád stejný. Naplánovaný císař, ale praskla voda a za 3 hodiny byla venku sama. Porod naprosto v pohodě, kontrakce teda šílený, hlavně do zad, ale netrvalo to dlouho. Druhý porod taky tlak a gdm, po podání tablety začaly mírně kontrakce asi za 3 hodiny, ale zase se nic nedělo. Nakonec mi praskli vodu oni a do dvou hodin hotovo, ale strašný. Malej byl hodně a pevně omotanej pupečníkem a jak to bylo prekotny... No, jsem ráda, že druhým jsme skončili. Takže za mě, první porod super, druhej strašnej a už nechci.

pakeros
28. pro 2021

Měla jsem oba porody vyvolávané.Druhy porod byl kratší,ale řekla bych že bolestivější.Při první mi den předem zavedli balonek na dozrání hrdla.Ráno praskli vodu dali oxitocin a za 9 hodin byl malý na světě.Při druhem mi taky den předem zavedli balonek a ráno zavádějí ještě dvě tablety.Po druhé tablety se rozjeli kontrakce a za 4 hodiny byl malý venku 🙂

rnika
28. pro 2021

Měla jsem dva a byl to rozdíl.... První :tři dny vyvolávání.... Ke konci posledních několik hodin stahy po pár minutách a nic.... pak těsně před cisarem nakonec porod. Druhy vyvolávání. Ráno kolem 7 tableta... Po 3 hodinách na box a malý byl na světě tak rychle, že manžel porod nestihnu. (ale řekla bych, že ten kratší bolel v tu chvíli vic).

martiniquest
28. pro 2021

Mela jsem dva porody a oba vyvolane. Prvni kvuli terminu (41+0 a tlacili me do toho, dodneska lituju), naprosto sileny zazitek. Telo absolutně nepripravene. Kdyz mi po 24hod od podani prostinu praskla voda,zacala sestihodinova jizda. Priserne křeče (nebyly vubec takove jako kontrakce), vycerpani, velmi pomale otevirani, ke konci jsem pozadala o epidural a nastesti sedl a maly byl do 15 min venku.
Druhy porod zacal spontanne prasknutim plodoveho obalu, pomalu odtekala voda. Zrovna jsem sla do poradny a uz si me tam nechali. Protoze jsem mela pozitivniho streptokoka, voda mi praskla nad ranem, ale dal se nic nedelo, v 6 vecer jsem dostala prostin, v 8 dalsi varku a v pul 11 byla mala venku. Porod byl intenzivni, rychly, bez dalsich zasahu. Uplne jiny nez prvni.

malytlustyhroch
29. pro 2021

@niheb dva docela pohodove vyvolavane porody, prvni asi 4 hodiny, byl trochu divnej, jen jedna nekoncici kontrakce, pak maly nastrih a dite. Druhy pozvolnejsi, asi 7 hodin, trochu mene pripravene hrdlo, min chemie (ale uz nevim o co a o kolik), jiny kontrakce, jiny pocity, jina druha doba porodni, jiny myslenky, zadny zraneni, jiny dite 😀
To bude dobry. Me teda u druhyho hrozne pomahala ta zkusenost, ze porod zkonci, ze prijde miminko a velka uleva. U prvniho jsem tomu v prubehu porodu nejak nedokazala verit, ale ten osobni zazitek uz tomu pridal na duveryhodnosti.

journals
29. pro 2021

Mam za sebou jen jeden a nez zazit druhe vyvolavani, tak to radeji sekci hned. Muj vyvolavany porod skoncil po trech dnech akutni sekci za 5 min 12. Az zpetne jsem si zacala uvedomovat co vsechno se mohlo stat a ze jsem za tu snahu doktoru porodit “prirozene” mohla zaplatit velkou cenu. Podruhe uz tohle zazit nechci

cilkat
29. pro 2021

Oba porody jsem měla vyvolávané... První z cela nepřipravených cest, jeden den "preindukce" - dozrávání čípku, aby vůbec šla aplikovat tableta skrz, druhý den přímo vyvolávání. Ve tři prakticky bez varování praskla voda a v šest bylo hotovo. ... Byl tam ale nástřih (a to až ve chvíli, kdy už malej něco trhnul), výraznější sítí a hlavně asi ještě 2 týdny otok, že jsem skoro nemohla chodit... Totálně mě to rozhodlo hormonálně, měla jsem zimnice, noční můry a téměř nebyla schopná "něco chtít" (prostě samostatně fungovat k nějakému cíli... Včetně tak triviálních jako uvařit si oběd). ... Ale možná by to nebylo lepší ani u sebeprirozenejsiho porodu.
Druhý porod z připravených cest, sestouple mimi, pootevreny čípek na prst. V deset příjem, vyvolávací tableta... Kolem dvanácté pichli vodu a ve dvě hodiny hotovo. Tentokrát protivné "bolesti" do kříže (spíš tlak a zima, než fakt bolest), ale jinak bez poranění, bez otoku... Druhý den jsem normálně fungovala... A až na to, že jsem ještě tejden bulela, že je mi líto staršího, tak jsem fungovala normálně.
... Každopádně oba porody rychlý, oba bez anestezik... Samotný porod celkem ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru