Začátek porodu? Pobolívá mě bříško a dole jakoby řeže

klaracze
9. zář 2016

Ahoj holky, jsem dnes 39+1, hlenová zátka už mi odešla před 3 dny ale stále nic. Od dnešního rána mě ale pobolívá bříško a dole jakoby řeže. Pořád se mi chce na malou, ale přitom je to jen pár kapiček. Na poslední kontrole byla princezna hlavičkou už hodně dole.Myslíte, že by se mohlo jednat o jakýsi začátek, že se porodní cesty otvírají? Máte s tím někdo zkušenost? Za jak dlouho by to mohlo přijít? Děkuji za odpovědi 🙂

bekyc
9. zář 2016

Ahoj, to břicho tě pobolívá v nějakých intervalech, nebo jak? Je to někdy silnější a někdy slabší? Pokud si nejseš jistá, jestli to nejsou mírné kontrakce, dej si vanu. Mě pár hodin před porodem začaly hodně slabé, dokonce jsem šla i spát. V noci mě probudily silnější, tak jsem si dala vanu a zesílily a zpravidelnily se.

klaracze
autor
9. zář 2016

@bekyc Ano je to taková slabší jakoby menstruační bolest, která přijde a zase odejde a hodně mě to dole tlačí

anve77
9. zář 2016

Ahoj u prvorozené dcerky jsem to měla stejné.Od rána mě trošku pobolívalo v podbřišku, menší menstruační bolest, večer se začala zesilovat a jela jsem.Doporučuji zůstat v klidu a čekat...Myslím, že rodíš, takže nezbývá než popřát parádní porod a skvělou rekonvalescenci. 🙂

klaracze
autor
9. zář 2016

@anve77 jeee tak to by bylo skvělé, já už se nemůžu dočkat, až to budu mít za sebou 🙂

anve77
9. zář 2016

No mě to začalo hodně nenápadně - přesně jak popisuješ a večer se bolest zesílila a potom to byl frkot 😉 Holčička už chce ven. Přeju hodně síly 🙂

bonulinka
9. zář 2016

Měla jsem to u prvorozené dcery stejně. Od oběda taková slabší bolest. Slavili jsme moje narozeniny, tak jsem to nějak moc nevnímala. V 19 h to začalo být intenzivnější a pravidelné, návštěva odjela, do porodnice jsme přijeli ve 21 h, ať mě raději zkontrolují. Ve 23 h jsem už dceru držela v náručí 🙂 . Byl to fajn porod, přeji Ti také takový 😉 .

kaja2016
9. zář 2016

@klaracze Ja to mela podobny, od rana jakoby poslicky, meli jsme velke trapeni v rodine, tak jsem to upoyadila a k veceru uz byly kontrakce bolestivy a po trech minutach, odjeli jsme do porodnice a uz prodejchavacka, ani stat jsem nemohla....kontrola... a k memu prekvapeni nalez O 🙂 Nastesti si me tam po kratke uvaze nechali a ja porodila druhy den pred obedem. Bolesti a frekvenci kontrakci jsem mela porad stejny, ze rodim jsem poznala az asi minutu pred tim 😉 U druhyho si fakt nejsem jista co delat, jestli to bude vypadat podobne, jako druhorodicku uz m fakt nechaj cekat na chodbe... ale nerada bych zase rodila doma v koupelne 🙂

andelka
9. zář 2016

Oba porody tak začaly. Dlouho to bylo takhle. První syn se narodil 9 hodin od začátku těch kontrakcí. V porodnici jsem byla jen poslední 2,5 H předtím mě nic nenutilo.

korida19
13. zář 2016

Ahoj maminky měla bych na Vás taky dotazek. Budu sice rodit po druhé ale to co prožívám tet sem u prvniho neměla jak se říká ani sem nevěděla ze těhotná jsem 🙂 vsechno probihalo hladce. Tet čekám druhé a od samého začátku mám samé problemy. Tet jsem 33+6 a vysoké riziko předčasného porodu.tet se trochu pokusim přiblížit co se děje.Bříško mi sestoupilo už před třemi týdny,nohy si k sobě dát nemůžu protože si ho stehny jakoby tlacim.od včerejšího dne běham na velkou.večer kdyz jsem šla spát tak malá byla aktivni mnohem vic nez vecery predtim.tvrdnuti bricha a bolest krize mam taky delsi dobu ale dnes se to o trochu z intenzivnelo a hlavně sem cely den unavená jak kotě. Je to před porodem normalni? Nebo uz zo pomalu začíná? Děkuji za odpověď

segrayvon
21. zář 2016

Ahoj, já jsem ve 36.týdnu. V neděli jsem dobrala hořčík. A už dva dny bolesti, takové ty menstruační. Už je to tady. Při prvním těhotenství jsem ty bolesti měla taky a do dvou třech týdnů byla malá na světě. V noci nemůžu spát - bolesti, křeče. Malá je od začátku moc dole.

cilka4488
22. zář 2016

Ahoj holky. Chci se vás zeptat , jestli to může být začátek porodu.Jsem 39 +4 Od rána ze mě jde takový nahbědlý hlen - asi zátka, pobolívá mě v kříži a hlavně hrozně tlačí močák. Jak kdybych nebyla na malé celej den a jako že hóóódně potřebuji. Jdu na záchod a tam jen učůrnu a teď vše. Jdu ze záchodu a po 2 min opět jak kdybych nebyla čůrat celej den ten tlak na močák.Tak myslíte že už je to začátek? Děkuji

urtica
22. zář 2016

@cilka4488 Těžko říct, zátka není úplně spolehlivý indikátor - někomu odejde pár hodin před porodem, někomu měsíc. Nicméně bolest v kříži by mohla něco značit (i když já teda měla na konci pocit, že mě bolí všechno🙂 ). S močákem zkušenost nemám, ale tři dny před porodem jsem měla jakoby menstruační bolesti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru