Zkušenosti s ambulantním porodem

isabelafuentes
14. únor 2019

Prosim ty z vas, ktere zazily ambulantni porod, zda by se podelily o sve zkusenosti v teto diskuzi. Budu rada za kazdy postreh ci radu.
Sly byste do toho znovu?
Umoznila vam to porodnice bez problemu?

Moc diky...

elikup
16. únor 2019

www.ambulantniporod.cz
V porodnici jsem s prvním synem nebyla ani 5 hodin. Nejlepší!

elikup
16. únor 2019

@mialagia podoli uplne ok

vermar1
16. únor 2019

Brno-Bohunice - s první dcerou jsem byla v nemocnici klasicky 3 noci, horor. S druhou dcerou Brno-Milosrdní - neměla jsem klasický AP, ale žádala jsem odejít co nejdřív, dost mě zrazovali, zůstala jsem nakonec 2 noci kvůli vyšetření uší, odběru z patičky a vyšetření ortopeda, abych to nemusela zařizovat sama. Nebyli z toho nadšení, i když bylo všechno v pořádku. Neplánovala jsem to úplně dopředu, až jaký bude stav, kdybych to věděla, požádala bych o jiný způsob podvázání pupeční šňůry (tu stříhají až 3 den), takže malá měla doma ještě 2 týdny na pupíku kolíček. Měla jsem odejít dřív, doma jsem se hned rozkojila a hodila do pohody. S prvním dítětem bych do toho asi nešla, ale s druhým hned, pokud bude třetí a bude v pořádku, poběžíme doufám po těch 5 hodinách🙂

rybamrazena
17. únor 2019

@vermar1 U Milousu jsem rodila před 2 měsíci a žádný problém s odchodem nebyl. Ráno jsem se zeptala a za hodinu měla vše připravené - celkem jsem tam byla cca 2,5dne, takže po 48hod bez reversu.

bilbery
17. únor 2019

Nevíte, jak je to s AP ve Zlínské nemocnici?

rybamrazena
17. únor 2019

@bilbery VSUDE je to tvoje záležitost.

bayt
17. únor 2019

V Neratovicích měli velký problém, když jsem po třech dnech chtěla odcházet. Kojila jsem, syn přibíral, ale asi ne tak, jak bych si představovala. Podepsala jsem revers, ale ty kecy doktorů, to bylo fakt něco. Upřímně jsem tam zůstávala jen kvůli tomu vyšetření krve z patičky.

kukuss
17. únor 2019

@isabelafuentes mam za sebou čerstvou zkušenost. Byla to nejlepší vec kteoru jsem udělala. Mela jsem vse domluvené s pediatrem. Prijel k nam domuvzal krev a jdeme akprat na screening ledvin😊odchazela jsem 18 hodin po porodu. Nemam zadne negativa ba naopak. Nemam depresea konecne mam radost z ditka i kojeni a starsi dcerka si to taky užívá.

wosk
17. únor 2019

@mialagia hele, ja ti rozumim, na druhou stranu, pokud se na to necitis sama, ale mas oporu v muzi, mej ho tam, kdyz to budes resit a ono chlapovi v plne sile se odporuje tezko. Navic je dobre se nepoustet do argumentace. Proste vypiste mi papiry a my odchazime. Nezduvodnovat, neobhajovat, nic. Od 2015 uz je to dle nejake vyhlasky mozne, tak si ji muzes dohledat a mit v tom oporu, jestli ti to pomuze. Taky zalezi ve ktere porodnici budes rodit 😉

bigbitka
17. únor 2019

Rodila jsem ambulantně v srpnu 2018, odcházela jsem cca 3 hodiny po porodu a bylo to super 🙂 doma nás čekali dva starší sourozenci tak jsme se s miminkem sžívali všichni , moc ráda na to vzpomínám 🙂 rodila jsem ve FN Ostrava a personál neměl s odchodem problém 🙂

isabelafuentes
autor
17. únor 2019

A nevi nekdo,jak je to v porodnici v Klatovech?

mialagia
17. únor 2019

@wosk v Podolí právě..mě šlo hlavně i o toho císaře jestli nemá někdo zkušenost..byl by super normální porod, ale pokud to nevyjde, protože jsem po císaři a snášenla jsem ho v pohodě, tak mě to taky zajímá..jinak můj manžel taky v tomto nevím jestli by byl tak asertivní, kdyby ho strašili, tak si myslím, že by se prostě o mě bál..uvidíme děkuji

baruniceslepice
18. únor 2019

@mialagia uprimne? Po cisari bych domu dobrovolne nesla, i kdyby oni chteli. Je to brisni operace.....Domnivam se, ze po cisari Te ani nepusti....

wosk
18. únor 2019

@mialagia cisar je velka brisni operace a domu bych nesla. Zkusenost nemam, ale resila bych to dle pocitu. A verim, ze tady by se vzpouzeli... a jeste v Podoli 😃 koukala jsem odkud ses, muzu se zeptat, proc jsi nezvolila Neratovice/Melnik? Klidne do zpravy 😉

anyttka
18. únor 2019

Ahoj. Já rodila ambulantně v Brně na Obilnaku presne před čtyřmi týdny. Po porodu, když nam oznámili, že je vse v pořádku, tak jsme oznámili, že chceme jen AP. Nikdo s tím nemel problém. Mapu vyšetřili pediatri a udělali kontrolu na kyčle. Večer jsme šli s radostí domů. Na sestinedeli bych nevydrzela ani jeden den.

mialagia
18. únor 2019

@baruniceslepice hm taky se bojím, ale mám jednoho za sebou tak vím, že to taková hrůza není, mám dobrou regeneraci, samozřejmě je člověk ze začátku na lécích proti bolesti..ale myslím si že bych si právě víc odpočinula doma v klidu, na šestinedělí se nedalo spát ani v klidu kojit a nikdo mě ani nějak nesledoval, jakože jsem po císaři, tedy už ten 2.,3. den, dřív bych si sama netroufla..

mialagia
18. únor 2019

@wosk nj já jsem to dost studovala už před 3 roky s dcerou a na Mělníku kamarádku málem nechali vykrvácet po porodu, ale taky jsem o tom přesto uvažovala a Neratovice myslím, že v té době se dost zhoršili, aspoň jsem to četla, každopádně myslím, že nemaj dětskou jip kdyby něco nedej bože, tak jsem teď už zůstala opět u Podolí..a jsem původně z Prahy, bydlí tam furt rodina..tak třeba to půjde přirozeně čekám do termínu každopádně..🙂

wosk
18. únor 2019

@mialagia jj. Nera detskou jip nemaj, Melnik jo. Ja rodila 1x Melnik a 2x Nera a spokojenost. Pravda v Nera jsem mela svou PA a byla jsem tam max 20 min pred porodem 🙂 poprve na Melniku to bylo tezsi, ale mam 1000% oporu v muzi a ten se za me bil jako lev ;) at to dopadne jakkoliv, hlavne atbjste v poradku!

mialagia
18. únor 2019

@wosk to je paráda, že ti to vyšlo dle tvých představ děkuji moc🙂

normalnimatka
18. únor 2019

beru to do úvahy jako velmi reálnou možnost a uvidim dle okolností (stav můj, dítěte, nálada). ta představa se mi po minulejch zkušenostech spíš líbí, láká. pediatra nebude nadšená, ale co už. nejspíš budu donucená jí to neříct:D jinak asi bych si oběhala vyšetření v porodnici, abych to pak právě nemusela hrotit a chodit už jen k pediatře, ke který bychom stejně šli. takže žádná změna oproti neambu porodu.

@jenny91 tak lze zůstat v porodnici třeba den a ty vyšetření si oběhat. jedná se, co vim, o patičkovej test, vyšetření uší, očí a kyčlí. a ty kyčle ani asi nedělaj v každý porodnici, myslim si. a když jdeš do důsledku, povinný není nic.

@sudylichozrout no, doktoři k tomu právěže maj námitky dost často a dost nemístně a vlastně až nelegálně odchodu bráněj. zcela běžně se používá různý zastrašování, a někde se musíš opravdu hodně hádat, aby tě ehm "pustili". je to celkově asi dost nepříjemný se v poporodním stavu hádat s bílejma pláštěma, který jsou samozřejmě "vševědoucí" a ty seš nezodpovědná kráva, takže je lepší jít do porodnice, kde dopředu víš, že jsou tomu případně nakloněný. ale taková porodnice se zase nehledá jako úplně snadno všude po čr. takže na pendrek. zkrátka záleží na konkrétním pracovišti.

mialagia
18. únor 2019

@normalnimatka k tomu jen poznámka, byly jsme v porodnici klasicky 4 dny po porodu a za tu dobu udělali stejně jen patičkový test, vše ostatní jsme museli obejít potom sami..🙂

normalnimatka
18. únor 2019

@mialagia fakt jo? tak to je dost opruz teda... :/

mialagia
18. únor 2019

@normalnimatka to teda jo..právě proto nevidím moc důvod tam být když by jinak bylo vše ok..ani např laktační poradkyně se za celou dobu nestavila, dělala jen vždy v nějaký čas jakoby přednášku pro celé patro, kam mohl kdokoli zajít, mno tak to mi bohužel ani jednou nevyšlo, páč malá buď řvala nebo spala nebo jedla😃 prostě ta péče super profesionální přístup ok, ale šestinedělí na nic..

sudylichozrout
18. únor 2019

@mialagia Ono je to fakt asi špitál od špitálu a ještě k tomu doba od doby. 2x jsem rodila na Bulovce a jak už jsem psala, vůbec si nemohu stěžovat. Vůbec na nic. Jo, vlastně ano, na sanitářku a jídlo, ale to vem čert. Přístup před a při porodu bezva, na novorozeneckém bezva sestřičky a laktační poradkyně (dost možná i v jednom). Učily nás kojit, a to individuálně. Kdo chtěl pomoci, přišel, případně sestřička přišla na pokoj. Trpělivě nám to tam ukazovaly, seděly s námi, chválily nás, když se nám podařilo tu maličkou pusinku k tomu prsu přiložit dobře. Učily nás koupat, nosit a celkově o miminko pečovat. Nemocniční servis taky na jedničku, k dispozici jsme měly non stop čisté košile, poporodní vložky, oblečení pro dítě, podložky, plenky. Takže moje byly jen vlhčené ubrousky. Celé dny jsem ležela s miminkem, mazlila, učila se kojit a nemusela se vůbec o nic starat. Holky na pokoji byly boží, jsou to skoro tři roky a pořád se vídáme, staly se z nás fakt kámošky (u druhého pobytu byly holky na pokoji průměr, jedna byla dokonce světská).
Já bych fakt neměnila, ty čtyři a podruhé tři dny byly naprosto bezvadné. Doba klidu a čas na sžívání se s miminkem.

mialagia
18. únor 2019

@sudylichozrout to zní krásně, kdyby to tak fungovalo všude😉 je to taky asi o štěstí na jakou směnu člověk narazí a i se ten personál porodnic mění, např. nedávno mi kamarádka říkala, že odešel celý tým z Motola na Vinohrady a předtím moje mudr že prý odešli spousta mudr z Motola na Bulovku právě a takhle se to točí dost často..

sudylichozrout
18. únor 2019

@mialagia No, asi to tak všeobecně bude, ale na té Bulovce se nic nezměnilo. Když jsem tam přišla rodit podruhé, což tedy bylo po 20 měsících, byly tam všechny sestry i lékařky, které jsem znala z prvního porodu. A to jak na sále, tak i nahoře na šestinedělí/novorozeneckém. Rodila mě stejná PA, která si mě pamatovala, nahoře si mě sestřičky také pamatovaly a znovu řešily mou hlavu 😃 Poprvé jsem měla ještě (vlastní a pravé) dready do pasu, podruhé rasta copánky 🙂
Tam je to opravdu asi nějaké pohodové, fluktuace téměř nula.

normalnimatka
18. únor 2019

@mialagia taky jsem tam docela trpěla. a nechápu, že doktoři tak rádi zastrašujou a celkově to vlastně viděj dost neradi a nebezpečně. přitom podle mě není důvod. co se může blbě stát, se může stát stejně po tejdnu doma, nebo kdykoliv. a co se týče potenciálních problémů u ženy, tak tam to nechápu už vůbec. stejně se tam nic kromě přímo po porodu nekontroluje. a když začneš víc krvácet, nebo mít bolesti nebo cokoliv, k doktoroj si asi dojdeš, žejo.

sudylichozrout
18. únor 2019

@normalnimatka Já se jim zas až tak nedivím. Můžou nastat poporodní komplikace, případně i infekce (ještě před pár desítkami let smrtelná horečka omladnic). To je hned a je to i dnes průser. A když se tohle stane doma poté, co holku pustili 5 hodin po porodu domů, tak budou mít doktoři na krku akorát žalobu od nějakého vychcaného příbuzného, co ucejtí peníze, případně celý personál protáhnou médii. Prostě si krejou záda. Kdyby doba nebyla tak ujetá, kdyby se neustále nehledal viník za nějaký problém, za který zkrátka může náhoda, kdyby lidé nežalovali kohokoliv jak na běžícím páse za své vlastní blbosti, tak by se třeba doktoři tolik necukali pouštět domů.

normalnimatka
18. únor 2019

@sudylichozrout njn, akorátže v reálu to je tak, že i když doktoři něco fatálně prokazatelně poserou, např. naprosto škodlivý (a mimochodem teoreticky zakázaný!) praktiky tlačení na břicho rodičky, který maj za následek poškození dělohy a případně dítěte, nikdy se nic nestane. u soudu se doktoři soudní znalci pochopitelně navzájem podržej s těma, co něco posrali.
takže mě naopak děsně sere, jak každej dr. má plnou hubu keců o žalobách, když odmítneš byť jeden debilní ultrazvuk v těhotenství. přitom je to samozřejmě tvoje zodpovědnost. a prostě by neprokázali vinu doktoroj. stejně jako by ji neprokázali po tom, co žena na svý triko odejde dřív po porodu domů, když je v době propouštění v cajku. a pokud by se stala např. infekce, no nevim, jestli by to nebyla vina porodnice tak jako tak, a pak by bylo jedno, jestli ženská odešla domů, nebo ne:D
kdyby to bylo táák strašně nebezpečný, jako se tvářej český doktoři, tak by asi nebyl běžnej postup v západních zemích takovej, že žena jde obvykle domů po dni hospitalizace. kdyby to riziko bylo větší, věřim, že si nenechaj ujít příležitost ten postup změnit, však to jsou jejich prachy.

lolam10
18. únor 2019

@mialagia z podoli jsem sla 4.den po cisari ale mohla jsem jit i 3.den(normalne,byli jsme uz na propusteni)...a na reverzi jsou zvykli myslim uz.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru