Chrudimska porodnice, kdo tam rodil? Spokojenost či ne

nespesnakristyna
2. lis 2018
knuffel
3. lis 2018

Už jsem kdysi psala příspěvek, jenom ho kopíruju sem a k chrudimské porodnici říkám, že teď už bych určitě vybrala jinou, ale jako vždy, je to o lidech. Měli jsme smůlu. Už je to přes rok, pořád mi to zvedá tlak. Jinak ostatní maminky byly spokojené, ta následná péče fajn, jen my jsme museli trefit na příjmu na línou partu hic :-/.

Já jsem přijela rodit do nemocnice v deset večer, doktorka se rozhodla, že nerodím (dobrá, asi tedy nepoznám, že rodím, když už je to potřetí), narvala do mě utlumovák a nakonec i lék, který potlačuje kontrakce a je zakázané ho používat ve třetím trimestru!! A to mi prosím narvala medikaci, aniž by mi kdokoli cokoli vysvětlil (a to jsem se ptala, co mi to dávají - prý něco na uklidnění). To, o jaký lék se jednalo, jsem se dozvěděla až z dokumentace, kterou jsem si vyžádala po porodu. Po té medikaci vyhnali manžela s tím, že se nerodí, mě šoupli někam na pokoj (asi ať je ode mě pokoj), no a pak si toho moc nepamatuju kromě toho, že jsem tam byla sama, strašně se mi motala hlava a šíleně mě to bolelo. Manžel domů neodjel, byl někde v okolí nemocnice a dobře udělal, do dvou hodin od příjmu jsem i přes snahu doktorky o zastavení porodu porodila. Manžel doběhl zrovinka, když mě asistentky doslova táhly na porodní sál. Málem ho kleplo, když viděl, do jakého neprovozuschopného stavu mě tam ty báby dostaly (odjížděli jsme z domu v naprosté pohodě a pak pro něj střih a vidí trosku). Vůbec netuším, jak se mi podařilo porodit, téměř nic si nepamatuju kromě bolesti a toho, že jsem se někde potácela. A víte co? Je to osm měsíců, ale jako by to bylo včera! Pořád jsme doma řešili, zda má cenu si stěžovat, stížnost leží připravená tady v šuplíku... Po tomhle zážitku říkám, že už úplně chápu ženy, které se rozhodly rodit doma, protože než takováhle péče, to fakt raději žádná a s lepším výsledkem.

alassel
3. lis 2018

Ja jsem rodila v chrudimi pred peti lety a byla jsem naprosto spokojena! Sice vyvolavany porod..tri dny, ale jinak super. Jaoo prvorodicka jsem si az na jednu "vykojenou" sestru nemohla stezovat. Syna jsem rodila vloni v pardubicich a dodnes toho lituji! Pristup hrozny, ja jsem sestra, kdo je vic..

mrs_v
17. lis 2018

@knuffel už kvůli ženám co se jim může stát něco podobného bys to řešit měla. Je nepřípustné aby někdo zdrogoval ženu že ani neví co se děje a ani nedostal zpětnou vazbu.

knuffel
19. lis 2018

@mrs_v Manžel to řešil další den s primářem mezi čtyřma očima, ten uznal, že to nebylo v pořádku, ale co z toho potom vyvodil, to ví jen on sám...
A jinak máš samozřejmě pravdu, já jsem se v tom ale pak oficiálně hrabat nechtěla, primář si tam musí udělat pořádek sám, věděl o tom. I když co on asi tak může? Udělá tytyty, ale stejně nic, když někoho vyhodí, nikoho jiného nesežene, takže tak :-\.

mrs_v
22. lis 2018

@knuffel aspoň ten manžel že se ozval. ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru