Den nástupu při plánovaném císaři. Máte informace?

petra984
18. zář 2011

Ahoj holky, malý je koncem pánevním a tak mě nejspíš čeká plánovaný císař. Chtěla jsem se zeptat, v jakém týdnu jste na plánovaném císaři byly a jestli jste do nemocnice nastupovaly den předem nebo až v den císaře. Mám v tom trošku hokej.

blueapple
20. zář 2011

@petra984 naprosto souhlasím s @melis7, máš nejvyšší čas, zítra dopoledne zvedni telefon a vše si obvolej. Budeš hned klidnější ! Případně ještě brnkni do té vaší rizikové poradny, že sis vše promyslela, že preferuješ císaře, jak se k tomu staví.

petra984
autor
21. zář 2011

Holky, strašně moc Vám děkuji za podporu, ani nevíte, jak jste mi zvedly náladu a dodaly mi odvahy. Večer jsem o tom mluvila s manželem a ten řekl, ať ho neserou, že mě nenechá takhle trápit a že nebude rikovat zdraví malého. V té poradně jsou akorát v úterý, takže pokud by to na mě do té doby přišlo, pojedeme do porodnice oba a budeme si trvat na tom, aby na nic nečekali a rovnou mě nachystali na sál a když do příštího týdne vydržím, tak v té poradně stůj co stůj budu trvat na císaři. A když mi řeknou, že si nemůžu vybrat, tak jim řeknu, ať roztrhají porodopis, že půjdu jinam. Mě nejde o sebe a o tu bolest- já si v nejhorším nechám píchnout epidurál, ačkoliv jsem chtěla rodit bez toho, ale co chudák malej- i pro něj to musí být bolest, když se rve ven a nemá prostor a to nemluvím ani o přidušení. Včera jsem hledala na netu a jeden doktor psal, že rozumná nemocnice dá pacientce na výběr, že porod KP je riziková záležitost a že kdyby se něco stalo a já se na nich chtěla hojit, že bych to vždycky vyhrála, protože z těhu průkazky by bylo zpětně patrné, že lékaři o KP věděli dávno.
Holky, ještě jednou moc děkuji, když slyším, jak to všde jinde chodí, budu si stát za svým a aŤ se na mě klidně koukají jako na zhýčkanou primadonu.

blueapple
21. zář 2011

@petra984 myslím na Tebe a na 100% souhlasím ! Držím palce, určitě to dobře dopadne a porodíš císařem. A nemluv o žádné zhýčkané primadoně. Nechceš přece císaře bezdůvodně a jen tak jako nějaké celebrity! Máš k tomu indikaci jako hrom ! Kdo tvrdí, že císař nebolí, "kecá" a je to většinou chlap. Císař bolí a docela dost, ale až "po" porodu a trochu jinde . Takže nějakou tu bolest si také užiješ, aby sis nemyslela ! 😉

petra984
autor
23. zář 2011

Sama nechápu, proč většina holek v republice jde rovnou na plánovaného císaře a já bych měla rodit normálně, když je to takové riziko.... Asi je to tak pro doktory pohodlnější nebo nevím.... Já myslela, že jsem Vám říkala, že je brácha postiženej.... No to bylo tak- máma ho rodila před dvaceti rokama a taky věděli, že bude rodit koncem pánevním a řekli jí to samé co mě, že je malinkej- brácha se narodil a měl 2,5 kg. Jenže při porodu se v máme zasekl, prudce mu začali klesat srdeční ozvy a když už nebylo zbití, tak ho z mámy vyrvali, protože na uspání už nebyl čas- ale byl přidušenej a máma ho 2 dny neviděla ani nevěděla, co se s ním vlastn děje. Říkala, že si jen po té šílené bolesti pamatuje, že doktorovi visel fialovej na rukách, vůbec nebrečel a nehbal se. Po dvou dnech jí ho donesli a pak už se vše jevilo jako v pořádku. Až čase jsme zjišťovali, co tenhle nešetrný porod způsobil- sedět začal až v roce, chodit v roce a půl.... No a dnes je mu dvacet a mentálně je na úrovni 5-ti letého dítěte. Už se to nikdy nezlepší, tohle je konečný stav. Ale brácha je zlatzo a Milouš- jsou věci, na které je nadaný- má přehled o druhé světové válce, pořád čte o Hitlerovi a Stalinovi a tak, ale zase třeba není schopný si nandat jídlo na talíř a ohřát si ho v mikrovlnce- v nějakých věcech je dospělých, ale ve většině zůstal jako 5-ti leté dítě- je to dítě v těle dospělého člověka a nikdy nebude moci žít sám. Bydlí s našima a je hodně fixovanej na rodinu- psycholožka říká, že má extrémní sociálníé pudy- nesnese, aby se na něj někdo zlobil, nebo špatně podval, to hned brečí, má rád rodinu pohromadě. Je to zlato, je moc hodnej, ale je mi ho líto- duší je dítě- chtěl by běhat s klukama okolo baráku, ale nikdo si s ním pochopitelně nehraje, protože kdo by chtěl běhat s dvacetiletým chlapem okolo domu a hrát si s vojáčkama. V tomhle to má těžké a ještě horší je, že si to uvědomuje. Ale zase třeba nemá potřebu ženské- chce být u maminky a ženské vnímá asi jako dítě sotva školou povinné..... Teď jsem se trošku rozpovídala- no a tohle všechno zavinil právě porod koncem pánevním, protože si doktoři také mysleli, že je malinkej a máma porod hravě zvládne..... Nezvládla a díky tomu je brácha takový, jaký je. Pak se nikdo nemůže divit, že mámu málem odnesli na nosítkách, kdy slyšela, že chtějí, abych rodila normálně. A i já z toho mám strach. Nechci zbytečně riskovat zdraví vlastního dítěte, jen proto, že njakej doktor během dvou minut něco nějak zhodnotil.

adenka84
23. zář 2011

@petra984 určitě bych si na tvém místě stála zatím, že chceš CŘ...vysvětli jim z jakého důvodu a pokud ti nevyhový, jdi do jiné porodnice, kde ti CŘ udělají...určitě nic neriskuj..držím ti palce, aby vše dobře dopadlo..

melis7
24. zář 2011

@petra984 strašně držím palce,a´t to s tím císařským řezem dopadne.Když ti ho nebudou chtít udělat,tak jeď jinam..O bráchovi jim řekni.

blueapple
24. zář 2011

@petra984 jsem zvědavá, co Ti v úterý řeknou.
Mimochodem každá porodnice se snaží snížit % císařškých řezů. Jednak je to dražší pro pojišťovnu (normální porod bez komplikací a epidurálu stojí asi 7-10 tis., mimochodem s epi je to na úrovni císaře), nekomplikovaný císař s hospitalizací na JIP stojí s péčí o mimi i 30.000 Kč. Možná je za tím tlak pojišťoven na nemocnice, aby nemusely tolik platit.
Ale hlavně také to, že porodnice s méně CŔ bude považována za "přirozenou", baby-friendly, prostě takovou, kde se hned "neřeže". A to nastávající maminky to rády slyší. (Já tedy mezi ně nepatřím !!!) Vyšší procento císařů mají samozřejmě porodnice u neonatologických center, tam se většinou soustředí rizikové těhulky, tam je procento pochopitelně vyšší. Já bych tyhle statistiky zakázala. Jen pro přehled. Ale spousta článků mluví o tom, jak se více a více rodí císařem, že je to špatně. Nemyslím si to. Mnohdy neotěhotníme přirozeně, musí se tomu všelijak pomáhat (od hormonální léčby -UTROGESTANY, Clostil..., po IVF), rodíme první děti i trochu později než naše maminky, babičky, miminka se mi zdají v průměru mnohem větší a těžší, dnešní třicátnice trpí nemocemi, které dříve mladičké dvacítky - rodičky neměly.... no a pak všichni chtějí porovnávat to, jak se dřív vše rodilo vaginálně jako na běžícím pásu.

petra984
autor
25. zář 2011

@adenka84 a @melis7 Moc děkuji holky, ozvu se 🙂

@blueapple Tak v tom s Tebou naprosto souhlasím- celkově mi přijde, že se nás pořád snaží natlačit do nějakých tabulek- pak je člověk vystresovanej, když se do nich nevejde. Mě dělali váhový opdhad dítěte- vyšel z toho hypotrofckej jedinec, za týden mi dělal váhový odmhad jiný doktor a ten řekl, že sice váží méně, ale rozhodně by o něm neřekl, že je hypotrofický, spíš na sdpodní hranci normy... Pak si vyber. Jak se cítí ta ženská ten týden mezi jednotlivým měřením, to nikdo nechápe. Pak si říkám, jestli je vše OK, když je hypotrofický, jestli má špatnou placentu, nebo blbě jím, nebo co a za týden doktor řekne, že to nic není.

blueapple
25. zář 2011

@petra984 nic si odhadů nedělej, měření a vážení UTZ např. moje gynMUDR. v III.trimestru dělá nerada, prý je to jen orientační. A má pravdu, můj malý měl vážit o půl kila méně než nakonec vážil. A to je na tříkilovém miminku sakra znát. (Odhad mi dělal v den porodu doktor přímo v porodnici), takže na váhové odhady ultrazvukem já nevěřím, někomu vyjdou, někomu ne. Navíc se počítají podle délky nějakých kostí nebo co, takže je to pravdu odhad.

petra984
autor
27. zář 2011

Tak děvčata, právě jsem se vrátila z poradny, zítra nastupuji do porodnice a ve čtvrtek ráno mezi 8-9 jdeme na císaře🙂 Byl tam jiný doktor než minule, jen co jsdem si sedla na židli, už se ptal, jak chci rodit, jak to vidím, vykoktala jsem, že císaře (vůbec jsem nečekala, že by se mě takhle zeptal, já byla připravená, jak o to budu bojovat) a on dobrá, prohlédl mě, řekl, že nemá smysl čekat, zítra odpoledne nastupuji a ve čtvrtek ráno jdeme na to🙂 Spadl mi kámen ze srdce, že to tak dopadlo. Jsem šťastná jako blecha. TeĎ jdu žehlit, nachystat poslední maličkosti a pak už budu jen čerpat informace z moudré knížky o porodu a prvních měsících života- nějak jsem ještě nestihla nastudovat kojení. 😀 Nebyla jsem na předporodním kurzu, tak mám nějaké mezery🙂
Na každý pád Vám děkuji za odporu- podržely jste mě, uklidnily a za to Vám patří velký dík, protože já se fakt bála, že budu tlačit normálně 😠 DĚKUJI 🙂

blueapple
27. zář 2011

@petra984 jůůůůůůů, super zpráva, moc Ti to přeju, vidíš, co doktor, to názor, ať vše dobře dopadne, hojení a rekonvalescence a dej pak vědět, jak "sis císaře užila" a hlavně, co miminko, míry, váha, jméno.

melis7
28. zář 2011

@petra984 strašně moc ti to přeju,že to takhle dopadlo.Držím palec,ať už máš miminko venku.Mel

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru