Jak daleko do porodnice jste jely?

rainbow_x
18. čer 2015

Ahoj holky, je tu některá, která jela do porodnice 50km a dál?

mayyas
18. čer 2015

Já ještě ne, ale pojedu - je to tedy asi 53km..... A jezdím tam pravidelně i na kontroly a k mému gyndaři.

blondynka400
18. čer 2015

@rainbow_x já dvakrát (vždy do ta samá). A to asi 130km. První byl vyvolávaný a druhý přirozený a i tak to bylo v pohodě 😉

apacheee
AMBASADORKA
18. čer 2015

@rainbow_x Ahojky, my jeli 105 km, s prasklou vodou🙂

patrusa
18. čer 2015

10 minut a podruhy to bylo jen tak tak 🙂

loafeer
18. čer 2015

my jeli 90 km....jendou praskla voda bez bolesti, druhé pravidelné KD

andelka
18. čer 2015

Asi 10 minut. Naštěstí, v obou případech. Mít to podruhé dál, porodím na cestě.

nunacek
18. čer 2015

Cca 8 km. A kdyby si dal manžel před odjezdem z domova k snídani ještě kafe, jak původně chtěl, tak bych porodila v autě po cestě. Takže já osobně bych 50 km nejela ani omylem, pokud by tedy byla nějaká porodnice blíž.

anehap
18. čer 2015

@rainbow_x necelych 60 km - u prvni dcerky v pohode, prijeli jsme rano a narodila se vecer, u druhe dcerky jsem mela trochu obavy, jestli to stihnem - ale narodila se asi 2 hodiny po prijezdu, takze taky pohoda 😉

hhanca
18. čer 2015

U prvního jsme jeli 50km a čeká nás to i u druhého 🙂

rainbow_x
autor
19. čer 2015

Děkuju za reakce holky ;) Já si vybrala porodnici daleko cca 55km a jak to tak čtu, nejsem na tom nejhůř, když jste některé jeli i dál 😀 Bála jsem se, že je to daleko, ale jak vidím, tak není.. 😎
@nunacek Mám porodnici i blíž,ale tam půjdu až v tom nejhorším případě..

lamberta
19. čer 2015

Já pojedu každým dnem - jsem 39 tt a mám to necelých 50 km. Nic bližšího není, tak doufám, že neporodím cestou.

domca89
19. čer 2015

S prasklou vodou 19km.

endy85
19. čer 2015

@rainbow_x Čeká mě to každým dnem a pojedeme přes 60 km, tak doufám, že to bude v pohodě 😀

anetpierowska
19. čer 2015

S kontrakcema po 4min a prasklou vodou jsem porodila za 5hod, porodnice 30km daleko.

prcekverunka
19. čer 2015

@rainbow_x Já bych to nedoporučovala. Taky jsem to zvažovala, ale rozhodla jsem se pro bližší porodnici (30km). Nakonec jsem byla v porodnici už před začátkem porodu na vyvolání. Rozrodila jsem se tam sama a byla jsem šťastná, že jsem nemusela nikam jet. Praskla mi voda a od té chvíle dost silné kontrakce po 2 minutách. Nedokážu si představit tak jet těch 30km, natož 50...

zmrz_lina
19. čer 2015

80 km 🙂 a to mam porodnici za barákem :D

elephant
19. čer 2015

@zmrz_lina Jste si udělali okružní jízdu? 😉 😀

Já jsem rodila poměrně rychle, dojet víc než 5-10 km bych nezvládla. Až teda na první dítě, to bych asi časovo zvládla, ale jet v kontrakcích 50km mi nepřipadá jako super nápad. Ale to říkám jen proto, že mně nepraskala před porodem voda, já začínala kontrakcemi...

zmrz_lina
19. čer 2015

@elephant ee, rodila jsem jinde. V té porodnici za barákem jsem rodit nechtěla 🙂

lamberta
19. čer 2015

Holky, vy mě začínáte docela děsit.

loafeer
19. čer 2015

@rainbow_x tak jsem to měla taky. Chtěla jsem rozhodně rodit v Brně, ale ne za každou cenu ( za cenu porodu na dálnici ), takže jsme se rozhodli, že to budem řešit dle situace )...druhou porodnici máme asi 15minut ve vedlejším městě

ma_ia
19. čer 2015

Jeli jsme s kontrakcemi po 5ti minutách cca 1,5 hodiny cesty. Dojeli jsme v pohodě, dcera se pak narodila až za několik hodin. Manžel se bál, ale já věděla, že to je v pořádku.

mariti
19. čer 2015

Tak jsem to teď měřila na mapy.cz a bylo to 48,2km, takže v podstatě 50. A to bydlíme kousíček od Brna, kde jsou porodnice tři, ale chtěla jsem prostě z různých důvodů do Vyškova. Trochu jsem se obávala, jak to stihnem teď při druhém porodu, taky jsme ještě potřebovali předat děti tchánovi, který hlídal, ale nakonec v pohodě. Je tedy pravda, že jízda v autě během kontrakcí, kde není možná úlevová poloha, je náročná, ale dá se to. My jsme si s manželem zpívali, dohadovali se ohledně jména pro kluka /pokud by byl, nevěděli jsme to/ a dala jsem to. jo, ještě mi cestou praskla voda. Do porodnice jsme dojeli v 6 večer a v půl osmé se malá narodila, a to jsem ani nebyla moc otevřená po příjezdu.

jitavrtule
19. čer 2015

Do porodnice to bylo 11 km, tj. cca 20 minut od baráku mimo špičku (přes Prahu). Vyráželi jsme s kontrakcema po 8 minutách, na místě už byly po 3-4minutách, příjem 19:27 a malá se narodila 20:40. Jet 50+ km do jiné porodky nebo do té naší nedejbože ve všední den v odpolední špičce, tak rodím nejspíš v autě.

lisha
19. čer 2015

My jeli 45km, ale na planovaneho cisare, takze bylo vsechno v poradku. Rano v 7 jsme vyjeli a v poledne uz bylo mimco na svete 🙂

betelgeuzz
19. čer 2015

@lamberta nenech se děsit 🙂 do bližší porodnice můžeš jet vždycky. Já jela jen 30 km, poprvé s prasklou vodou, ale dojela jsem v pohodě, mohla jsem jet i později.
Na tvým místě bych jela do té vzdálenější, když by to vypadalo na rychlý porod, do bližší můžete jet vždycky. Ale znám spoustu ženským, kterým se kontrakce v autě zpomalí a v pohodě dojely i dál.

lamberta
19. čer 2015

@betelgeuzz já nejsem zakladatelka, nejbližší porodnici mám těch 50 km (necelých) Ale jestli to přijde v době, kdy bude manžel v práci, bude muset nejdřív dojet pro mě domu - a to má skoro 40km. 😕 No bude to možná zajímavé.

arwie
19. čer 2015

Jeli jsme z Prahy do Vrchlabí, takže cesta 2 hod. cca 150 km, byl to druhý porod, když jsem nasedala do auta kontrakce po 3 min., na cestě se zpomalily na 1 za 20-30 min. Malý se narodil až 7 hodin po příjezdu. Měli jsme napsané všechny porodnice cestou, ale naštěstí nebyly zapotřebí. Každý to máme trochu jinak, ale za sebe musím říct, že ta cesta stála za to a mám na porod a následné seznamování se s miminkem úžasné vzpomínky 🙂

betelgeuzz
19. čer 2015

@lamberta jo, aha. ale stejně, já si myslím, že se všechno nějak vyřeší. U prvního porodu m měl pár dní před porodem odjíždět na pár dní pryč, asi 300 km daleko. taky jsme různě řešili, co když zrovna začnu rodit. Nakonec jsem rodila dřív a manžel odjel, když jsem byla v porodnici. U druhého jsem zase měla bolesti celý den, m hrál ještě odpoledne zápas, jeho rodiče byli s ním a kdyby se porod rozjel, volala bych jim a ho odvolali ze zápasu. Nakonec dohrál, dojel domů, uložil starší, dojel pro moji mamku na hlídání a pak jsme odjeli do porodky a ještě jsem tam strávila 3 h. Já myslím, že porod je z velké části v hlavě a pokud budeš přesvědčená, že do té porodnice dojedete, tak dojedete. Ani ty holky, co tvrdí, že by nedojely, to nemůžou na 100% říct. Možná by se ten porod zastavil a ony by v klidu dojely i dál, takhle věděly, že za 15 minut jsou v porodnici, a proto ten porod šel tak rychle.

lamberta
19. čer 2015

@betelgeuzz Děkuju za uklidnění, věřím, že máš pravdu. 🙂 Říkám si, že to třeba poznám dřív, že mi bude nějak "jinak". Hlavně - první porod přeci nebudu mít za sebou během tří hodin, takové štěstí asi mít nebudu a do tří hodin se snad do nemocnice dostanu. 🙂

andelka
19. čer 2015

Já věřím, že to vždycky prostě nějak dopadne.
První porod jsem nepoznala, nebýt slabého špinění, kterého jsem si všimla když jsem šla po půlnoci na wc (kontrakce od 19h tak cvičně, vana neudělala nic), tak vyrážím asi tak ve 2:30, kdy už se nedalo přehlédnout že je to fakt porod (malej se narodil ve 4h). A nevím jak dobře bych to useděla v autě (leda by se to fakt zpomalilo).Navíc bylo důležité přijet včas, měla jsem streptokoka a chtělo to ATB před narozením mimča.
Nepoznala jsem dlouho ani druhý porod, pořád mi to přišlo jako slabé kafe a přemýšlela jsem zda jet (opět vana apod.). Ve 22.30 už nebylo pochyb,obléct, dobalit, zavolat hlídání, 23.20 příjezd do nemocnice, 23.40 příjem na porodní, 00.14 dítě na světě. 🙂
Osobně bych vybrala porodnici kde jsem do 30 minut, hodina by byla maximum. Cokoliv dál mi přijde jako dost risk. Jo, obecně prvorodičky rodí 12 hodin, ale taky 5. A z toho z půlky to nemusí poznat, že to je ono.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru