Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak je to s plínkama u Apolináře? Jsou k dispozici?

partyzanka91
12. bře 2014

ahojky, chtěla bych se zeptat všech maminek, které rodily u Apolináře, jaké máte zkušenosti s plínkama a přebalováním v porodnici, konkrétně k jejich dispozici. Maminka mi totiž říkala, že když rodila tak měla plínky po celou dobu k dispozici v porodnici zdarma, ale to už je pěkná doba. Dneska už v seznamech věcí do porodnice bývají balení plínek připsané, tak bych se chtěla zeptat zda je u Apolináře mají nebo ne, jestli vám stačili a jestli se vyplatí brát si s sebou vlastní a kolik přibližně. Děkuju moc
P.S.: ještě bych se ráda zeptala jaká velikost prádýlka je tak ideální pro cestu domů z porodnice. Oblečků mám několik, různé velikosti a vůbec netuším jaká bude nejlepší. Možná mi před koncem řeknou váhu a velikost miminka dle UTZ, ale i tak se tam můžou seknout a ta velikost se přesně nepozná. Tak jaké bývají tak nejběžnější, díky (balím si tady už totiž postupně tašku s tím co s sebou povezu, tak abych věděla co všechno zabalit 🙂)

siebs
12. bře 2014

http://apolinar.cz/cs/porodnice/nejcastejsi_dot...

"Věci pro miminko v porodnici
Do porodnice si vemte plenkové kalhotky pro miminko. Na oddělení šestinedělí dostanete zásobu kalhotek pouze na prvních 24hodin. Na oddělení lze používat i látkové plenky. Vlastní oblečky ani kosmetiku pro miminko během pobytu nepotřebujete. Vezměte si také teploměr a vlhčené ubrousky."

macin73
12. bře 2014

Většinou se fasuje asi 4-5 ks plenek, zbytek je plně v režii maminky. Rozhodně bych se nebála nabalit si minimálně 20 ks plenek a doma na přehledné místo nachystat další pro případ, že by měly před odchodem domů dojít. S velikostí neporadím, ale protože u Apolináře nejsou moc úložné prostory, doporučuji (a i oni doporučují) mít tašku na odjezd z porodnice zabalenou extra a nechat si ji dovézt až po porodu, ideálně tak den před plánovaným propuštěním domů. Můžete doma nachystat hromádky na více variant a pak jen podle skutečné velikosti miminka dát příslušné instrukce, kterou hromádku má tatínek přidat do tašky a dovézt.

Sem začni psát odpověď...

Odešli