Jaká porodnice v Praze je ta pravá?

gwendelina
5. kvě 2015

Ahoj děvčata chtěla bych se zeptat jakou porodnici v praze by jste doporucily? Už se mi blíží termín registrace a stále jsem na vazkach. Uvažuji nad apolinarem či Podolí, ale nechám si poradit od zkušenějších . Děkuji za odpověďi 🙂

fatcat80
5. kvě 2015

Podle toho, jakého jsi "založení". Pokud chceš, aby respektovali tvůj porodní plán a nedělali rutinní nastrihy apod, asi bych se tenhle velkým fabrikam vyhnula. Obě porodnice jsou vyborne, odborne nejlepší a mají novorozenecky jip v případě problemu. Ja nejsem alternativní matka, rodila jsem u apo a v Motole kvůli zázemí pro miminko. Jsou to neosobni fabriky, ale umí. Navíc je tam metro, což člověk ocení, když pak sotva leze.

gwendelina
autor
6. kvě 2015

No takhle raději bych to zkusila bez nastrihu avšak jak nebude zbyti nenadelam nic. No motol je naopacne straně prahy proto spíše volím apolinar či podoli do krce jít nechci

chelexi
3. čer 2015

Proč nechcete do krče?

evavanda
3. čer 2015

Jsem registrovaná v Praze v Podolí (je nutné se tam rezervovat ve 14tt). V Praze bych si čistě dle subjektivního dojmu vybrala Podolí nebo Apolináře. Jak píšu, je to jen můj pocit a to kvůli tomu, že mají dobré vybavení i v případě komplikací a že mají (samozřejmě ne 100%) dobré reference a hodně známých a kamarádek tam rodilo a vše bylo ok. Jsou to velké nemocnice, s tím je potřeba počítat. Přemýšlela jsem ještě o menším Nymburku, ale nakonec s ohledem na bydliště v Praze a tomu špičkového odbornému zázemí vyhrálo Podolí.

palomitacheca
3. čer 2015

@gwendelina mam za sebou porod v Motole a u Apolinare a osobne se mi vic libil Apolinar.

petrasipkova1
3. čer 2015

@gwendelina Jsem z Prahy východ a pojedu za chvíli rodit do Podolí, je mi jasné, že to jsou továrny, veliké nemocnice kde není prostor ani čas na osobní pocity, ale taky je to pro mě takový pocit bezpečí, mám domluveného lékaře který je špička, takže jsem taková klidná, nebojím se, že natrefím na nějakého skoro studentíka bez praxe a že bude čekat déle než je dobré a něco se pokazí. Takže nemůžu říct vlastní zkušenost zatím, ale dvě nejlepší kamarádky tam rodily, jedna dvě děti, druhá tam pojede rodit čtvrté, takže asi tak 😉 , jinak nástřih je pro mě normální zákrok, zbytečně dramatizovaný, za mě radši malý šmik, než abych se roztrhla až bůh ví kam. Ale uvidíme jak to bude 😀 , každopádně jsem ráda, že jsem měla jasno vcelku rychle a že se mi povedla registrace do Podolí, protože to byl mazec 🙂

svija
3. čer 2015

Já jsem asi v tomhle divná, ale přijde mi, že když je fyziologické početí i těhotenství a maminka je zdravá, tak proč se cpát zrovna do Podolí nebo k Apolináři. Jen proto, že mají špičkové vybavení pro miminko? V případě hodně předčasného porodu vás stejně pošlou tam, ať jste registrované kdekoliv. A vybavení pro porod samotný mi přijde takové víceméně srovnatelné, někde hezčí někde méně. Třeba v Podolí hodně volí porod císařským řezem "pro jistotu", v porovnání s jinými pražskými poordnicemi. Já sama jsem rodila 2x v Krči, vybrala jsem si jí právě proto, že to je menší porodnice a ne nějaká továrna. Vzhledově sice "zastaralá kachlíkárna", ale personál sympatický a domluvit se s nimi dá na spoustě věcí. A hlavní důvod, proč jsem šla do Krče je, že tam sídlí Národní laktační liga, je to "Baby Friendly hospital" a říká se o nich, že tam rozkojí i chlapa 🙂 .

petrasipkova1
3. čer 2015

@svija bohužel ve 14 tt nikdo neví jaké bude mít těhotenství, takže to asi není úplně o tom. Jinak já taky uvažovala o různých porodnicich, ale jinou nevybrala, Bulovky se děsím po jiných komplikacích na jiném oddělení, Apolinář by pro mě nebyl, Vinohrady taktéž ne, byla jsem tam na gyndě jednou a děs 🙂 , Neratovice byly zavřené, Kolín z vyprávění nic moc, Nymburk také jen pro bezproblémový porod moc fajn, jinak nee. Takže jsem zkusila Podolí - známý lékař, soukromí na porodních sálech, atd. Jinak záleží i na naturelu rodičky, já jsem radši taky pro císaře pro jistotu, dvě známé mají přidušené děti, protože doktoři dlouho čekali, a děti jsou lehce mentálně postižené, navíc já se narodila jako akutní císař za minutu dvanáct, takže radši ať císař, hlavně ať je malá v pořádku. 😵

evab.
3. čer 2015

Myslím, že ani v jedné neuděláš chybu. Kamarádka rodila u Apolináře a spokojenost maximální. Já 2x v Podolí a klidně bych tam šla znova. Když jsem se taky kdysi rozhodovala mezi těmito dvěma, vyhràlo u mě Podolí díky samostatným porodním pokojům zajišťující větší pohodlí a soukromí. Porodní box neni nic pro mě.

ehh
3. čer 2015

Já se do Podolí nedostala takže smolika. Jinak jsem registrována ve Vinohradech a mam to nejblíž. Mne šlo o to soukromí a v Podolí je to bomba, rodila jsem tam prvního kluka. Sály výborný a šestinedělí bych řekla nic zvláštního.

gwendelina
autor
3. čer 2015

Ahoj já se dostala do Podolí tak uvidíme. K té krčí no co říct já tam pracuji avšak na jiném oddělení a když jsem měla problém a zavolala na gynekologii tak to byla největší chyba narazila jsem na protivný personál a to jsem tam byla v pracovním škoda. Rodila tam má kamarádka a že by ji rozkojily to se nedá říct spíše byli protivni, ale to je všude. Chci se jen zeptat, jak jste si vybrali či domluvili porodnika? Taky bych nerada aby mě rodil nějaký čerstvý doktor

gwendelina
autor
3. čer 2015

@chelexi nemám s ní dobré zkušenosti co se gynekologie týče

patrusa
3. čer 2015

Dvakrat jsem rodila v Motole. Jsou tam samostatne porodni pokoje s koupelnou. Personal mili. Prvne jsem vybirala motol z hlediska vybaveni pri akutnich potizich a z hlediska vzdalenosti. Podruhe z hlediska prvni fobre zkusenosti. Sestinedeli pokoje po 2, sprcha hned u pokoje spolecns pro 2 pokoje, takze pro 4 lidi potkali jsme se tam mozna 1x. Motol timto doporucuju

kassulda
3. čer 2015

Tiez som rozmyslala ci Podoli, ci Apolinar a nakoniec som si povedala, ze nebudem vymyslat a vybrala Bulovku, pretoze ju mame nejbliz a vsetko bolo super, (az na jidlo:D ). Jestli se rozhodneme pro druhe ditko, pojdeme tam zas. Slysela som na Bulovku hodne spatneho, ale ja tam teda byla hospitalizovana 3x na ruznych oddelenich a vzdy v pohode. A mat porodnici 10min od baraku je na nezaplaceni. Akorat tam nie su jedno luzkove pokoje, i v nadstandarde su na pokoji 2 maminy.

gwendelina
autor
3. čer 2015

No já mám nejblíže Podolí takže uvidíme 🙂

mtera
9. čer 2015

Tak v Praze bych asi byla pro Podolí nebo Apolináře.

Já rodila minulý týden u Apolináře a mám velmi pozitivní zkušenost. Jediné blbé, co tam je, jsou ty porodní boxy ☹ Já teda měla štěstí, že z nedostatku místa jsem nakonec rodila v uzavřené místnosti a jsem za to ráda, ty boxy nejsou moc příjemné, jak je vše slyšet.
Jinak všichni doktoři a porodní asistentky super a moc hodní! Na šestinedělí snad ještě lepší. První noc jsem byla na obávané standardní P15 (nepříjemné akorát je, že sprchy jsou společné a jsou asi 3 na 30 lidí...), úžasný personál a bezvadné dětské sestry. Od další noci jsem pak byla na nadstandardu dvojlůžkovém na P1 (zažádala jsem o něj hned po porodu kvůli vlastní sprše, ale měli ho volný až od dalšího dne). Taky super zkušenost, všichni děsně milí a hodní, nic nebyl problém. Velmi nám pomáhali!!! 😀

Příště bych klidně šla znovu k Apolináři (jak je poradna pro těhotné nepříjemná záležitost, tak dál úplně bezva), hlavně za předpokladu, že třeba z boxů udělají do té doby místnosti.
Ale asi to zkusím pro změnu v Podolí 😉 (mého termínu se letos bohužel trochu týkala ta uzávěra v případě přenášení...proto jsem zvolila Apolináře).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru