Jaký je správný termín porodu dle ultrazvuku? Mám dva

viver
9. črc 2018

Dobrý den, prosím zkušené maminky o radu ohledně internetové registrace do porodnice. Na stránkách porodnice se píše, že na uvedené volné termíny se mohou zaregistrovat těhotné za podmínky, že v den registrace je týden těhotenství minimálně 14+0 a nikoli dříve.
Bohužel trošku válčím s tím, že v těhotenské průkazce mám od své gynekoložky uvedeno dle UZ termín porodu 7.1. Ale na velkém UZ v 1. trimestru (provedeném na specializovaném pracovišti) mi dle zprávy vychází termín o dva dny později, tj. 9.1. Tento termín ale ještě v průkazce zanesený nemám, protože další kontrolu mám u své gynekoložky až za 3 týdny. Nevíte, jaký termín tedy vybrat? Nerada bych propásla správný den registrace :-/ (PS: Termín dle MS neberu vůbec v potaz, neb je rozdíl dle UZ a MS 14 dní a můj cyklus byl většinou nestandardně 7 týdnů dlouhý). Předem děkuji!

rennni
9. črc 2018

Ahoj, co vim, tak porodnice berou v potaz pouze termin stanoveny na 1.screeningu...dle toho se pak ridi napr. kdyz zena prenasi a je nutne vyvolavat porod, atd...

jaja01k
9. črc 2018

Ja jsem se ridila podle terminu, ktery jsem mela v prukazce, protoze tu chteli pri registraci videt.

vladka_zi
9. črc 2018

V minulem tehotenstvi jsem v prukazce mela 2 TP, ale pozdeji se vse ridilo dle terminu stanoveneho prvotrimestralnim screeningem, coz byl jeste jiny termin. Pri registraci vsak jde pouzit termin z prukazky, ta se tam predklada, ja to taky tak udelala.

radecka1
9. črc 2018

Řídila bych se tím, co je zatím v průkazce.

loole
10. črc 2018

Moje dr. mi nechala v průkazce termín dle prvního utz někdy v 8tt. V těhotenské pořádně se potom dr. rozčiloval, že to nezměnila podle utz ve 12tt (1. trimestralnim screeningu), že to je jediný nejpřesnější. Sám to pak v průkazce změnil par dní před porodem 🙂

keksikova1
10. črc 2018

@viver pozor, pražské porodnice registrují podle termínu podle ms! V tomto případě bych ale zavolala do dané nemocnice a prostě se zeptala, co a jak.

lachtanice86
10. črc 2018

@viver když jsem volala já u nás tak je zajímal termín dle prvního screeningu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru