Kde rodiť v Prahe?

ah1234
19. bře 2018

Ahoj, mám taký menší "problém". Žijem síce už 3.rok v Prahe, ale zdravotné poistenie mám na Slovensku, takže počas tehotenstva chodím do poradne do Bratislavy. Rodiť ale "musím" v Prahe, lebo mi vychádza termín na október, kedy už je škola a nemôžem si dovoliť byť mesiac a pol v Bratislave a čakať na pôrod. Keďže mám ale lekárov na Slovensku, tak absolútne netuším, kde v Prahe rodiť. V BA by ma odrodila moja gynekologička, tu neviem zvoliť ani pôrodnicu, ani lekára, nič. :( Prosím, ak máte nejaké skúsenosti, tak poraďte, inak neviem, čo budem robiť, lebo vyberať len tak "od oka" ma desí...

eldrag
19. bře 2018

doporucuji motol, a zavolej si oni ti reknou jak to je

simona2103
19. bře 2018

Ja rodila na Bulovce a naprosto super-přístup i pece jak o me tak o miminko.
Podruhé zase tam

dzogobela
19. bře 2018

Kazdy ti napise neco jineho, ale myslim, ze Krc, Bulovka, Apolinar, Podoli, Motol jsou vesmes ok 🙂 vsude jsou spatne zkusenosti. Vsude dobre, zalezi na stesti na lidi 🙂
Jinak osobni zkusenosti: treba zrovna Motol ja nedoporucuju, rodila tam svagrova a hruza... Ja rodila v Podoli a spokojenost 🙂 ale v Praze se v nekterych porodnicich musis registrovat ve 14 tt, nevim, jak jsi na tom.

pavla555
19. bře 2018

Přesně, každý Ti napíše něco jinýho. Musíš taky vědět ,,co po porodnici chceš,,. Já třeba rodila ve Vinohradský a byla jsem moc spokojená. Teď jsem tam chtěla rodit znovu, ale protože chci schovat pupečníkovou tkáň, tak jdu k Apolináři (protože na Vinohradech jde jen krev). Myslím, že v Praze jsou všechny dobrý. Já bych jen nešla do Krče, ta mě nějak nesedí 🙄

linee
19. bře 2018

@ah1234 predevsim si zjisti, jak to mas ve slovenske pojistovny, pokud budes rodit tady v CR, zda ti peci hradi, zda plnou nebo castecnou, abys pak nebyla treba nemile prekvapena. Nekde by s tim mohl byt problem....Samozrejme se da "zahrat" na to, zes nahodou byla v Praze a porodila necekane, ale take pores s pojistovnou peci o miminko, v jake mire bude hrazena. Protoze nejde jenom o porod, ale take o naslednou peci u pediatra a celkove pojisteni miminka tady v Cechach. Popripade je tady skupina Slovenek v CR, mozna ti tam poradi vice.
Jedna vec je zkusenost, kde rodit, druha ta, zda a za jakych podminek rodit s pojistenim mimo CR...

ah1234
autor
20. bře 2018

@linee toto mam vyriesene 🙂 slovenske poistenie hradia planovany porod v zahranici do vysky nakladov, co by stali na SVK (volala som do svojej a ze v CR nebyva problem lebo su porody lacnejsie) a babo bude mat ceske poistenie po priatelovi (volali sme do priatelovej) 🙂

ah1234
autor
20. bře 2018

@dzogobela som v 9tt, viem, ze sa to musi riesit pomerme skoro takze som aj skoro zacala pre istotu 🙂

ah1234
autor
20. bře 2018

@pavla555 ja mam vinohradsku napeso od domu, ale mam tam hroznu skusenost s gynekologickym oddelenim, ked som krvacala v 7tt (nejaky medik, bolo to v noci a povedal mi ze v meternici vidi len prazdny GS, ked som potom o 2 dni isla k svojej gynekologicke, ukazovala mi aj srdiecko bijuce.. Medik ma vystrasil, ze to vyzera na kyret!) :/ priatel furt ospevuje motol ale mame to na druhom konci mesta, ja by som radsej rodila pri dome (aj by za mnou mohol castejsie zajst po porode, aj rodina). Ak mas dobru skusenost tak ho skusim "presvedcit" a uvidime aj, ako bude volno v Motole. Viem ze u nas v BA nie vzdy volno je vsade.

mamamtbo
20. bře 2018

Jedte do Slaneho, Kladna nebo Roudnice nad Labem🙂

rajani
20. bře 2018

Záleží, co očekáváte. Pokud intimnější atmosféru, nespěchat na porod a individuální péči, určitě nehledejte v pražských porodnicích (tam je to přesný opak). Určitě neprohloupite v porodnicich středočeského kraje (slaný, Rakovník apod), někde je třeba registrace.

ssandy
20. bře 2018

Doporucim taky Motol, byla jsem a pujdu zas, i kdyz to ted mame 40min cesty.

vanea
20. bře 2018

Rodila jsem v Podolí a jinde bych ani rodit nechtěla 🙂 porod byl přirozený, dá se říct, že jsem si ho i užila (to bude ale spíš rychlostí, rodila jsem v porodnici hodinku a půl) ... péče o malého (který byl narozený o chvilinku dřív, přidušený a zmrzlý - inkubátor) i o mně byla skvělá, nečekala jsem 5* hotel, ale nemocniční prostředí, ve kterém se ovšem k mému překvapení spousta lidí starala o naše pohodlí, kupodivu s úsměvem ;) jak já k nim, tak oni ke mně. Samozřejmě jsem měla nějaké výhrady, ne se vším souhlasila a tak podobně..Ale respektovala jsem jejich práci, co jsem viděla jinak, tak jsem si po svém udělala jak to šlo. Nebyl problém...zaučovaly mne ke kojení i ve 3 ráno, když jsem požádala o kontrolu poranění, přišla doktorka. Bez nějakých keců a problémů. Takže já můžu jedině doporučit.

kamino
20. bře 2018

Vinohrady nebrat.. tedy, pry se tam personal vymenil, ale nevim, nevim.. ja nemam dobrou zkusenost..

vanea
20. bře 2018

- ještě doplním, že alternativou by pro mne byl leda Motol, nebo Apolinář

pavla555
20. bře 2018

Já měla s Vinohradama fakt dobrý zkušenosti, asi všude se najde jedinec, který to ,,jméno,, pokazí. Já tam rodila v r.2016 a nyní vím od mé doktorky, že se tam ,,přestěhovalo,, spousta lékařů z Motola. Motol jako nemocnici mám ráda i jsem tam chtěla rodit, ale nedělají odběry pupečníkové krve..... (jen v případě, vážného onemocnění v rodině - což zaplať panbů nemáme).

esufi
2. dub 2018

Pokud to bude těhotenství bez komplikací a prcek bude zdravý, tak nejlepší porod v Praze je mimo Prahu. Praha má velkoporodnice, kde podle toho vypadá i režim a echt nemocniční přístup. Takže pokud bude vše ok a chceš přívětivější přístup a klidnější místo na porod (a ne sál jak stáj oddělenou plentama), vol Hořovice, Kladno, Slaný, Rakovník, Neratovice...

sus3nka
9. srp 2018

@kamino přesně tak, koncem roku 2017 přešel do Vinohrad personál z Motola. Já jsem tam byla spokojená. Vše je to o lidech.

ah1234
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
9. srp 2018

Sice se to netyka prahy ale ja si vybirala porodnici tak,ze jsem mrkla na recenze a pak se sla podivat na prohlidku,sla jsem do te,ze ktere jsem mela lepsi pocit 🙂
jinak co se pojisteni tyce vyrid si EHIC karticku,muzes na ni rodit v CR,je to neodkladna pece takze se na to vztahuje

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru