Plánovaný císař, Brno Obilní trh. Máte zkušenost?

daschiki
3. led 2012

Ahojky,
tuto diskuzi jsem založila proto, že bych chtěla vědět trošku víc podrobností ohledně plánovaného císaře na Obilňáku. čekám druhé dítě, první (syn) musel jít akutním císařem po nepostupujícím porodu. Teď čekám druhé dítě a otočilo se do polohy koncem pánevním. Otáčet malou zřejmě nebudou právě kvůli tomu, že už po jednom císaři mám (kvůli jizvě). Takže tam jdu za dva týdny na kontrolu. Chtěla jsem se zeptat, jestli některá maminka rodila na Obilňáku plánovaným císařem. Zajímalo by mě, jestli na kontrole stanoví nějaký termín (určí ho oni, nebo je možná i nějaká debata), jestli se chodí do porodky už den před sekcí nebo až v den sekce, jak je to s předoperačním vyšetřením? A hlavně kdy vám dali termín (kolik dní před TP)? Zbytek ohledně samotného císaře už znám 🙂. Jen mě zajímá toto. Díky moc předem za informace. 🙂

balisek
4. led 2012

ono je lepší na to nemyslet

misicka455
4. led 2012

Ahojky, já tam měla císaře přesně na den před dvěma roky a bylo to tedy na dohodě 😉 Oni řekly kdy si to představují já , že se mi libí čtvrtého a oni prej no tak jo 😉 Přišla jsem až ráno v ten den na lačno. Udělaly vyšetření hodily mě na pokoj a ve 12 hod se jelo na sál o půl jedné byla malá na světě.

balisek
4. led 2012

@misicka455 FAkt?tak to jsi měla dobrý🙂já taky nevim proč jsme museli den dopředu,snad jen kvůli té injekci,ale jinak tam s náma nic nedělali🙂mě datum přinesla sestřička na papírku🙂

daschiki
autor
4. led 2012

@balisek já teda bohužel ještě navíc opravdujsem břichatec...u malýho jsem před porodem skončila na 120cm obvod břicha...teď u malé mám "jen" 110cm (jsem vlastně měsíc před termínem dneska)..... ale s malým jsem přibrala celkem 25kg, to jsem byla strašně nateklá...s malou mám zatím nahoře jen 14kg. Já musím říct, že v Brně teda byly obří šikulky, protože já byla teda taky pekelně nateklá a napíchli mi epidural napoprvý...
Sice si z toho moc nevzpomínám, protože jsem byla trošku v agonii 😅, ale vím, že najednou vyhnali manžela ven, nahrnulo se strašně moc lidí...a že mi tak vzdáleně doléhal hlas anestezioložky, která s epředstavila a řekla, že mi jde píchnout epi a že je to důležitý, že ji musím vnímat...že se musím hodně vyhrbit, co nejvíc to jde (přes to břicho to byl luxus...) a že si to nacvičíme...že mi přiloží na páteř prst a já budu proti tomu prstu tlačit páteř....a pak jen vím, že mi to píchali a já měla v tu chvíli kontrakci (měla jsem je hodně často a neefektivní ☹ ) a tak mě drželo strašně moc lidí....to bylo hnusný....

daschiki
autor
4. led 2012

@misicka455 jo? Na Obilňáku? Jééé tak tos mě potěšila, že bych šla do porodky až ten den.... nemám totiž k dispozici babičky ani dědečky, manžel pracovně bohužel bývá od rána do večera pryč, tak jsem na malýho sama...a jsme trošku na sebe fixovaní 😅 😅 😅 ...ale zdravě...jen každej den v té porodnici pro mě bude horor i v tom, že budu přemýšlet, jestli nebrečí, jestli je o něj dobře postaráno...dojede sice tchýně, ale on na ni není moc zvyklej...tak mám trochu obavy i z toho 😅 😅
A můžu se zeptat, jestli ti dovolili partnera nebo někoho sedět u hlavy? Mně to právě tehdy u syna (srpen 2010) neumožnili...ale vím od své kamarádky, že u Milosrdných je to prý běžný praxe, že manžel může být přímo na sále... jen já bych chtěla přece jen znovu Obilňák...už tam jsem vedená, bude mi dělat CS zřejmě zase stejný doktor....je to určitě lepší....

misicka455
4. led 2012

Tak manžel tam byl ssemnou od rána až do té dby co mě převezly na jipku , na sále byl ,a le né mě za hlavou , ale byl za takovejma prosklenejma dveřima které byly otevřeny a on na mě mohl mluvit . Malou pak hned jak vyndaly tak právě nesly za ty dveře a on byl u toho jak ju váží, mohl ju podepsat pochovat atd....

daschiki
autor
4. led 2012

@misicka455 jojo, tak přesně tam byl i můj manžel v tom předsálí jakoby....taky pak ho vyfotili s malým v náručí..tak jsem byla tak šťastná, že naše dítě pochoval hned po narození apsoň jeden z rodičů.... A pak mě dojalo, když mi říkal, že ho hrozně bolelo a bylo mu úplně do breku z toho, když viděl, jak tam ležím a co pro malýho všechno podstupuju a že si ho nemůžu ani pochovat...to mě od něj potěšilo, že na mě takhle myslel krásně... 🙂

Holky...ještě ... nemají problém dělat plánovanou sekci i o víkendech?

misicka455
4. led 2012

@daschiki já si myslím, že o víkendu ti plánovanou neudělají ,a le je to jen mj názor .

daschiki
autor
4. led 2012

@misicka455 taky spíš myslím že ne ☹... 🙂

A ještě jeden stupidní dotaz... 🙂 Řešily jste nějak výběr data? Jestli jste si prostě řekly, že nejlepší to bude v pátek a víc jste to neřešily..nebo podle toho, že vypadá to ono datum "hezky"... Řešily jste to nějak? Podle čeho jste se třeba rozhodovaly...mně to přijde totiž strašně zodpovědnej úkol rozhodnout o datu narození svýho dítěte 😅 😅 😅 když už to nebude moct rozhodnout ono samo ☹

misicka455
4. led 2012

@daschiki řekly , že by chtěly aby malá šla v týdnu od čtvrtého ven a mě se čtvrtého prostě líbilo tak jsem řekla, zda to může bejt hned v pondělí oni že jo a tak to bylo 😉 Prostě datum který se mi nejvíc líbilo a taky jsme to chtěla mít co nejdřív za sebou 😉

balisek
4. led 2012

@misicka455 Jéé koukám,my máme termín ve stejný den🙂 😀

darjanka
4. led 2012

@daschiki Ahojky, já se k vám přidám i když jsem z Plzně, měla jsem taky plánovanýho císaře, malej byl KP. Docela mě šokovalo, že ti malýho obrátili, to jsem vůbec nevěděla, že se dělá !!!! Jak to dělají probůh ????
Mě řekli, ten se neotočí, jdete na císaře, nashledanou, no hrůza, jsem řvala a do poslední chvíle jsem se klepala, fuj fuj. A v červnu čekam dalšího drobka a myslim, že budu mít znovu císaře, bojim se, že by mi ta jizva praskla. Moje kamarádka rodila po 11 letech, při porodu řekla, že jí ta jizva svědí a hned šla pod kudlu. Já nebudu od porodu ani 2 roky, podle mě by ta jizva praskla při normálním porodu. Nevím no.

daschiki
autor
4. led 2012

@darjanka ahojky, 🙂
Já byla tehdy taky smířená s porodem císařem....šla jsem do porodnice s tím, že mi stanoví termín...a doktor mě přesvědčil o tom, jak je císař rizikový a jak je pro matku i dítě nejlepší rodit přirozeně a ať podstoupím obrat plodu... Když mrkneš, měla bych to mít veřejně v albu...
V podstatě mě hned po té kontrole přijali, pro jistotu jsem volala manžela, protože je riziko, že se rozběhne porod....proto to taky většinou dělají cca v 37tt. Vzali mě na sál, kde mi píchli do kapačky nějaký roztok na rozvolnění dělohy.... měla jsem úplně měkké břicho. Natočili mi monitor, takže jsem měla sondy na břichu...to tam se mnou celou dobu byl manžel i u obratu a venku byli v pohotovosti doktoři, kdyby bylo ptořeba ukončit sekcí...pak došel doktor, a pod vedením ultrazvuku vlastně zvenku chytl malýho jednou rukou za zadeček a jednou za hlavičku a na dvakrát otáčel....kdyby to nešlo, malej se šprajcoval nebo něco, tka by přestal...ale malej se nechal otočit...pak mi ještě natočili znovu monitor...zkontrolovali i kde je pupeční šňůra...a pak jsem byla do dalšího dne v porodce na pozorování...ráno koukli, že je hlavičkou...a bylo 🙂 Akorát že mám pocit, že malej byl chytřejší než my všichni a věděl, že se mamince do té pánce prostě nevejde...takže jsem si mohla odpustit dost škaredý spontánní porod, který tím císařem stejně skončil...ale ležela se mnou na pokoji holčina, které taky otáčeli malou...a porodila ji normálně spontánně...
Ohledně té jizvy - taky mám strach popravdě, aby nepraskla...říkala jsem si, že i kdyby se mi teď malá otočila z KP hlavičkou, tak asi stejně o toho císaře poprosím, protože bych měla fakt strach....jsem už s tím smířená, že to bude sekce....

darjanka
4. led 2012

@daschiki Ty bláho, to koukam, to je to tady u nás nějaký zaostalý, že mi to nikdo nenabídnul. Jsem ani nedýchala,když jsem to četla, jak to dělají. Ale taky si myslím, že když se miminko neotočí, má k tomu důvod. Já jsem taky smířená se sekcí, ale jak člověk ví do čeho už jde, budou to nervy, nu ale ty dětičky jsou zas pak krásný z císaře, žádný otlačeniny 😀 😀 😀

jolcap
4. led 2012

@daschiki plánovaná sekce se o víkendu nedělá asi nikde je to jako plánovaná operace a musí u toho být dost personálu to o víkendu ani odpo na odděleních není pak se volaj příslužby

daschiki
autor
4. led 2012

@darjanka to je pravda..já se začínám teď hodně bát...tehdy mi to tak nějak nedocvaklo..v noci mi začaly kontrakce, pak mi prdla voda, jelo se do porodnice...a pak to ukončili císařem..takže jsem neměla moc čas přemýšlet....spíš jsme to chtěla mít už za sebou....ale teď tam půjdu vlastně bez bolestí, s klidnou hlavou....no nevím...budu mít strašný nervy asi...🙂 😅 😅 ale je pravda, že dětičky jsou pak jak ze žurnálu 😀....

daschiki
autor
4. led 2012

@jolcap díky, myslela jsem si to 😅 🙂 aspoň vím, že si mě tam nenechají jak půjdu na kontrolu 🙂

jolcap
4. led 2012

@daschiki já když jsem šla na příjem v pět odpo tak jsem dokonce bulela a hrozně se bála, že umřu celou noc jsem nespala a psala chlapovi sms,ale jak mě vzali na sál všechno ze mě spadlo a dneska jsem ráda,že jsem to nenechala přirozeně

daschiki
autor
4. led 2012

@jolcap mám stejné nápady 😅 😅 😅 ...včera jsem se nechala vydeptat několika články v knížce...jakmile jsem četla, že 6x vyšší riziko než u spontánního porodu...a podobně....nebylo mi moc lehko...a psali tam o srůstech a o komplikacích při druhé a další sekci...prostě...fuj... ☹ Ať už je to za mnou.... 😅

jolcap
4. led 2012

@daschiki já si na konci těhu zakázala na to myslet a nečetla jsem raději nic co se může stát, mám dvě sekce a docela uvažuju o třetím dítku teda hodně po něm toužím a to by šlo taky sekcí a mimochodem, Mráčková z Novy má taky tři sekce a chtěla by klidně další

daschiki
autor
4. led 2012

@jolcap fakt? 🙂 🙂 já jsem četla o jedné paní, co měla 4 sekce 😀....já bych teda měla pak už strach, že ta jizva bude hodně tenká a taky srůsty v břiše a tak celkově...
Já si už v tomhle těhotenství připadám jak stará bába....od 32tt mám přísný klidový režim kvůli hrozbě předčasného porodu, takže samozřejmě to znamenalo se synem ani nechodit ven na vycházky, žádné nákupy nic..čistě odkázaná na to, že manžel večer kolem 9 ještě někde nakupoval....syn mě už po těch týdnech tady málem žere za živa jak se nudí 🙂...takže i když jsme chtěla vždycky moc 3 děti, tak jsem si řekla, že už nikdy 😀 😀 😀 ale já se znám a změním časem názor 🙂

jolcap
4. led 2012

@daschiki mě je 40 tak co bych měla říkat 😀

daschiki
autor
4. led 2012

@jolcap 😀 40 je krásný věk.... já se teď v tomhle těhu cítila tak na 120 😀 😀 😀😉

jolcap
4. led 2012

@daschiki ale dost na rození dětí, to už jsem stará, já měla těhu bezvadný až na ten megabřuch,ale už ted mám dole všechno teda 13kg a ještě něco navíc

darjanka
5. led 2012

@daschiki Já tohle těhotenství taky nějak nezvládám a to jsem v 17 týdnu, mam 2 kýly a nesmim nic tahat, jenže malej se nosí rád a řve je tůr když ho nepochovam, takže ho nosim no. Ne moc, ale do jídelní židličky sám nevleze, na přebalovák taky ne, do kočárku taky ne, takže za den je toho dost.... 😒 Třetí dítě bych určitě nezvládla .....
Já to těhotenství takhle brzo neplánovala, ale teď jsem šťastná, že od sebe nebudou tolik let, on už se taky nudí, dělá kraviny, ničí co se dá, už by potřeboval teď tu někoho mít .... 🙂

daschiki
autor
5. led 2012

@darjanka právě....náš malej se taky už strašně nudí....jsem zvědavá, jak se bude k malé chovat...snad bude hodný a nebude na ni žárlit nebo jí nějak ubližovat...ale s ostatníma vrstevníkama vychází krásně...🙂

pamal
5. led 2012

@daschiki Ahoj, malý se narodil přesně před třemi lety v Bohunicích plánovaným císařem v epiduralu a manžel mi seděl u hlavy. Ještě že tam byl, protože jsem taky začala hned zvracet (taky mám nízký tlak), tak držel tu misku. Pak jsem po zbytek císaře ležela s kyslíkovou maskou. A za manželovu přítomnost jsme nic neplatili.

darjanka
5. led 2012

@daschiki Já už se těšim, až budu taky vědět, koho že to nosim. No nevim, jak to může někdo vydržet neříct si pohlaví..... Já se obávám, že u nás to bude teda katastrofa, ségra má o půl roku mladší holčičku a ten jak jí občas namlátí, hrůza, jak žárlí ☹

darjanka
5. led 2012

pamal Ahoj, já jsem si vybrala celkovou narkozu, a teď asi zvolim to samé, vůbec se neodvažuju na ten epidural, mě bylo tak špatně, že jsem nemohla popadnout dech a už jsem se těšila jen na to, aby mi dali tu masku a já o ničem nevěděla, protože jsem se tak bála, že ještě chvíli a vzala bych nohy na ramena 😅
Ležet tam na půl umrtvená a vědět, že mi rozpárali břicho je hrozný pocit, nevim. Já jsem hrozný posera, ale zážitek to musí být krásný slyšet první pláč.....
Pro mě teda nejhorší zážitek z cisaře bylo přenášení na postel už na pokoji, to jsem myslela, že umřu a holky co měly epidural a přivezli je, tak jak je nic nebolelo, tak chtěly slejzat a přelíst si na postel samy. Takže v tom je ten epidural lepší, že to přijde k sobě trochu dýl.
Nevim teda jestli takhle přenáší na postel všude, přijde mi to zbytečný, měli by tam mít pojízdný postele.......

daschiki
autor
5. led 2012

@pamal děkuju moc...a ještě se zeptám - brali tě do porodky den předtím? A kolik dní před termínem ti dali termín císaře? A mohla sis vybrat datum? 🙂 Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru