Podolí, Apolinář nebo Motol?

deelayces
31. črc 2015

😎 Podolí

hanik73
31. črc 2015

2x Apolinář,teď Motol.Není to o tom,že bych byla U Apolináře nespokojená,ale teď,když je nové metro,jsem v Motole za 25 minut.

deelayces
autor
31. črc 2015

@hanik73 zajímá mě přístup, prostory, celkový dojem :D děkuji

hanik73
31. črc 2015

@deelayces Vzhledem k tomu,že U Apolináře jsem rodila před 20. a před 16.ti lety,tak nemohu posoudit,jak to tam vypadá dnes.Ale v Motole jsem každých 14 dní na kontrole na ambulanci a přístup lékařů a sester je na výbornou.

sasanka033
31. črc 2015

ke kazde z tebou zminovanych porodnic je tady zalozena skupina, tak si to tam muzes procist🙂

salikova
31. črc 2015

myslím, že Motol má teď výhodu v tom, že jsou tam porodní pokoje ne takové ty kóje... V Podolí a U Apolináře rodily kamarádky a nelíbilo se mi tam prostředí prostě a vybavenost... V Motole sem rodila já a byla sem spokojená... 🙂 Je to tam relativně moderní a příjemné .. Alespoň pro mě. Taky záleží s čím tam příjdeš a co očekáváš a na koho narazíš.. já problém neměla...

domorodka
31. črc 2015

Záleží co očekáváš a jaký si přeješ porod.
Já rodila poprvé v Motole - skoro všechny co tam se mnou byly měli epidurál, narkózu kvůli tomu, že jim tam zůstal kousek placenty... následují dokonce i 3 dny bez miminka 😅 šestinedělí děs s nepříjemnýma sestrama 😝
Ale ty matky, kterým vyhovuje epidurál, 3 dny bez mimina na třílůžkovém pokoji jsou samozřejmně spokojené... 😉

A Podolí - nádhera - příjemný přirozený přístup, do porodu mi nezasahovaly, respektovaly má přání i bez porodního plánu. 😵
byla jsem max spokojená 😵
Budova má úžasnou energii 😵

Apolinář - ten je spíš pro matky, které jsou nějak nemocné, specializují se tam na to - např. tam rodila má teta s padoucnicí... apod...
určitě u Apolináře neočekávej nějakou alternativu... 😉 je to boj.
Jsem slyšela, nerodila jsem tam 😉

Tak záleží na tobě, zda si přeješ spíš přirozený porod a nebo jestli ti an tom nezáleží a budeš ráda, že je dítě venku jakýmkoli způsobem i za cenu, že se nerozkojíš 😉

domorodka
31. črc 2015

Apolinář se taky specializuje na komlikované porody, nejen když jsou matky nějak více nemocné... jsem se nevyjádřila úplně, ale jen tak okrajově 😉

domorodka
31. črc 2015

třeba v motole maj toalety společné pro 2 pokoje, což je fain, na Podolí jsou společné pro celé oddělení, což je fakt děs... 😅 maj tam i nadstandartní pokoje s vlastním wc koupelnou, tak i to se dá...
Já jsem si nakonec o nadstandart neřekla a bylo mi to nakonec i jedno. Ty 3 dny jsem tam vydržela a hurá domů krásně rozkojená 🙂 😉

domorodka
31. črc 2015

jo a v motole se rodí výhradně na zádech
na podolí jsou přístupní i jiným polohám, záleží, kterou PA tam chytneš, ale jsou v pohodě i když máš s sebou svou PA nebo dulu 🙂
kdybych řpíště rodila v Praze tak zas jen na Podolí 🙂
výhled z okna na řeku a do zeleně a na oddělení, kde se čeká na kontrakce (praskla mi voda, tak sjem čekala) bylo taky moc příjemně 🙂
dokonce mi nedali oxitocin po 24h, ale řekli že až ráno (tzn.36h) a mě se kontrakce rozběhly tu noc přirozeně, podod jen 5h, takže max. spokojenost 😵

ceitryn
31. črc 2015

Za mě taky Podolí.

deelayces
autor
31. črc 2015

@domorodka moc děkuji za zprávu 🙂

patrusa
31. črc 2015

Rodila jsem 2x v motole bez epiduralu ci narkozy, jak tu pise pani. Miminko jsem dostala 4 hodiny po porodu na pokoj. Predtim hned po porodu na bricho, probehl pokus o prisati, proste vse ok a automaticky. Epidural je ted strasne moderni, neni to o porodnici, ale rodickach. Sestry na sestinedeli celkem dobry, ale je to o lidech a kazdy si s nekym sedne s nekym ne. Podle me je vhodne volit porodnici dle vzdalenosti od domova.

patrusa
31. črc 2015

Jinak v motole jsou pokoje po 2 a mimco privezou hned, pokud nereknete jinak. Situace, kterou tu popisuje domorodka je pouze v pripade, ze maji plne sestinedeli a po porodu vas odvezou na gynekologicke oddeleni. Pak je mimco na sestinedeli a ne u vas. Byt vami opravdu si zjistim jak to je a nectu tady zaujate komentare.

jaja01k
31. črc 2015

Rodila jsem dvakrát v Motole a jestli budu rodit ještě někdy, tak zase tam. Porodní pokoje jsou krásné nové, šestinedělí už má něco za sebou, ale žádná tragédie. Já jsem si ani jednou nemohla stěžovat na nepříjemné sestry. Kdykoli jsem něco potřebovala, vždy ochotně poradily, pomohly. Druhého porodu jsem se hodně bála, protože byl malý v poloze KP. Ale doktoři a porodní asistentky mi hodně pomohli i psychicky, takže jsme všechno bez problémů zvládli 🙂

karlajasmine
31. črc 2015

Neni to ani tak o porodnici jako o tom, jaky budes mit stesti na doktory a sestry... co jsem si tak zjistovala tak vsude jsou nektere mile, prijemne, a nektere neprijemne... To je fakt o stesti.
Apolinar se nespecializuje jenom na rizikova tehotenstvi a komplikovane porody.. znam minimalne tri pary, ktere tam rodily, a meli normalni nekomplikovane tehotenstvi a prirozeny porod.
u Epiduralu zalezi na matce - odmitnout ho muzes vsude a vzdy... Obecne je hodne moderni a nutit vam ho nebudou nikde.
Ja budu rodit u Apolinare, na muj termin maji v Podoli zavreno a do Motola to mam dal..takze asi tak. A myslim, ze jestli tam budu spokojena nebo ne, bude proste zalezet jaky budu mit zrovna stesti na doktory, sestry a prubeh porodu.
Uvidime.

deelayces
autor
31. črc 2015

@karlajasmine ono je to vážně o štěstí :D

salikova
31. črc 2015

my byly asi den s @domorodka na pokoji spolu🙂 To byl náš první porod... 🙂 Vím, žes na pokoji hodně plakala a byla ve stresu, malý špatně pil a brečel apod. a nabízeli ti konzultaci psychologa a tys šla nějak na revers domů.. Pokud si pamatuji....
Já rodila oba bez epiduralu v Motole. Zvlášť u porodu to bylo super u obou.. byli tam moc milí.. i když u obou to bylo takovy komplikovany první 37 hod po odtoku plodové vody, kdy se furt čekalo a nic se mnou nedělali.. dali mi na výběr, jestli to zvládnu přirozeně nebo jestli chci císaře..nakonec sem rodila přirozeně.. malyho sem u sebe měla hned a pak už pořád....
U druhého to skončilo akutním císařem:( na JIP mi ho přinesli hned jak sem řekla, že ho chi vidět a pak na šestinedělí sem si teda vybrala být bez něho, protože sem prostě kůže líná a chtěla si dáchnout (doma sem měla 1,5 roční dítě), ať si o tom každý myslí co chce, prostě sem ho hned u sebe napořád nechtěla.. Ale i po císaří mi dali na výběr rooming...

Jako myslím, že je to všechno o přístupu.. Už sem to psala jednou do nějakého tématu... Někdo prostě jde rodit do porodnice apriori s tím, že je to hrozny, že vás nadopují práškama apod. Taková matka reaguje přecitlivěle jen když se na ni asistentka podívá "divně" Já sem fakt byla max. spokojená..Nechodila sem na žádné předporodní kurzy a neměla nic moc načteno o porodech. Všechno mi vysvětlili až na místě a na všechno se mě zeptali.... Měla sem vždy u všeho možnost výběru... Na šestinedělí po císaři na nás byly sestřičky strašně mily a zásobovaly nás všechny tři na pokoji obrovskýma dávkama piškotů (po "večeři" sme si šly ještě každá pro jeden balíček:D)

Mně se Motol líbil i těma sprchama a záchodama na pokoji, vybaveností... Podolí a Apolinář na mě působí trocha depresivně :( Ale myslím, že ať si vybereš jakoukoliv, neduděláš blbě... ;)

akankeo
31. črc 2015

Za me Apolinar, rodila sem tam dvakrat a ted budu potreti. Mam obe deti sekci, ale u obou sem mohla rodit normalne, konec panevni pro ne nebyl problem, maji na to zkusene lekare, bohuzel tam selhavaly prutoky, tak musela jit mala ven cisarem, s druhou jsem otehotnela pul roku po porodu, opet nemeli problem s prirozenym porodem, sice se nekonal ale nechali me i prenaset atd. Poporodni pece vyborna, obe sem kojila, deti sem chtela hned a tak mi je hned jak sem byla na sestinedeli taky dali coz nebyva vsude zvykem... Vybani je nic moc, jsou tam porodni "koje" oddelene plentou, ale v druhem kridle je to pry uz modernizovanejsi, nevim, nebyla sem v te casti, sestinedeli jak kde, nekde uz jsou pokoje pekne se sdilenou koupelnou pro 2 pokoje, nektere maji socialni zarizeni pres chodbu. To jsou asi ta negativa, ale tech par dni se tam vydrzet da a hlavne si prave umi hrave poradit s komplikovanejsimi situacemi, jsou na to vybaveni a maji kvalitni poporodni peci. Pokud zena nema nerealne naroky, pak ji vyjdou vstric, ja sem tak trochu pocitala s tim, ze je to velka nemocnice a individualni pristup tam proste nebude a byla jsem vzdy pomerne mile prekvapena, uvidime, jak to probehne potreti. Jinak sem bud tolerantni a nebo podoli a motole stoji za houby, protoze kamaradky co tam rodily si dost stezovaly, u podoli hlavne na sestinedeli a personal tam, v motole zase na kojeni a nedostatecnou peci kolem, ale to opravdu mohlo byt jenom o lidech...

domorodka
31. črc 2015

@patrusa nejsem zaujatá, já rodila jak sjem rodila... byla jsem na šestinedělí a 3 dny bez mimina, žádná sestra mi neřekla, že si MUSÍM o roaming zažádat, myslela jsme si, že mě tam daj automaticky druhý den po.
nakonec jsem vypozorovala že nikoli 😅
to není zaujatost, ale blbá zkušenost 😉

domorodka
31. črc 2015

@salikova nene, nešla jsme na revers. Sice jsme jim to říkala, ale nakonec jsem nešla.
Pustili nás 5. den s příkrmy Nutrilonu přeci.
Psychologa mi nenabízeli, ale řekli mi, když mě propouštěli, ať si někkam zajdu. Nešla jsem, nebyl důvod.
Řvala jsem, ano... kvůli malýmu. Doma už to bylo samozřejmně o dost lepší. Já tam byla ve stresu, ano, z toho věčnýho vážení každý plíny, neměla jsem na sebe chvilku času... já tam ten provoz prostě nezvládala 😉

Byly jsme spolu na pokoji právě až 4. a 5. den, předtím jsme byla na třílůžkovém po narokóze a epidurálu, který jsem ani enchtěla, ale nebyla jiná možnost, bohužel.
Dali mi ho, protože jsme nebyla schopná ležet na zádech kvůli nějakému skříplému nervu, tak abych vůbec na těch zádech porodila, musela jsem si nechat píchnout epidurál. Bohužel ☹

Jinak ani já nebyla na žádném předporodním kurtu ani jsem neměla nic načteného... 😉
jsem hold citlivej člověk no 😉

na předporodní kurz jsme šla až měsíc před mým druhým porodem. Protože mě hlavně zajímalo, jaké ty kurzy vlastně jsou 🙂 a ten se mi moc líbil 🙂

domorodka
31. črc 2015

@salikova jinak v Motole jsme byla spokojená jen se 2 setrama na šestinedělí. Ostatní mi připadaly strašný 😅
Právě ta co tam byla, když mě tam přivezli, dala mi na podpis nějaké ty papíry a já jí řekla, že mám rozmlžený vidění, šilhala jsme na to a požádala jsme ji, jestli bych jí to mohla podepsat později, že na to nevidím.
Ona mi řekla, že mi to ráno přečte.
Nepřečetla, protože jí zkončila šichta 😅 nikdo jiný mi nic neřekl... a druhý den přivezli jinou maminku a ta mladá sestřička, která byla moc fain jí to tam pročítala ...
tak jsme se konečně i něco dozvěděla 😅

xoriska
31. črc 2015

Já jsem rodila v Podolí v roce 2014 a už nikdy víc ! Chtěla jsem vyhlášenou porodnici , jelikož jsem měla komplikované těhotenství , nakonec jsme přenášela a musela na rizikové na vyvolání. Když jsem měla jít rodit , tak měly porodní sály plné a musela jsem hodinu přešlapovat na chodbě ( a to jsem měla od začátku kontrakce po necelých 2 minutých ) . Chtěla jsem od začátku jen epidural a nástřih , pokud to bude nutné. Epidal jsem nedostala jelikož v době když jsem čekala na sál jsem se otevřela na 6 cm a už se to nestíhalo... Když jsem se dostala na porodní sál, tak bylo vše řekněmě v pořádku, do doby než jsem měla jít rodit. Přišel doktor, že teda jdem na to at začenu tlačit . V tom přiběhla sestra, at jde okamžitě vedle, že je problém. Když se doktor vrátil, malá měla hlavičku venku a já byla natržená až ke konečníku i s kusem střeva... Takže jsem musela být hodně šitá a další léčba trvala celkem pul roku, kdy jsem musela docházet na kontroly s konečníkem , zda je vše ok. O bolesti po porodu ani nemluvím , navíc jsem měla všude velké hematomy a malá na hlavičce poporodní nádor. I když jsem měla psáno , že mám užší pánev a miminko kolem 3,5 kg a více doporučí na sekci, tak jsem porodila normálně a malá měla skoro 4 kg. Váhu nikdo nekontroloval... Sestry na šestinedelí mě nutily kojit i když ani 5tý den jsem neměla mléko max 10 ml a malá tak pořád plakala hlady. I laktační poradkyně u mě seděla hodinuj a mačkama mi prsa a malou štípala at pije, přitom neměla co... O pár dní později jsem se dozvěděla od spolubydlící z rizikového, že jí zanedbali preeklamsii , měla problémy s ledvinama, malý bez kyslíku a nutili jí rodit, najdenou nikdo nic neřekl a šup šup na sál... Do jizvy dostala zánět a po propuštění domů se první noc probudila v louži krve , kdy jí praskly hemetomy v jizvě, takže a týden opět musela do nemocnice...
Jak říkám nikdy víc ! Možná to byla jen náhoda, ale nejsem blázen po této zkušenosti jít do toho znovu...

patrusa
31. črc 2015

@domorodka zaujate jsme vsechny, kazda reagujeme jinak. Nicmene ja byla v Motole 2x a vzdy mi dite privezli automaticky. Jen se zeptaly, jestli uz chci nebo ne.

domorodka
31. črc 2015

@xoriska to slyším prvně o Podolí... ☹
nu, hold je to o štěstí... vždy to říkám, že je to hlavně o štěstí na doktory, na lidi, kteří budou mít zrovna službu.
A taky je to o tom, jak to máme v hlavě srovnané... co očekáváme a ták...

Každopádně, kdo si přeje spíš přirozený porod, je třeba porodnici pečlivěji vybírat a je to o štěstí a o naší hlavě.
Komu je to jedno, je to pak už jen o štěstí a o hlavě, ani ne tak o porodnici.

Jak jsme psala výše, každá jsme spokojená někde jinde, každé skutečně vyhovuje něco jiného.
Já na Podolí byla spokojená maximálně 😵
porod rychlý a bez zásahů i komplikací, natrhla jsem se jen kousíček směrem ke konečníku a seděla jsem normálně hned druhý den, což bylo k nezaplacení 🙂

@deelayces a an, u Apolináře samozřejmně rodí i ženy zdravé, ale co sjem tak nějak slyšela, nebyly dvakrát spokojené... jednu známou mám, co tam tam rodila a ta spokojená třeba byla.
Samozřejmně, není dobré číst ty "zaujaté" komentáře, já je taky nijak nepročítala... na horory z porodnic jsem vážně nebyla nikdy zvědavá... 😉
Každopádně přeji ti, ať si vybereš porodnici jakoukoli, tak ať se ti porod krásně vydaří a jsi spokojená spolu s miminkem 😵
Jen ještě dodám, že v motole mi po porodu dali malého už umytého v zavinovačce na 5 minut k prsu na fotku a honem rychle do inkubátoru, i když byl 10-10-10 😅
Na Podolí jsme měla skoro 2h bonding, nemyli my jí, po 2h mi jí jen zvážili a zas hned byla u mě v zavinovačce v postýlce vedle mě 😵 na pokoj ji nesla sestra vedle mně celou cestu, tak jsme ji měla stále na očích 😵

V Motole jsme si žádala, aby mi syna nosili na kojení častěji, než po 3h a nikdo nic, i když sjem se dožadovala 2x 😅
Ale zas v Motole to bylo před 6-ti lety, tak se to tam třeba krapet změnilo ?? Nevím ? No doufám v to 😅
Mě třeba vůbec nešlo tlačit, tak mě dali na bok, abych se roztlačila, což mi šlo hned, a PA mi říká, "tak už vám to jde, tak šup na záda" a zas to nešlo... 😅
dlouhej porod to byl... ☹

Mě by zas už nikdo nedostal do Motola 😀
prostě nemám odtamtud dobrou zkušenost ☹ na tom boku mě mohli klidně nechat a malej by byl venku hned i bez toho jejich epidurálu 😅

domorodka
31. črc 2015

pardón za hrubky 😅

domorodka
31. črc 2015

@patrusa no, já taky psala, že jsem byla po epidurálu, kterej jsem ani nechtěla a po narkóze, nikdo se mě na nic neptal a nikdo mi neřekl, že si mám o dítě zažádat 😅 v tom byl ten problém.
Není to nějaká zaujatost, pouze nemám dobrou zkušenost odtamtud.

salikova
31. črc 2015

@domorodka a vidíš to, já epidurál chtěla a ani jednou mi ho nedali:D a na všechnose mě furt ptali a mně tak bylo jendo, co se mnou budou dělat, hlavně, ať je vše OK🙂 U druhého sem taky na příjmu vyplňovala papíry a to sem tam přijela otevřená na 7 cm, takže rovnou na sál.. a to semm vyplňovala tak šup šup a ještě se mi omlouvaly, že to musím vyplňovat:D

domorodka
31. črc 2015

@salikova nu, však píšu, že těm maminkám, kterým je jedno, co s nima budou dělat se tam líbí.. 😉 ostatně jako kdekoli jinde... 😉
já tam taky jela, aby bylo vše o.k., ale spokojená jsme nebyla... na zádech jsem nemohla ležet od 4. měsíce těhu a to že kvůli tomu si budu muset podepsat epidurál mě ve snu nenapadlo 😅

salikova
31. črc 2015

Jinak tahle diskuze ve mně vyburcovala všechny vzpomínky na oba porody v Motole - byly to zážitky:(

První po dni na čekateláku a pak 12hod na porodním sále, z toho takových 10 se tam nic nedělo.. To mě tam dotáhli v osm ráno a pořád mě chodili jen kontrolovat - vystřídalo se tam milion doktorů - nevěděli co semnou.. dvě tabletky a kontrakce sem prý nějaké měla, ale nic jsem necítila..a v šest mi řekla asistentka, že jí končí směna a že mi přeje štěstí:D No, přišla tam pak druhá, která byla strašně drsná a já už utahaná a ona na mě, že nezáleží na tom, že už jsem unavená a že sem tady dlouhou, ale záleží na miminku, tak ať dělám jen co mi řekne... Jako byla drsná, to jo a chtělo se mi z ní brečet, protože ta první byla taková strašně milá a hodná... Ale tahle drsná to zvládla fakt na jedničku a až bylo po všem ,tak mi řekla, že na mě bylo vidět, že potřebuju vyburcovat, tak ať se na ni nezlobím, jestli byla nepříjemná. Na šestinedělí taky taková trochu drsná ženská sestra.. Nechtěla sem cévkovat, ale nešlo mi čůrat, tak sem jí řekla, že sem byla a ona potvora pohmatem poznala, že ne:D Tak mi řekla fakt hrubě, ať jdu do sprchy se vyčůrat nebo mi dá tu cévku a já se poslušně otočila a už šla a ona na mě: A maminko, pískejte si tam, ať vám to jde🙂 a já: když já neumím pískat a ona: tak si zpívejte🙂 A bylo... Problémy s kojením sem taky vyřešila s dětskou sestrou víceméně během jednoho dne.. Pak šel teda malý pod lampu a kojení bylo horší, ale to mi taky vysvětlili, jak kojit spavé miminko...

Druhý porod jsem přenášela 11 dní a žádala sem v poradně vyvolávačku, jelikož sem tam už chodila denně na monitory, ale řekli mi, že jsem asi první, co po nich chce nějaké chemie, že je ještě relativně čas a mimi malé, tak ať tomu dám ještě přirozeně šanci.. A přišlo to samo... Pak to teda skončilo akutní sekcí, kdy malý nepostupoval a kontrakce jak hrom a dostal bradykardii.. To za mnou přišli a řekli, že musím na císaře, že už je miminko na tom zle a přirozený porod není bezpečný, že to ještě bude trvat a že chcou teda ode mě souhlas, tak sem tam začala fakt hysterčít, že císaře nechci a to se tam seběhlo hejno doktorů a včetně manžela mě začali všichni přesvědčovat:D nakonec teda JIP, kam mi malého dvakrát donesli a pak že si mám zavolat sanitáře(to už sem tam ležela nenapojená jen ještě pod dohledem - měla sem lehké pooperační komplikace), že mě tam odveze.. PO té operaci jízda na kolečkovém křesle byla pro mě utrpením, takže když mi pak řekli,že můžu na šestinedělí, chtěla sem jít sama po svých.....Na šestinedělí se mě ptali, jestli se cítím na rooming nebo ne, tak sem řekla, že ne, tudíž mě strčili na pokoj ke dvoum, co byly taky po císaři a ty byly takovy svěží, zatímco já chtěla spát a bolela mě jizva... Druhý den na vizitě sestra říká, jaká sem statečná, že jsem šla s z JIP pěšo a že sem nechtěla ani léky na bolest.. A v tu ránu mi došlo, že se mě na JIP ptali, jestli chcu něco na tu bolest a já, že ne.. ale po té narkóze a jak mi hodně padal tlak sem to prostě vypustila z mysli.. Což si říkám, že to mohli třeba předpokládat a zeptat se... Ale zas moje blbost - sem to měla říct. Ale myslela sem, že ta bolest normálka i ty holky na pokoji říkaly, že první den to bylo děs.. Pak už s čípkem sem byla jak rybička... :D Poslední den sem byla už s malým a to sem si vyprosila pro něho dudlíka /kojila sem hned, ale malý byl takový ňuňánek nevymazlený) a to mi ho daly, ale nesměla sem to nikde říkat:D

Takže já prostě na pohodu... Je to všechno jen o komunikaci a lidech...Navíc v Praze si prostě moc nevybereš.. Myslím, že všechny pražské porodnice jsou takové velké továrny s přepracovanýma zaměstnancema a jde jen o to, jak k tomu všemu přistoupíš...

salikova
31. črc 2015

@xoriska jé ale v Podolí sem měla kamarádku, která ažč malá, rodila taky mimi 4kila a byla strašně potrhaná, šili ji v narkoze atd. a rozcházela to snad rok.. jela tam rodit i podruhé (to už si al ezaplatila doktora) a všichni si na ni pamatovali a dokonce jí ten doktor řekl, že ji tehdy špatně zašili... Jako fakt z toho měla dost vlekly problémy:(
Ale zas druhá kamarádka v Podolí na rizikovym a pak s malým v inkubátoru a strašně spokojená.. Ale rodila teda císařem...

Kamarádky, co rodily u Apolináře byly spokojené, ale měly rychlé nekomplikované porody...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru