Podolí nebo Apolinář? Kterou porodnici vybrat?

kacik222
19. čer 2018

Ahoj holky,
prosím o aktuální informace ohledně Podolí, Apolináře.
Kterou porodnici si vybrat?
Na internetu jsem hledala a vyjely mi jen samé staré články. Koukala, jsem, že ženské převážně vychvalují Podolí. Tak zda nenastal nějaký výrazný pokrok jak v Podolí, tak u Apolináře?
Zatím máme na výběr čas, ale chci být ve 14 týdnu už připravená a hned registrovat, pokud bude nějaká šance...
Moc děkuji všem za pomoc a přeji krásný den 🙂

lenkajan
19. čer 2018

Rodila jsem dvakrát v Podolí, posledně před třemi měsíci a naprostá spokojenost. Porodní sály jsou nové a moc pěkné. Oddělení šestinedělí starší a jidlo průměrné, ale to mi při té euforii z miminka bylo úplně jedno 🙂 Personál se chová profesionálně (alespoň převážná většina) a péče je na dobré úrovni.

eldrag
19. čer 2018

rodila jsem v podoli a hruza des, je to uz 5 let. Druhe dite v motole a super.

vanea
19. čer 2018

Rodila jsem v září v Podolí a super, naprostá spokojenost🙂 vše přirozeně, co nešlo (bonding) nevyšlo (malý musel do inkubátoru, narodil se dřív a byl přidušený a zmrzlý), PA nebyla příjemná, ale vycítila že ji tam nechci a nezapojovala se, řešila mně doktorka a ta byla skvělá=) šestinedělí se mi líbilo moc, standard i nadstandard, čekala jsem dle popisů maminek středověk a jako přišlo mi to úplně normální, prostě to není hotel ale "nemocnice", z jídla jsem měla strach a nakonec jsem baštila všechno a s chutí ;) Sestry byly hrozně příjemné, "školily" mně na požádání několikrát, klidně ve 3 ráno se mnou vedly diskuze ke kojení, když jsem chtěla prohlídnout poranění, tak bez problémů do hodinky přišla doktorka...co se týká Apolináře, tam rodila kamarádka nedávno, tak furt to samé...z boxů je slyšet ostatní rodící, ale porodnice jako taková má své kouzlo, je to krásná budova, ale stařičká..pokoje jsou fajn, jídlo standard...myslím si, že je úplně jedno pro kterou z těchto dvou se rozhodneš, obě jsou na tom podobně a na blbce můžeš natrefit všude 🙂

77moona
19. čer 2018

Švagrová rodila v Podolí, pokoje hrozné, když zadala sestru o pomoc s kojením, byla servana s cim chce jako pomoct. Pokoje po třech, návštěvy na chodbách. Kamarádka rodila u Apolináře, s průběhem porodu nebyla spokojená, podruhé rodila v Motole a byla spokojená moc.

wimbledon78
19. čer 2018

Zalezi co od toho ocekavas 😊 Ja rodila v Podoli i u Apolinare, ale jen kvuli tomu, ze jsem mela rizikove a dost problemove tehotenstvi a nakonec predcasne porody.
Obe dve porodnice jsou zarizene na predcasne narozene deti, proto to byla ma volba.
To co je na obou dulezite, je prave ta neonatologie a odbornici, kteri se specializuji na rizikove skupiny matek a leckdy zachrani zivot jak matce, tak diteti.
Pokud je tohle duvod proc volis jednu z techto porodnic, je to uplne jedno, kterou vyberes.
Pokud ale chces osobnejsi pristup, aby na tebe meli cas, a vyhoveli tvym pranim atd atd, doporucuji nejakou z mensich porodnic v okoli, kde neni takovy frmol (Apolinar napr 15-20 porodu denne)
Jinak nazory se lisi. Vzdy zalezi na koho narazis a jak moc narocne matky jsou.. ja si napriklad nemuzu stezovat ani jednu porodnici. Vsude byli mili a vstricni a vysvetlili a podporili. To pro me bylo nejdulezitejsi.

sumitra
19. čer 2018

Pro me bylo dulezite soukromi pri porodu, proto jsem zvolila Podoli. Mas tam porodnu sal sama pro sebe, se sprchou i zachodem. Urcite bych nechtela rodit jen za plentou a slyset vsechny ostatni okolo, jak je to u Apolinare. Sestinedeli v Podoli ok, tech par dni rychle utece. Sestry byly taky ok, nektera vic sympaticka, nektera min, jako vsude.

kikina7
19. čer 2018

Nemůžu porovnat, rodila jsem dvakrát v Podolí a byla jsem vždy moc spokojená. Takže za mě Podolí, všichni ochotní, s ničím nebyl problém, s péčí o mě i mimčo jsem byla spokojená.

katherinka33
19. čer 2018

Rodila jsem v Podoli. Myslim, ze samotny porod byl veden naprosto profesionalne. Jak od PA, tak od lekaru. Citila jsem se v bezpeci, v soukromi, pokoje nove, ciste a vybavene snad vsim, co jsem potrebovala. Neslysela jsem zadnou spolurodicku a to jsem rodila 10 hodin. PA(mela jsem muze) byl uzasny, po porodu udelal s miminkem vsechno, co jsme chteli, a to jsme mu ani nemuseli nic rikat. Pristup ke mne byl taky uzasny. Na oddeleni sestinedeli to byl trochu mazec. Vubec neresim ze je vybaveni (postylky, vahy, pulty) starsiho razu, ale spis pristup nekterych sestricek. Byla jsem napumpovana hormonama stesti, takze mi bylo trochu vsechno jedno, ale kdyz si to prehravam zpetne, tak nektere byly vylozene hrube. Pri ukazkach kojeni, pri problemech s placem miminka, nepribiranim, zatukat na sesternu bylo vzdy se strachem, jak se budou tvarit. Koupelna a WC na konci dlouhe chodby, to byl docela problem. Nechavat miminko s cizi pani na pokoji, nebo davat neochotnym sestram? Hlavni jidla byla udesna, ale od nemocnice jsem nic extra necekala. Ted budu rodit v zari a jdu tam znovu. Rozhodujici je pro me samotny porod a tech par dni nejak preziju. Mam uz svoje zkusenosti. Vim, co poustet jednim uchem ven a co je pak dulezite po prijezdu domu umet. A treba budu mit tentokrat na sestricky stesti. 🙂

loylii
19. čer 2018

@kacik222 já se včera vrátila z Podoli a maximální spokojenost😉

balogis
21. čer 2018

Ja rodila v Krči,dvakrát,a tam sem byla super spokojená,proto me překvapilo Podolí,kde sem teď byla na operaci,jak je to tam příšerné.Myslím pokoje atd.personál...mno oproti Krči byl takový chladny ale profesionální.Nicméně známá,která tam dřív dělala sestru mi říkala,ze tam jsou opravdu machři doktoři,jen to je prostě"velkovyrobna" děti.
Víte co ale,na blbce můžete narazit kdekoliv.

meibinka
21. čer 2018

@kacik222 Apolinář ne!

luciklim
21. čer 2018

@kacik222 rodila jsem v listopadu u apolinare, planovanym cisarem. Muzu jen doporucit! Byla jsem na odd P1,a bylo to super..ty detsky sestricky? Neco uzasnyho! Fakt🙂 i co se operace tyce, uzasny pristup, skvely personal..

lennus
21. čer 2018

Na každou porodnici najdeš pozitivní i negativní reference, vím o holkách, které rodily u Apolináře, některé byly spokojené, jiné ne, stejně tak v Podolí. Já byla v Podolí dvakrát, předloni sekce ve 23. týdnu, dopadlo to bohužel špatně, ale zažila jsem tam velmi profesionální i lidské chování. Teď mám čerstvou zkušenost dva měsíce starou také z Podolí, vše perfektní, velká podpora VBAC, měla jsem ale vlastní dulu, doporučuju!
První přirozený porod v Krči a tenkrát taky fajn, ale znovu jsem tam nechtěla, protože není možné mít na sále více než jeden doprovod a já chtěla u dalšího porodu krom manžela i dulu. Držím palce!

kacik222
autor
21. čer 2018

Děkuji moc všem za názory. Vždycky jsem si říkala, že by se mi líbilo rodit u Apolináře, ale hrozně mě odrazovalo, že se rodí jen za plentou a že člověk prakticky nemá svůj klid. Proto se teď přikláním k Podolí. Jak říkáte, tak na blbce narazíte kdekoliv, ale to se zvládnout dá. Spíš aby byl profesionální přístup při porodu.

aida123
21. čer 2018

Já teď budu rodit zase u Apolináře, prostě tam věřím tomu personálu. Prvně jsem rodila 20 hodin a rozhodně jsem nebyla celou dobu na tom boxu, ale většinu času na přípravném pokoji, tam to bylo super. Navíc, když jsem slyšela pláč nového mimča že sálů, bylo to milé a povzbuzující, taky zároveň závist, že už to mají za sebou. Pro tuto porodnici jsem se rozhodla také kvůli doporučení kamarádky gynekoložky, která tam působila nějakou dobu v rámci atestacniho kolečka, ta věděla, jak to tam funguje i z toho opačného pohledu lékaře 😉

jednaholkaa
21. čer 2018

Kamaradka mela z Podoli docela trauma. S druhym uz sla jinam..

loylii
21. čer 2018

@kacik222 to tedy je👍

barusenicka
22. čer 2018

Já rodila 2x u apolináře a vše paráda, byla jsem na oddělení jednou na P3 a jednou na P15. Na obou milí personál. Kdybych měla rodit, tak jdu znova k apolináři.

pavla555
22. čer 2018

Tak já první těhu ležela v Podolí a byla jsem tam spokojená, ale rodila jsem na Vinohradech (nepodařila se mi registrace) a musím Vinohradskou pochválit (není tam takový šrumec jako v Podolí či u Apolináře), navíc je tam teď nový tým z Motola, ale i před tím za mě super lékaři 🙂 a teď jsem rodila u Apolináře (ze zdravot. důvodů a následné péče) a musím říct, že zase všichni super 🙂. Já byla první registrovaná zase na Vinohradech a až někdy po 20tt jsem se registrovala u Apolináře (tak že někdy se to podaří i později). U Apolináře a v Podolí pokud budeš rodit planovaným císařem, tak můžeš navíc darovat placentu 🙂

mku
22. čer 2018

Spis zalezi co cekas... obe porodnice jsou super na rizikove porody... ale jinak velkovyrobna... kamaradka rodila u apolinare a uz s rozjetym porodem ji poslali domu, ze to nic neni.. jeste, ze jeji mamka je doktorka a dokazala se o ni postarat.. nakonec rodila pomalu na schodech apolinare... pokud jsi prazska, vybrala bych asi motol nebo vinohrady, pokud jsi kolem prahy tak zalezi odkud... super jsou horovice, benesov... ja jsem treba jela rodit do HK (a tam se ani nemusi registrovat), jednak proto, ze jsem tam pred lety rodila uz prvni a vedela jsem do cehu jdu a jednak proto, ze mam rodice 5min od nemocnice, takze jsem mamku mela “na zavolani” u sebe kdyz jsem potrebovala neco pro sebe nebo maleho...

2deticky
17. srp 2018

@kacik222 ...ani jedna....jen anonymní továrny na děti 🙁

journals
17. srp 2018

To je těžké - někdo bude spokojený, někdo bude zklamaný. výběr porodnice jsem řešila nedávno. Těžko se rozhodovalo. Sotva člověk žjistí, že je těhotný, už řeší porodnici. Pražské mě ale dost odrazovaly svými rozporuplnými recenzcemi, u Apolináře rodila nedávno švagrová a byla z toho strašně nešťastná, jak tam jsou zvyklí vše uspěchávat a pořád někam tlačit (a to byla protekční!). Vybrala jsem nakonec porodnici za Prahou, kde jsou recenze v 95% shodné, najdou se samozřejmě i výjimky, ale většina žen by porodnici volila znovu. A to je pro mě rozhodující.
Já jsem si určila priority a podle toho jsem vybírala. Samozřejmě na 1. místě je zdraví miminka a moje, pocit bezpečí, snaha personálu vést klidný a neuspěchaný porod (pokud to bude možné), možnost bondingu a trávení prvních chvil miminka s rodiči, v klidu a bez zbytečného stresu okolo, v rámci možností také pocit soukromí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru