• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

28. března 2017 
whoknows - jak píše mars, divná nebudeš, u nás byla holčina s maminkou a nikdo se ani neptal proč tam nemá manžela, jen jsme se představili (v jakém jsme týdnu, první nebo druhé dítě..), myslím, že dost chlapů se třeba zrovna nemůže uvolnit z práce... :wink:, já bych před těhu byla taky celá žhavá jít z nějakou těhulí na předpor. kurz, ale zrovna jsem v okolí byla první kdo má mimino :grinning:

mars - máš čas :wink: , já si taky už tak 2 týdny před porodem každý den řikala, že to určitě přijde, ale já teda nebyla otevřená jako ty, takže ty můžeš fakt doufat :grinning: :grinning:, ale jen at se tam Adámek pěkně dopeče :wink:
20. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
tak dnes jsem absolvovala první část kurzu. Bylo to celkem zajímavé, ikdyž myslím, že většinu informací které jsem se dozvěděla jsem už znala hlavně tady z koníka. Myslím si ale, že to je přínosem hlavně proto, že člověk vidí to prostředí a konečně si uvědomí, že je to všechno vážně a že už se to blíží. Teda aspoň já mám od začátku problém si uvědomit, že když se to dostalo dovnitř, musí to i ven. A teď už se s tím nějak sžívám :slight_smile:
Prošli jsme jen sál č. 2, protože na 1. bylo zrovna několik porodů a na dvojce kupodivu nikdo. Na boxech mi přišlo, že je opravdu hrozně málo místa, nějaká mamina co byla zrovna na přípravě tam měla tašku s věcmi a tím pádem tam nebylo už skoro k hnutí. Jinak to tam na mě ale působilo celkem dobře, takže jsem trošku klidnější :sweat_smile:
20. srp 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
whok ja rodila na sale č.2 a na boxe a super. :wink:
20. srp 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, za jak dlouho po porodu vas pustili s miminkem domu?
21. srp 2009 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledně holky, tak hlásím, stále 2V1 :slight_smile: Noc dneska absolutně katastrofální, asi nejhorší, co jsem zažila, když pominu věčné čůrání, tak pak se objevily kontrakce, které tedy asi za hodinu přešly a pak mě chytly záda a ráno jsem byla celá otlačená............., takže totálně nevyspalá, dneska bych snad ani rodit nechtěla :grinning: ..........morgan, máš pravdu, ještě mám chvíli čas :slight_smile: , pokud to neprolomíme o víkendu, tak uvidíme, co nám řeknou v pondělí na kontrole :slight_smile:

Jinak já bych chtěla rodit na sále č.1, je to asi jedno, jsou oba dobré, jen na tom sále 1, je v těch boxech trochu víc místa a kámoška co tam pracuje mi říkala, že když bude volno, ať jdu tam........, ale upřímně je to fakt jedno :slight_smile: . Já jsem viděla oba sály a hrozně mě to uklidnilo, že jsem si všechno mohla prohlédnout :wink:
21. srp 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka.va - dík za info :slight_smile:

zazit - po normálním porodu a když mimčo přibývá a je všechno ok tak 4. den, a den porodu se nepočítá
21. srp 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé holky ahoj, já už sem teda skoro vůbec nechodim, protože díky maturitě za 3 týdny není čas...ale jak si to tu tak čtu, tak sem se úplně vrátila do doby kdy sem tu mojí holku den co den ke konci přemlouvala ať už de a ono stejně nic :slight_smile: Ty jo, a teď už je jí 5 měsíců.. No já jen tak ze sentimentality musela napsat :slight_smile:
21. srp 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Holky těhulky a maminky, zdravím Vás.. nakukuji protože budu také rodit u Apolináře, byla jsem na kurzu ,tak nakukuji jaké mate zkušenosti se sálály :slight_smile:
Bezvadné že tyhle stránky jsou :slight_smile: tak jdu číst co píšete... :wink:
21. srp 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
mars no v pondeli jdes v kolik na kontrolu??? Ja budu smirovat jestli tam nesedis jo???
21. srp 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé holky, tak se možná setkáte :grinning:

nitenka, ahoj, jo je to bezva, že si tu můžem vše říct :grinning:

deathy, no dlouho jsi tu nebyla, tak ať maturita dobře dopadne, pak už bude havaj vid :grinning:
21. srp 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
morgan ja jsem tam 2x denne
21. srp 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
adajar, tak si marsulinku vyčíhej, když budeš mít čas :grinning: , jinak občas nakouknu do "nedonošenců pod 1kg" a koukám na aktuální zprávičky o Danielkovi, tak to vypadá, že to pokračuje dobře vid, myslím na vás! :slight_smile:
21. srp 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
morgan je moc sikovnej a diky doktorum na neonatologii to zvladnul uzasne to nejhorsi no. No casu tolik neni abych pravdu rekla. :grinning: :grinning:

A mars uz rodi totiz urcite.
21. srp 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
adajar, já tam jdu v pondělí už na tu 7hodinu ranní................, chodím tam tak vždycky :wink:

deathy, držím palečky u matury, neboj to dopadne dobře..... :slight_smile:
21. srp 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stále nerodím :grinning: :grinning: , nemůžu spát, je mi nějak divně, ale na porod stále ne...., takže v to pondělí si myslim, že tam ještě budu
21. srp 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, přeju dobrou noc...........snad se mi podaří se trochu vyspat.... :wink:
21. srp 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, tak já k Apolináři už nikdy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nejsem žádná chudinka, co pláče a hledá chyby, ale tohle bylo i na mě moc :confounded:

císař trval skoro 4hodiny, ztráta 750ml krve
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2566806&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
na tyhle otoky mi tvrdili,že je to normál-měla jsem kolem kotníků o 11cm víc :sweat_smile:
byla jsem tam 8dní a 4.den ,kdy jsem nenakojila ani 10ml jsem šla vyloženě škemrat o mlíko pro hloku a obyli mě tím, že je plná plodovky, že pít nebude. nakonec jsem si vydupala flašku a malá vypila ještě na sesterně 50ml :pensive: jak byla hladová
do toho jsem dostala horečky, takže atb do žil, ale ty mi praskaly.Jediná sestřička , taková stařičká už v důchodu , mi dokázala zavést kanylu.Nebo ji zavedli mimo a atb mi kapaly pod kůži.
Po 8 dnech ná pustili, jako v absolutním pořádku, jenže já futr omdlívala.třeba jsem dala malou na přebalovák a prásk, já šla k zemi :unamused:
a to třeba 2x-3x za den
tak jsem šla k obvodačce,ta mi nechala udělat krevní rozbor (u odběrů mě vyslíchali, odkud mám ty modřiny na rukách. mysleli si, že jsem fěták) a já neměla skorožádný červený krvinky, moč taky šílenou...
dostala jsem diuretika,železo a ještě nějaký léky
no abych to shrnula.dostávala jsem se z toho všeho asi 4měsíce.
chápu, že jsem mohla mit jen smůlu, ale nechápu, proč se nesnažili řešit problémy a propustili mě jako úplně ok. po gyn. stráce jsem byla ok, ale celkový zdravotní stav je asi nezajímá :frowning2:
byla jsem na P1 na nadstandartu

ale abych nekřivdila všem, PA super, JIP taky, a anesteziolog mě dokonale uklidnil, že jsem se nebála ani spinalu. jo a samozřejmě dr.Koucký na poradnách

tak doufám, že jsem vás nevyděsila :wink: :grinning:
přes noc mi vylítnul tlak na 180/158 :astonished: a průser je, že jsem se furt cejtila dobře,jen jsem měla příkaz si ho měřit.
ještě nějakých 30-40hodin před akutním císařem jsem byla nakupovat a řídila auto :grinning: :sunglasses:
22. srp 2009 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
soanpe, tak to je mi líto.......... :frowning2: , že nemáš dobrou zkušenost......., někdy člověk narazí holt na špatné lidi, ale to je asi všude.

Jinak holky, já stále nic, nezabrala zatím ani změna počasí......, i když v noci opět kontrakce a křížové bolesti, takže jsem opět nespala :unamused: , ale tak ani mě to už nepřekvapilo :grinning: . Adámkovi se prostě ještě nechce. Ale můžu Vám s radostí oznámit, že se narodila dnes ráno u Apolináře Viktorce (vikule) zdravá holčička Emilka, nakonec neplánovaně císařem a obě jsou zdravé :wink: .
22. srp 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
je tak to je super,Viku samozrejme blahoprejeme.Jinak marsu jaktoze jsi tak v klidu?To ja uz budu asi silet za tebe!! Chichi :grinning:
22. srp 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tantan, no v klidu, takhle přes ty dny jo, to to moc neřeším, ale vždycky ráno jsem po tý noci hrozně unavená a nepříčetná, že nebudu na ten porod vyspalá, ale tak termín mám 27., ta to je ještě čas, až budu přenášet, jo tak to už to budu asi řešit a šílet :grinning: :grinning:
22. srp 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano, taky gratuluji vikuli k emilce, už se těším, až nám napíše tady na koníka :slight_smile:
22. srp 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak jsem si vás trochu přečetla a prohlédla.. Maminky máte krásné miminka .
whoknows možná se sejdem u apolinaře taky :slight_smile: jsem po IVf a vím že budu rodit cca o 14 dní dřív,ale gyndař mě počítá podle poslední menstruace takže termínek mám až 1O.1O
Jinak jsem také ocenila co jste psaly co vzít do porodnice už také začínám balit :slight_smile:
zdravím všechny a určitě ještě nakouknu :slight_smile:
22. srp 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marsulinko, ty porad jeste nic? Jsem si rikala, ze ta zmena pocasi to u tebe jisti a ze to uz urcite mas za sebou!
22. srp 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zazit, stále nic........., akorát Adámek mi teď dává pěkně do těla :grinning: a ty noci, no hrůza :unamused: , ale tak už jsem si na to docela zvykla, stále mám nějaký kontrakce a bolesti zad, tak vyčkávám, zítra ráno jdu na kontrolu, tak uvidíme, co nám řeknou :wink: . Do pátku mám stále čas :slight_smile: :slight_smile: a co ty? Jak se cítíš?
23. srp 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja se cejtim uplne normalne, taky se mi teda hur spi, ale jinak ok - trochu bolesti briska jako pred menstruaci, obcas brisko tvrdne, obcas bolest v krizi, ale zadny dramata se nekonaj - na kontrolu jdu ve stredu, jestli zas reknou, ze to na porod vubec nevypada, tak uz me asi klepne :frowning2:
Jak dlouho tak nechavaji prenaset???
23. srp 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,já měla termín 17.7., přenášela jsem a na indukci jsem šla 27.7. 7,30h, malý se narodil 28.7. v 18,40 h :slight_smile:
23. srp 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, taky jsem slyšela, že nechávají přenášet těch 10 dní............, tak ale doufám, že mě to nečeká :grinning: :grinning:
23. srp 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
marsul
ty jo, klepe ti to na bránu,co :wink:
k tomu Apolináři, když bych tam šla,tak nechci pod ruku k tomu starýmu docentovi.nevím,nějak mi jsou příjemnější mladší lékaři,co mají nové poznatky a přece jen i pevnější a jistější ruku :sweat_smile: :confused:
23. srp 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marsu myslím,že se porod pomalu,ale jistě rozjíždí :wink: Hodně štěstí :dizzy_face: :dizzy_face:

Zazit a tobě také :slight_smile: Závidím vám :slight_smile:
23. srp 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
10 dni prenaset, no to me klepne :frowning2:, doufam, ze se ten nas lenochod rozhodne vylezt preci jen driv
23. srp 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek