Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

marsulinka
23. srp 2009

soanpe, no jo, už se to blíží, ale nějak mi to pořád nepřijde i když je mi občas blbě, tak mi to nějak nedochází, že už tu za chvíli ten prcek bude s námi 🙂 , už se hrozně těším.......Já jsem se zatím u Apolináře nesetkala s žádnými negacemi naštěstí a vždycky jsem zatím chytla v poradně Mudr. Vokroje a ten byl super 😎 , takovej mladší, tak jsem ráda...

No holky, díky za palečky, snad se to brzy rozjede 😉 Zítra dám vědět po kontrole, jak na tom jsme a taky poinformuju co Viktorka (vikule), nakonec se dostala na dvoulůžkový nadstandart a zítra nás chce chvilinku vidět, tak se tam stavím......

Tak přeju hezký večer všem

soanpe
23. srp 2009

no jo,marsul, když máš Vokroje, tak se nedivím 😀 😀 😀
no ale toho starýho docenta už nechci ani potkat 😒

soanpe
23. srp 2009

mladej, hezkej. to jsem i já na kozu vyskočila jako čiperka a ne jako těhule s 23kg nahoře 😀

katulen
23. srp 2009

holky, držte se, držím pěsti 😉 🙂

marsulinka
24. srp 2009

😀 😀 soanpe, hihi

Holky přeji krásné ráno, už jsem v vzhůru od půl 5 a trochu mě pobolívá břicho, čekám až vstane manžel a hodí mě na kontrolu do nemocnice, tak doufám, že jste měly klidnou noc........ 😉

zazit
24. srp 2009

marsu, ja to mam se spanim stejne, max do peti ☹ , tak preju uspesnou kontrolu

morgan
24. srp 2009

já taky vstávám v 5, páč vojtíšek dýl nechce spinkat 😠 🙂 , tak marsul úspěšnou poradnu 🙂, už to máte ze zazit za chvilku, to je něco 😀

marsulinka
24. srp 2009

Ahojky holky, tak jsem zpět z kontroly, nález opět vzorový, krásně otevřená, Dr. Koucký říkal, že jestli neporodím včas já, tak snad nikdo 😀 😀 , že mám ty nejlepší předpoklady, ale holt Adámek se drží jako klíště, takže otevřená neotevřená, přenášet můžu klidně taky.

Jinak jsme si museli dát dvakrát monitor, protože na tom prvním ten prcek ne a ne být vzhůru, ale ten druhý už byl vzorový, krásně se mlel celou dobu, srdíčko taky perfektní a kontrakce silnější než minule, včetně nějakých už po 10 minutách, které byly dosti silné. Takže uvidíme......... V pátek opět na monitor a v pondělí případně na kontrolu, pokud bych neporodila do té doby...

marsulinka
24. srp 2009

No nic, jdu si dát oběd a pak si lehnout, jsem uplně grogy, zatím.............

marsulinka
24. srp 2009

Jo málem bych zapomněla, byly jsme ještě s kostrbkou na chvilinku navštívit u Apolináře Viktorku (vikule), vypadá moc dobře, po císaři se jí to rychle hojí, obě jsou holky v pořádku a vypadala moc pozitivně a šťastně 🙂 . Je na dvoulůžkovém nadstandartu a nemůže si to vynachválit 😉 . Všechno jde zatím dobře, tak snad už je o víkendu pustí domů

whoknows
24. srp 2009

Marsulinko,
to je dobře že je všechno připravený. Určitě už to budeš mít brzy za sebou a budeš se jenom radovat s Adámkem 😵
Ani nevíš jak ti závidím, už se těším až bude po všem. Poslední dobou mě to příliš zmáhá a představa že musím ještě počkat měsíc mě dost děsí. Do toho mám už třetí den migrénu a nevím co s ní 😠
No nejlíp usnout a vzbudit se za měsíc 😀

marsulinka
24. srp 2009

whoknows, už je to náročné, já teda celou dobu byla ok, až teď těch posledních 14 dní už jsem fakt utahaná a není mi dobře, to spaní je asi nejhorší, budím se brzo a nemůžu přes noc spát..........., připadám si jako praštěná, ale už to uteče a pak už budeme jen s miminkem. Tak přeju pevné nervy 😀

whoknows
24. srp 2009

jojo, pak se nevyspíme z trochu lepšího důvodu, než je častá návštěva WC 😀

marsulinka
24. srp 2009

😀 😀 to jo

adajar
24. srp 2009

mars no uz to bude brzo neboj se.

tantana
24. srp 2009

mars naprosto te chapu. 😅 Ten zachod je asi nejcasteji navstevovana mistnost.

adajar
24. srp 2009

tantana je ty uz jsi 34tt toto leti co?? My dneska uz mame 14 dni s malym. 😀 😀 😀 A ted uz resim antikoncepci.

nitenka
24. srp 2009

holky chtěla jsem se zeptat jak to děláte se ZP když se miminko narodí.. posíláte ohlášku o narození miminka poštou? sice sem nepíšu ale čtu si vás,protože se porod blíží a informace tu jsou super a i vy jste fajn..
zítra jdu na kontrolu ke gyndaři a pak už asi rovnou k Apolináři tak aspon vím co mě čeká...
Chci se zeptat není na porodním sale doktor Fajt nebo tak něja se jmenuje nemám sním dobré zkušenosti z caru a modlím se aby mě nerodil 🙂 jinak Vokroj je fakt sluníčko taky je z Caru a je nejen milej ale i odborník.

nitenka
24. srp 2009

holky maminky chci se ještě zeptat zda je nutné koupit na minko košilky ty klasické,já mám převážně jen bodíčka
a trička s dlouhým rukávkem

adajar
24. srp 2009

nitenka ja mam teda s Faitem moc dobrou zkusenost osetroval me na rizikovem. Ale je to presne o tom kdo nam sedne nebo nesedne. Jinak o ohlasce nic nevim bohuzel ja jsme nic neposilala jen rovnou materskou a nikdo mi nic vic nerekl, ale v nemocnici ti hodne reknou i sestricky. 😉

whoknows
24. srp 2009

Nitenko, s tou pojišťovnou je to tak, že po narození miminka máš lhůtu 8 dnů, kdy musíš ohlásit jeho narození a to na pojišťovnu u které jsi pojištěna ty. Můžeš to udělat osobně na pobočce nebo písemně. 🙂

adajar
24. srp 2009

whok, ale musis to udelat az kdyz mas rodne cislo coz je ten 8 den ne??? Ja to opet pochopila jinak u 207 stacilo jen zavolat rodne cislo. 😉 Jsem to, ale hovadko bozi.

whoknows
24. srp 2009

no asi jo, musíš na to mít rodný list dítěte asi kvůli tomu číslu. no už se vidím jak budu unavená pár dní po porodu ještě obíhat tyhle úřady 😖

nitenka
24. srp 2009

adajar to je dobře že máš sním dobrou zkušenost koukala jsem na malého je nádhernej i takhle malinkej moc vám držím palce jste bojovníci..
Já jsem na mimi čekala 9 let povedlo se až na 6 pokus po IVF ,Fait je asi dobrej,ale já měla na něj kliku v den kdy se špatně vyspal nebo se něco stalo.krvácela jsem z hematomu byla jsem na pohotovosti a za dva dny u něj, říkal že hematom tam není a že mé krváceníé neznačí nic dobrého at se na miminko netěšim byl dost odměřený a já po velkém boji viděla 2 na testu a myslím si že jsem byla hodně vystrašená .Vysadil mi léky poslal domu a že se mimi udrží nebo ne šla jsem na gyndu hematom tam stále byl + dva další a bylo mi zještěno že mám malo progesteronu a také proto krvácim píchala jsem si ho až do 17tt. ten den u Faita jsem bulela už v ordinaci sestra vyběhla zamnou se za něj omluvit,že neví co sním je že je jinak hodnej že se asi něco stalo že jí rano ani nepozdravil-- Asi je dobrej každej má svůj den ale jindy bych to hodila zahlavu,ale já měla migrénu celou noc když ho vidím tak se zlobim... Ale rada slyšim že měl jen špatnej den 🙂 až ho uvidim tak si vzpomenu že vám pomohl a uvidim ho jinak 🙂

nitenka
24. srp 2009

whoknows díky za info 🙂))

adajar
24. srp 2009

whok nemusis je obihat staci zavolat opravdu a jinak rodnej list dostanes 8. den po porodu, ale to vam tam reknou a u porodnyho staci kdyz posles otce na urad prace s vyplnenym dotaznikem z netu a tvoji obcankou. Jen ja musela litat pac jsem nemela vubec nic zajistene. 😀 😀

nitenka to je mi lito no u nas se povedlo takhle a na druhej pokus a dalsi dite asi u me utopie pokazde to skonci stejne. Ale jak rikas mohl mit svuj den ja treba takhle mam svuj nazor na jednoho doktora v Krci a knemu bych uz nesla a hodne holek s nim bylo spokojeno. A nitenka ted uz bude jen dobre holka.

zazit
24. srp 2009

holky a jak vam teda vlastne priradej to rodny cislo, to se musi manzel poslat nekam hned po porodu nebo kam ?

zazit
24. srp 2009

jo a asi ten Fait nemel den, ja na nej zatim narazila jednou na kontrole a byl moc prijemnej, rikala jsem si - ten by me mohl rodit 🙂

adajar
24. srp 2009

zazit po porodu zatebou prijde matrikarka s podoli a vsechno ti vysvetli a manzel dojde na namesti miru na urad s tym a jeho obcanskym prukazem a dostane rodne cislo a to zavolas k Apolinari a zavolas to jeste na pojistovnu a to je vsechno zatim. No jako on byl strasne slunicko vzdycky prave a vzdy vsechno vysvetlil.

morgan
24. srp 2009

zazit - pro rodnej list ti manžel dojde na matriku, tak získáš rodný číslo, nevím už přesně kolikátej den, ale v porodnici je matrikářka, která za tebou přijde a všechno ti řekne, no a s rodným listem může manžel běžět přímo na zdravotní pojištovnu 😀

adajar - s tím druhým mimčem, já myslím, že gynekologie a porodnictví jde tak hodně dopředu, že třeba za 5 let už i ta tvoje diagnoza může být nějak řešitelná 😉

nitenka - to jste si teda fakt počkali, no ale ted už to bude za chvíli a mimi je u vás, a s tím Faitem je to na houby, ale snad ho nechytneš a i kdyby, tak ten okamžik bude stejně krásnej 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru