Porodnice Apolinář? Nebo jinde?

2. kvě 2020

Ahoj, jsem tedy teprve na začátku těhotenství ale zajímalo by mě, kde je nejlepší porodnice? Jde mi hlavně a přístup a vybavení, kdyby se něco dělo. Jsem okres Nymburk a do. Nymburka by se mi tedy nechtělo. Vybavení tam není, kdyby byl nějaký problém a Mlada Boleslav zase přístup k pacientů a spíš slýchám kritiku. Ale zase si říkám, jestli to do Prahy stihnu 😁. Jaké máte zkušenosti?

modra_hortenzie
4. kvě 2020

Souhlasim s wolki, mam za sebou 2 porody u Apolinare a oba skvele, bez komplikaci, bez nastrihu a poraneni, personal vsechno s vami konzultuje, pri prijmu staci rict jak svuj porod predstavujete, a oni v ramci moznosti vasi pozadavky splneji, kdyz nebudete chtit pichnout vodu na urychleni porodu, nikdo vas do toho nutit nebude, sestinedeli je taky v pohode, samozrejme nikdo vas tam nebude obskakovat, ale se vsim pomuzou, staci se zeptat a nebat se na ne obratit, ani jednou jsem se tam nesetkala s neochotou nebo neprijemnym jednanim

modra_hortenzie
4. kvě 2020

Jeste dodam, ze poprve jsem mela stesti a rodila na vipce s vlastni koupelnou, po druhe na obycejnem boxu, coz mi neprislo nijak horsi, box ma soupaci dvere a mas tam taky svoje soukromi, je samozrejme mensi nez pokoj, ale mne to nevadilo, nikoho jsem neslysela, kazdy ma svoje priority, nekdo resi soukromí, nekdo potrebuje komfort jako v 5* hotelu, pro mne bylo dulezite vybaveni porodnici a profesionalita personalu v pripade komplikaci

slunickovm
5. kvě 2020

Ja jsem rodila u Apolináře, protože jsem byla riziková a jinde me moc nechteli radili jít k apolinari. Za me porody dva super věřila jsem jim, nemela jsem pocit, ze je neco překvapí, byli hodni, empaticti,vzdy je na službě minimálně jeden zkuseny lékař, kterého ke mne vzdy volali, i kdyz jsem byla na pohotovosti. Vzdy si vedeli rady. Coz proste v mensi nemocnici neni. Je ale fakt, ze mým cílem byl porod zdravých deti a ja bez komplikaci, takze jsem vsechno nechala na nich. Nemela jsem žádný plan, zadne představy, zadne jine požadavky. K tomu oni nejsou nakloneni a pokud mas svůj plan a představy, tak rodit jinam. Poprvé jsem rodila sama a byla jsem na VIP pokoji napousteli mi vanu, dávali na mic, olejicky, cvicily na mici atd. Druhy porod bylo uplne plno a na každém boxu někdo, ale popravdě bylo mi to fuk ac jsem z toho mela obavy. Za me je ale tragicke šestinedělí protivné sestry, neochotne, stare vybaveni,spolecne pokoje atd. Ale přežila jsem ac teda hrůza.

koralina87
8. kvě 2020

Udelejte si hlavne predstavu o tom,jak si prejete, aby porod probihal a co od nej ocekavate. Pokud na prazske porodnici trvate, vcas se registrujte-pokud byste casem zjistila,ze vam je bližší jina porodnice mimo Phu a prirozeny porod, registraci v Praze muzete zrusit a prehlasit se jinam(vetsina mimoprazskych porodnic registraci nepotrebuje, prihlasite se pak jen od cca 35 tt do poradny).
mrknete na www.prirozenyporodvporodnici.cz
www.unipa.cz
Hodne stesti🌻

aneta15
17. kvě 2020

@barmil mám za sebou čerstvě porod v Kolíně. Byl to třetí porod po devíti letech. Musím říct, že porodní pokoje krásný. Vana, všechno nový. Roušku jsem mít nemusela ani manžel ji neměl. Udělali mi testy na covid kvůli šestinedělí. Porod nechávají plynout bez zásahu. Opravdu mě nikdo moc nenutil a nechali nás být. Každopádně můj porod se hodně zkomplikoval a ke konci do mě rvaly jednu kapacku za druhou. Sekla jsem se na šesti cm, dítě mělo opačnou rotací a dvakrát zamotany pupečník kolem krku. Byl to šílený zážitek ale dítě je zdrave. Porod trval 14 hodin. Pokud bych se otevřela a rodila spontánně tak super. Asistentka byla naprosto úžasná

barmil
17. kvě 2020

@aneta15 a jak je to prosim na sestinedeli? Pokoje po dvou? Rousky? Mela jste miminko u sebe?

barmil
17. kvě 2020

@aneta15 s pupecnikem mam zkusenosti, pred 10lety jsem dceru tlacila hodinu, porad se vracela, pak me museli nastrihnout a sahnout pro ni. Hlavne, ze jste v poradku

aneta15
17. kvě 2020

@barmil dite nám nechali dvě hodiny po porodu. Mel ho manžel, protože mě přes hodinu šili a nebyla jsem schopná fungovat. Pak ho odvezli na šestinedělí. Ale asi za čtyři hodiny se mě přišli zeptat, zda ho chci a už mi ho nechali. Pokud nejsou hotové testy na covid, tak dávají maminky na pokoj po jednom, já rodila dlouho takže jsem měla výsledek hotový. Roušky jsou na dohodě. My je nenosime. Pokud přijde sestra měla bys sis ji nasadit. Ale fakt to nikdo neřeší. Pokoje jsou po dvou. Akorát si vezmi nějaké zásoby jídla. To je fakt tragédie.

barmil
17. kvě 2020

@aneta15 jidlo... To je tragedie asi vsude.. Segra ted byla v Motole a k veceri suchy rohlik a jablko.. A divili se, ze se nerozkojila.. 🙈
Chodila jsi tam uz od 36.tt,nebo az na porod?

aneta15
17. kvě 2020

@barmil já rodila ve 38+3 takže až na porod. Přesně k večeři rohlík a máslo a banán

lennus
17. kvě 2020

Nejsou všechny v Praze na stejné úrovni, ale jestli ti jde o top vybavení, tak určitě Apolinář a Podolí, zachraňují i hodně nedonošené děti, mám zkušenost z Podolí dvakrát a spokojená, rodila jsem tam předčasně ve 23. t., nedopadlo to dobře, sekcí, ale personál skvělý a profesionální, teď naposledy s vlastní dulou, přirozeně, moc dulu doporučuji, ocenili jsme její přítomnost oba s manželem, můžu poslat z jejího webu svůj porodní příběh, mají tam vlastní porodní pokoje s koupelnou, takže oproti Apolináři větší soukromí. Pokud bych ale nebyla riziková, což já byla, lákal mě Rakovník a volila bych menší mimopražskou, ale samozřejmě máme každá jinou představu o porodu i následné péči. Doporučuji prohlídky a dát na svůj pocit, protože na každou porodnici čtu pozitiva i negativa, je to hodně o prioritách a představách každé z nás! Držím palce!

barmil
17. kvě 2020

@aneta15 Diky moc za info, prezijte to tam s miminkem v pohode a at jste brzy doma

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru