Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

luuciee83
23. čer 2010

@bambulka77 to mě mrzí, že nemůžeš jet rodit do Benešova - je tam opravdu krásně a popravdě - já si taky pamatuji oba své pobyty tam 😉 tak hlavně ať máš pohodový porod a holčička i Ty ať jste v pořádku!

@dada074 copak ten smajlík na konci? že Ty ses těšila na holčičku? já na tom byla v prvním těhu stejně, ale dneska bych Matýska nevyměnila za nic na světě 🙂 a třeba se holčina povede na podruhé 😉

dada074
24. čer 2010

Luucie nám bylo jedno co to bude (i když přiznávám,že holčičku jsem si přála asi trošku více 🙂 ).Spíš jsem to myslela tak,že malinko závidím ty 4 děti 😀.Moc nevěřím tomu,že bychom s manželem podstupovali zase tem celý kolotoč znovu,už tenhle náš poklad je hodně vymodlený.

luuciee83
24. čer 2010

@dada074 aha, tak to jo 😉 copak se stalo? nedařilo se otěhotnět? 😕 to mě zas přijde, že ten můj jen kolem mě projde a jsem těhu 😅😀 ale na čtyři ho určitě neukecám... já budu ráda za 3 - když ho za pár let přemluvím ještě na to jedno mimčo... 😀

dada074
25. čer 2010

Lucie tak to tiše(a hlavně v dobrém)závidím.My čekáme Lukáška ze 6 pokusu IVF,a samo už to u nás nepůjde, minulí rok jsme otěhotněli v červnu sami od sebe,pro změnu mimoděložně a aby toho nebylo málo tak to bylo oboustranné,tak že mi brali oba dva vejcovody.No a v září bylo 5 ivf a 6 IVF vyšlo v listopadu.Jelikož je mi už 36 let a nemluvím o penězích tak nevím nevím jestli bychom do toho šli znovu.Kdyby měl člověk nějakou jistotu,že to vyjde hned tak neváhám,ale takhle.Zase je pravda,že se říká nikdy neříkej nikdy!!!!! 😉 Ale teď si chceme užít toho drobečka co čekáme.A za druhé nevím jak se bude manžel tvářit na to až přijdu s tím,že bych zase chtěla 60 tisíc na umělí 😀

adeden
25. čer 2010

dada - tak to je mazec .. Takové čekání na miminko ... Jsem z těch "šťastnějších jako luucie, které se podařilo otěhotnět hned .. Teda s Adélkou na poprvé a teď při druhém pokusu o mimi hned druhý měsíc .. Taky mi stačí málo .. Vždycky když čtu příběhy maminek, co vše musely podstoupit, aby se mimíska dočkaly, utřu si i slzu .. Ať Vám dělá Lukášek jen samou radost a třeba bude tatínek za pár let přemlouvat ještě na cácorku .... 🙂

adeden
25. čer 2010

jo a kamarádka má termín 9.8... takže dada, v porodnici sama nebudete .... 😉

luuciee83
25. čer 2010

@dada074 přesně tohle mě hrozně mrzí, že maminky, které o miminko tolik stojí a tak si ho přejí, tak těm se otěhotnět nedaří, a pak jsou takové, které ani nechtějí a těhotné jsou... my jsme tedy obě děti plánovali a byli jsme šťastní, když se takhle zadařilo - Matýsek na podruhé a Adélka napoprvé 🙂 ale vím, že každý takové štěstí nemá... ale hlavně že se vám chlapeček podařil a za chvilku si ho poprové pochováte v náručí a budete si ho hezky užívat 😉

@adeden s tím otěhotněním jsme na tom opravdu hodně podobně 😉 ale je fajn, když to takhle jde, než když se musíš nervovat s tím, že je to naopak...

syraell
27. čer 2010

bambulka77
taky jsem mela tehotenskou cukrovku a dochazela k Apolinari. Jenom jsme to zvladli bez inzulinu. Uplne ti rozumim na me prostredi taky dost pusobi a i proto jsem prvni ditko rodila v Benesove. Pokud vim, tak Apolinar neni jedina moznost, kde rodit s gestacnim diabetem. Urcite treba v Podoli se da - i tam je poradna a je to spec. klinika...To prostredi je tam o neco lepsi...Urcite se na to jeste piptej - drzim palce!

dada074
8. črc 2010

Holčiny moc vám děkuji za podporu,
a musím říct,že nervy to byli od začátku do konce,ale šla bych do toho klidně znovu 😀 Za ten poklad co nosím nám to opravdu stálo!!!
Lucie máte nádherné děti!!!

luuciee83
11. črc 2010

@dada074 Proto jsme přece tady 😉 abychom se podpořily 😉
a věřím, že bys do toho šla znovu... 🙂 já říkám pořád, že krásnější období než je těhotenství neexistuje! a pak ta třešnička na dortu - porod a následně, když poprvé uvidíš své děťátko - to se s ničím nedá srovnat 😉
jééé, děkujeme! jsme na ně moc pyšní! Adélka se nám teď ve 4,5měs. začala přetáčet ze zádíček na bříško a zkouší to i zpátky, tak jsem teď pořád ve střehu 🙂 a Matýsek se nám konečně pořádně rozpovídal, tak jsem večer ráda, že jde spinkat a je zticha 😀

eriana
22. črc 2010

Ahoj, já chtěla rodit ve Vrchlabí do vody, kvůli vzdálenosti jsem se přeorientovala na Slané a nakonec skončila v Benešově a jsem neskutečně ráda...Kdybych chtěla ještě prcka, tak rodit jedině do Bene 😀

angetha
23. črc 2010

@luuciee83 Luci koukala jsem do albíčka a vy používáte látkový plínky jo? 🙂 🙂 my taky 😉

luuciee83
24. črc 2010

@angetha jj, používáme 😉 jsme s nimi moooc spokojené! 😉 a vy?

angetha
24. črc 2010

My též.🙂))ale už jich mám dostatek, nic nového nekupuju 🙂

kovalda
24. črc 2010

@adeden: ahoj, jj, budu rodit v září v Benešově 🙂

markytka13
26. črc 2010

@eriana Já jsem taky plánovala při první rodit ve Vrchlabí. Nakonec jsem se ale jako prvorodička bála toho cestování do Vrchlabí a rodila jsem v místě bydliště - v Benešově. Pak jsem si říkala, že do Vrchlabí pojedu rodit druhé a když jsem se dozvěděla, že čekáme dvojčátka, tak jsem zase Vrchlabí vzdala a raději si pojistila Apolináře, kdybych rodila dřív. Holky nakonec na svět nepospíchaly a narodily se taky v Benešově. A teď při třetím těhotenství už o Vrchlabí ani neuvažuju. V Benešově jsem byla vždycky maximálně spokojená, tak snad budu i tentokrát.
@kovalda a @adeden - už jste v Bene zaregistrované. Já tam chci tento týden volat a domluvit se, kdy mám přijít se zaregistrovat.

adeden
26. črc 2010

@markytka13 Ahojky, ještě jsem to neřešila .. Ve čtvrtek jdu k Pepíčkovi, tak se ho na to zeptám ... Ty jdeš ve středu ?
Co Dorotka ? Myslíš, že se otočila ? Já si myslím, že jsme pořád příčně ...

markytka13
26. črc 2010

@adeden - jj, já jdu ve středu. Taky se chci na to zeptat. Já teď chodím na kontroly každý týden a už ten minulý byla Dorotka zase hlavičkou dolů. Ale mám takový dojem, že se tam pořád nějak převrací sem tam. Má tam po dvojčatech víc prostoru

adeden
26. črc 2010

@markytka13 no já jsem na to zvědavá ... každý den ho přemlouvám, ať se otočí ... Já jdu teď ve čtvrtek, protože mi říkal, že pak bude mít dovču ..

kovalda
27. črc 2010

@markytka13: taky plánuju do Benešova tento týden volat a objednat se na sepsání porodopisu 🙂

mahulena
4. srp 2010

je, to je super, jak BN porodnice "zije"🙂, vsem hodne sily a zdravi, tesim se na nova miminka a zazitky🙂

kovalda
14. srp 2010

Tak jsem byla na první poradně a sestřičky jsou teda suprový, tak zatím dojem dobrý 🙂. Paní doktorka si i četla můj porodní plán a říkala, že vesměs vše v poho, že samozřejmě závisí na tom, jak bude porod probíhat 😀. No, tak to je jasný, no nechám se překvapit. Nic jiného mi ani nezbývá, že 😀

eriana
15. srp 2010

Kovalda - taky jsem měla porodní plán, nakonec jsem ho ani nevytáhla, vůbec na to nebyly myšlenky, byla jsem ráda, že žiju a že je tam přítel se mnou, jinak jsem neřešila absolutně nic 😀

kinsen
15. srp 2010

Ahoj holky, syna jsem rodila v Bene a mám to v plánu i teď s druhým prckem, byla jsem spokojená. Chodím k panu dr. Obrovi do Čerčan a podle něj se budu k porodu přihlašovat ve 36 týdnu, protože na monitor budu chodit k němu a v porodnici jen rodit. Porodní plán jsem neměla a nechystám ho ani teď, stejně bych se podle něj neřídila, šlo to vše poměrně dost rychle a spontálně 🙂 Tak doufám, že i druhý porod bude rychlý 🙂

beruska1989
17. srp 2010

ahojky, máme nové fotečky v albíku🙂, už nám budou 3 měsíce, děs jak to utíká 😀

luuciee83
7. zář 2010

@beruska1989 ahojky! 😉 jj, s dětma to letí šíleně... člověk se ani neotočí a jsou Vánoce, pak léto a znovu Vánoce... 😅😝

beruska1989
2. říj 2010

@luuciee83 to mi povídej. hrůza☹

eriana
27. led 2011

Obnovuji diskuzi, chystá se někdo do Bene? Já jo, v dubnu 😀

romcovaklarka
1. únor 2011

@eriana Ahoj, já se chystám v červnu 😉 tak budu ráda lovit zkušenosti.

aleachim
16. únor 2011

@romcovaklarka tak snad dodáš po porodu alespoň nějaké info.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru