Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

lucky.lady
2. kvě 2008

Ani jsem se v Benešovské porodnici ještě nebyla podívat, ale už jsem se rozhodla, že budu rodit právě tam 😀 . Holky, mohly byste mi prosím napsat co jste si tam nevzaly a hodilo by se Vám to tam? Jsou tam erární jednorázové kalhotky, vložky? Je tam dostatek plen pro mimčo? Nebude problém, když tam budu používat svoje vlastní oblečení na miminko? Taky by mě zajímalo, jak jste to dělaly, když jste byly na jednolůžkovém pokoji se sprchováním. Co si pamatuju, tak jsem se bála od mimča na minutku odejít, tak jsme si s holkama na pokoji hlídali děti navzájem.

nissanek
2. kvě 2008

marky, jojo to je ona, ta mě propuštěla

lucky, s sebou určite porodnický kalhotky. vložky tam dostaneš jeden balík, normálně v pohodě vystačí na těch 4-5 dní. já tam byla 8, tak jsem pak používala svoje. Pleny pro mimčo musíš mít svoje, ty ti nedají. no a oblečení je lepší používat jejich, nemáš to jak prát,...no a pročůraný nebo prokaděný je to hned. Jen bych si tam příště vzala víc látkových plen na přebalovací pult. skoro pokaždý mi ji počurala a už mě bylo trapný si chodit pořád pro novou 😕 .
na jednolůžkači mi buď mimčo hlídala moje návštěva, nebou sousedka na vedlejším jednolůžkáči, nebo sestřičky na novorezeneckým, nebo mimčo spalo.

lucky.lady
2. kvě 2008

Nissanku děkuju. To jsou rady k nezaplacení. Bývala bych si asi nic z toho nevzala. První jsem rodila U Apolináře a tam bylo úplně všechno. Pleny pro dítě (asi 6ks na den), a na záchodech byla celá krabice plná vložek. Myslela jsem, že je to tak všude. Je teda zase fakt, že tam měly málo oblečení pro děti. To byly sestry neuvěřitelně protivný, když je člověk poprosil o čisté oblečení pro mimčo. Dcera jednou poblinkala kompletně celou zavinovačku. Když jsem je poprosila o novou, tak mi sestra řekla, co si jako myslím, že jsem něco extra. Potom mi ji teda dala, ale k tomu nezapomněla dodat, že jestli ji ještě jednou ušpiníme, tak už nemáme nárok a malá v ní bude muset být až do konce pobytu. To je potom těch sedm dní strašně dlouhá doba ☹

eva77
autor
2. kvě 2008

Ahoj holky, tak jsem zase na chvilkinku u vás 🙂 . Trápí nás prdíky, tak chováme 🙂 a když můžu tak si přes den na chviličku lehnu s malým. Lucky.lady, jak píše Nissanek, vložky ti tam opravdu dají a mě také vystačili na celý pobyt. Co se týká plenenk pro mimčo, tak ty nedostáváš, ale musíš si vzít svoje vlastní. Látkové plenky jsem sebou neměla a sestřičky mi nechávali klidně i 3 na den, takže v tom jsem také neviděla problém. Co se týká sprchování, tak jsem jezdila i s malým do sprchy, je tam dost místa na vozíček a aspoň jsem ho měla pořád na očích. Seri, plodovku mi píchli po klystýru v 10.h a malý byl v 11,55h na světě. Nissanku, dr. Bímová je opravdu ta mladá jak jí má marky24 na fotce.

marky24
2. kvě 2008

holky a nevíte kdo je ten mladý doktor jak stojí za dr. Bímovou?

lucky, holky ti to už napsali co ti daji a co máš mít sebou, ještě sebou vezmi čistící ubrousky na zadeček, ty tam taky nedávaji. Jinak Rybilku na zadek, krém na tělíčko a věci na koupání jsou tam k dispozici. Taky ti daji bephanten na bradavky. Ty látkové plenky ti daji, ale když si vezmeš i nějakou sebou tak tim nic nezkazíš, protože sem koukala že jich tam v jednu chvíli měli docela nedostatek. Hlavně jim tyhle věci už pomalu dosluhujou i to oblečení na děti je občas některý krapet děravý. 😀
Ale jako aby byli protivný když chceš čistý věci na mimčo, to sem tam nezažila.

lucky.lady
2. kvě 2008

Holky moc děkuju! Jste hodné 😉 .Já jsem bohužel měla s Apolinářem opravdu špatné zkušenosti, co se týká personálu. Byli strašně neochotný. I ty oblečky na mimčo tam byly dost "jetý". Do některých kousků bylo oblékání docela náročné. Proto jsem si říkala, že bych možná vzala z domova voňavoučké 😀 . Akorát nevím, jestli si je mám popř. nějak označit, podepsat, nebo nahlásit sestře (i ty bavlněné pleny) abych potom nebyla nařknuta, že je to erární 😒. Už se začínám těšit. Nejradši už bych si nachystala postýlku a začala nakupovat dudlíky a krémíky. Ale říkám si, že je ještě brzy. Aby mi to tu ještě 3 měsíce leželo... Já se snad těším ještě víc, než při svém prvním těhotenství. Možná proto, že tohle je opravdu plánované 😠 😀

nissanek
3. kvě 2008

marky, to je mudr Nováček

marky24
3. kvě 2008

nissanek, fakt? Na něj sem slyšela samou chválu ale vůbec sem nevěděla který to je, protože při porodu a pobytu tam sem s nim nepřišla vůbec do styku až pak na tý akci byl a to sem nevěděla kdo to je. 🙂 Docela fešák 😀

nissanek
4. kvě 2008

marky, fešák...no to docela jo. Mě pomáhal s placentou (nešla sama ven, tak museli dát celkovou anestezii a ručně vyndat) a byl docela v pohodě. Jediné co mě trochu mrzelo, že když vystřídal Dr Pekařovou (která mě rodila, ale musela k operaci), tak se ani nepředstavil a já vůbec nevěděla kdo to je a co vlastně chce. A kdyby neměl na lákařském mundůru, na límci napsáno NOVÁČEK tak to nevím do teď 🙂 . No ale pak byl hrozně milej, dva dny po porodu mi dopororučil transfuzi, všechno vysvětlil a ještě byl vtipnej. Jak řikám, v Bene není špatného doktora (ani sestry...až na jjednu výjinku 😠 )

lucky.lady
7. kvě 2008

Holky, byly jste na tom předporodním kurzu, který bývá v pondělí od 13hod? Nevíte, jestli se za to něco platí? Jestli tam se mnou může jít manžel? Jak dlouho kurz trvá? Snad některá budete vědět 😉

marky24
7. kvě 2008

Ahoj, platí se 300 kč, oni ti napíšou poznámku do těhu průkazky a pak když budeš míž manžu u porodu tak to bude mít za menší cenu. Jinak manža může jít v to pondělí s tebou, Trvá to asi hodinu a půl, jestli si dobře vzpomínám.
Tady dole na odkazu jsou informace pro těhotné, tam to je. 🙂 http://www.hospital-bn.cz/view.php?cisloclanku=...

lucky.lady
7. kvě 2008

No Ty jsi bezvadná!!! Moooc děkuju 😉

lucky.lady
7. kvě 2008

Mně ty informace pro těhotné vůbec nejdou otevřít, ani nikdy nešly ☹

marky24
7. kvě 2008

asi nemáš nainstalovaný pdf ve kterym to je. Tak sem ti to zkopírovala 😉

I N F O R M A C E
PRO TĚHOTNÉ A RODIČKY
K příjmu na porodní sál si vezměte:
Doklady:
- občanský průkaz
- průkaz zdravotní pojišťovny
- těhotenská průkazka
- lístek na jméno dítěte
- oddací list
Svobodné nebo rozvedené maminky si vezmou místo oddacího listu svůj
rodný list, rozvedené maminky rozsudek o rozvodu. Pokud chtějí, aby se
dítě jmenovalo po otci, je nutné si předem vyžádat potvrzení z matriky o
určení otcovství (vystaví matriční oddělení v místě trvalého bydliště).
Hygienické potřeby:
- 2 ručníky, mýdlo, toaletní papír
- vlastní noční košile, župan, přezůvky
- mateřská podprsenka, vložky do podprsenky, jednorázové kalhotky,
vložky
- jedno balení plenek na jedno použití (nejmenší velikost)
Rodinný příslušník u porodu :
- v benešovské nemocnici je možnost přítomnosti rodinného příslušníka u
porodu
- poplatek 550,– Kč + 120,– Kč za oblečení, vlastní přezůvky
- každé pondělí od 13,00 hod probíhá předporodní kurz v nemocnici na
gyn.-por.oddělení II.patro pro nastávající maminky a tatínky – poplatek
300,– Kč
- věci na miminko stačí přinést při propuštění z porodnice
- při porodu není nárok na sanitku, je nutné si zajistit vlastní odvoz
- v den propuštění je třeba si zajistit odvoz a uvolnit pokoj do 12,00 hodin
- na porodnickém oddělení je možnost placených nadstandardních
pokojů, vybavených televizí, lednicí a možností přespání rodinného
příslušníka
- návštěvy na pokoji od 13,00 – 17,00 hodin

Jinak tady píšou že si máš vzít i vložky ale ty fakt nejsou potřeba a že při porodu nemáš nárok na sanitku tak to je myšlený jako když jedeš z porodnice domu, jinak samozřejmě kdybys rodila a neměla odvoz nárok na sanitku máš.

lucky.lady
7. kvě 2008

Ty jsi zlatíčko 😀 . Děkuju!

lucky.lady
16. kvě 2008

Holky, tak jsem byla na tom předporodním kurzu a bylo to super!!! Moc sympatická PA i když vypadala docela přísně 😀.

jaani
15. čer 2008

Dobrý den, chtěla bych se zeptat Nissanka, jestli byli v tom Egyptě s mimčem a jak to probíhalo. Máme teď půlroční holčičku a šestiletou, s tou jsme byli poprvé v Egyptě ve 3 letech. Nevím, jestli se to dá zvládnout, jeli bychom tak říjen, listopad. Díky moc za odpověď, pokud by to šlo na mail, byla bych radši. Díky Jana

nissanek
16. čer 2008

jaani, já bych do Egypta nejela ani za zlatý prase 😀 , ale eva77 se tam chystá v listopadu, tak písni jí...ale asi až v listopadu 😉

marky24
17. čer 2008

Já bych do Egypta s hodně malýma dětma asi nejela, známý tam teď byli maji kluky 3,5 a 4,5 roku a měli tam pěkný průjmy že přijeli a jednoho museli dát do nemocnice a druhý se léčil doma. Byli docela zklamaný celkově z celý dovolený a to měli all inclusive. 😉

smolinek
17. čer 2008

Ahoj holky,
jsem si tady pročítala vaše příspěvky a fakt se do Benešova těšim. Pracovala jsem tam co by studentka a v té době to tam bylo opravdu otřesný. Sice mám ještě hooodně času do porodu, ale tady v Praze se už musíte registrovat ve 12tt a když to nestihnete tak máte smolíka 😠 Mluvila jsem s Dr. Kroužkem a je to fakt řízek 😀

nissanek: ahoj, můžu se zeptat jak to tam bylo s jídlem, jeslti jsou tam stále takový blafy 😀 přitom v jídelně pro zaměstnanace vařej jak v Continentalu 😀 no přehánim, ale je to opravdu o něčem jiném.

Ještě jsem se chtěla pozeptat, prej je tam možnost pro tatínky, že mohou na pokoji s vámi přespat?Rodím tak kvůli rodičům, jelikož jsem se přestěhovala do Prahy, tak aby naši nemuseli dojíždět, ale manžel bud muset dojíždět za mnou 😒

jinak jsem se sem přicpala a ani jsem se vás nezeptalala,jestli můžu mezi ostřílené maminy?

marky24
19. čer 2008

smolinek, myslim že na nějakym nadstandartu může přespat i tatínek, ale nevim kolik jich tam takhle je a aby byli zrovna volný až tam budeš rodit, protože dopředu ti ho nikdo asi nezamluví.

A jídlo nevim no, mně osobně to moc nechutnalo, ale taky sem tam nějak neměla moc chuť k jídlu, takže sem tomu jídlu tam celkově moc nedala. 🙂

eva77
autor
19. čer 2008

Holky, tak Egypt nám pediatr zakázal, teda spíš nám zakázal létání. Takže pojedeme v září Chorvatsko. Holky máte zkušenosti s prevenarem? Koupila jsem zatím 1. dávku a čekají nás ještě 2 a 4. v 2.roce. Měly děti nějaké vedlejší příznaky?

marky24
20. čer 2008

Evi, já nechávala Káju Prevenarem očkovat, dostávala ho stejně s hexavakcínou a vedlejší příznaky žádný neměla. Po očkování byla ten den vždycky víc spavější a měla lehce zvýšenou teplotu a na to jí pomohl čípek, jinak to snášela dobře. 🙂

eva77
autor
21. čer 2008

Marky, děkuju moc 🙂 , čeká nás to v červenco, tak dám hned vědět jak jsme to snášeli my 🙂 . Kolik jste měli vakcín, protože v příbalovém letáku jsem si přečetla, že budeme mít 3 dávky a 4 ve 2. roce. Karolínka krásně roste a vypadá jako moc roztomilá rošťanda 🙂 🙂

lucky.lady
22. čer 2008

smolinek: Já se do Benešova chystám za nějakých 7 týdnů 😀. Taky se tam moc těším. Nadstandart bych ráda, ale nevím nevím, jak bude místo. Až budu mít po..., tak sem napíšu, jaké to tam bylo 😝

marky24
22. čer 2008

Evi, vakcíny jsme měli tři a ta čtvrtá nás čeká někdy v tom druhém roce. Ono záleží kdy to tomu dítěti dáváš, protože čim je starší tak se ty dávky snižujou, takže kdyby jste mu to nechali píchnout až někdy třeba po pátym měsíci tak se myslim dávaji už jen dvě dávky a v těch dvou letech třetí. A kdyby ještě dýl tak už to je snad jen jedna a druhá jako přeočkování. 🙂
lucky, pěkně se ti to blíží 🙂 Já sem tuhle mluvila s Ballkem, mluvčim nemocnice, tak ten mi řikal že letos se rodí o sto šest a že bude letos ještě víc porodů než loni, tak maji asi furt natřísknuto 😉

lucky.lady
23. čer 2008

Ahoj marky 🙂
tak snad se tam nějak vejdu 😝

spetra
24. čer 2008

Ahojky holky, chystám se rodit také v Benešově. V jakém týdnu by jste doporučili navštívit předporodní kurz?

luuciee83
24. čer 2008

Ahojky, v Bene jsem rodila před rokem a nemůžu si absolutně stěžovat - byla jsem tam moc spokojená! JInak dr. i sestry jsou tam super - rádi pomůžou a poradí 😉 takže žádný strach - když budu jednou znovu rodit, pak jedině ve Benešově! 😉 🙂

jinak dr. Pekařová je moc hodná a příjemná, dr. Nováček je fešák, kterýmu už je lehce přes třicet a pan dr. Kroužek je úžasnej (ve 24tt jsem se začala otevírat a on mi doporučil cerkláž, která našeho malého vlastně udržela uvnitř mě - zákrok pak prováděl dr. Nováček) a opravdu to jsou super doktoři - naprostí profesionálové! 😉

nissanek
24. čer 2008

smolinek - já si na jídlo nestěžuju, ale zase nejsem moc náročná a to jsem tam byla 8 dnůp 🙄 .

lucky lady - no s tím nátřeskem je to fakt blbý, hlavně proto, že tě brzo vyženou z přípravny, kde máš sprchu a balón. Mě se to stalo tak, že mě "vylákali" na monitor do porodního sálu a pak mi řekli, že už nemůžu zpátky, že už je tam někdo jiný. A to jsem tam měla všechny věci, jako vodu, jelení lůj, knížku (néé s tou knížkou si dělám legraci 😀 ) Tak jsem další půl hodinu byla na sále, kde nemáš jak si ulevit, tak jsem jenom zafuněla "já chci balon" a to mi ho dokulili 😉 Můj porod byl rychlovka, ale být na tom sále dvě hodiny a víc tak mě asi picne.

spetra - já si myslim, že je to fuk, já jsem tam byla asi v 15tt. Sice jsem neměla ještě žádný břicho a kolem byli samí pupíci 😉 , ale ty informace si těch pár měsíců pamatujěš 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru